PDA

צפה בגרסא המלאה : מאמר חדש שלי עלה לאתר-כולסטרול

!Demon!
13-05-10, 15:38
כל מי שזה מעניין אותו בבקשה:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1721&CategoryID=81
דיי מעניין הייתי אומר :)

R&R
13-05-10, 19:55
כל מי שזה מעניין אותו בבקשה:
http://www.israelbody.org/index.asp?articleid=1721&categoryid=81
דיי מעניין הייתי אומר :)

"ניקח לדוגמא ביצה , שכידוע עשירה בכולסטרול (בסביבות ה210 גרם כולסטרול)"

הכולסטרול בביצה שוקל יותר מהביצה?

rubinny
13-05-10, 20:08
תודה אחי

!Demon!
13-05-10, 20:10
"ניקח לדוגמא ביצה , שכידוע עשירה בכולסטרול (בסביבות ה210 גרם כולסטרול)"

הכולסטרול בביצה שוקל יותר מהביצה?

צודק זאת טעות בניסוח זה אמור להיות מ"ג

moo
13-05-10, 20:40
זה די בולשיט
שומן רווי לא קשור לכולסטרול שהכבד שלך מייצר
כדי להוריד כולסטרול בדם צריך להפחית פחמימות וסוכרים ולהתאמן

!Demon!
14-05-10, 03:11
זה די בולשיט
שומן רווי לא קשור לכולסטרול שהכבד שלך מייצר
כדי להוריד כולסטרול בדם צריך להפחית פחמימות וסוכרים ולהתאמן

איפה בדיוק ראית שרשום ששומן רווי אחראי לכולסטרול שהכבד מייצר?
אל תזרוק סתם שטויות באוויר

moo
14-05-10, 04:41
אתה רושם להמנע משומן רווי או להמעיט בו
וזה טעות

!Demon!
14-05-10, 04:44
וזה טעות

לא אמרתי להימנע אתה שום סתם מכניס לי מילים לפה..
רשמתיאו להפחית או לאכול ביחס נכון לשומנים אחרים
אם אוכלים רק שומן רווי בלי שומנים אחרים לתקופה ארוכה יכול להיות לזה השלכות בריאותיות.אין בזה שום טעות.

moo
14-05-10, 04:51
לא אמרתי להימנע אתה שום סתם מכניס לי מילים לפה..
רשמתיאו להפחית או לאכול ביחס נכון לשומנים אחרים
אם אוכלים רק שומן רווי בלי שומנים אחרים לתקופה ארוכה יכול להיות לזה השלכות בריאותיות.אין בזה שום טעות.

איזה השלכות בריאותיות ?
אני אוכל כמעט שנה מלא כולסטרול והכולסטרול hdl/ldl ברמה תקינה, והגליצרידים בדם תקינים
אין קשר בין כולסטרול ושומן רווי שאתה אוכל לערכים בדם
כל עוד אתה מתאמן כבד אתה יכול לאכול חופשי

!Demon!
14-05-10, 09:48
איזה השלכות בריאותיות ?
אני אוכל כמעט שנה מלא כולסטרול והכולסטרול hdl/ldl ברמה תקינה, והגליצרידים בדם תקינים

יש קשר.
זה שאימון מפחית את זה זה כבר משהו אחר.
לא כל האנשים בעולם מתאמנים

גל ציון-פור
14-05-10, 14:12
איזה השלכות בריאותיות ?

חברים יקרים, זה יפה שכל אחד רושם אני אוכל ככה וככה ולא קורה לי כלום.
אל תשכחו שלא כל בני האדם הם אותו דבר מבחינה גנטית. יש כאלו שרגישים יותר להיפרכולסטרולמיה
מבחינה גנטית, ישנם כאלה שרמת ה-hdl שלהם נמוכה ולכן הם פחות מוגנים.
לכן ההמלצות שמיכאל כתב במאמר נכונות באופן כללי לאוכלוסיה, ותתפלאו אבל גם לחלק מכם...
תקראו קצת מחקרים והמלצות של גופים גדולים בעולם כמו acsm ואל תדברו באופן ספציפי עליכם.
מאמר מצויין מבחינתי!
כל הכבוד.

