PDA

צפה בגרסא המלאה : איך תוכנית הabc שאני הולך לשנות , עצות מכם .

digidigi
14-03-10, 16:18
אוקיי אני הולך עוד שבוע בערך לשנות את התוכנית
וזה מה שהולך להיות בעיקרון 4 תרגילים לשריר גדול ו3 לקטן
A- חזה + יד קידמית:
חזה:
חזה עם מוט 180 מעלות 3 סטים
חזה עליון עם משקולות 3 סטים
חזה שיפוע שלילי כלומר תחתון 3 סטים
פרפר עם משקולות בספה שטוח 3 סטים
יד קידמית :
מוט דבליו x3
פטישים x3
כפיפת מרפקים בישיבה x3
B - גב +יד אחורית:
גב:
מסור x3
מתח x3
טי בארx3
פולי צר x3
אחורית :
מקבילים x3
לחיצה צרפתית x3
פושדאון עם חבל x3

C - כתפיים + רגליים :
רגליים :
סקוואט x4
פשיטת רגליים x3
המסטרינג במכונה x4
תאומים (שני תרגילים עדיין לא יודע מה )

כתפיים :
הרמת משקולות למעלה (שכחתי את השם בדיוק) x3
פרפר הפוך x3
תרגיל נוסף אם אתם חושבים שצריך תביאו לי תרגיל טוב ..
בנוסף עוד טרפזים x4

אוקיי התוכנית הולכת ככה 3 פעמים בשבוע בגלל זה מספר התרגילים רב כי הגירוי פעם בשבוע יהיה , בגלל עומס בלימודים ועוד דברים אני אאלץ לשנות לתוכנית הזו בעוד שבועיים
אז הייתי רוצה מכם עצות בנוגע לתוכנית מה כדאי לשפר ועוד טיפים ותקנו אותי אם צריך
כל ביקורת אני אקבל =]

yotamy6
14-03-10, 16:38
אוקיי אז קודם כול אם אתה כבר מתחנן לעשות תוכנית abc אז אני מציע לך לעשות אותה כך:
חזה ויד אחורית
גב ויד קידמית
רגליים וכתפיים
דבר שני- אתה מתאמן מתחיל?
דבר שלישי- מה המטרה שלך?
דבר רביעי- למה דווקא תוכנית abc?

Fatboy
14-03-10, 16:46
יותר מדי נפח ועבודת בידוד

digidigi
14-03-10, 16:57
אוקיי אז קודם כול אם אתה כבר מתחנן לעשות תוכנית abc אז אני מציע לך לעשות אותה כך:
חזה ויד אחורית
גב ויד קידמית
רגליים וכתפיים
דבר שני- אתה מתאמן מתחיל?
דבר שלישי- מה המטרה שלך?
דבר רביעי- למה דווקא תוכנית abc?

אמ תוכנית abc כי זה 3 פעמים בשבוע וזה מתאים לי אני לא רוצה ab 4 פעמים בשבוע
ואני לא מתאמן מתחיל ומטרתי מסה מסה מסה רק לגדול וכמה שיותר ,
ובקשר לזה שהגיב מתחתך תחשוב שהתוכנית היא פעם בשבוע גירוי לשריר זאת אומרת פעם בשבוע אני עושה חזה וכל שריר ומה זאת אומרת עבודות בידוד יותר מדי ?

yotamy6
14-03-10, 16:59
עזוב אחי רד מזה...אם המטרה שלך להתנפח אז תעשה ss ואם אתה חושב שאתה "מתקדם" מדי לss תביא את המשקלים שאתה עובד איתם ונראה אם זה מתאים לך או לא...אתה לא תתנפח כמו שאתה רוצה כשאתה עושה abc...אולי בתקופת חיטוב זה יהיה טוב...

digidigi
14-03-10, 17:02
אממ משקלי עבודה
חזה קצת ירדתי אבל הגעתי ל90 קילו עכשיו אני בכללי עובד 85 קילו יחסית חזק לגילי ,
חזה עליון עם משקולות 27.5
מסור 35 קילו אמ בקיצור יחסית חזק לגילי אני חושב ומרים הרבה ועליתי הרבה במשקלים
אה וכתפיים גם עם משקולות הגעתי ל25 קילו כל צד ביחד 50

digidigi
14-03-10, 17:03
ואני רואה שמשנים פה הרבה דברים תמיד זו הייתה התוכנית המומלצת ובחיים לא שמעתי מישו שאמר שלא תגדל איתה אלא רק עם "ss" ועוד תגובות

yotamy6
14-03-10, 17:07
שמע אחי תעשה ss ואתה תראה שאתה תגיע למשקלים שלא חלמת עליהם בכלל...חחחחח סתם שאלה- כמה חזרות בערך אתה עושה בכול סאט?!

