PDA

צפה בגרסא המלאה : מאמר חדש באתר! חשיבות השחרור בין סט לסט באימון המשקולות.

zivgin
05-03-10, 23:42
חבר'ה,
הועלה לאתר מאמר (http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=385&ArticleID=1664) חדשה שנכתב ע"י ד"ר איתי זיו.

תהנו!

YONI
06-03-10, 00:02
רק שאנשים לא יילכו לישון בין סטים כמו בתמונה

אורי סטמקר
06-03-10, 09:19
רק שאנשים לא יילכו לישון בין סטים כמו בתמונה

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח......... ואי אחי קרעת אותי חחחחחח....

terminater135
06-03-10, 09:37
צוות ישראלבודי אני באמת לא מבין אתכם, המאמר שפרסמתם פה מלא טעיוית, 30-90 שניות מנוחה בין כל סט? ממש לא.
ולנושא המרכזי, לשחרר את השרירים בין כל סט זה מיתוס שכבר מזמן נופץ, אין שום משמעות עם מישהו יעשה תנועות עם השרירים שפעלו בסט או לא.
כבר הוכח כמה פעמים שאיתי זיו הוא אינו אחד שמבין הרבה בנושא, ובכך שאתם מפרסמים פה מאמרים שלו אתם מטעים אנשים חדשים בתחום.

Philip_k
06-03-10, 10:24
צוות ישראלבודי אני באמת לא מבין אתכם, המאמר שפרסמתם פה מלא טעיוית, 30-90 שניות מנוחה בין כל סט? ממש לא.
ולנושא המרכזי, לשחרר את השרירים בין כל סט זה מיתוס שכבר מזמן נופץ, אין שום משמעות עם מישהו יעשה תנועות עם השרירים שפעלו בסט או לא.
כבר הוכח כמה פעמים שאיתי זיו הוא אינו אחד שמבין הרבה בנושא, ובכך שאתם מפרסמים פה מאמרים שלו אתם מטעים אנשים חדשים בתחום.
לגבי זמן מנוחה, רשום שם שזה תלוי בעומסים שאתה עובד. "מומלצת הפוגה בין 90-30 שניות – תלוי בעומס המורם." ואתה רוצה להגיד כאשר אתה עובד תרגיל מבודד ליד את צריך מעבר ל-60-90 שניות?

Fatboy
06-03-10, 11:24
המאמר מכוון בעיקר לאנשים שמתאמנים בצורה "קונבנציונלית"
כשמתאמנים בנפח גבוה עם מנוחות קצרות, מה שהרוב עדיין עושים בחדרי כושר מסחריים, חומצת חלב באמת יכולה להוות בעיה, במצב כזה תרגילי שחרור האיברים המופעלים כן יכול לעזור מאוד.

למתאמני כוח זה הרבה פחות רלוונטי, אבל שוב זאת לא האוכלוסיה שהמאמר פונה אליה

Max90kg
06-03-10, 11:33
אני חושב שהמאמר דווקא די צודק אבל לא מתאים לפורום ישראלבודי, כי אנחנו לא הקהל שאמור לקרוא אותו. אכן, חלקינו אשר מתמידים בעבודה כבדה מעדיפים לנוח 5-8 דקות בין סט לסט, אבל לא ככה אצל 90% האחרים. בנוגע לשחרור שרירים בין סט לסט, אם מדובר בסט של 15 חזרות אכן חומצות החלב יכולות להשתחרר ולהשפיע עליך, ואולי זה אפילו יועיל, אבל בסטים של 1-6 חזרות שזה בערך טווח העבודה שלי, זה יהיה דבילי. בקיצור זה מאמר שהייתי ממליץ לאמא או לסבתא שלי...

terminater135
06-03-10, 12:10
לגבי זמן מנוחה, רשום שם שזה תלוי בעומסים שאתה עובד. "מומלצת הפוגה בין 90-30 שניות – תלוי בעומס המורם." ואתה רוצה להגיד כאשר אתה עובד תרגיל מבודד ליד את צריך מעבר ל-60-90 שניות?

