PDA

צפה בגרסא המלאה : פציעה ברגל

sami04
03-07-10, 19:28
לרופא שלום -

לפני כשבועיים קיבלתי מכה ברגל (מאחורי הברך, ממש בחיבור) לאחר שחבטו לי בו עם מגב (סיפור ארוך), מיד לאחר מכן היה לי שטף דם ולא יכולתי לדרוך על הרגל. במשך שבוע וחצי הלכתי צולע ועכשיו, שהפצע כבר פחות או יותר חלף אני נשאר עם הכאבים בכף גרל שהתחילו לי עקב ההליכה הלא נכונה. בעיה נוספת היא שנשארה לי מין נפיחות מוזרה כזאת, מה לעשות?

נ.ב

אני בטוח שהפלטפוס ברגל לא מוסיף.

עופר צחר
04-07-10, 00:56
איך טיפלת עד כה במצב? (כאב, משחות??), האם טווחי התנועה של אצבעות כף הרגל ומפרק הקרסול מוגבלים??
באם לא טיפלת גם כעת - יש רלבנטיות (גם אם מופחתת) לקרר את המקום - בייוחד עם עדיין ישנה נפיחות..
אם הכאבים לא נעלמים ואין הקלה - יש לפנות לאורטופד לבדיקה מעמיקה יותר, ולפי שיקולו - נטילת כדורים נוגדי דלקת.

ד"ר עופר בר
04-07-10, 13:33
לרופא שלום -

לפני כשבועיים קיבלתי מכה ברגל (מאחורי הברך, ממש בחיבור) לאחר שחבטו לי בו עם מגב (סיפור ארוך), מיד לאחר מכן היה לי שטף דם ולא יכולתי לדרוך על הרגל. במשך שבוע וחצי הלכתי צולע ועכשיו, שהפצע כבר פחות או יותר חלף אני נשאר עם הכאבים בכף גרל שהתחילו לי עקב ההליכה הלא נכונה. בעיה נוספת היא שנשארה לי מין נפיחות מוזרה כזאת, מה לעשות?

נ.ב

אני בטוח שהפלטפוס ברגל לא מוסיף.

הנפיחות היא שארית מהמכה שספגת.

אתה מציין שהנפיחות "מוזרה"-

אם זה נראה חריג כדאי להיבדק ע"י רופא.

בקשר לכאבים בכף הרגל-

אני מאמין שזה יחלוף עם הזמן,

אבל אם הכאב מתמיד כדאי להיוועץ באורטופד,

ובינתיים לנסות טיפול תומך (ע"ע מאמר שלי באתר).

גם אומגה 3 ממרווה מרושתת היא חלופה ראויה לטיפול תומך- ע"ע מאמר שלי באתר.

רפואה שלמה.

sami04
08-07-10, 21:01
לאחר ביקור אצל אורטופד הומלץ לי לעשות צילום אולטרסאונד. בקשר לכף הרגל, די השתפר - תודה רבה.

עופר צחר
20-07-10, 19:21
הי,
הנפיחות שאתה מציין בסבירות גבוהה היא שארית מהמכה (המעניית, לפי סיפור המקרה :-) ), שציינת.
לגבי הכאבים בכף הרגל - צריך לעקוב אחרי התופעה ולראות האם הכאב איננו תולדה של המכה בברך.
תעדכן בקשר לתוצאות הצילום ובאם ישנה שאלה על מצבך ועל חזרה לאימונים תהיה בקשר..

עופר צחר

ד"ר עופר בר
20-07-10, 21:10
הי,
הנפיחות שאתה מציין בסבירות גבוהה היא שארית מהמכה (המעניית, לפי סיפור המקרה :-) ), שציינת.
לגבי הכאבים בכף הרגל - צריך לעקוב אחרי התופעה ולראות האם הכאב איננו תולדה של המכה בברך.
תעדכן בקשר לתוצאות הצילום ובאם ישנה שאלה על מצבך ועל חזרה לאימונים תהיה בקשר..

עופר צחר

הבחור אמר שמצב כף הרגל השתפר.
למה אני אומר את זה?
בארץ מתחילים לעשות רפואה הגנתית כמו בארה"ב-
יש כאב קל ברגל- לפחות צילום רנטגן אם לא us או ct.
פרק לעלויות היקרות זה גורם לנזק בריאותי.
לכן תמיד דגלתי בכך שאם אין כאבים אין טעם לחפור ולעקוב.
אבל אתה צודק בכך שהרפואה בישראל במגננה וכדאי להיות זהירים,
גם כשהכל בסדר.