digidigi
14-03-10, 17:09
שמע אחי תעשה ss ואתה תראה שאתה תגיע למשקלים שלא חלמת עליהם בכלל...חחחחח סתם שאלה- כמה חזרות בערך אתה עושה בכול סאט?!

אתה יענו חושב אני אחד שלא מבין את העסק הזה אז אתה שואל כמה חזרות בשביל לדעת אם אני עובד על מסה חח , בין 6-10 חזרות

yotamy6
14-03-10, 17:10
יופי עכשיו בתוכנית ss אתה עושה לא יותר מ5 חזרות על מקס' משקל ככה שהגירוי לשריר הוא הרבה יותר חזק! הבנת את הקטע פה?

digidigi
14-03-10, 17:11
שניה אחי אפשר את האיסי שלך ?
ועוד תגובות אנשים תעשו טובה תגידו מה בקשר לתוכניות והאם כדאי לעבור לss

yotamy6
14-03-10, 17:26
יש מסן אם אתה רוצה...אבל אתה יודע מה יותר טוב מהמסן שלי? המאמרים שיש פה...

digidigi
14-03-10, 17:53
המאמרים שיש פה קראתי אותם , אבל אתם אומרים לי עדיף ss אני לא יודע מה רע בתוכנית הזאת שרשמתי
ושלח לי מאמרים שיעזרו לי כי קראתי באתר הזה כמעט הכל וגם מה שקשור לSS ולא הבנתי ממש תעזור לי אחי

digidigi
14-03-10, 17:57
עזבו קיצר תגידו איך התוכנית עזבו אותי מה ss הזה כמה שזה טוב אתם אומרים אני רוצה חוות דעת על התוכנית הזו

yotamy6
14-03-10, 18:02
תקרא ותשכיל:

תעשה את זה שוב ותעוף!!

digidigi
14-03-10, 18:07
אחי שמע , התוכנית מפתה זה נכון אבל אני לא רוצה להגיע למצב שבסוף אני יתחיל בתוכנית הזאתי ואני יגלה שסתם ביזבזתי את זמני גם שלא גדלתי וגם שנשארתי אותו משקלים ואותו הכל
אני לא יודע אם שווה לקחת את הסיכון אז בינתיים תגיבו לי בקשר לתוכנית ששאלתי ואל תנסו לדחוף לי תוכניות אחרות כי קראתי את הנעוץ

Fatboy
14-03-10, 18:21
digidigi אתה לא מחפש ללמוד, אתה רק מחפש שיגידו לך שהתכנית שלך טובה כי מן הסתם אתה כבר יודע כל מה שיש לדעת בנושא אימונים

בהצלחה גבר :ok:

yotamy6
14-03-10, 18:22
טוב תקשיב- תנסה חודש אחד ותראה אם אתה עולה משקלים ואם אתה רואה תוצעות כבר. אם כן אז סבבה- תמשיך. אם לא- תפסיק. מה יש לך להפסיד?! כולה חודש!!!
תנסה אחי מה יכול להיות...חוץ מזה- התוצאות מדברות בעד עצמן!

digidigi
14-03-10, 18:22
אחי ואפשר את המסנג'ר שלך ?

digidigi
14-03-10, 18:24
digidigi אתה לא מחפש ללמוד, אתה רק מחפש שיגידו לך שהתכנית שלך טובה כי מן הסתם אתה כבר יודע כל מה שיש לדעת בנושא אימונים

בהצלחה גבר :ok:

אני לא אוהב את הציניות שלך , אני רק אמרתי מה שאני חושב אני בכיף כל הזמן בעד שינויים להיפך, אתה חושב שאני לא ארצה לגדול יותר ? נו באמת , הקטע שאני קורא וקצת לא מבין את הנושא ואני אשמח מאוד אם תסביר לי את כל הנושא הזה קראתי את המדריך שהוא שלח לי אבל אני לא יודע אם זה מספיק , אז תענה לי אתה האם זה מספיק רק הקריאה מהמדריך הזה שהוא שלח לי או שאני חייב להוריד את הספר שלו?
בנוסף גם לא רשום את סדר הימים שאני צריך ללכת ,
האם זה ראשון שלישי וחמישי האם אפשר ככה?