ואם אני עושה סקוואט כבד לrm נמוך אני גם צריך לנוח 60-90 שניות? כי הוא לא ציין מצבים כאלה.

NSH1
06-03-10, 17:05
מה עם חשיבות הלגימות של המים וקוטר הפקק?

moo
06-03-10, 17:09
המאמר הוא בולשיט צרוף כהמשך למאמרו הקודם של הדוקטור

Scylla
06-03-10, 17:33
איך בדיוק זה אנושי לנוח דקה וחצי אחרי סקוואט / דדליפט כבד? בזמן הזה הנשימה עדיין לא מסתדרת...
בכלל 30 שניות זה מצחיק עדיין הנשימה מהירה והשריר מותש, זה לא אירובי...

Fatboy
06-03-10, 17:50
אני מתפלא אם אתם באמת כאלה מטומטמים או שאתם רק עושים את עצמכם בשביל לעצבן.

המאמר מופנה לאוכלוסית הפיטנס, הרי זה ברור אם כל מילה של הכותב
המילה סקוואט בכלל לא צריכה להיכנס לאותו משפט עם כל מה שקשור לסוג המאמרים האלה

יחד אם זה באמת אין הרבה מקום למאמר כזה בפורום הזה, זה שייך יותר לכיוון של FXP או הפורומים של diet

terminater135
06-03-10, 17:56
אני מתפלא אם אתם באמת כאלה מטומטמים או שאתם רק עושים את עצמכם בשביל לעצבן.

המאמר מופנה לאוכלוסית הפיטנס, הרי זה ברור אם כל מילה של הכותב
המילה סקוואט בכלל לא צריכה להיכנס לאותו משפט עם כל מה שקשור לסוג המאמרים האלה

יחד אם זה באמת אין הרבה מקום למאמר כזה בפורום הזה, זה שייך יותר לכיוון של fxp או הפורומים של diet

זו בדיוק הנקודה, מאמר לאכלוסיית הפיטנס צריך ליהיות באתר של אימוני פיטנס, פה צריכים לבוא מאמרים יותר רציניים.

Fatboy
06-03-10, 18:02
זה היה רלוונטי לפה גם לפני כמה שנים שהרוב פה עוד התאמנו כמו שהרוב בחדר כושר עדיין מתאמנים
פה זה בעצם היה קהילת הפיטנס lol

אז כולם קפצו על עגלת הSS
הפורום התפצל ל2
חצי עזבו
ועכשיו לא כל כך ברור מה הולך פה בכלל

pala
06-03-10, 18:15
זה היה רלוונטי לפה גם לפני כמה שנים שהרוב פה עוד התאמנו כמו שהרוב בחדר כושר עדיין מתאמנים

אז כולם קפצו על עגלת הss
הפורום התפצל ל2
חצי עזבו
אנשים לא נעלמים, רק מתחלפים

terminater135
06-03-10, 18:15

אז כולם קפצו על עגלת הss
הפורום התפצל ל2
חצי עזבו

עדיף קהילת ss מאשר קהילת פיטנס חחח.

הפורום לא כלכך מפוצל ל2, תכלס יש אנשים שעושים ss ויש אנשים שעושים פיצולים אבל זה לא שיש ריבים בכל פוסט כמו לפני חצי שנה.

Fatboy
06-03-10, 19:33
כי הרבה עזבו

אין פה הרגשה של קהילה יותר כמו שהיה פעם, לפחות בשבילי

hadash
06-03-10, 20:26
איך בדיוק זה אנושי לנוח דקה וחצי אחרי סקוואט / דדליפט כבד? בזמן הזה הנשימה עדיין לא מסתדרת...
בכלל 30 שניות זה מצחיק עדיין הנשימה מהירה והשריר מותש, זה לא אירובי...

