PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלתי נטורופתית לגבי חומצת האמינו גלוטמין במינונים גבוהים - תראו את התשובה

bronza
06-06-10, 22:45
starmed.co.il/forum/504/msg/3112784

למשתמשי האבקות שבנינו

מה דעתכם?

גל ציון-פור
07-06-10, 20:43
עדיף שאני לא אגיד מה אני חושב על התשובה שלה...
שתלך לקרוא מאמרים לפני שהיא זורקת מידע כזה לאוויר.
בברכה
גל ציון-פור

bronza
08-06-10, 00:45
גל תודה על תשובתך, רק אם תוכל לומר לי מה זה אומר כשרשום למשל במוצר מזון ברכיבים שלו: "חלבון הידרוליזט"
לפי מידע שקראתי בהמון מקומות כולל ויקיפדיה, זה מה שמצאתי:

הידרוליזטים של חלבון (בלי הפרדה של גלוטמט משאר חומצות האמינו) משמשים לאותה מטרה כמונוסודיום גלוטמט במזונות דוגמת אבקות מרק, שימורי ירקות ובשר מעובד.

והרי שהמונוסודיום גלוטמט לא בריא בכלל ואבקת חלבון וחומצות אמינו חופשיות ממי גבינה הידרוליזט במינונים כאלו יכולים להיות אולי מסוכנים? אני לא מבין את המשמעות של כל זה. אני אשמח אם תעשה סדר בעניין.

כשמדובר באבקת חלבון מי גבינה הידרוליזט, כמו של דודה שלי למשל, זה לא מבשר רעות? ממש מעניין אותי!
תודה מראש!

גל ציון-פור
08-06-10, 10:40
גל תודה על תשובתך, רק אם תוכל לומר לי מה זה אומר כשרשום למשל במוצר מזון ברכיבים שלו: "חלבון הידרוליזט"
לפי מידע שקראתי בהמון מקומות כולל ויקיפדיה, זה מה שמצאתי:

הידרוליזטים של חלבון (בלי הפרדה של גלוטמט משאר חומצות האמינו) משמשים לאותה מטרה כמונוסודיום גלוטמט במזונות דוגמת אבקות מרק, שימורי ירקות ובשר מעובד.

והרי שהמונוסודיום גלוטמט לא בריא בכלל ואבקת חלבון וחומצות אמינו חופשיות ממי גבינה הידרוליזט במינונים כאלו יכולים להיות אולי מסוכנים? אני לא מבין את המשמעות של כל זה. אני אשמח אם תעשה סדר בעניין.

כשמדובר באבקת חלבון מי גבינה הידרוליזט, כמו של דודה שלי למשל, זה לא מבשר רעות? ממש מעניין אותי!
תודה מראש!

חלבון הידרוליזט- חלבון שפירקו אותו לפפטידים קצרים יותר. הכוונה היא שלקחו שרשרת של חומצות אמינו ופירקו אותה לשרשראות קצרות יותר. בתיאוריה זה אמור לגרום לספיגה טובה יותר של חומצות האמינו, בתכל'ס זה לא כל כך משנה. בכל מקרה זה לא אומר שהוסיפו חומרים אחרים וזה לא אומר שזה מסוכן, זה פשוט אותו החלבון בדיוק שביצעו עליו באופן מלאכותי את מה שהאנזימים במערכת העיכול שלך אמורים לעשות.
באופן אישי אני אוהב לצרוך חלבון שקרוב ביותר לצורה הטבעית שלו, בלי הרבה התערבויות מבחוץ.
יש כמה כאלה בחנויות, אבל אני מנוע מלתת את השמות בפורום זה.
פשוט תתקשר לישראלבודי ותשאל...
בברכה
גל ציון-פור