בברכה
גל ציון-פור

moo
14-05-10, 16:07
חברים יקרים, זה יפה שכל אחד רושם אני אוכל ככה וככה ולא קורה לי כלום.
אל תשכחו שלא כל בני האדם הם אותו דבר מבחינה גנטית. יש כאלו שרגישים יותר להיפרכולסטרולמיה
מבחינה גנטית, ישנם כאלה שרמת ה-hdl שלהם נמוכה ולכן הם פחות מוגנים.
לכן ההמלצות שמיכאל כתב במאמר נכונות באופן כללי לאוכלוסיה, ותתפלאו אבל גם לחלק מכם...
תקראו קצת מחקרים והמלצות של גופים גדולים בעולם כמו acsm ואל תדברו באופן ספציפי עליכם.
מאמר מצויין מבחינתי!
כל הכבוד.

בברכה
גל ציון-פור

תביא מחקרים מלאים אשמח לקרוא ולחוות דעה עליהם

DrGYM
14-05-10, 16:23
וזה טעות

אתה לא הבנת שזה פורום שנועד ללקוחות ומתחילים שאם הם ישמעו דברים שונים מאלו אז הם יברחו מפה על טיל??

זה לא באמת פורום פיתוח גוף ואימונים פה (גם אם יש פה מתחרים -מסיבות אחרות כמובן- זה לא הופך את זה לכזה), או לפחות הוא עכשיו כבר לא כזה.

גל ציון-פור
14-05-10, 19:15
תביא מחקרים מלאים אשמח לקרוא ולחוות דעה עליהם

בבקשה, תעסוקה לשישי-שבת:
1. http://edepot.wur.nl/41834
2. http://www.ajcn.org/cgi/reprint/87/1/168
3. http://aje.oxfordjournals.org/cgi/reprint/161/7/672 (אומנם על נשים אבל זכור שנשים מוגנות יותר מגברים בכל הקשור למחלות לב וכלי דם)

זה רק 3 ראשונים, אם תרצה יש לי עוד 10 לפחות...
שבת שלום
גל ציון-פור

Cuba
14-05-10, 20:15
את הפסקה הזאת לא כל כך הבנתי....

אם נצרוך יותר כולסטרול מאוכל , הכבד ייצר פחות (הכבד יכול לייצר בערך עד 2 גרם כולסטרול ליום). ניקח לדוגמא ביצה , שכידוע עשירה בכולסטרול (בסביבות ה210 מיליגרם כולסטרול). נמצא, שתיסוף של 100 mg/d כולסטרול (מדובר במקרה ועברנו את ה 2 גרם שהוזכרו לפני),יעלה את רמת הכולסטרול הכללית ב 2.2 mg/dL שזה בערך 1% (כמובן מדובר באנשים בריאים שלא רגישים לכולסטרול). זה יוביל לעליה של 1.9 mg/dLב-LDL ועליה של 0.4 mg/dL ב-HDL.

כפי שניתן לראות ההשפעה נמוכה ביותר (כזכור היחס התקין הוא 1\4 ומעטה לטובת הLDL).

כלומר ניתן לראות שצריכת ביצה לא פוגעת ברמות הכולסטרול בגוף.

יותר מזה, צריכת ביצה שלמה יכולה להועיל בשל הימצאות של נוגדי החמצון לוטאין וזיאקסאנטין שיכולים להוות מקור מעולה לקרוטינואידים (פיגמנט אדום או צהוב).

moo
15-05-10, 22:37
בבקשה, תעסוקה לשישי-שבת:
1. http://edepot.wur.nl/41834
2. http://www.ajcn.org/cgi/reprint/87/1/168
3. http://aje.oxfordjournals.org/cgi/reprint/161/7/672 (אומנם על נשים אבל זכור שנשים מוגנות יותר מגברים בכל הקשור למחלות לב וכלי דם)

זה רק 3 ראשונים, אם תרצה יש לי עוד 10 לפחות...
שבת שלום
גל ציון-פור

1. הראשון זה לא מחקר זה review. רוב הרפרנסים שם זה משנת 1930-1950. תביא מחקר ספציפי ולא review.

