PDA

צפה בגרסא המלאה : בעיה עם פרק כף היד

ArschGesicht
03-06-10, 23:53
אז ככה.... לפני שנתיים מתחתי את פרק כף היד עם משקולת של 30 קילו בתרגיל לחיצת כתפיים
בסוף הסט באתי להוריד את המשקולת, ואיבדתי שיווי משקל (בלי ספוטר.. חכם)
ואז הפרק השמאלי נמתח, בהתחלה לא הרגשתי כלום, המשכתי להתאמן (כנראה בגלל משככי הכאבים שנפלטים במהלך האימון) ואז כשעליתי לאירובי.. התחלתי להרגיש כאבים חזקים
חזרתי הביתה, עד שהגעתי הביתה היד הייתה כ"כ כואבת (אבל לא התנפחה) כשלא יכלתי לפתוח את הדלת בכלל
קיצר.. ימים עברו, הלכתי לאורטופד, עשיתי צילומים, יצא תקין, שם לי גבס לחודש, לא עזר
הלכתי לאחד אחר, הפנה אותי לצילום, תקין
זו לא בעיה בעצם.. אז זו בטח רצועה, ובגלל שזה לא מחלים כ"כ הרבה זמן אני די בטוח שזה ה-tfcc
אני יכול להשתמש בפרק יד שמאל רגיל, אין לי בעיית אחיזה וכו' רק כשאני מרים משהו עם היד כשהכף יד מופנית מעלה.. אני מרגיש שריפה\כאב בחלק הכדורי הבולט מהפרק כף היד (בצד של הזרת) - ככל שיש יותר משקל ככה יותר כואב
אני יכול להתעלם מהכאב, שעם השנים נהיה פחות גרוע, אבל עדיין נמצא
השאלה.. אם אני אתאמן, והכאב יופיע, הפציעה תהיה חמורה יותר?
אני מדבר על כפיפות מרפקים וכו' שמדליקים לי את הכאב, אני לא אעשה יותר לחיצות כתפיים בשביל שהיד לא תמתח יותר ויווצר קרע
אבל תיאורטית, אפשר להתאמן עם הכאב בלי נזק נוסף?

עופר צחר
06-06-10, 01:01
הי,
ציינת ששמו לך גבס - מדוע לצורך איזו מטרה באם לא היה ממצא של שבר?
האם הכאב נוצר באותה מידה גם כאשר מקפיד לא להיכנס לסופי טווחים שם מין הסתם הכאב עולה?
ניסיתי לעבוד עם חבקים שמקבעים ומונעים תנועה מלאה במפרקי שורש כה"י?
עדכן..
עופר

ArschGesicht
06-06-10, 21:16
הי,
ציינת ששמו לך גבס - מדוע לצורך איזו מטרה באם לא היה ממצא של שבר?
האם הכאב נוצר באותה מידה גם כאשר מקפיד לא להיכנס לסופי טווחים שם מין הסתם הכאב עולה?
ניסיתי לעבוד עם חבקים שמקבעים ומונעים תנועה מלאה במפרקי שורש כה"י?
עדכן..
עופר

האורטופד שם לי גבס בשביל שאני לא אזיז את פרק כף היד.. אני עצמי לא יודע למה, הוא אמר שאני פשוט לא צריך להזיז אותה.
סופי טווחים? סופי דברים זה בכיווץ או בפשיטה? אם נגיד מדובר על יד קדמית במוט.. בפשיטה זה החלק הכואב, בפשיטה לא.
הקטע שאני יכול לשחק עם זה.. אם נגיד אני עושה פשיטות מרפקים עם מוט ישר, אני טיפה מטה את הכף יד הפצועה ככה שהכרית של האגודל נמצאת יותר גבוה מהצד השני של הזרת (היד לא מקבילה לרצפה, במקום - היא יותר \ , בזווית)
ככה שהעומס לא בא על החלק הימני של הכף יד, האיזור של הזרת, זה לא כזה כואב.
אימונים עם קיבוע לא ניסיתי, לא ממש התאמנתי מסודר מאז הפציעה, היה לי מוט w ו-30 קילו פלטות "להתאמן" בבית, והייתי יכול להרים בסדר בגלל הזוית של המוט w שהיא דומה לזוית שאני עושה עם המוט הישר, קצת מטה את היד.