digidigi
14-03-10, 18:27
בנוסף גם לא הבנתי מאיזה משקל להתחיל ,
אני מרים למשל 80 קילו בבנצ' אז להתחיל את התוכנית מ80 קילו בנץ' והכל במקסימום שאני מרים ? שזה גם לא מצוין שם והחוסר פרטים הזה מדאיג אותי

Fatboy
14-03-10, 18:52
אני לא הבן אדם הנכון להתייעץ לגבי ss, אני לא בעד התכנית הזאת בכללי

בכל אופן אני אמרתי את שלי על התכנית הזאת שלך, יש הרבה יותר מדי נפח ותרגילי בידוד (כפיפות, פשיטות, פלייס וכו)

תקבל את זה איך שאתה רוצה, זה באמת לא מעניין אותי

digidigi
14-03-10, 19:00
אז מה אתה מציע למשל לשנות בתוכנית שלי ומה כדאי להחליף לדעתך ?

Fatboy
14-03-10, 19:05
קשה לי לעשות משהו אם החלוקה הזאת

זה יצע סקוואט ודדליפט באותו יום, שזה בסדר אם אחד פחות חשוב לך מהשני

yotamy6
14-03-10, 19:18
אתה רוצה תשובות לשאלות אחי?
בקשה- המסן שלי:
yotamy6@Gmail.com

digidigi
14-03-10, 19:36
קשה לי לעשות משהו אם החלוקה הזאת

זה יצע סקוואט ודדליפט באותו יום, שזה בסדר אם אחד פחות חשוב לך מהשני

אין לי בעיה , תן לי את החלוקה שלדעתך הכי טובה=]

Fatboy
14-03-10, 19:46
תחפש בגוגל simple power based routine
התוצאה הראשונה

OverPower
14-03-10, 20:41
חד וחלק abc זו לא תוכנית שמתאימה לך בלי קשר למטרות שלך.

digidigi
15-03-10, 15:21
חד וחלק abc זו לא תוכנית שמתאימה לך בלי קשר למטרות שלך.

ומאיזו סיבה ? אני רוצה לדעת למה לפחות
וss זו תוכנית שכן תתאים למטרותיי?

Big T
15-03-10, 17:12
תעשה abc
אל תחשוב אפילו לעשות ss.זה מכה התוכנית האימונים הזאת .כל אחד שיש לו ניסיון של שבוע ישר מדקלם תעשה ss כאילו הוא מבין משהו מהחיים שלו

terminater135
15-03-10, 17:39
תעשה abc
אל תחשוב אפילו לעשות ss.זה מכה התוכנית האימונים הזאת .כל אחד שיש לו ניסיון של שבוע ישר מדקלם תעשה ss כאילו הוא מבין משהו מהחיים שלו

ואתה בטח ממש מבין אם אתה ממליץ לו לעשות abc.

Big T
15-03-10, 21:54
ואתה בטח ממש מבין אם אתה ממליץ לו לעשות abc.

כן מניסיון שלי ושל הרבה אחרים
ניסיון של 3 שנים לא טועה
ss זו תוכנית חדשה שפתאום כולם התלהבו ממנה
ממתי 5 חזרות בלבד זה טוב למסה?
זו תוכנית כוח וזה הכל
וועוד בלי כמות מספיקה של תרגילי ידיים

terminater135
15-03-10, 22:01
כן מניסיון שלי ושל הרבה אחרים
ניסיון של 3 שנים לא טועה
ss זו תוכנית חדשה שפתאום כולם התלהבו ממנה
ממתי 5 חזרות בלבד זה טוב למסה?
זו תוכנית כוח וזה הכל
וועוד בלי כמות מספיקה של תרגילי ידיים

5 חזרות זה טוב למאסה, אתה לא צריך תרגילי ידיים בשלב המתחיל.
אין כזה דבר תוכנית כוח כשאתה מתחיל, והתוכנית הזאת היא גם לא כלכך חדשה.