2. המחקר השני מדבר על צריכה של שומן רווי + טראנס ולא רק שומן רווי וגם על צריכת אלכוהול ומדובר על 620 משתתפים בני 35-75 כאשר רובם בגבול העליון. ככה שזה ממש לא רציני הטענה שלי היא ששומן רווי לא מזיק למתאמנים ולא קשור לרמת הכולסטרול וגליצרידים בדם.
האוכלוסיה הנבדקת צרכה שומן טראנס, אלכוהול ורובם היו לקראת גיל 75. ולא דובר על אוכלוסיה של מתאמנים.

3. המחקר ה 3 גם מדבר על שומן טראנס ומדבר על מחקר של 20 שנה ללא בקרה קלורית שבוצעה במעבדה. זה לא עובד ככה, מה גם שהוא נבדק על נשים בנות 55-57.

מסקנה: לאדם המתאמן אין קשר בין צריכה של שומן רווי/כולסטרול לכולסטרול/גליצרידים בדם. אם יש לך מחקר רלוונטי על אוכלוסיה של מתאמנים אז אני אשמח שתשתח לי, ולא review.

!Demon!
16-05-10, 14:03
את הפסקה הזאת לא כל כך הבנתי....

אם נצרוך יותר כולסטרול מאוכל , הכבד ייצר פחות (הכבד יכול לייצר בערך עד 2 גרם כולסטרול ליום). ניקח לדוגמא ביצה , שכידוע עשירה בכולסטרול (בסביבות ה210 מיליגרם כולסטרול). נמצא, שתיסוף של 100 mg/d כולסטרול (מדובר במקרה ועברנו את ה 2 גרם שהוזכרו לפני),יעלה את רמת הכולסטרול הכללית ב 2.2 mg/dl שזה בערך 1% (כמובן מדובר באנשים בריאים שלא רגישים לכולסטרול). זה יוביל לעליה של 1.9 mg/dlב-ldl ועליה של 0.4 mg/dl ב-hdl.

כפי שניתן לראות ההשפעה נמוכה ביותר (כזכור היחס התקין הוא 1\4 ומעטה לטובת הldl).

כלומר ניתן לראות שצריכת ביצה לא פוגעת ברמות הכולסטרול בגוף.

יותר מזה, צריכת ביצה שלמה יכולה להועיל בשל הימצאות של נוגדי החמצון לוטאין וזיאקסאנטין שיכולים להוות מקור מעולה לקרוטינואידים (פיגמנט אדום או צהוב).

מה בדיוק לא הבנת?
אם לא לוכל בכלל כולסטרול ממזון הגוף ייצר עד בערך 2 גרם ,במקרה ואכלת 500 מ"ג ממזון אז הוא ייצר 500 מ"ג פחות
במקרה ואכלת 3 גרם נגיד הוא לא ייצר בכלל ויהיה לך עוד עודף בגוף

ruhl
16-05-10, 22:19
שומן הרווי אומנם מעלה את הldl אך הוא גם מעלה אף יותר את ה hdl ,ומה שחשוב זה לא כמה ldl יש אלא היחס בינהים.מה גם שרק שומן רווי לא מתחמצן כאשר ממחממים אותו או מעלים את הטמפרטורה כל השאר כן כלומר ממולץ לטגן ולבש רק עם שומן רווי.כאשר משתמשים ב שמן קנולה שמן זין וכדומה השומן מתחמצן הוא מפריש המון חומרים רעילים.

!Demon!
16-05-10, 22:30
שומן הרווי אומנם מעלה את הldl אך הוא גם מעלה אף יותר את ה hdl ,ומה שחשוב זה לא כמה ldl יש אלא היחס בינהים.מה גם שרק שומן רווי לא מתחמצן כאשר ממחממים אותו או מעלים את הטמפרטורה כל השאר כן כלומר ממולץ לטגן ולבש רק עם שומן רווי.כאשר משתמשים ב שמן קנולה שמן זין וכדומה השומן מתחמצן הוא מפריש המון חומרים רעילים.