וואלה גם כשאני עובד דד ליפט מאד כבד או סקוואט ב rm3-5
אני נח בין 75-90 שניות
כבר התרגלתי לזה
לפעמים אחרי סקואט אני מגיע לדופק של 190-200
אבל אחרי דקה וחצי מנוחה הוא כבר יורד ל100
ובמנוחה הוא סביב ה40

מה שכן במשך שעה-2 אחרי האימון הדופק לא חוזר ל35-40 , הוא סביב ה80

אני לא מרגיש שאני צריך יותר מ90 שניות
אפילו מעבר לכך , אם אני מחכה 2 דקות או משהו כזה אני מרגיש כאילו איבדתי מומנטום

terminater135
06-03-10, 20:49
אני נח בין 75-90 שניות
כבר התרגלתי לזה
ובמנוחה הוא סביב ה40

אם אתה עובד כבד אתה סתם הורס לעמך ככה, בתרגילים מורכבים שמתבצעים עם משקל כבד צריך לנוח הרבה.

Fatboy
06-03-10, 21:27
אני נח בין 75-90 שניות
כבר התרגלתי לזה
ובמנוחה הוא סביב ה40

קודם כל כבד זה יחסי
שאתה נח דקה וחצי אתה לא תעבוד ב% גבוה מהrm
זה לא קשור לרמת הכושר שלך זה קשור לזה שזה בלתי אפשרי להתעושש עד הסוף בדקה וחצי

אתה מגביל לעצמך פיתוח כוח אם מנוחות כאלה
טיפשות

moo
06-03-10, 22:32
אני לא מבין מה הווכוח, לא ניתן להתאמן אימוני כוח ולעשות מה שכתוב במאמר
זו הטעות היסודית

במאמר הקודם הטעות היסודית היא שאימונים עצימים (עבודה ל 5/3/1) לא תגרום להיפרטרופיה

הוא ליצן

sason
06-03-10, 22:46
אני לא מבין מה הווכוח, לא ניתן להתאמן אימוני כוח ולעשות מה שכתוב במאמר
זו הטעות היסודית

במאמר הקודם הטעות היסודית היא שאימונים עצימים (עבודה ל 5/3/1) לא תגרום להיפרטרופיה

הוא ליצן

הוא לא, הוא בנאדם עם המון ידע ואתה יכול ללמוד ממנו המון.

הוא באדיבילדר לשעבר וכל המאמרים שלו מופנים לסוג מסויים שלא אוכלוסייה, אז תפסיקו לשחק אותה טיפשים ולהיות ילדים מושפעים, כל האנשים שעוסקים בתוכניות כוח מוזמנים לא לקרוא את המאמרים שלו כי זה לא מופנה אליכם.

moo
06-03-10, 22:49

הוא באדיבילדר לשעבר וכל המאמרים שלו מופנים לסוג מסויים שלא אוכלוסייה, אז תפסיקו לשחק אותה טיפשים ולהיות ילדים מושפעים, כל האנשים שעוסקים בתוכניות כוח מוזמנים לא לקרוא את המאמרים שלו כי זה לא מופנה אליכם.

הוא יודע לעשות כסף

Fatboy
07-03-10, 00:21
מי אמר שתכניות כמו 531 לא מביאות מסה?

מספיק להסתכל על הפאוורליפטר הממוצא כדי להבין כמה זה שטות,
הם לא עוברים את טווח ה3 רוב השנה

Dark_Muse
07-03-10, 01:40
להסתכל על פאוורליפטרים זה כמו להסתכל על באדיבילדרים - לא עושים את זה.

hypertrophy
07-03-10, 03:21

חחחחחחחחחחחחח אתה יודע מה המאמר מזכיר לי?
שבקורס גלאור שאל מה עם הרפיה..... :) אני בספק אם אתה זוכר זה היה אחד מ רגעי השיא שלי :)

Dark_Muse
07-03-10, 03:38
:):):):) גלאור :-d
אני מתגעגע לדנה פיזיולוגיה ^^

hypertrophy
07-03-10, 03:46
:):):):) גלאור :-d
אני מתגעגע לדנה פיזיולוגיה ^^

כנ"ל :) רק שלא תדבר על פיזיולוגיה...