Big T
15-03-10, 22:42
5 חזרות זה טוב למאסה, אתה לא צריך תרגילי ידיים בשלב המתחיל.
אין כזה דבר תוכנית כוח כשאתה מתחיל, והתוכנית הזאת היא גם לא כלכך חדשה.

והוא גם לא מתאמן מתחיל כל כך
ומי שלא מתחיל לדעתך?הוא גם צריך לדבוק בss?
אני גם כשהתחלתי ואנשים שמתחילים אני מייעץ להם abc ותודה לאל אני והם גודלים ממש יפה
תוכניות עם חלוקה נפוצות כבר עשרות שנים וכמו שאומרים מה שעובד לא מתקנים

Philip_k
16-03-10, 00:42
והוא גם לא מתאמן מתחיל כל כך
ומי שלא מתחיל לדעתך?הוא גם צריך לדבוק בss?
אני גם כשהתחלתי ואנשים שמתחילים אני מייעץ להם abc ותודה לאל אני והם גודלים ממש יפה
תוכניות עם חלוקה נפוצות כבר עשרות שנים וכמו שאומרים מה שעובד לא מתקנים

להגיד שתוכנית abcde וכל תוכנית חלוקה לא טובות זה לא יהיה נכון.
תוכנית ss היא תוכנית מבוססת ab.
השאלה היא פה היא האפקטיביות של התוכנית והאם היא מתאימה למתאמן ולצרכים שלו.
אני מתאמן בסביבות חצי שנה, ואני יכול לעבוד הרבה אנשים(שמתאמנים שנים) בחדר כושר שלי במשקלי עבודה. זה לא יהיה נכון להגיד שאני מתקדם ועל פי הרמה שלי אני עדיין מתחיל.
מתאמין לא מתחילים עדיין יכול להגדול יפה בתוכנית וכמו כן לעלות במשקלי עבודה שלהם.

אם אתה חושב שתוכנית abc היה מתאימה למתאמן ולדרישה שלו אז אין מה לשנות,
גם אפשר להגיע לחדר כושר לעשות אימון ידיים יום אחד, אימון יד אחורית יום אחר ואימון חזה בסוף
6-5 פעמים בשבוע. השאלה מה האפקטיביות ונכון יותר לעשות בשביל אותו מתאמן בהתאם לרמה שלו ולדרישות שלו.

לפותח הפוסט, לדעתי התוכנית הזאת לא מתאימה לך. הגירוי לשריר הוא נמוך מידי, יש עודף חזרות לאותו שריר(נפח)
תעשה תרגילים מורכבים, דדליפט וסקוואט.
אתה יכול לעבוד SS, או תוכנית AB.

Big T
16-03-10, 13:07
להגיד שתוכנית abcde וכל תוכנית חלוקה לא טובות זה לא יהיה נכון.
תוכנית ss היא תוכנית מבוססת ab.
השאלה היא פה היא האפקטיביות של התוכנית והאם היא מתאימה למתאמן ולצרכים שלו.
אני מתאמן בסביבות חצי שנה, ואני יכול לעבוד הרבה אנשים(שמתאמנים שנים) בחדר כושר שלי במשקלי עבודה. זה לא יהיה נכון להגיד שאני מתקדם ועל פי הרמה שלי אני עדיין מתחיל.
מתאמין לא מתחילים עדיין יכול להגדול יפה בתוכנית וכמו כן לעלות במשקלי עבודה שלהם.

אם אתה חושב שתוכנית abc היה מתאימה למתאמן ולדרישה שלו אז אין מה לשנות,
גם אפשר להגיע לחדר כושר לעשות אימון ידיים יום אחד, אימון יד אחורית יום אחר ואימון חזה בסוף
6-5 פעמים בשבוע. השאלה מה האפקטיביות ונכון יותר לעשות בשביל אותו מתאמן בהתאם לרמה שלו ולדרישות שלו.

לפותח הפוסט, לדעתי התוכנית הזאת לא מתאימה לך. הגירוי לשריר הוא נמוך מידי, יש עודף חזרות לאותו שריר(נפח)
תעשה תרגילים מורכבים, דדליפט וסקוואט.
אתה יכול לעבוד SS, או תוכנית AB.

אה בabc אי אפשר לעשות דדליפט וסקוואט?
מי שיכול לעשות ABC 5 בשבוע לפחות הוא רק ירויח מזה ויראה תוצאות מעולות

Tapit
16-03-10, 14:26
אה בabc אי אפשר לעשות דדליפט וסקוואט?
מי שיכול לעשות abc 5 בשבוע לפחות הוא רק ירויח מזה ויראה תוצאות מעולות
אז למה לא לעשות abcde עם 70 סטים לכל שריר?