לא שומן רווי לא מעלה את hdl...

ruhl
16-05-10, 22:31
לא שומן רווי לא מעלה את hdl...
ועל סמך מה אתה אומר את זה?

!Demon!
16-05-10, 22:35
ועל סמך מה אתה אומר את זה?

על סמך מחקרים וזה די ידוע כמו שידוע ששומן טראנס לא מעלה hdl..
ועל סמך מה אתה אומר שהוא כן מעלה?

moo
16-05-10, 22:38
על סמך מחקרים וזה די ידוע כמו שידוע ששומן טראנס לא מעלה hdl..
ועל סמך מה אתה אומר שהוא כן מעלה?

תביא מחקר אחד על מתאמנים...

ruhl
16-05-10, 22:39
אפשר את המחקרים שלך?ידוע על ידי מי?יש מלא מיתוסים ש "די ידועים" ו המון אנשים חושבים שהם נכונים זה אחד מהם.
קח מחקרים
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/ajcn.2009.27725v1
http://atvb.ahajournals.org/cgi/reprint/12/8/911

!Demon!
16-05-10, 22:46
תביא מחקר אחד על מתאמנים...

זה לא קשור מתאמנים או לא פה..שומן רווי מעלה ldl , זה שאימון עושה את ההיפך לא אומר שזה לא נכון..

באמת נמעס להיתווכח איתכם , אתם מאמינים שכל מה שרשמתי זה זיוני מוח אל תקראו , תישארו בשלכם

ruhl
16-05-10, 22:48
זה לא קשור מתאמנים או לא פה..שומן רווי מעלה ldl , זה שאימון עושה את ההיפך לא אומר שזה לא נכון..

באמת נמעס להיתווכח איתכם , אתם מאמינים שכל מה שרשמתי זה זיוני מוח אל תקראו , תישארו בשלכם
רשמת כמה דברים לא נכונים,הבאתי לך מחקרים שמוכחים זאות אם אתה בטוח במה שאתה אומר תגבה את זה עם מחקר .

moo
16-05-10, 22:52

אתה רשמת מאמר תגבה אותו במחקרים שמוכיחים שאוכלוסיה שמתאמנת צריכה להמנע משומן רווי.
כי אני טוען שאוכלוסיה של מתאמנים (כמו רוב האתר) כן צריכה כולסטרול ושומן רווי.

גל ציון-פור
17-05-10, 11:25
1. הראשון זה לא מחקר זה review. רוב הרפרנסים שם זה משנת 1930-1950. תביא מחקר ספציפי ולא review.

2. המחקר השני מדבר על צריכה של שומן רווי + טראנס ולא רק שומן רווי וגם על צריכת אלכוהול ומדובר על 620 משתתפים בני 35-75 כאשר רובם בגבול העליון. ככה שזה ממש לא רציני הטענה שלי היא ששומן רווי לא מזיק למתאמנים ולא קשור לרמת הכולסטרול וגליצרידים בדם.
האוכלוסיה הנבדקת צרכה שומן טראנס, אלכוהול ורובם היו לקראת גיל 75. ולא דובר על אוכלוסיה של מתאמנים.

3. המחקר ה 3 גם מדבר על שומן טראנס ומדבר על מחקר של 20 שנה ללא בקרה קלורית שבוצעה במעבדה. זה לא עובד ככה, מה גם שהוא נבדק על נשים בנות 55-57.

מסקנה: לאדם המתאמן אין קשר בין צריכה של שומן רווי/כולסטרול לכולסטרול/גליצרידים בדם. אם יש לך מחקר רלוונטי על אוכלוסיה של מתאמנים אז אני אשמח שתשתח לי, ולא review.

