PDA

צפה בגרסא המלאה : אורז מלא לחם מחיטה מלאה וכו'... - כמה משנה?

mag707
22-05-10, 15:38
אני בייעוץ בישראל בודי תקופה ארוכה ומאז לפי התפריט אני אוכל רק אורז מלא לחם מלא פסטה מלאה...
רציתי לדעת כמה זה משנה?
ואם אפשר פירוט פשוט יחסית על מה הוא ערך גליקמי?

תודה.

Scylla
22-05-10, 16:26
משנה לאורך זמן, יותר ויטמינים מינרלים, האנרגיה משתחררת לאורך זמן ולא בבאת אחת (יחסית), שובע לאורך זמן... יותר בריא בקיצור.

בוא נגיד שאם תיקח דיאטה של חודש ותשווה בין לחם מלא ללבן ההבדלים לא יהיו קיימים כנראה..

orel
22-05-10, 16:35
משנה לאורך זמן, יותר ויטמינים מינרלים, האנרגיה משתחררת לאורך זמן ולא בבאת אחת (יחסית), שובע לאורך זמן... יותר בריא בקיצור.

בוא נגיד שאם תיקח דיאטה של חודש ותשווה בין לחם מלא ללבן ההבדלים לא יהיו קיימים כנראה..
זה ממש ממש ממש אבל ממש לא משנה כל עוד אוכלים סיבים ומאזנים תערך גליקמי עם הארוחה:sleep:

mag707
22-05-10, 17:58
לפי שידוע ומובן לי, ערך גליקמי הוא בעצם,בגדול, מהירות שיחרור של הסוכר (גלוקוז) בדם.
מאכלים עם ערך גליקמי גבוה גורמים לשיחרור הסוכר בדם במהירות גבוהה יותר ומאכל עם ערך גליקמי נמוך ישחרר את הגלוקוז באיטיות.
והערך הגליקמי מחושב מצריכה של מאכלים עם לפחות 50 גרם פחמימות, נכון?
ואז יוצא שירקות בעצם לא נכנסים בכלל לערך הגליקמי כי לא מגיעים ל50 פחמימות באכילת ירקות ..
אז בקיצור חשוב לצרוך גם ערך גליקמי גבוה וגם נמוך תלוי מתי.
ושוב אם אני מבין נכון ואם לא ישמח שתתקנו אותי, חשוב לאכול מאכלים מחיטה מלא כי הם עשירים בסיבים תזונתיים שהם בעצם מעכבים וגורמים לספיגה איטית יותר של הגלוקוז בדם.

תקנו אותי אם אני טועה.

hadash
22-05-10, 18:56
לפי שידוע ומובן לי, ערך גליקמי הוא בעצם,בגדול, מהירות שיחרור של הסוכר (גלוקוז) בדם.
מאכלים עם ערך גליקמי גבוה גורמים לשיחרור הסוכר בדם במהירות גבוהה יותר ומאכל עם ערך גליקמי נמוך ישחרר את הגלוקוז באיטיות.
ואז יוצא שירקות בעצם לא נכנסים בכלל לערך הגליקמי כי לא מגיעים ל50 פחמימות באכילת ירקות ..
ושוב אם אני מבין נכון ואם לא ישמח שתתקנו אותי, חשוב לאכול מאכלים מחיטה מלא כי הם עשירים בסיבים תזונתיים שהם בעצם מעכבים וגורמים לספיגה איטית יותר של הגלוקוז בדם.

תקנו אותי אם אני טועה.

שמע לא יודע מה איתך
אבל פעם ביום אני עושה ארוחות ומגיע ל100 פחמימה רק מירקות בשביל הויטמנים סיבים והכל
מה גם שזה טעים רצח

mag707
22-05-10, 19:32
100 פחמימה מירקות:סלט (בערך)
8 עגבניות
8 מלפפונים
גזר
בצל
פלפל אדום (גמבה)
ועם כל זה לא נראה לי שהגעתי ל100 פחמימה, אחי אתה לא מגיע ל100 פחמימה מסלט ירקות..
זה סלט לגדוד!

orel
22-05-10, 19:58
גזר אחד זה 15 גרם פחמימה - 6 גזרים סגרת עניין

mag707
22-05-10, 20:05
משתדל לא להיות קטנוני אבל לפי המחשבון הזה (http://www.goleango.com/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F%20%D7%A7%D7%9 C%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA.php) גזר גדול הוא בעל 6.4 גרם פחמימה.

