PDA

צפה בגרסא המלאה : דיפ סקוואט של ריפטו

Ballantine
18-07-10, 19:03
יש לי את האשכול של הבדיקת טכניקה של הסקוואט ואחד רשם שזה בסדר לגלוש קצת עם הברכיים אבל שהתנועה לא תיהיה מהברכיים כמובן ורציתי לדעת בוודעות שזה בסדר ולא עושה נזק לברכיים..

hypertrophy
18-07-10, 19:38
ריפטו לא תומך בדיפ סקוואט
וסקוואט זה לא של ריפטו
יש סקוואט ויש.....מה שמלמדים בווינגייט

yogiyogi
18-07-10, 20:47
תוודא שאתה לא גולש ושאתה דוחף ברכיים לצדדיים ויהיה בסדר הכי טוב תעלה סרטון

Ballantine
18-07-10, 22:34
וסקוואט זה לא של ריפטו

איפה אתה עונה לי פה על השאלה?

Cuba
18-07-10, 22:38
וסקוואט זה לא של ריפטו

מה באמת מלמדים בכורס מדריכים?

hypertrophy
18-07-10, 22:51
מה באמת מלמדים בכורס מדריכים?

בקורס מדריכים
מלמדים אותך כפות רגליים מקבילות ירידה עד מקביל [וגם זה "מסוכן" ] ועוד חאראטות

Godfather
19-07-10, 00:23
וסקוואט זה לא של ריפטו
אני נוטה להאמין למה שמלמדים בוינגייט.

hypertrophy
19-07-10, 00:26
אני נוטה להאמין למה שמלמדים בוינגייט.

בעיה שלך

Deadlift
19-07-10, 00:30
בקורס מדריכים
מלמדים אותך כפות רגליים מקבילות ירידה עד מקביל [וגם זה "מסוכן" ] ועוד חאראטות

ובביה"ס להכשרות שיאים באוניברסיטת ת"א מלמדים יותר טוב? (אני באמת שואל,לא בא לזלזל).

Godfather
19-07-10, 00:44
ובביה"ס להכשרות שיאים באוניברסיטת ת"א מלמדים יותר טוב? (אני באמת שואל,לא בא לזלזל).
ברור. אני לא בא לזלזל אבל מי שמע על וינגייט?

Deadlift
19-07-10, 00:56

מה אתה מנסה להגיד? וינגייט ליד הבית שלי אני נמצא שמה פעם בשבוע חח מה הקטע?

Godfather
19-07-10, 03:32
דיברתי בציניות. בוינגייט מלמדים שאפשר "לגלוש" קצת עם הברכיים מעבר לקו האצבעות ו-hypertrophy אומר שהם טועים. זכותו.

SmokingSnake
19-07-10, 03:34
יש דיפ סקוואט(45 מעלות) ויש סקוואט(מה שמומלץ בss) שהוא של 60 מעלות, טיפה פחות אולי

צריך לשים לב שלא מגזימים עם הירידה עד לדיפ סקוואט ושוהים יותר מדי זמן ברצפה בתנוחה כ"כ נמוכה, או כמו שהומלץ בספר איך שמגיעים למצב מעט יותר נמוך ממקביל ישר לעלות, כבר כשיורדים לחשוב על העליה המיידית וההיפ דרייב

הבעיה הכי חמורה בדרך כלל זה ירידה של הגב בעליה בגלל משקל גבוה מדי או הכנסה של הברכיים, תדאג לברכיים שלא יזוזו יותר מדי ויהיה בסדר

סקוואט זה תרגיל שיצא לו שם מושמץ כי אנשים עושים ישר סקוואט 70 קילו כאילו זה תרגיל פשוט כמו לא יודע מה, תתחיל עם מוט ריק בטכניקה טובה עם כל הדגשים, יש אנשים שלא מצליחים גם את זה בגובה נכון ובצורה נכונה... תוך כמה שבועות של עבודה נכונה תגיע ל60 קילו ותתחזק ולא תגיע ל60 קילו אחרי שבועיים עם כאבים בברכיים ובגב התחתון

hypertrophy
19-07-10, 03:37

זהו שגם שם לא
למרות שיש טענה שאומרת שהרמה המקצועית בשיאים יותר טובה
אבל אני לא ממש רואה את זה

אף בית ספר מאמנים בארץ לא מלמד סקוואט כהלכתו

SmokingSnake
19-07-10, 03:40
לא מאמינים בסקוואט, אני לא הייתי בקורס מקצועי(מתכוון לעבור אחד עוד כמה חודשים) אבל לפי מה שאני מקבל מאנשים שלמדו שם כמעט אף אחד לא ממליץ על סקוואט בטווח תנועה מלא.