הבנתי את כוונתך ולאן אתה חותר.
אני חושב שהמשפט הבא מסכם את הבעייתיות שיש לנו כיום עם המלצות לצריכת שומן רווי (מתוך המלצות ה-ACSM - Nutrition and Athletic Performance, נכון לחודש מרץ 2009)

The Dietary Guidelines
for Americans and Eating Well with Canada’s Food
Guide make recommendations that the proportion of
energy from fatty acids be 10% saturated, 10% polyunsaturated,
10% monounsaturated, and include sources of
essential fatty acids. Athletes should follow these general
recommendations. Careful evaluation of studies suggesting
a positive effect of consuming diets for which fat provides
Q70% of energy intake on athletic performance does
not support this concept.

כרגע, המלצת ה-ACSM לספורטאים היא לעקוב אחר ההמלצות לאוכלוסיה הכללית בכל הנוגע הצריכת שומן (בין היתר שומן רווי). קיימים גם מחקרים שמראים שאין קשר בין צריכת שומן רווי ובין TG או כולסטרול בדם. הבעיה היא שאין הרבה כאלה ולכן אין עדיין המלצה חד משמעית בנושא.
בנוגע אלינו: בישראלבודי יש גם לקוחות בגילאי 30-60 (והרבה כאלה...) ולא רק מתאמנים צעירים בגילאי העשרה. לכן תחשוב מה יהיו ההשלכות אם נמליץ לכולם לאכול כמה שומן רווי שהם רוצים ומחר חס וחלילה מישהו ילקה בהתקף לב או במחלת לב וכלי דם כלשהי...
אנחנו כאנשי מקצוע חייבים להיות פוליטיקלי קורקט וללכת לפי ההמלצות העדכניות להיום.
אבל תודה על תשומת הלב שלך, תמיד צריך להטיל ספק בדברים עד שיוכח אחרת :-)
בברכה
גל ציון-פור

Oden
17-05-10, 12:43
רוב "ההמלצות" היום מתבססות על תיאורית הליפידים,אגב תיאוריה שנחשבת לאחת מההונאות המדעיות הגדולות במאה

ruhl
17-05-10, 13:25
הבנתי את כוונתך ולאן אתה חותר.
אני חושב שהמשפט הבא מסכם את הבעייתיות שיש לנו כיום עם המלצות לצריכת שומן רווי (מתוך המלצות ה-acsm - nutrition and athletic performance, נכון לחודש מרץ 2009)

the dietary guidelines
for americans and eating well with canada’s food
guide make recommendations that the proportion of
energy from fatty acids be 10% saturated, 10% polyunsaturated,
10% monounsaturated, and include sources of
essential fatty acids. athletes should follow these general
recommendations. Careful evaluation of studies suggesting
a positive effect of consuming diets for which fat provides
q70% of energy intake on athletic performance does
not support this concept.

כרגע, המלצת ה-acsm לספורטאים היא לעקוב אחר ההמלצות לאוכלוסיה הכללית בכל הנוגע הצריכת שומן (בין היתר שומן רווי). קיימים גם מחקרים שמראים שאין קשר בין צריכת שומן רווי ובין tg או כולסטרול בדם. הבעיה היא שאין הרבה כאלה ולכן אין עדיין המלצה חד משמעית בנושא.
בנוגע אלינו: בישראלבודי יש גם לקוחות בגילאי 30-60 (והרבה כאלה...) ולא רק מתאמנים צעירים בגילאי העשרה. לכן תחשוב מה יהיו ההשלכות אם נמליץ לכולם לאכול כמה שומן רווי שהם רוצים ומחר חס וחלילה מישהו ילקה בהתקף לב או במחלת לב וכלי דם כלשהי...
אנחנו כאנשי מקצוע חייבים להיות פוליטיקלי קורקט וללכת לפי ההמלצות העדכניות להיום.
אבל תודה על תשומת הלב שלך, תמיד צריך להטיל ספק בדברים עד שיוכח אחרת :-)
בברכה
גל ציון-פור
תגיד אתה בכלל יודע ממה נוצר התקף לב???