אבל עזוב, בתכל'ס לאכול מאכלים מחיטה מלאה פותרת את הבעיה הזו וכך בעצם מקבלים הכל במקום להסתבך עם מלא גזרים..

sason
22-05-10, 20:22
ההבדל הוא בסיבים התזונתיים ויטמנים ומינרלים וגם במחיר.
בלחם מלא ואורז חום יש יותר סיבים תזונתיים, ההבדל הוא לא גדול במקרה ואתה צורך סיבים תזונתיים ממקורות אחרים.

mag707
22-05-10, 20:26
מה שאני עושה עכשיו זה בכל ארוחה משלב לפחות 2 ירקות למרות שאני אוכל פסטה מחיטה מלאה ולחם מחיטה מלאה.
זה נראה לי הדבר האידיאלי.

alonl6
22-05-10, 20:48
אם הערך הגליקימי ממש ממש חשוב לך, אז לגריסים יש את ההכי נמוך.
יש לי טבלה עם הערכים של כל מזון.

יש משהו ספציפי שאתה רוצה לדעת?

mag707
22-05-10, 20:57
אפשרי להעלות אותה לכאן?
סתם מעניין אותי.

אם לא אז לחם מחיטה מלאה ופסטה מחיטה מלאה.

!Demon!
23-05-10, 00:41
כל עוד אתם לא חולי סוכרת לא אמור להיות לכם אכפת מערך גליקמי...
מה שמשנה בסוף הוא כמות הפחמימה , פשוט במלא יש ויטמינים וסיבים זה הכל

NSH1
23-05-10, 13:42
כמו נייק שוקס = קמח לבן זה ריק, זה הנייק המזוייף שערסים מביאים בטנדרים ומוכרים ב250 שקל
קמח מלא זה המקורי, שעולה בחנות 699, עכשיו מה אתה מעדיף? קאפיש.

mag707
23-05-10, 14:35
חח..הסבר נחמד..הבנתי אחי..

HeavyDuty
25-05-10, 01:43
כמו נייק שוקס = קמח לבן זה ריק, זה הנייק המזוייף שערסים מביאים בטנדרים ומוכרים ב250 שקל
קמח מלא זה המקורי, שעולה בחנות 699, עכשיו מה אתה מעדיף? קאפיש.

תן לי לתקן אותך אחי! הדוגמא שנתת היא טובה לנעליים לא ללחם ודגנים

הקמח המלא הוא המקורי ולכן הוא צריך להיות זול יותר.

קמח לבן הוא הפחות טבעי (או מלאכותי תקראו לזה איך שאתם רוצים) ולכן הוא צריך להיות היקר יותר.

אבל הכניסו לכם למוח הפוך...

תחשבו בהגיון קמח מלא עובר פחות תהליכים כדי לעבד אותו מן הסתם כי לא צריך להפריד את הקליפה של החיטה מהחיטה.
קמח לבן מצריך יותר תהליכי ייצור ולכן הוא אמור להיות יקר יותר.

אבל בחנויות אני לא רואה הבדל במחיר לטובת המלא ואפילו המלא יקר יותר אתם יודעים למה.

כי עובדים עליכם בעיניים!!! זה צריך להיות הפוך

במדינה תמיד ימציאו הסברים וסיבות למה זה יותר יקר בקיצור "מדינת ישראל" חחח

hypertrophy
25-05-10, 02:52

קמח לבן הוא הפחות טבעי (או מלאכותי תקראו לזה איך שאתם רוצים) ולכן הוא צריך להיות היקר יותר.

תחשבו בהגיון קמח מלא עובר פחות תהליכים כדי לעבד אותו מן הסתם כי לא צריך להפריד את הקליפה של החיטה מהחיטה.

אבל בחנויות אני לא רואה הבדל במחיר לטובת המלא ואפילו המלא יקר יותר אתם יודעים למה.

צודק....זה פשוט מרגיז שאוכל בריא יותר גם עולה יותר!

למה שאוכל בריא יותר לא יעלה פחות ואז האוכלוסיה תהיה בריאה הרבה יותר???

idan1995
25-05-10, 11:08
שימו לב היום לכתבה בעיתון "ידיעות אחרונות" בנוגע ללחם מחיטה מלאה.

Topper
25-05-10, 11:39

תקנו אותי אם אני טועה.

גליקמי גבוה= 30 דקות-שעה לפני אימון/ חלון אנאבולי אחרי אימון.
גליקמי נמוך= שאר הארוחות.

godam
25-05-10, 13:27

תומך בטענות שלך הנה אתמול חשפו בחדשות על קומבינות שחברות המייצרות את הלחם עשו מונופול על הגב של הצרכניים...