PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה|האם אפשרי לשפר מהירות בספירנט?

roeixman
11-06-10, 23:43
שלום:)
רציתי לדעת האם אפשרי לשפר מהירות בספירנט?,
שבת שלום

-=ALX=-
12-06-10, 02:29
התשובה היא כמובן כן.

יש הרבה אימונים לשם כך, גם בחדר הכוח וגם על המסלול.

roeixman
12-06-10, 10:29
אפשר טיפה יותר פירוט?
לפני חודש התחלתי לעבוד בחד"כ אז אני עובד על הרגליים.
מישהו אמר לי ששריר התאומים הוא מאוד משמעותי בספרינט,זאת אומרת לעבוד על השריר הזה ולרוץ יותר מהר ספרינט?

zivgin
12-06-10, 12:29
אפשר טיפה יותר פירוט?
מישהו אמר לי ששריר התאומים הוא מאוד משמעותי בספרינט,זאת אומרת לעבוד על השריר הזה ולרוץ יותר מהר ספרינט?

בגדול זה נכון אך ספרינט טוב זה בעיקר טכניקה, שים לב לאצנים באולימפיאדה תראה שהם לא רצים בידיוק בקו ישר+הידיים משחקות תפקיד חשוב לייצוב הגוף והתנופה+התאומים והאמסטרינג הם שרירים מאוד חשובים בספרינט וכמובן גם הישבן.

בכל מקרה, הדרך הטובה ביותר להשתפר במשהו היא להתאמן אליו, משמע, אתה רוצה להשתפר במתח? תעשה מתח, אתה רוצה להשתפר בהורדת ידיים? תתאמן בהורדת ידיים, אתה רוצה להשתפר בספרינטים... הבנת את הרעיון.

תתחיל להתאמן בספרינטים על מישור משופע בעל שיפוע חיובי(משמע לרוץ מלמטה למעלה) בכל פעם כ100 מטרים ומנוחה של 1-2 דק'.
וחוזר חלילה...

כמו כן, יש המון המון טכניקות אך זאת אחת הטכניקות הטובות.

נ.ב.
מיותר לציין שלכל בנאדם יש גנטיקה שונה וכל אחד יוכל להגיע לרמת ספרינט שונה מהשני, אני לא נכנס לפיזיולוגיה של גוף האדם ולכן ההסברים פה הם על רגל אחת.

בהצלחה

-=ALX=-
12-06-10, 13:13
אפשר טיפה יותר פירוט?

שריר התאומים הוא חשוב כשריר שסופג את הזעזועים מהריצה
השרירים היותר חשובים הם כמו שאמרו לך ההמסטרינג והתחת

מאוד קשה ולא מקצועי לענות לך על השאלה שלך באינטרנט

עריכה:
על קצה המזלג:
טכניקה, כח(דדליפט\סקווט), כח מתפרץ(הנפות - יש שאומרים שזה תורם ויש כאלה שאומרים שזה הביטוי של עצם היותך ספרינטר) , עבודה פליומטרית(pyometrics),
ספרינטים(שזה העבודה הפליומטרית הכי טובה), עבודה על סבולת המהירות(speed endurance - למרחקים מעל 50-60 מ')

לא הייתי עושה את מה שzivgin כתב לך בתור התחלה
עליות זה טוב כאימוני התנגדות\לשיפור הזינוק , המנוחות קצרות מדי (ישפר לך את סבולת המהירות ולא את היכולת שלך לרוץ יותר מהר למרחק של 50-60 מטר)

בקיצור זה די מורכב