Fatboy
07-03-10, 10:29

לא הבנתי את הבדיחה

terminater135
07-03-10, 15:04

ד"ר איתי זיו כבר הוכיח כמה פעמים שאין לו הבנה בסיסית בתחום, וזה שהוא היה בודיבילדר ממש לא אומר שהוא מבין משהו (אפילו להפך).

Dark_Muse
07-03-10, 19:29
ד"ר איתי זיו כבר הוכיח כמה פעמים שאין לו הבנה בסיסית בתחום, וזה שהוא היה בודיבילדר ממש לא אומר שהוא מבין משהו (אפילו להפך).

ואתה מבין כי קראת ספר נכון?

לא הבנתי את הבדיחה

אם אתה חושב שפאוורליפטרים לא מזריקים חומרים שאפשר למצוא בספארי, אז אתה צריך קצת להתעורר...
חוץ מזה שאין פאוורליפטר שמגיע לגודל של באדיבילדר מקצועי, כמו שאין באדיבילדר שמגיע לחוזק של פאוורליפטר מקצועי.

Itay
07-03-10, 19:52

אם אתה חושב שפאוורליפטרים לא מזריקים חומרים שאפשר למצוא בספארי, אז אתה צריך קצת להתעורר...
חוץ מזה שאין פאוורליפטר שמגיע לגודל של באדיבילדר מקצועי, כמו שאין באדיבילדר שמגיע לחוזק של פאוורליפטר מקצועי.

DAVE TATE FTW
http://user653.websitewizard.com/images/Dave_Tate_after_10fat.png
http://www.defrancostraining.com/ask_joe/images/pics/week83/image020.jpg

http://asp.elitefts.com/images/upload/qa/dave-bathroom.jpg

terminater135
07-03-10, 19:59

מה הקשר לקרוא ספר? תראה את המאמר הזה וגם אתה המאמר על היפרטרופיה אצל מרימי משקולות (ואתה חייב להודות שהמאמר ההוא היה פשוט בושה),
אפשר גם לראות את הטבע של הכתיבה שלו בזה שהוא כותב שצריך לנוח 60-90 שניות בין כל סט בלי להתייחס למצבים אחרים (עבודה כבדה לrm נמוך),
הוא גם כתב במאמר אחר לפני כמה זמן (לא בישראלבודי) שסקוואט ודדליפט זה מסוכן למתחילים.

אני לא מנסה לצאת נגד הבן-אדם או משהו אבל בחייאת ראבק שיכניס קצת דברים יותר רציניים למאמרים שלו.

Fatboy
07-03-10, 20:03

אני לא מבין איך התשובה שלך קשורה למה שאמרתי
כנראה לא הבנת את הכוונה שלי

OverPower
07-03-10, 20:09
מי אמר שתכניות כמו 531 לא מביאות מסה?

מספיק להסתכל על הפאוורליפטר הממוצא כדי להבין כמה זה שטות,
הם לא עוברים את טווח ה3 רוב השנה

הוא התכוון למאמר הקודם שבו הוא טען שעבודה בטווח חזרות נמוך מ-5 עד 1 מטומטמת.

