PDA

צפה בגרסא המלאה : ד"ר/אורטופד-עזרה!

jonathan
18-05-10, 03:48
שלום שלום,
זה התחיל חודש לפני גיבוש צנחנים(ז"א לפני חודשיים),התחלתי להתאמן אחרי שנזכרתי שאני צריך להיות בכושר בגיבוש,הייתי בכושר תקופה מסויימת פשוט איזה שנה לא התאמנתי אז נהיתי עגלה.
בחודש ההוא עשיתי אימונים אינטנסיבים,אימוני ספרינטים 3 פעמים בשבוע (עצימים מאוד),ועוד 2 ריצה ארוכה.
שבוע לפני הגיבוש הרגשתי כאבי בעצם הטיביה,אני והרופא הנחנו שזה שבר מאמץ.
עשיתי את הגיבוש עם כאבים בכל הרגליים..וכמה ימים אחרי הגיבוש עשיתי מיפוי עצמות.
במיפוי עצמות יצא שאין לי שום שבר מאמץ,אבל ראו שיש התחלה של דלקת בקרסול.
אני עובד כברמן והעבודה מצריכה הרבה זמן על הרגליים(זזות כמובן).
בימים האחרונים הרגשתי כאבים בקרסול,ממש כמו שהמיפוי אמר(אז בכלל לא הרגשתי כאבים..כאילו המיפוי ניבא לי שיהיה לי כאבים כי מתחילה לי דלקת).
בקיצור,עכשיו כאבים בקרסול,אני מניח שזה הדלקת שהתפתחה.
יש לי עוד חודשיים גיבוש דובדבן,אני חייב להעיף את הדבר הזה..
מה לעשות?ומתי אני אוכל לחזור לרוץ?

Novice
18-05-10, 10:22
אני אומר קודם כל תרפא את הרגל שלך ואחר כך אם ישאר מספיק זמן תלך לגיבוש.
הרגל שלך יותר חשובה מזה.
את הרגל שלך אתה צריך לכל החיים והגיבוש יעבור..
אתה לא מכונה.

jonathan
18-05-10, 23:25
א.השאלה שלי הייתה איך אני מרפא את זה..ולא מה הסדר עדיפויות שלי.
ב.הסדר עדיפויות שלי זה גיבוש ואז דלקת.

עופר צחר
23-05-10, 19:02
הי,
חשוב להבין שלדלקת יש בד"כ גורם מכאני שע"י ביטולו ו/או נטרולו ניתן להקל משמעותית את הכאב.
באם האורטופד נתן לך תרופה אנטי-דלקתית, והיא הקלה/תקל את הכאב - אפשר לנוח ולחזור בהדרגה לפעילות. באם החזרה לפעילות תגרור את הכאב הרלבנטי בשנית - יש יעילות לטיפול פיזיותרפיה מתוך רציונל לתקן את הליקוי הביו-מכאני שמפריע לך ומהמקום הזה לחזור לתרגול נכון ויעיל יותר.
עדכן ותרגיש טוב..

עופר

jonathan
24-05-10, 03:11
הי,
חשוב להבין שלדלקת יש בד"כ גורם מכאני שע"י ביטולו ו/או נטרולו ניתן להקל משמעותית את הכאב.
באם האורטופד נתן לך תרופה אנטי-דלקתית, והיא הקלה/תקל את הכאב - אפשר לנוח ולחזור בהדרגה לפעילות. באם החזרה לפעילות תגרור את הכאב הרלבנטי בשנית - יש יעילות לטיפול פיזיותרפיה מתוך רציונל לתקן את הליקוי הביו-מכאני שמפריע לך ומהמקום הזה לחזור לתרגול נכון ויעיל יותר.
עדכן ותרגיש טוב..

עופר
תודה על התגובה.
נחתי שלושה-ארבעה שבועות,כרגע אני לא מרגיש כאב,עשיתי היום ריצה ואין כאבים רציניים(אני עומד הרבה על הרגליים בזמן האחרון בעבודה אז אני פשוט מרגיש "כאבים" של עומס)
בכל אופן,לא הלכתי לרופא..ולפי מה שהבנתי תרופות רק מקלות על הכאב של הדלקת..ממש לא אכפת לי הכאב,אני לא צריך שום תרופה.
איך אפשר לדעת שהדלקת עברה בוודאות?אני לא רוצה לרוץ עוד פעמיים שלוש ולהרגיש שהדלקת חזרה..רופא יכול לאבחן דלקת בלי מיפוי?

עופר צחר
25-05-10, 19:32
דלקת היא שם כולל לתופעות, כגון: חום, אדמומיות, נפיחות, נוקשות, הגבלת טווחי תנועה - אשר כאמור כולם הם תסמיני הדלקת על פני השטח.
דלקת תיווצר עקב ליקוי תנועתי ו/או ביומכאני כלשהו שגרר עבודה לא תקינה ועורר את הדלקת לצאת מעל פני השטח.
רופא יכול לזהות את הפרמטרים שצויינו לעיל, לרוב ימליץ על מנוחה, משולבת בכדורים נוגדי דלקת אם/בלי שילוב כדורים נוגדי כאב למען שיפור מצב האיזור המודלק ולאחר מכן בד"כ - אורטופד ימליץ על פיזיותרפיה מהטעמים שצויינו לקטע הקודם.

עופר

jonathan
26-05-10, 02:56
הדלקת יכולה גם להיווצר מעומס יתר?אימוני ספרינטים כמה פעמים בשבוע+עבודה עם הרבה סחיבות ועמידה על הרגליים במשך 10-12 שעות רצופות..יש מצב שהעומס גרם למקום להיות מודלק?

ד"ר עופר בר
02-06-10, 11:27
שלום שלום,
זה התחיל חודש לפני גיבוש צנחנים(ז"א לפני חודשיים),התחלתי להתאמן אחרי שנזכרתי שאני צריך להיות בכושר בגיבוש,הייתי בכושר תקופה מסויימת פשוט איזה שנה לא התאמנתי אז נהיתי עגלה.
בחודש ההוא עשיתי אימונים אינטנסיבים,אימוני ספרינטים 3 פעמים בשבוע (עצימים מאוד),ועוד 2 ריצה ארוכה.
שבוע לפני הגיבוש הרגשתי כאבי בעצם הטיביה,אני והרופא הנחנו שזה שבר מאמץ.
עשיתי את הגיבוש עם כאבים בכל הרגליים..וכמה ימים אחרי הגיבוש עשיתי מיפוי עצמות.
במיפוי עצמות יצא שאין לי שום שבר מאמץ,אבל ראו שיש התחלה של דלקת בקרסול.
אני עובד כברמן והעבודה מצריכה הרבה זמן על הרגליים(זזות כמובן).
בימים האחרונים הרגשתי כאבים בקרסול,ממש כמו שהמיפוי אמר(אז בכלל לא הרגשתי כאבים..כאילו המיפוי ניבא לי שיהיה לי כאבים כי מתחילה לי דלקת).
בקיצור,עכשיו כאבים בקרסול,אני מניח שזה הדלקת שהתפתחה.
יש לי עוד חודשיים גיבוש דובדבן,אני חייב להעיף את הדבר הזה..
מה לעשות?ומתי אני אוכל לחזור לרוץ?

ראשית, אני מאחל לך שתחלים עד הגיבוש ושתעבור אותו בהצלחה.

לענין-

המיפוי הצביע על קליטה מוגברת בקרסול- יכול להצביע על דלקת.

הטיפול הוא תומך-

ע"ע המאמר שכתבתי באתר.

רפואה שלמה.