PDA

צפה בגרסא המלאה : חלבונים שנספגים מהר

ebeck
03-05-10, 13:18
החלבונים שנספגים מהר הם: טונה, אבקת חלבון, ביצה
והלאט הם: קוטג' גבינה וכאלה?

איפה הבשר בקר\עוף דגים?
מה עם חלב?

OverPower
03-05-10, 13:48
מזה משנה?

BlueNinja
03-05-10, 15:46
מזה משנה?

+1

חאלס עם השאלות קיטבג האלה,אין לזה שום חשיבות.

godam
03-05-10, 16:38
כל המוצרי חלב נספגים לאט דגים מהר וכל השאר לאט
פשוט תאכל כל מוצר שמכיל חלבון והגוף יעשה תחישובים כבר ..

גל ציון-פור
03-05-10, 22:18
החלבונים שנספגים מהר הם: טונה, אבקת חלבון, ביצה
והלאט הם: קוטג' גבינה וכאלה?

איפה הבשר בקר\עוף דגים?
מה עם חלב?

למה אתם קוטלים אותו?
אף פעם לא מזיק לדעת, אפילו אם זה נראה לחלקכם טריוויאלי...
חלבון מי-גבינה נספג בגוף הכי מהר.
חלבון הביצה (אלבומין) והחלבון במוצרי בשר ודגים נספגים לאט יותר.
חלבון החלב (קזאין) נספג הכי לאט.

חוץ מזה, תמיד חשוב מה אתה אוכל עם החלבון. למשל: סיבים ושומן מאיטים את הספיגה של החלבון.
בברכה
גל ציון-פור

Nitro Speed
03-05-10, 22:30
למה אתם קוטלים אותו?
אף פעם לא מזיק לדעת, אפילו אם זה נראה לחלקכם טריוויאלי...
חלבון מי-גבינה נספג בגוף הכי מהר.
חלבון הביצה (אלבומין) והחלבון במוצרי בשר ודגים נספגים לאט יותר.
חלבון החלב (קזאין) נספג הכי לאט.

חוץ מזה, תמיד חשוב מה אתה אוכל עם החלבון. למשל: סיבים ושומן מאיטים את הספיגה של החלבון.
בברכה
גל ציון-פור

אין קשר לטריוויאלי או לא.
זה פשוט לא משנה.

Cuba
04-05-10, 08:58
אין קשר לטריוויאלי או לא.
זה פשוט לא משנה.

אבל הבנאדם שאל שאלה.. הוא רוצה לדעת ולא לעבוד כמו רובוט יאלה אני יתאמן יאכל וישן. לא אנשים גם רוצים לדעת מעבר לזה

mag707
04-05-10, 19:36
שאלה לגל, כרגע בארוחה חלבית וגם בשרית אני מוסיף לסלט כף שמן זית, התפריט הוא דרככם, ישראל בודי, הבנתי שהשמן גורם לספיגה טובה יותר של הסידן והחלבון..תוכל להבהיר לי קצת את הנושא?

גל ציון-פור
05-05-10, 22:31
שאלה לגל, כרגע בארוחה חלבית וגם בשרית אני מוסיף לסלט כף שמן זית, התפריט הוא דרככם, ישראל בודי, הבנתי שהשמן גורם לספיגה טובה יותר של הסידן והחלבון..תוכל להבהיר לי קצת את הנושא?

האמת שהדעות חלוקות לגבי השאלה האם שמן באמת עוזר לספיגת הסידן. בעבר חשבו כך, אבל היום יש מחקרים שמראים שגם במוצרי חלב דלי שומן יש ספיגת סידן מצויינת. כנראה שהספיגה קשורה יותר לויטמין d ולאו דווקא לשמן עצמו. לגבי חלבון, שמן אינו מסייע לספיגת החלבון.
מה שכן, אנחנו תמיד מקפידים להוסיף שמן איכותי כמעט בכל ארוחה (בד"כ חוץ מהארוחות סביב האימון). בשמן זית יש חומצות שומן בלתי רוויות מסוג אומגה 9 שלהם יתרונות בריאותיים רבים. אתה יכול לקרוא קצת באינטרנט לגבי חומצות שומן אלו וגם לגבי אומגה 3 ואומגה 6.
בברכה
גל ציון-פור

m0she
05-05-10, 22:57
שומן קשור לספיגה של ויטמין d ולא לספיגה של סידן (כמויות גדולות של שומן יכולות אפילו לעכב ספיגת סידן). ויטמין d בצורה הפעילה שלו משפיע על ספיגת הסידן, אבל זה תהליך שלא קשור לויטמין d שנספג דווקא בארוחה שבה נצרך הסידן.

jonathan
05-05-10, 23:00
שומן קשור לספיגה של ויטמין d ולא לספיגה של סידן (כמויות גדולות של שומן יכולות אפילו לעכב ספיגת סידן). ויטמין d בצורה הפעילה שלו משפיע על ספיגת הסידן, אבל זה תהליך שלא קשור לויטמין d שנספג דווקא בארוחה שבה נצרך הסידן.
אם ככה,לספיגה יעילה של סידן הכי טוב זה לצרוך ויטמין d בכל מהלך היום?

