PDA

צפה בגרסא המלאה : למה אנשים שמתאמנים והם בריאים לגמרי יש להם תוצאות חרגיות של בדיקות דם?

אוריין ברוך22
05-04-10, 11:29
למה באמת?:ohmy:

תודה רבה חג שמח

ThE HummeR
05-04-10, 12:47
כי הם לא יודעים מה הם עושים.
לי למשל היו תוצאות טובות מדי אפילו..

yogiyogi
05-04-10, 13:29
התוצאות שלהם חריגות רק אחרי אימון... גם אם תיקח רץ מרתון בדיוק אחרי התחרות הרופא יגיד לך לאשפז אותו מהר.... אחרי פעילות מאומצת משתחררים המון חומרים על מנת לבנות ולשם את השריר וזה מה שרואים בבדיקות

pala
05-04-10, 13:32
גוף של ספורטאי הוא טיפה שונה, כמות ההורמונים וכדמוה גבוהה יותר (כמו למשל גליקוגן, למרות שהוא לא הורמון) או טסטסטורון

tal_s
05-04-10, 13:34
גוף של ספורטאי הוא טיפה שונה, כמות ההורמונים וכדמוה גבוהה יותר (כמו למשל גליקוגן, למרות שהוא לא הורמון) או טסטסטורון

כל אחד הוא יחיד ומיוחד

haim15
05-04-10, 14:11
לא יודע מה איתך אצלי התוצאות טובות מאוד... בפעם האחרונה שבדקו לי דופק לפני שנה +- היה 48 והרופא אמר שזה דופק מצויין כנ"ל לגבי בדיקות דם הוא אמר שהכל מצויין אצלי.

sagi10
05-04-10, 14:11
לי למשל היו תוצאות טובות מדי אפילו..

תוצאות "טובות מדי" ?
מבחינת הרופאים קיימת נורמה מסויימת המוגדרת בערך מסויים,אדם "בריא" הוא אדם אשר הערך המצוי במערכת שלו בטווח ה-"תקין" לפי הגדרת הרופאים,ההגדרה היא ערך מומלץ .
לכן,אין דבר כזה "טובות מדי",יש תוצאה חריגה ותוצאה תקינה

m0she
05-04-10, 15:48
לא תמיד תוצאה חריגה בבדיקות דם היא לא תקינה. יותר מזה, יש מצבים שבהם תוצאה שנמצאת בטווח הנורמה משמעותה תוצאה חריגה ביחס למצב. הבדיקות מתייחסות לאוכלוסיה הכללית ובדברים מסויימים זה רק הגיוני שספורטאים יסטו מהממוצע. למשל, אם מישהו מתאמן בצורה מאוד אינטנסיבית וה-cpk שלו לא עולה בכלל - זה לא תקין ולא הגיוני, הוא אמור לעלות ואף סביר שיחרוג מהנורמה.

sason
05-04-10, 21:53
לא תמיד תוצאה חריגה בבדיקות דם היא לא תקינה. יותר מזה, יש מצבים שבהם תוצאה שנמצאת בטווח הנורמה משמעותה תוצאה חריגה ביחס למצב. הבדיקות מתייחסות לאוכלוסיה הכללית ובדברים מסויימים זה רק הגיוני שספורטאים יסטו מהממוצע. למשל, אם מישהו מתאמן בצורה מאוד אינטנסיבית וה-cpk שלו לא עולה בכלל - זה לא תקין ולא הגיוני, הוא אמור לעלות ואף סביר שיחרוג מהנורמה.

היה לי cpk קצת גבוה מהנורמה 3000 , והרופאין הליצנים האלה שלחו אותי למיליון בדיקות ובסוף גם לא הבינו מה לעשות, אמרו לי להפסיק לקחת אבקת חלבון במידי.
:d

sagi10
06-04-10, 01:09

צודק,היה לי קושי בניסוח התגובה ובגלל זה אני נאלצתי להשתמש בגרשיים (" " ) על המילה אדם בריא כדי להסביר שאני מתכוון לנורמה שאליה בעצם מכוונים לאדם נורמטיבי שלא מתאמן