תגובות שקיבלתי: "סקוואט נמוך מדי יוצר עומס על הפטלה בברך והוא מיועד לספורטאים מקצוענים בעיקר, יכול לגרום לפציעות רבות בברך ולא מומלץ"
כל מדריך שני בחדר כושר ימליץ לעשות רבע סקוואט ולעבוד על רגל אחורית במכונות, כאילו תכנתו אותם בקורס אנערף

לא מבין את זה...

Godfather
19-07-10, 14:27
דווקא אצלנו חפרו כאילו אין מחר על הסקוואט ועל כמה שזה תרגיל טוב.

hypertrophy
19-07-10, 14:35
לא מאמינים בסקוואט, אני לא הייתי בקורס מקצועי(מתכוון לעבור אחד עוד כמה חודשים) אבל לפי מה שאני מקבל מאנשים שלמדו שם כמעט אף אחד לא ממליץ על סקוואט בטווח תנועה מלא.

תגובות שקיבלתי: "סקוואט נמוך מדי יוצר עומס על הפטלה בברך והוא מיועד לספורטאים מקצוענים בעיקר, יכול לגרום לפציעות רבות בברך ולא מומלץ"
כל מדריך שני בחדר כושר ימליץ לעשות רבע סקוואט ולעבוד על רגל אחורית במכונות, כאילו תכנתו אותם בקורס אנערף

לא מבין את זה...

הרי ברור לוגית שספורטאים מקצוענים צריכים לעשות תרגילים שיפגעו להם בברכיים..... Wtf?!

hypertrophy
19-07-10, 14:35

כן גם על קרקס מדרנו שמעו בכל העולם

Sugarzaza
19-07-10, 15:31
וסקוואט זה לא של ריפטו

איך אתה מגדיר דיפ סקוואט ולמה לדעתך ריפטו לא תומך בו?

קפטן שלד
19-07-10, 15:58

סמנטיקה

ran_z
19-07-10, 19:21
מי שנמצא כאן בפורום מספיק זמן ושואל, קורא, חוקר ולא מפסיק להתעניין אני מבטיח לו שהוא יצא עם יותר ידע מכל קורס מדריך כושר בארץ.
אני די הזדעזעתי כשביום הראשון של הקורס נכנסה מרצה לתורת הענף עם מצגת פאוור-פוינט ובתוכה מלא תמונות של ריצ'ארד סנדרק, והיא לא הפסיקה להשוויץ בו. עוד יותר הזדעזעתי כשכל הכיתה לא הפסיקה להתלהב מהתמונות.
עוד אני לא אשכח כשקצת לפני סוף הקורס בעת מבחן בקניזיולוגיה, הבחורה שישבה לידי הצביעה לי על הטרפזים ועל הקוואדס ושאלה אותי בלחש מה אלה. היום הבחורה הזאת מדריכת כושר מוסמכת בטח.
בחלק המעשי של הקורס כשהמרצה הדגים לכל הכיתה את ביצוע הסקוואט, שאלתי אותו מה לגבי סקוואט מלא, ולמה לא מדגימים ומסבירים עליו, אז הוא ענה לי שזה לא למתאמן הרגיל. (נכון, סקוואט מלא זה סוד כמוס לפרה ולסוס ורק מעטים צריכים לדעת עליו).
קיצצ, רמת הקורסים חובבנית ואולי זו אחת הסיבות שגם כל הרמה בארץ היא באזור החובבנית.
בכל חדר כושר שהייתי מרבית המפלצות שרירים שם היו מברית המועצות לשעבר. הגנטיקה ביננו לבינם זניחה. אני מבטיח לכם שזה מכיוון שהם באים לכאן עם מודעות אחרת לעיניין פיתוח הגוף.