Nitro Speed
05-05-10, 23:24

התעסקות בקקה

jonathan
05-05-10, 23:33
התעסקות בקקה
תיאורתית יקקה!

Nitro Speed
05-05-10, 23:38
תיאורתית יקקה!

למה אתה צריך לצרוך ויטמין d,אתה גר בישראל,יש פה יותר ממספיק ויטמין d אם תצא החוצה לחצי שעה

jonathan
05-05-10, 23:42
למה אתה צריך לצרוך ויטמין d,אתה גר בישראל,יש פה יותר ממספיק ויטמין d אם תצא החוצה לחצי שעה
אז בוא נאכל קוטג' במרפסת;)
השאלה שלי היא אם צריכה(כולל את החשיפה לשמש) של ויטמין d לכל אורך היום תהייה יעילה יותר לספיגת הסידן במהלך הארוחות ואחריהן.
השאלה היא תאורתית לידע בלבד,אני לא אתחיל לפני כל ארוחה לצאת לשמש כדי שהסידן בפיצה ייספג לי כמו שצריך.

xBiCePx
06-05-10, 03:52
יותר חשוב לאכול חלבון שנספג מהר אחרי אימון כידי לשקם מהר יותר את השרירים אבל אם אתה לא אחרי אימון תאכל איזה חלבון שבא לך אחי

Nitro Speed
06-05-10, 03:59
יותר חשוב לאכול חלבון שנספג מהר אחרי אימון כידי לשקם מהר יותר את השרירים אבל אם אתה לא אחרי אימון תאכל איזה חלבון שבא לך אחי

שטויות,אין חשיבות למהירות הספיגה.

sason
06-05-10, 07:00

כמו שניטרו אמר לך, וגם בקשר לארוחה שאחרי אימון - גם זה סוג של מיתוס.

pala
06-05-10, 09:45
שמעתי שלאכול זה מיתוס משנות ה60 שכל בני האדם נפלו בו

!Demon!
06-05-10, 10:33
......

jonathan
06-05-10, 14:35
כמו שניטרו אמר לך, וגם בקשר לארוחה שאחרי אימון - גם זה סוג של מיתוס.
מה מיתוס בלאכול אחרי אימון?
אם לא נאכל אחרי אימון אז מתי כן?

m0she
06-05-10, 22:15

אתה לא צריך לצרוך ויטמין d "במהלך כל היום", אתה צריך לצרוך מספיק ויטמין d באופן כללי (כולל גם חשיפה לשמש שבה הוא נוצר בגוף), תהא הצורה אשר תהא. זה ויטמין מסיס בשומן שנאגר בגוף. דרושות כמויות קטנות מאוד שלו (בערך אחוז אחד מהסה"כ) בצורה הפעילה כדי שהוא יעשה את העבודה מבחינת הסידן.

jonathan
07-05-10, 04:20
אתה לא צריך לצרוך ויטמין d "במהלך כל היום", אתה צריך לצרוך מספיק ויטמין d באופן כללי (כולל גם חשיפה לשמש שבה הוא נוצר בגוף), תהא הצורה אשר תהא. זה ויטמין מסיס בשומן שנאגר בגוף. דרושות כמויות קטנות מאוד שלו (בערך אחוז אחד מהסה"כ) בצורה הפעילה כדי שהוא יעשה את העבודה מבחינת הסידן.
אם ככה אנשים אוכלים סרטים,וגם בכדורי סידן התוספי ויטמין d(כמו בכדרי סידן שלי) הם בכלל לא כאלה קריטים.

m0she
07-05-10, 09:34
יש לא מעט אנשים שסובלים ממחסור בויטמין d ואצלם יש טעם בתיסוף. זאת אסטרטגיה לא רעה לתת ויטמין d באותו כדור עם הסידן, לא כי הוא יעזור לאותו סידן שבכדור להספג אלא ישפר את ספיגת הסידן באופן כללי. רק צריכים לשים לב שכדאי לצרוך במקרה הזה את הכדור יחד עם ארוחה.

sason
07-05-10, 13:59
מה מיתוס בלאכול אחרי אימון?
אם לא נאכל אחרי אימון אז מתי כן?

במשך כל היום, ובמיוחד לפני האימון.