PDA

צפה בגרסא המלאה : כאבים עזים באיזור הטרפזים שכמות צוואר

blind sniper
16-04-10, 14:46
ביצעתי בנץ' פרס היום, עם משקל שאני כבר לחצתי בעבר.
עשיתי הקשה כמו ריפ, בסט האחרון בחזרה השלישית הרגשתי את הטרפזים כאילו זזים לא יכולתי להמשיך להתאמן, הפסקתי. עכשיו אני מת מכאבים לא יכול להזיז את הצוואר וכואב נורא בשכמות.
מה עושים?

yogiyogi
16-04-10, 17:48
כנראה שריר תפוס אל תילחץ... תנוח כמה ימים זה יעבור

אוריין ברוך22
16-04-10, 17:52
בדיוק הכאבים שתיארת קרה לחבר שלי אתמול
זה כנראה נתפס הוא הלך לרופאה גם אמרה שתפוס
כנראה גם לך תפוס
כמו שyogiyogi אמר תנוח כמה ימים זה יעבור

daniel maron
16-04-10, 19:05
תבקש מרופא משחה להקלה בכאבים ולשחרור שרירים תפוסים יש דברים שמאוד עוזרים ותדאג שיעשו לך מסאז' טוב :)
חחח בקיצור תנוח טוב והכל יהיה בסדר

blind sniper
16-04-10, 23:33
יש מצב שזה פריצת דיסק או משהו כזה ??
אף פעם לא חוויתי כאב כזה ... פעם היו לי כאבים בגב תחתון אבל זה מחוסר פעילות גופנית..
כואב לי שאני נושם, עומד, יושב, שוכב...מרחו לי 3 פעמים וולטרן היום עם מסאז'.
אני עם הראש מוטה למטה, קשה לי לזקוף אותו.
בבקשה מישהו שמבין תעזרו לי ...

blind sniper
19-04-10, 10:21
הייתי אצל רופא, לפי מה שהוא איבחן אין צורך בצילום. הוא הביא לי זריקת וולטרן ועוד משהו (זריקה) ומשככי כאבים.
אני כבר 3 ימים אחרי המכה וזה לא הכי עבר .. אולם יש טיפה שיפור. עדיין קשה לי לכופף את הצוואר ולהטות לצדדים.
אני ממש לא מבין איך זה קרה מבנץ' פרס. אולי בגלל שכופפתי את הגב תחתון (לפי ריפ) אז העומס היה על הטרפזים..
אולי בגלל שיום לפני עשיתי אימון יותר רציני של סקוואט ודדליפט ולא ממש הבאתי מנוחה לעצמי (אימון יום אחרי יום).
בבקשה תעזרו לי חשוב לי לדעת למה זה קרה..

Philip_k
19-04-10, 10:47
בקשר לפריצת דיסק, אני חושב שזה לא בגלל שבדרך כלל פריצת דיסק מקרינה כאבים ולא רק כאב בצוואר.
לגבי השאלה שלך למה זה קרה...
יכול להיות כמה סיבות, לא עשיתה חימום טוב, אולי זזת במהלך החזרה ונכנסת למצב לא טוב והיה לך לחץ על הצוואר,
חוסר התאוששות בין אימונים וכ'ו לדעתי מאוד קשה למצוא את הסיבה האמיתי.
בסופו של דבר, החלמה מהירה(תנוח טיפה) ותשטדל לעבוד בצורה בטוחה יותר בהמשך.

blind sniper
20-04-10, 12:23
בקשר לפריצת דיסק, אני חושב שזה לא בגלל שבדרך כלל פריצת דיסק מקרינה כאבים ולא רק כאב בצוואר.
לגבי השאלה שלך למה זה קרה...
יכול להיות כמה סיבות, לא עשיתה חימום טוב, אולי זזת במהלך החזרה ונכנסת למצב לא טוב והיה לך לחץ על הצוואר,
חוסר התאוששות בין אימונים וכ'ו לדעתי מאוד קשה למצוא את הסיבה האמיתי.
בסופו של דבר, החלמה מהירה(תנוח טיפה) ותשטדל לעבוד בצורה בטוחה יותר בהמשך.

תודה רבה ...
אני 5 ימים לאחר המקרה ... יש טיפה שיפור .. עדיין מרגיש גיבן..
לגבי החימום, עשיתי סטפר משהו כמו 6 דקות קצב מהיר.
ואתה יודע התחלתי מוט ריק , ואז עוד 2 סטים של חימום משקלים קלים .. לא מספיק?