Big T
16-03-10, 14:42
אז למה לא לעשות abcde עם 70 סטים לכל שריר?

עם כל הכבוד ABC זה לא ABCDE
abc זו תוכנית מעולה כי כל שריר מקבל כמות מספיקה של סטים ואפשר לעבוד בכל הטווחים

12 סטים לגדול ו9 לקטן
אם עושים 5 בשבוע אז בכלל יוצא מעולה
אין יותר מדי אפשרות לעלות בשריר רק עם 5 חזרות,אולי ממש טיפה אבל הרב זה עליה בכוח

sason
16-03-10, 16:09
עם כל הכבוד abc זה לא abcde

12 סטים לגדול ו9 לקטן
אין יותר מדי אפשרות לעלות בשריר רק עם 5 חזרות,אולי ממש טיפה אבל הרב זה עליה בכוח

נכון כי רק טווח החזרות יקבע אם תעלה במסת שריר או לא.
ובכלל עד עכשיו ראיתי אותך רק מדבר בלי שום טיעון משכנע למה abc זאת תוכנית טובה למתחיל

Fatboy
16-03-10, 16:35
עם כל הכבוד ABC זה לא ABCDE

12 סטים לגדול ו9 לקטן

וואו...

terminater135
16-03-10, 17:12
Big-T אתה טועה בכל מה שאתה אומר פה.

Big T
16-03-10, 18:05
אני לא מכיר הרבה אנשים שבאמת אפשר להתפעל מהם שהם עשו ss
לעומת זאת ראיתי הרבה שעשו ABC והגיעו לתוצאות יפות
בכלל מה אני מתווכח איתכם אני גדול מהרב פה,הרב פה בקושי יד 42 ומעזים עוד להתווכח איתי כאילו הם השיגו משהו.
כדי ששריר יגדל בצורה הכי יעילה מומלץ לגוון בין החזרות ולא לעשות אותו מספר חזרות בטח שלא 5

terminater135
16-03-10, 19:34
לעומת זאת ראיתי הרבה שעשו abc והגיעו לתוצאות יפות
בכלל מה אני מתווכח איתכם אני גדול מהרב פה,הרב פה בקושי יד 42 ומעזים עוד להתווכח איתי כאילו הם השיגו משהו.
כדי ששריר יגדל בצורה הכי יעילה מומלץ לגוון בין החזרות ולא לעשות אותו מספר חזרות בטח שלא 5

אתה מדבר על מתאמנים מתקדמים, למתאמן מתחיל 5 חזרות זה טוב למאסה.
אתה תקוע בקו מחשבה ש 1-6 חזרות זה כוח ו 7-15 זה למאסה.

Philip_k
16-03-10, 20:06
לעומת זאת ראיתי הרבה שעשו abc והגיעו לתוצאות יפות

היד שלי יותר גדולה אז אני יודע יותר ממך....?!
זה אחלה טיעון... בוא נשמע מה הסקוואט/דדליפט/פרס שלך אם כבר עדיף:)

Big T
17-03-10, 00:59
היד שלי יותר גדולה אז אני יודע יותר ממך....?!
זה אחלה טיעון... בוא נשמע מה הסקוואט/דדליפט/פרס שלך אם כבר עדיף:)

אני מעדיף לא להגיד משקלים כי כל פלצן יקפוץ פה ויגיד שקרן שקרן
סעמק למה נראה לכם שכל אחד פה מתאמן מתחיל?
מתאמן מתחיל זה כמה חודשים כולה ואז זהו אין טעם לss

Tapit
17-03-10, 01:16
עם כל הכבוד abc זה לא abcde

12 סטים לגדול ו9 לקטן
איך אתה יודע שבabc כל שריר מקבל כמות מספיקה של סטים? איך אתה יודע מה היא כמות מספיקה?

sason
17-03-10, 01:17
הבנאדם שוקל 76 על 179
והסקוואט שלו עומד על 80
אם זה לא מתחיל אז בוא תסביר לי מה זה אצלך מתחיל?
אני מאמין ב100 אחוז שהוא יכול להתקדם במשקלים מאימון לאימון, מה איתך?