Godfather
19-07-10, 19:50
דווקא אצלנו הסבירו את סוגי הסקוואט (גם דיפ סקוואט) וההבדלים ביניהם. לא נאמר אפילו חצי פעם שדיפ סקוואט הוא לא טוב או "למקצוענים".
אבל בגדול אני די מסכים שרמת הקורס יכלה להיות גבוהה יותר ואם לא להוסיף שעות לקורס אז להוריד קטעים פחות חשובים (עד כמה שהפיזיולוגיה למשל חשובה, היה אפשר לקצץ קצת בזה ולקבל יותר שעות של תכלס).

subzero1122
19-07-10, 21:32
אני לא מכיר דבר שנקרא deep squat, באותה דרך שאני לא מכיר דבר שנקרא deep bench press
יש סקוואט, ויש את כל מה שלא סקוואט.

בכל מקרה, אתה מוזמן להעלות סרטונים לפורום אימוני כוח ונראה במה מדובר.

Cuba
19-07-10, 21:34
מה זה דיפ בנץ' פרס?חח
בנץ' פרס אמור ליהיות כל חזרה נוגעת בחזה לא?

subzero1122
19-07-10, 21:57
מה זה דיפ בנץ' פרס?חח
בנץ' פרס אמור ליהיות כל חזרה נוגעת בחזה לא?

כן. וסקוואט אמור להיות כל חזרה מתחת למקביל.

Ballantine
20-07-10, 00:56
איזה סיפור עשו פה כולה שאלתי אם לפי האימון ss של ריפטו בסקוואט שלו צריך לעבור עם הברכיים או לא?

mi za
20-07-10, 01:06
אפילו לא צריך לקרוא את הספר בשביל להבין:
http://images3.wikia.nocookie.net/startingstrength/images/8/8b/Squat_Bar_Placement.jpg

hypertrophy
20-07-10, 01:17

נו מה אתה ילד? חשבתי שעברנו את השלב הזה

sbenzaken
21-07-10, 21:53
הרי ברור לוגית שספורטאים מקצוענים צריכים לעשות תרגילים שיפגעו להם בברכיים..... Wtf?!

1. וינגייט טוען שסקוואט לא מומלץ למתאמנים העממיים, ואני לא בטוח שטועים שם. אצלי במכון יש מספיק אנשים שנראים טוב בלי שיעשו סקוואט חופשי, ואפילו בלי סקוואט בסמית'

2. אל תשווה מתאמן מקצועי למתאמן רגיל בחדר כושר. למתאמן מקצועי יש (לרוב) צוות מקצועי שעובד איתו ומטפל בו בניגוד למתאמן רגיל שצריך לסמוך על רופאי משפחה ( שכבודם במקומם מונח).

3. זה הכל עניין של "עלות מול תועלת". ספורטאי מקצועי יודע שהוא חייב לבצע תרגילים שעלולים לסכן את בריאותו על מנת להגיע לשיאים והישגים, ופציעות זה משהו שהוא לוקח בחשבון. למתאמן עממי\חובב לא בטוח שכדאי לקחת את הסיכון הזה בשביל עוד 3-4 קילו במסת שריר...

terminater135
21-07-10, 22:05
1. וינגייט טוען שסקוואט לא מומלץ למתאמנים העממיים, ואני לא בטוח שטועים שם. אצלי במכון יש מספיק אנשים שנראים טוב בלי שיעשו סקוואט חופשי, ואפילו בלי סקוואט בסמית'

2. אל תשווה מתאמן מקצועי למתאמן רגיל בחדר כושר. למתאמן מקצועי יש (לרוב) צוות מקצועי שעובד איתו ומטפל בו בניגוד למתאמן רגיל שצריך לסמוך על רופאי משפחה ( שכבודם במקומם מונח).