!Demon!
17-05-10, 15:16
רציתם מחקרים בבקשה:
A focus of dietary recommendations for cardiovascular disease (CVD) prevention and treatment has been a reduction in saturated fat intake, primarily as a means of lowering LDL-cholesterol concentrations. However, the evidence that supports a reduction in saturated fat intake must be evaluated in the context of replacement by other macronutrients. Clinical trials that replaced saturated fat with polyunsaturated fat have generally shown a reduction in CVD events, although several studies showed no effects. An independent association of saturated fat intake with CVD risk has not been consistently shown in prospective epidemiologic studies, although some have provided evidence of an increased risk in young individuals and in women. Replacement of saturated fat by polyunsaturated or monounsaturated fat lowers both LDL and HDL cholesterol. However, replacement with a higher carbohydrate intake, particularly refined carbohydrate, can exacerbate the atherogenic dyslipidemia associated with insulin resistance and obesity that includes increased triglycerides, small LDL particles, and reduced HDL cholesterol. In summary, although substitution of dietary polyunsaturated fat for saturated fat has been shown to lower CVD risk, there are few epidemiologic or clinical trial data to support a benefit of replacing saturated fat with carbohydrate. Furthermore, particularly given the differential effects of dietary saturated fats and carbohydrates on concentrations of larger and smaller LDL particles, respectively, dietary efforts to improve the increasing burden of CVD risk associated with atherogenic dyslipidemia should primarily emphasize the limitation of refined carbohydrate intakes and a reduction in excess adiposity.
http://www.ajcn.org/cgi/content/abstract/91/3/502
מחקר מ2010
רשום בבירור ששומן רווי מעלה LDL
כל השאר מה שרשום על פחמימות או שומן אחר לא מעניין כרגע
polyunsaturated-שומנים רב-בלתי רוויים ,שומן זה אינו משפיעה בצורה משמעותית על היחס של
HDL\LDL.
Plasma LDL levels and atherosclerosis both increase on a saturated fat–rich (SAT) diet. LDL cholesterol delivery to t:):):)ue may occur via uptake of the LDL particles or via selective uptake (SU), wherein cholesteryl ester (CE) enters cells without concomitant whole-particle uptake. It is not known how dietary fats might directly affect arterial LDL-CE uptake and whether SU is involved. Thus, mice that are relatively atherosclerosis resistant (C57BL/6) or susceptible to atherosclerosis (apoE–/–) were fed a chow or SAT diet and injected with double radiolabeled or fluorescent-labeled human LDL to independently trace LDL-CE core and whole-particle uptake, respectively. Our results show that a SAT diet increased contributions of SU to total arterial LDL-CE delivery in C57BL/6 and apoE–/– mice. The SAT diet increased plasma fatty acid and cholesterol levels; cholesterol, but not fatty acid, levels correlated with SU, as did the degree of atherosclerosis. Increased SU did not correlate with arterial scavenger receptor class B type I levels but paralleled increased lipoprotein lipase (LPL) levels and LPL distribution in the arterial wall. These studies suggest that arterial LDL-CE delivery via SU can be an important mechanism in vivo and that dietary influences on arterial LPL levels and atherogenesis modulate arterial LDL-CE delivery, cholesterol deposition, and SU.
מחקר מ2005
רשום בבירור ששומן רווי מעלה LDL
למחקר המלא:
http://www.jci.org/articles/view/24327#SEC4

ואל תגידו לי שום דבר על אימונים , זה לא קשור..לא אמרתי שמי שמתאמן יהיה לו טריגלצרידים או כולסטרול גבוהה אלה רק ששומן רווי מעלה LDL

moo
17-05-10, 15:33
זה מחקר על עכברים
lol

!Demon!
17-05-10, 15:41
הראשון מדבר על בני אדם
בקיצור אני מקווה הבנת את הרעיון הכללי ..
אה ובינתיים לא ראית ממך מחקרים שמראים ששומן רווי לא מעלה ldl אולי אפילו מוריד אותו..

orel
17-05-10, 15:56
קיצר זיינתם תמוח, בן אדם שמתאמן יכול לאכול הרבה שומן רווי ואין בזה שום דבר רע - המבורגרים זה אנאבולי בטירוף!

ruhl
17-05-10, 16:02
הראשון מדבר על בני אדם
אה ובינתיים לא ראית ממך מחקרים שמראים ששומן רווי לא מעלה ldl אולי אפילו מוריד אותו..
הבאתי לך שתי מחקרים שנעשו על בני אדם,כנראה לא היה לך כוח לקרוא