יניב צוות ישראלבודי
17-03-10, 01:55
אני מעדיף לא להגיד משקלים כי כל פלצן יקפוץ פה ויגיד שקרן שקרן
סעמק למה נראה לכם שכל אחד פה מתאמן מתחיל?
מתאמן מתחיל זה כמה חודשים כולה ואז זהו אין טעם לss

קודם כל ss זה לא תוכנית "חדשה" כמו שאמרת.
דבר שני ההגדרה של מתאמן מתחיל זה לא מספר הימים\חודשים\שנים שהוא מתאמן כבר, אלא היכולת שלו להתקדם מאימון לאימון והמשקל שהוא מרים בתרגילים מרכזיים לעומת משקל גוף.

יש הרבה חמורים שמתאמנים 10 שנים ומרימים עדיין 10 קילו והסקוואט שלהם נראה כמו מכת מצריים.

מה שטוב בss היא שהיא בנויה בצורה שמאפשרת עלייה במשקלי עבודה, עלייה בכוח ובמסה, וגם מטיפה לתזונה ולשינה.

אני טוען שabc לא מתאים למתאמן המתחיל מכיוון שהתדירות שלו נמוכה מדי, ומכילה יותר מדי נפח שגורר מאט מדי עצימות.

בינתיים הטיעון שאתה הצגת הוא שבabc ראית אנשים שהתפתחו. זה לא הצדקה.
אם אתה חושב שהתוכנית טובה אז לפחות תרחיב לנו את הידע ותגיד לנו מה הופך אותה לתוכנית טובה.

מעבר לזה רציתי להוסיף שגם אני התאמנתי ab וabc ושאר השטויות האלה עד שעברתי למדקאו ואין מבחינתי חזרה אחורה, ובכלל סתם שתדע שכל מי שעבר מפיצולים לתוכניות מהסוג הזה בדר"כ לא חוזר אחורה.

ובלי שום קשר אל תשכח שss ותוכניות מהסוג הזה הן תוכניות של מאמנים אמריקאים וכדי להגיע אליהן צריך להתעניין ולחפש ולקרוא ספרים, ורוב האוכלוסייה לא עושה את זה.
לכן נוצר מצב שמי שעושה ss זה בדר"כ בני נוער שמתחילים להתאמן, ומן הסתם הם עדיין צעירים וייראו "לא מרשימים". תן לילדים האלה שנה-שנתיים של אימון כזה ואתה לא תאמין למה שאתה רואה.

אם היינו חיים בארה"ב היית מגלה מצב שונה לגמרי.
האנשים היחידים בארץ שראיתי שנראו מרשימים מאוד מתוכניות בפיצולים מסיביים זה או אנשים על חומרים או סתם פריקים גנטיים.

הבעיה בארץ שבשביל לרכוש ידע אמיתי אתה צריך לחפש בחו"ל (וגם שם צריך לדעת איפה לחפש) ,ומי שלא אוהב את התחום הזה לא יחפש וייתקע (ברוב המקרים) עם תוכנית מסכנה שהמדריך בחדר כושר שלו עשה לו.

digidigi
17-03-10, 07:07
תראו אני כבר נתקעתי במשקלי עבודה , רוב המשקלי עבודה שאני מרים אני מרים יחסית הרבה ואני לא מתחיל , אני פשוט תקוע במשקלים וגם במשקל גוף ומרגיש שפחות מתפתח אז האם כדאי לי לנסות את ה ss ?

Philip_k
17-03-10, 11:49
תראו אני כבר נתקעתי במשקלי עבודה , רוב המשקלי עבודה שאני מרים אני מרים יחסית הרבה ואני לא מתחיל , אני פשוט תקוע במשקלים וגם במשקל גוף ומרגיש שפחות מתפתח אז האם כדאי לי לנסות את ה ss ?

כן... תן לתוכנית ניסיון של 3-4 חודשים. תשנה את הגישה שנפח באימון יעזור לך לגדול

Big T
17-03-10, 14:19
דבר שני ההגדרה של מתאמן מתחיל זה לא מספר הימים\חודשים\שנים שהוא מתאמן כבר, אלא היכולת שלו להתקדם מאימון לאימון והמשקל שהוא מרים בתרגילים מרכזיים לעומת משקל גוף.

יש הרבה חמורים שמתאמנים 10 שנים ומרימים עדיין 10 קילו והסקוואט שלהם נראה כמו מכת מצריים.