Philip_k
20-04-10, 13:22
מעבר לסטפר הייתי עושה חימום מפרקים, , קח דוגמאות מהחימום הזה:
WrcSydO3Mzk

חימום בתרגיל ספציפי לא מספיק לדעתי

עופר צחר
20-04-10, 17:00
הי,
באם הכאב עבר - תקפיד באמת - כפי שהוסבר על חימום+מתיחות+חימום ספציפי, ומעל הכל על משקלים מתאימים ועל טכניקת עבודה נכונה - שבגל ליקוי בנ"ל קורות רוב הפציעות במסגרת חדרי הכושר - שאני נתקל בהן.
באם המשחה והמנוחה לא פתרו את הבעיה, תהיה איתי בקשר לאיבחון וטיפול למען פיתרון והעלמת הבעיה וקבלת כלים למניעת הישנות התופעה בעתיד.

חג שמח

עופר

blind sniper
24-04-10, 16:27
הי,
באם הכאב עבר - תקפיד באמת - כפי שהוסבר על חימום+מתיחות+חימום ספציפי, ומעל הכל על משקלים מתאימים ועל טכניקת עבודה נכונה - שבגל ליקוי בנ"ל קורות רוב הפציעות במסגרת חדרי הכושר - שאני נתקל בהן.
באם המשחה והמנוחה לא פתרו את הבעיה, תהיה איתי בקשר לאיבחון וטיפול למען פיתרון והעלמת הבעיה וקבלת כלים למניעת הישנות התופעה בעתיד.

חג שמח

עופר

היי עופר..
אני נמצא כרגע שבוע לאחר המקרה. הצוואר שלי די השתחרר אבל כאשר אני מטה ימינה ושמאלה עדיין אני חש כאבים באיזור הטרפזים.
הפסקתי להתאמן בחד"כ, אבל אני עושה בבית קצת תרגילים . לאחר פעילות מאומצת שוב חוזרים הכאבים. וגם כאשר אני יושב יותר מידי זמן/עומד יותר מידי זמן אני מרגיש כאבים.
1.כמה זמן עוד אצטרך לנוח ולא להתאמן עד אשר הכאבים יחלפו? כדאי להקפיא את המנוי?
2.התרגילים שאני עושה בבית מזיקים לי או שזה סוג של תרפיה ? (שכבות שמיכה, מכרעיים, כפיפות בטן. יש לי משקולת של 4 קילו ואני מבצע טיפה חתירות בהטייה, הרחקת זרועות, ותרגיל סטטי לגו בשכיבה). אה וגם בשראג אני מרגיש כאבים .

בבקשה חשוב לי לדעת איך אוכל לשכך את הכאבים, וכלים לחזרת שגרת עבודה.
תודה!!!

עופר צחר
30-04-10, 23:24
מתיחות וחימום בעתיד הם ה אפבשלך למניעת הישנות של מקרים שכאלה.
ברגע שתרגיש שהכאבים ירדו ל1-2/10 או נעלמו אתה יכול לחזור בהדרגה לפעילות מלאה.
לגבי התרגילים שציינת - באם אין כאבים לאחריהם - אין בעיה.
תרגיש טוב,

עופר

blind sniper
07-05-10, 12:12
מתיחות וחימום בעתיד הם ה אפבשלך למניעת הישנות של מקרים שכאלה.
ברגע שתרגיש שהכאבים ירדו ל1-2/10 או נעלמו אתה יכול לחזור בהדרגה לפעילות מלאה.
לגבי התרגילים שציינת - באם אין כאבים לאחריהם - אין בעיה.
תרגיש טוב,

עופר

עופר,
מה הכוונה לירידה של ל1-2/10 ?? הכאבים יורדים לי בהדרגה, לפעמים העבודה שלי שהיא פיזית מאלצת אותי להפעיל את הגב ולהיות מכופף ואז אני מרגיש כאבים באותו יום..
האם יש סיכוי שזה לא רק שריר תפוס ? יכול להיות פגיעה בעצב? או חוליה בכל זאת??
אני צריך אורטופד/פיזיותרפיסט שישחרר לי ??

עופר צחר
25-05-10, 19:39
הי,
הכוונה היא שאם תתבקש לכמת (לתת מספר) את הכאב שלך מ 1 עד 10, כאשר 1 מציין חוסר כאב ו 10 כאבים עזים מאוד, האם המצב שלך כעת הוא כאבים קלים עד אפסיים 1-2 / 10)
דבר נוסף - באם המצב עדיין לא השתפר כנ"ל - בהחלט יש מקום לטיפול - תהיה איתי בקשר, באם, כאמור, יש צורך ונקבע פגישת ייעוץ וטיפול.

עופר