!Demon!
17-05-10, 16:15
הבאתי לך שתי מחקרים שנעשו על בני אדם,כנראה לא היה לך כוח לקרוא

הראשון לא מדבר על ldl אלה מחלות לב בכללי...לא רשום באיזה תנאים בוצע הניסוי גם אולי האכילו אותם גם בשומנים אחרים אז בגלל זה לא ניראה עליה בסכנה למחלות.
השני קראתירק אתהאבסטראקט ו וגם שם אין איזה מסקנה בכלל מחקר מוזר מדבר על פורמולות לא ברורות.וזה גם מ1992

ruhl
17-05-10, 16:19
הראשון לא מדבר על ldl אלה מחלות לב בכללי...לא רשום באיזה תנאים בוצע הניסוי גם אולי האכילו אותם גם בשומנים אחרים אז בגלל זה לא ניראה עליה בסכנה למחלות.
השני קראתירק אתהאבסטראקט ו וגם שם אין איזה מסקנה בכלל מחקר מוזר מדבר על פורמולות לא ברורות.וזה גם מ1992
אוקיי אז אם רמות גבהות של ldl לא מפםיעות על מחלות לב?אז למה זה "רע"?

moo
17-05-10, 16:27
הראשון מדבר על בני אדם

אני לא כותב מאמרים על תזונה כיוון שאני לא מבין בתחום מספיק
אני מתייעץ עם אנשים שכן

!Demon!
17-05-10, 16:29
אוקיי אז אם רמות גבהות של ldl לא מפםיעות על מחלות לב?אז למה זה "רע"?

זאתבדיוק הבעיה שבמחקר שלך לא מוזכרת ההשפעה הישירה של השומן הרווי על הldl...אלה בכללי על מחלות לב..וכמו שאמרתי לא רשום בדיוק מה נתנו להם לאכול כי אם נתנו גם שומנים חד לא רווים אז ברור שלא יהיה בעיה וגם רשמתי את זה במאמר..במחקרים שאני הבאתי רשום בפרוש ששומן רווי מעלה ldl...

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל MOO -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl

moo
17-05-10, 16:58
זאתבדיוק הבעיה שבמחקר שלך לא מוזכרת ההשפעה הישירה של השומן הרווי על הldl...אלה בכללי על מחלות לב..וכמו שאמרתי לא רשום בדיוק מה נתנו להם לאכול כי אם נתנו גם שומנים חד לא רווים אז ברור שלא יהיה בעיה וגם רשמתי את זה במאמר..במחקרים שאני הבאתי רשום בפרוש ששומן רווי מעלה ldl...

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל moo -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl

אתה משער ש ldl יעלה
יש הבדל גדול בין השערה לעובדה

אימונים זה כל ההבדל, זה פורום של מתאמנים ולא של זקנות או ילדי בטטה (אני מקווה)

ruhl
17-05-10, 19:10

מה שאני מנסה להגיד לכם זה שאם נגיד במשך שנה תוכל רק שומן רווי (תיאורתית) או שאפילו עוד דברים אבל בלי שומנים אחרים ,ובכמויות גבוהות ובשביל moo -תקופה זו תיהיה בלי אימונים תיהיה עלייה בldl
לא ענית לי על השאלה אם ldl לא גורם למחלות לב מה הבעיה שהוא יעלה?
ולא אמרתי שהldl לא יעלה אם תוכל רק שומן רווי אלא שגם ה hdl יעלה וכמו שכתבת היחס ביניהם זה מה שחשוב.

!Demon!
17-05-10, 19:10
אתה משער ש ldl יעלה

עזוב , אתה לא רוצה להבין פשוט אז אני לא ימשיך להתווכח...
שיהיה לך בהצלחה

ruhl
17-05-10, 19:12
אתה משער ש ldl יעלה

עזוב אימונים,במחקרים שהבאתי עשו אותם על אנשים רגילים שלא מתאמנים וראו עליה ב ldl ו hdl ולא ראו שום השפעה על מחלות לב.