מה שטוב בss היא שהיא בנויה בצורה שמאפשרת עלייה במשקלי עבודה, עלייה בכוח ובמסה, וגם מטיפה לתזונה ולשינה.

אני טוען שabc לא מתאים למתאמן המתחיל מכיוון שהתדירות שלו נמוכה מדי, ומכילה יותר מדי נפח שגורר מאט מדי עצימות.

אם אתה חושב שהתוכנית טובה אז לפחות תרחיב לנו את הידע ותגיד לנו מה הופך אותה לתוכנית טובה.

מעבר לזה רציתי להוסיף שגם אני התאמנתי ab וabc ושאר השטויות האלה עד שעברתי למדקאו ואין מבחינתי חזרה אחורה, ובכלל סתם שתדע שכל מי שעבר מפיצולים לתוכניות מהסוג הזה בדר"כ לא חוזר אחורה.

ובלי שום קשר אל תשכח שss ותוכניות מהסוג הזה הן תוכניות של מאמנים אמריקאים וכדי להגיע אליהן צריך להתעניין ולחפש ולקרוא ספרים, ורוב האוכלוסייה לא עושה את זה.
לכן נוצר מצב שמי שעושה ss זה בדר"כ בני נוער שמתחילים להתאמן, ומן הסתם הם עדיין צעירים וייראו "לא מרשימים". תן לילדים האלה שנה-שנתיים של אימון כזה ואתה לא תאמין למה שאתה רואה.

האנשים היחידים בארץ שראיתי שנראו מרשימים מאוד מתוכניות בפיצולים מסיביים זה או אנשים על חומרים או סתם פריקים גנטיים.

הבעיה בארץ שבשביל לרכוש ידע אמיתי אתה צריך לחפש בחו"ל (וגם שם צריך לדעת איפה לחפש) ,ומי שלא אוהב את התחום הזה לא יחפש וייתקע (ברוב המקרים) עם תוכנית מסכנה שהמדריך בחדר כושר שלו עשה לו.

למה נראה לך שabc 5 בשבוע זה עצימות נמוכה?
סט ראשון לעשות 12 חזרות ואת הבאים סטים כבדים של 8-6
וגם התדירות ככה היא גבוהה כל שריר מאומן פעמיםי בשבוע חוץ מאחד
למרות שאני מתאמן abc 6

יניב צוות ישראלבודי
17-03-10, 15:22
למרות שאני מתאמן abc 6

העצימות בדר"כ נמוכה בגלל האופי של התוכנית יש הרבה סטים והרבה נפח ואז המשקל שאתה מרים יורד( = עצימות נמוכה יותר)

אני מוכן להתערב איתך שאם תעבור לפחות ימי אימון, ותוריד את הנפח אתה תוכל לשים יותר משקל על המוט

אגב סט של 6-8 הוא לא כזה כבד (מבחינת עצימות כמובן)
תנסה 3-5 בתרגילים הקדושים. זה כבר עצימות יותר גבוהה

Big T
17-03-10, 15:25
העצימות בדר"כ נמוכה בגלל האופי של התוכנית יש הרבה סטים והרבה נפח ואז המשקל שאתה מרים יורד( = עצימות נמוכה יותר)

אני מוכן להתערב איתך שאם תעבור לפחות ימי אימון, ותוריד את הנפח אתה תוכל לשים יותר משקל על המוט

אגב סט של 6-8 הוא לא כזה כבד (מבחינת עצימות כמובן)
תנסה 3-5 בתרגילים הקדושים. זה כבר עצימות יותר גבוהה

את זה אני עושה בסט האחרון בדרך כלל
אין טעם בשביל מסה לעשות רק 5 חזרות,מיותר לחלוטין
דווקא אני עושה פירמידה אז המשקל תמיד עולה וגם אני מתאושש ממש מהר אז הכל בסדר

Fatboy
17-03-10, 16:44

מסכים עם כל מילה

sason
17-03-10, 23:09
למרות שאני מתאמן abc 6

לא נראה לי שאתה מבין בכלל מה זה המושג עצימות.
ובכלל לפי ההודעות שלך אתה לא מבין הרבה באימונים, ולא יד מעל 43 זה לא נחשב למבין באימונים.