Dark_Muse
07-03-10, 21:57
DAVE TATE FTW
http://user653.websitewizard.com/images/Dave_Tate_after_10fat.png
http://www.defrancostraining.com/ask_joe/images/pics/week83/image020.jpg

http://asp.elitefts.com/images/upload/qa/dave-bathroom.jpg

נו ומה אתה מראה לי? הוא גדול כי הוא מרים כבד, אבל הוא לא משתווה לרמה של אנשים שעובדים רק על הגודל. וסמוך עליי שהוא לא נראה ככה רק מחלב :cool:
אגב, הוא ברמה כזאת שיש לו שיטות אימון שכוללות גם תרגילי עזר (אפילו תרגילים מבודדים) ויתכן גם לחזרות גבוהות. זה לא שכל חייו הוא עשה 3 חזרות ונהיה ככה מזה... (למרות שאין מחלוקת שהתרגילי הקודש הם הבסיס לגוף גדול, גם במספר חזרות מועט).

FAT, אני רק אומר שמ-3 חזרות אתה תגדל, אבל פאוורליפטרים הם לא דוגמא בהכרח, כי גם הם משתמשים בסוכריות צבעוניות, והם עדין יותר קטנים מבאדיבילדרים ככה שההבדל באימונים ובדרך שהם בחרו להתאמן, משפיע לא מעט.

וטרמינטור - אני יכול לא להסכים עם איתי זיו אבל מפה ועד להכפיש את שמו כאחד שלא מבין כלום...לא יכול לעשות את זה. רוב המאמרים שלו פונים לאוכלוסיה כללית בחדר כושר והם מאמרים טובים. אני בטוח שאם איתי או איזה גורם מקמפוס שיאים ירצה להגיב על המאמר ועל הטענות שנגדו, הם יכולים לבחור לעשות זאת.

moo
07-03-10, 23:57
המאמרים שלו צריכים להיות מסוייגים כך שקורא מהצד יבין שהם נכתבו לכוסיות

Philip_k
08-03-10, 00:12
מכל הוויכוח פה,
אני רוצה להבין דבר אחד, בבקשה...
בודיבילדר שעושה אימון ליד קדימת, עושה 3 סטים. מה הם זמני מנוחה טובים שהוא צריך לעשות, שיכול לנוח מספיק בין סט לסט ושלא יבזבז זמן בחדר כושר?

terminater135
08-03-10, 09:01
וטרמינטור - אני יכול לא להסכים עם איתי זיו אבל מפה ועד להכפיש את שמו כאחד שלא מבין כלום...לא יכול לעשות את זה. רוב המאמרים שלו פונים לאוכלוסיה כללית בחדר כושר והם מאמרים טובים. אני בטוח שאם איתי או איזה גורם מקמפוס שיאים ירצה להגיב על המאמר ועל הטענות שנגדו, הם יכולים לבחור לעשות זאת.

כמו שאמרתי אני לא מנסה להכפיש את השם שלו, אבל הוא אומר הרבה שטויות במאמרים שלו (בזה יחסית פחות) ומתאמן חדש יכול לקרוא אותם ולקבל תפיסה מעוותת לגבי אימונים.
האוכלוסיה בישראלבודי היא ממש לא אוכלוסיה כללית של חדר כושר, הרוב כאן הם או לכיוון bb או לכיווןpl, ומאמרים כאלו לא מתאימים לפה.

Fatboy
08-03-10, 09:26
אני אומר כמה שיותר בורות בכלל האוכלוסיה, יותר טוב, מצידי שאהיו מאמרים כאלה מפה עד מחר

makes me that much better than the rest

terminater135
08-03-10, 13:13
אני אומר כמה שיותר בורות בכלל האוכלוסיה, יותר טוב, מצידי שאהיו מאמרים כאלה מפה עד מחר

makes me that much better than the rest

כן אבל אז יוצאים מדריכים מטומטמים שאומרים שצריך לעשות סקוואט בסמית' כי זה יותר בטוח.

Fatboy
08-03-10, 14:09
מה זה לא נכון?

terminater135
08-03-10, 14:12
מה זה לא נכון?

זה נכון אבל יש לזה גם תוצאות שליליות (מה שכתבתי מקודם).

Fatboy
08-03-10, 14:39
אני מתגעגע לימים שאנשים קלטו ציניות :(

Dark_Muse
08-03-10, 17:05
Lolol