3. זה הכל עניין של "עלות מול תועלת". ספורטאי מקצועי יודע שהוא חייב לבצע תרגילים שעלולים לסכן את בריאותו על מנת להגיע לשיאים והישגים, ופציעות זה משהו שהוא לוקח בחשבון. למתאמן עממי\חובב לא בטוח שכדאי לקחת את הסיכון הזה בשביל עוד 3-4 קילו במסת שריר...

סקוואט שמבוצע נכון הוא תרגיל בטוח לחלוטין ואין דבר יותר טוב ממנו כדי לגדול ולהתחזק.

subzero1122
21-07-10, 22:09

1. מה שוינגייט טוענים הוא כסת"ח, מאותה סיבה שהם גם לא מלמדים דדליפט.

2. לעשות סקוואט זה לשבת לחרבן ולקום, באמת תנועה מסוכנת. אני אומר שעדיף שנעשה כמו בפרק ההוא בסאותפארק, שהם חירבנו מהפה ואכלו מהתחת, זה בהחלט תחליף ראוי ו"לא מסוכן" כלל וכלל אחי!

3. על איזה סיכון אתה מדבר? אתה ראית כמה פציעות כתפיים קורות בבנץ'? אני לא חושב שאי פעם ראיתי מישהו שוויתר על בנץ' בתכנית אימונים שלו.
ספורטאי מקצועי ותחרותי עובד בעצימויות גבוהות יותר, בנפח גבוה יותר ובעצימות גבוהה יותר, תוסיף לכל אלו עוד כל מיני סיבות והנה לך למה פציעות הן דבר שכיח אצל ספורטאים כאלה. בחירת התרגילים היא זהה.

חוץ מזה, לדבריך עדיף בכלל לשבת בבית על הספה ולקרוא לפיליפינית שתחרבן בשבילי, תרים את הקניות ותלך לעבודה בשבילי.

Fatboy
21-07-10, 22:18

לך לישון

------------------------
נ.ב אני גם אני יכול להעיד שהסקוואט שמלמדים בוינגייט זה חרטא, מה שמלמדים בוינגייט זה בעצם כמה שיותר לבודד שרירים בתרגילים שלא אמורים לבודד שרירים, מלמדים להתאמן סטייל proBB, זה פתטי

אין מה להאשים את וינגייט, הם רק הליצנים שלקחו את אותם עקרונות אימון של הNSCA (הוינגייט של ארה"ב) כנראה מחוסר ידע, והNSCA לקחו את העקרונות מ joe weider (הספונסר העיקרי של ארנולד בזמנו)

זה רק מראה כמה הידע של הפרופסרים ה"מומחים" האלה שלא נגעו בחייהם במוט שווה לתחת.

Godfather
21-07-10, 23:07
לא יודע מה אתם רוצים, למדתי ממש לאחרונה בוינגייט ולימדו אותנו סקוואט ודדליפט (על שלל הסוגים של שני התרגילים). מעולם לא אמרו שטויות כמו "סקוואט זה רק למקצוענים", להיפך, המרצה אצלנו הדגיש שסקוואט זה תרגיל הכרחי בכל תכנית אימונים גם ביומו הראשון של המתאמן בחד"כ.
גם דיברו והמליצו יותר על תרגילים מורכבים ופחות על מבודדים.

Fatboy
22-07-10, 00:09
לא יודע מה אתם רוצים, למדתי ממש לאחרונה בוינגייט ולימדו אותנו סקוואט ודדליפט (על שלל הסוגים של שני התרגילים). מעולם לא אמרו שטויות כמו "סקוואט זה רק למקצוענים", להיפך, המרצה אצלנו הדגיש שסקוואט זה תרגיל הכרחי בכל תכנית אימונים גם ביומו הראשון של המתאמן בחד"כ.
גם דיברו והמליצו יותר על תרגילים מורכבים ופחות על מבודדים.

אז אולי מצאת סניף וינגייט בחלל החיצון שאנחנו לא שמענו עליו

רובנו למדנו את השטויות שרוב המאמנים יגידו לך בחדר כושר
עוד לא הכרתי מישהו שלמד בקורס הבסיסי של וינגייט שלימדו שם דדליפט

Ballantine
22-07-10, 00:12
Fatboy איפה אתה למדת ?
ואם בוינגייט או במכללת שיאים אז מאיפה התמיכה שלך לתרגילי SS ולמבנה הSS בכלל?

subzero1122
22-07-10, 00:16
fatboy איפה אתה למדת ?
ואם בוינגייט או במכללת שיאים אז מאיפה התמיכה שלך לתרגילי ss ולמבנה הss בכלל?

