PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר להתקדמות בss

Deadlift
23-04-10, 22:56
נכון ss מיועד לכאלה שרק מתחילים להתאמן?
והתקדמות נהיית יותר איטית ככל שמתאמנים יותר?
אז אם אני מתחיל ss אחרי שאני מתאמן כבר שנה,אני עדיין יוכל להעלות במשקלים מהר ולגדול הרבה כמו שצריך בss?\
*טעות שלי פתחתי פה במקום באימונים*

SIMAO
23-04-10, 23:01
קראת מאמרים אודות ss?.
המאמר האחרון שmoo כתב,קראת?.
צויין בו אם אינני טועה,שיכול להיות אדם שמתאמן 5 שנים,אך הוא ייחשב למתאמן מתחיל לסוג זה של אימון.

pala
23-04-10, 23:06
ההתקדמות היא תלויה באדם
אדם שהתאמן במשך שנה והגיע לתוצאות יפות, יתקשה להשיג תוצאות מהירות \ גדולות בתוכנית הזאת

Deadlift
23-04-10, 23:14
ההתקדמות היא תלויה באדם
אדם שהתאמן במשך שנה והגיע לתוצאות יפות, יתקשה להשיג תוצאות מהירות \ גדולות בתוכנית הזאת

מה שאתה ומה שזה שמעליך כתבתם זה 2 דברים שסותרים את עצמם.
ונכון אחרי ss? אז אם אני אמשיך להתאמן עם סקוואט ודדליפט הם עדיין יהיו אפקטיביים? (היה כתוב באיזשהו מאמר שאם השריר מתרגל לאותו גירוי הוא מפסיק להשפיע)

pala
23-04-10, 23:30
הכל תלוי בתוצאות של האדם
לא חייב לעשות ss בשביל להגיע "לשלב מתקדם יותר" אם הצליח בתוכניות אחרות
ולא, דדליפט וסקוואט כן יהיו אפקטיבים גם אחרי 20 שנה
זאת שאלה שקשה לענות במדויק כי אתה מסתכל על יותר מדי כיוונים
בשבילך, תתאמן רגיל ותתחיל ss כשאתה מרגיש שאתה צריך\יכול, לא יזיק אם תעשה משהו אחר בנתיים

SIMAO
23-04-10, 23:30
אני רואה שאתה עצלן,אז:

הגדרות מתאמנים

לעומת מה שהרבה אנשים חושבים, רמת המתאמן לא קשורה לכמה הוא חזק, מאסיבי או לותק במכון. רמת המתאמן קשורה אך ורק ליכולת ההתאוששות שלו מהאימון – כלומר, כמה פעמים נוכל ליצור עומס יתר מערכתי ולהתאושש ממנו בתקופת זמן נתונה. הגדרת המתאמנים היא כזו:

מתאמן מתחיל – מדובר במתאמן אשר משקלי העבודה רחוקים מהפוטנציאל הגנטי שלו ולכן הוא מתאמן שמסוגל להוסיף למוט משקל כל אימון! כן, כל אימון. אם עד עכשיו עבדת בתוכנית של 4 סטים לשריר מסוים ולא התקדמת במשקלים, זה כיוון שהעמסת יותר מדי על עצמך עם תוכנית בנפח גבוהה ועצימות בינונית. עכשיו אתה תוריד את העומס, ותראה שכל אימון אתה מסוגל רק ב 3 סטים ל 5 חזרות להוסיף משקל למוט !

מתאמן בינוני – מתאמן שלא מסוגל להוסיף משקל למוט כל אימון, אלא רק משבוע לשבוע. בד"כ מתאמן זה יהיה מסוגל לבצע סקווט של פי 1.5 ממשקל גופו ודדליפט של פי 2 ממשקל גופו.

מתאמן מתקדם – זהו מתאמן שאיננו מסוגל להוסיף משקל למוט משבוע לשבוע. בד"כ העבודה שלו תהיה עבודה בבלוקים של חודשים. כמו בתכונית 5x5 גלן פנדלי שבו חודש ראשון עבודה של 5x5 ושבירת שיאים רק בשבוע 4 של התוכנית – זהו חודש הנפח (כן עבודה של 5x5 היא עבודה בנפח גבוה – 25 סטים). ולאחר מכן חודש עצימות שבו יתבצע עבודה של 3x3 וגם בו שבירת שיאים תהיה רק בשבוע 4+.

(נילקח מתוך המאמר של moo.)

moo
26-04-10, 00:01
סביר להניח שתתקדם כמו בתוכנית המקורית
אם אתה מרים כבר משקלים כבדים בתרגילי בסיס אז תחתוך בעליה של המשקל למשל במקום להעלות בדדליפט 7-9 קילו כל אימון להעלות רק 2.5-5 קילו, בהתאם ליכולת שלך

תתחיל עם המקסימום בקפיצות (7-9 קילו לדדליפט) ושהמשקלים יהיו כבדים תחתוך בעליה