יניב צוות ישראלבודי :
ובכלל סתם שתדע שכל מי שעבר מפיצולים לתוכניות מהסוג הזה בדר"כ לא חוזר אחורה.

אני לא אומר את זה הרבה אבל אתה צודק 100 אחוז.
אני לא מכיר אף אחד שעבר מפיצולים לss וחושב על לעבור חזרה לפיצולים,ואין בנאדם אחד שלא ניסה תוכניות פיצולים, כזה ביזבוז זמן

pala
17-03-10, 23:44
בתור אחד שעבר רק לא מזמן לתוכניות כוח, אני לא מתכוון לחזור לפיצולים בזמן הקרוב, ab היה פשוט סיוט עם כל כך הרבה תרגילים מבודדים באימון אחד
גם אם אני לא אראה תוצאות מבחינת מראה (שלגבי זה אני לא אומר מילה עד שאני לא בעל ניסיון) אני נשאר לתקופה הקרובה(ככול הנראה לא יהיה לי זמן אם הצבא יקטע אותי)

Big T
18-03-10, 00:01
לא נראה לי שאתה מבין בכלל מה זה המושג עצימות.
ובכלל לפי ההודעות שלך אתה לא מבין הרבה באימונים, ולא יד מעל 43 זה לא נחשב למבין באימונים.

יניב צוות ישראלבודי :
ובכלל סתם שתדע שכל מי שעבר מפיצולים לתוכניות מהסוג הזה בדר"כ לא חוזר אחורה.

אני לא אומר את זה הרבה אבל אתה צודק 100 אחוז.
אני לא מכיר אף אחד שעבר מפיצולים לss וחושב על לעבור חזרה לפיצולים,ואין בנאדם אחד שלא ניסה תוכניות פיצולים, כזה ביזבוז זמן

אני יכול ללמד אותך וכל אחד פה באימונים
אם לא יצא לכם כלום מתוכנית אם פיצולים כנראה אתם אילו שלא יודעים איך להתאמן נכון
אז לפני שאתם בכלל חושבים על להתווכח איתי תבדקו מה לא בסדר אצלכם ולמה לא גדלתם

Tapit
18-03-10, 01:00
חחח אתה מקרה אבוד

sason
18-03-10, 01:09

אבל אתה בכלל לא יודע מה אומר המושג עצימות... איך אתה יכול ללמד אותי או את כולם פה?
בינתיים בהודעות בפוסט הזה ראיתי רק - "אני חכם אני סקסי אני בחור נבון ומסוקס", לא ראיתי הודעה אחת שמראה על ידע, מה שכן היה אפשר לראות זה החוסר ידע.

ואם לענות ברצינות על התגובה שלך, אז אתה זה שצריך לבוא ולתת טענות בעד abc כי אתה אומר שהיא תוכנית טובה, אז מה ההיתרנות שלה?

Scylla
18-03-10, 07:01

עצם העובדה שהסקוואט שלך נמוך מהבנץ' פרס מראה עד כמה אתה מתאמן מתחיל ורחוק מהניצול המקסימלי של ההתקדמות המהירה שמתרחשת אצל מתאמן מתחיל.

B.BUILDER
18-03-10, 08:39
פשוט תנסה ss תראה מה יהיה...מקסימום לא תהיה מרוצה- תפסיק.

יניב צוות ישראלבודי
18-03-10, 12:46

לא ביקשנו שתלמד אותנו על כל נושא האימונים אלא רק שתפרט לנו מה היתרונות של abc לעומת תוכניות אחרות ומה עושה אותה כל כך טובה?

מעבר לזה אף אחד לא אמר שלא גודלים מabc, אני אישית כן השגתי ממנה תוצאות, אבל בהשוואה למדקאו זה אפסי.

מצד שני אני מניח(תקן אותי אם אני טועה) שאתה לעולם לא ניסית תוכניות "כוח" בסגנון ss או מדקאו או בכלל אחת מהגירסאות של 5x5, ואם לא ניסית איך אתה יכול לדעת שלא תאהב את זה יותר מהתוכניות האחרות? או שהיא מועילה הרבה פחות מתוכניות ABC?

בקשר לזה ש5 חזרות לא יעיל למסה ורק מיותר, אולי אתה צודק, אתה מוכן להסביר מדוע?
ברגע שתפרט אני מניח שנוכל לנתח את הגורמים שהופכים 5 חזרות ו3 חזרות ללא יעילים לבניית מסה.