מעצם העובדה שיש לו מוח והוא חושב באופן עצמאי.

Godfather
22-07-10, 02:03
אז אולי מצאת סניף וינגייט בחלל החיצון שאנחנו לא שמענו עליו

רובנו למדנו את השטויות שרוב המאמנים יגידו לך בחדר כושר
עוד לא הכרתי מישהו שלמד בקורס הבסיסי של וינגייט שלימדו שם דדליפט
אז נעים מאוד. למדתי בשלוחה של וינגייט בת"א (דיזנגוף סנטר).

Fatboy
22-07-10, 10:51
אני למדתי בשלוחה של וינגייט בירושלים

מעבר לאנטומיה/פיזיאולוגיה בסיסית, יצאתי מהקורס עם 0 מידע שימושי לשטח, בין אם זה לאמן את עצמי ועוד פחות מזה על לאמן אחרים.

אני חושב שזה דיי ברור מרמת המאמן הממוצע היום, זה לא רק אשמת המוסד זה גם אשמת המאמנים עצמם שלא מנסים או לא רוצים לפתוח את העיניים כשהם רואים שהשיטות האלה לא עובדות.

רוב המאמנים עובדים בשיטת monkey see monkey do של מאמנים אחרים/אנשים גדולים בחדר כושר/משהו שהם זוכרים מהצבא, לא שונה בהרבה מהתאמנים שבאים אליהם בתקווה לגדול.

וינגייט זה מוסד ממשלתי, מנקודת מבט עסקית אני יכול להבין את כל מה שקורה בתעשייה הזאת, בין היתר להשאיר את העיוורים עיוורים.
מנקודת מבט אישית זה מגעיל אותי.

hypertrophy
22-07-10, 11:44

היי.....משפט שאני רציתי לכתוב :/

Deadlift
22-07-10, 12:46
האמת היא שחושבים על זה,כמה מהאנשים שבאים לחדר כושר באמת רוצים לתת ת'נשמה? כמה אחוזים בודדים. ואני יכול להגיד לך בתור אחד שיש לו הרבה מאוד אנשים שלא באים להשקיע בחדר כושר,שהם סתם באים לשרוף ת'זמן,לא מתאמנים ברצינות,מזייפים בטכניקה בתרגילים הכי פשוטים. יש לנו אולי 5 שפרצו שמה דיסק מטכניקה שגויה.

עכשיו אתה מצפה מהאנשים האלה שיעשו לך סקוואט שזה תרגיל שדורש טכניקה,דדליפט,פאוורקלין שכולם עם טכניקה ברמה גבוהה. לא יודע,אני לא חושב שהרבה מהם ישקיעו כדי ללמוד ת'תרגילים האלה,או שסתם יעמיסו משקלים כמו מפגרים.

זוהי דעתי למה הם לא מלמדים את זה. למרות שבהחלט עדיף שילמדו את המדריכים לשים את התרגילים הבסייסים והמורכבים,ומקסימום רואים שהמתאמן לא משקיע שלא יתנו לו וזהו.

xenophon
22-07-10, 12:57

Everyone has a brain, but I have yet to see someone here using it.

Fatboy
22-07-10, 13:06
האמת היא שחושבים על זה,כמה מהאנשים שבאים לחדר כושר באמת רוצים לתת ת'נשמה? כמה אחוזים בודדים. ואני יכול להגיד לך בתור אחד שיש לו הרבה מאוד אנשים שלא באים להשקיע בחדר כושר,שהם סתם באים לשרוף ת'זמן,לא מתאמנים ברצינות,מזייפים בטכניקה בתרגילים הכי פשוטים. יש לנו אולי 5 שפרצו שמה דיסק מטכניקה שגויה.

עכשיו אתה מצפה מהאנשים האלה שיעשו לך סקוואט שזה תרגיל שדורש טכניקה,דדליפט,פאוורקלין שכולם עם טכניקה ברמה גבוהה. לא יודע,אני לא חושב שהרבה מהם ישקיעו כדי ללמוד ת'תרגילים האלה,או שסתם יעמיסו משקלים כמו מפגרים.

זוהי דעתי למה הם לא מלמדים את זה. למרות שבהחלט עדיף שילמדו את המדריכים לשים את התרגילים הבסייסים והמורכבים,ומקסימום רואים שהמתאמן לא משקיע שלא יתנו לו וזהו.

זה בדיוק מה שאני מדבר עליו, אם היו מלמדים סקוואט ודדליפט לכל מתאמן חדש שמגיע, 9/10 היו פורשים אחרי 3 שבועות

בגלל זה אני אומר שמבחינה עסקית זה הגיוני להאכיל אנשים חרטא, אבל מבחינה אישית זה למכור את העקרונות שלך בשביל רווח כספי, כנראה בסופו של דבר טבע האדם זה הגורם ההרסני ביותר בכל המשוואה הזאת,
בין אם זה המתאמן העצלן, בעל העסק שמכר את עצמו בשביל רווח חומרי, ראש בתעשיית תוספי מזון שמנצל את הבורות של האוכלוסיה, או מי שמושך בחוטים שנותן לכל זה לקרות בכוונה תחילה.

בסופו של דבר הכל יורד לזה שהאדם חלש ומושחט בטבעו.

התקווה היחידה שלנו להתעלות על זה כאינדבידואלים היא ע"י שבירת מנטליות ה"מוח הקבוצתי" ולהתחיל לחשוב מנקודת מבט נקייה על מה שבאמת קורה מסביבנו וכמה אנחנו באמת יודעים לאומת מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים, בין אם זה באימונים או בכל דבר אחר בחיים שנראה לנו "ברור"

subzero1122
22-07-10, 15:08
everyone has a brain, but i have yet to see someone here using it.

בדיוק מהסיבה הזאת הפורום שלנו קם.
אם אתה לא טרול, מה שאני לא בטוח בכלל, אתה מוזמן להאיר את עיננו בידע שלך.

Deadlift
22-07-10, 15:15
זה בדיוק מה שאני מדבר עליו, אם היו מלמדים סקוואט ודדליפט לכל מתאמן חדש שמגיע, 9/10 היו פורשים אחרי 3 שבועות

בגלל זה אני אומר שמבחינה עסקית זה הגיוני להאכיל אנשים חרטא, אבל מבחינה אישית זה למכור את העקרונות שלך בשביל רווח כספי, כנראה בסופו של דבר טבע האדם זה הגורם ההרסני ביותר בכל המשוואה הזאת,
בין אם זה המתאמן העצלן, בעל העסק שמכר את עצמו בשביל רווח חומרי, ראש בתעשיית תוספי מזון שמנצל את הבורות של האוכלוסיה, או מי שמושך בחוטים שנותן לכל זה לקרות בכוונה תחילה.

בסופו של דבר הכל יורד לזה שהאדם חלש ומושחט בטבעו.

התקווה היחידה שלנו להתעלות על זה כאינדבידואלים היא ע"י שבירת מנטליות ה"מוח הקבוצתי" ולהתחיל לחשוב מנקודת מבט נקייה על מה שבאמת קורה מסביבנו וכמה אנחנו באמת יודעים לאומת מה שאנחנו חושבים שאנחנו יודעים, בין אם זה באימונים או בכל דבר אחר בחיים שנראה לנו "ברור"

אם כן,אז מהו לדעתך הפיתרון? לפתוח איזשהו בית ספר להכשרת מאמנים שכן יתמוך בתרגילי כוח,וילמד את הדברים שבאמת חיונים?ואני לא מדבר על להתחיל לרשום תפריטים למתאמנים וזה,אלא להסביר להם שהם צריכים לישון הרבה,ולאכול הרבה. ולאלה שמתחטבים לאכול 500 קלוריות פחות (שזה הבסיס של הבסיס) מהbmr שלהם. לא שמעתי עד היום מאמן אחד שאמר דבר כזה.

וללמד טכניקה -נכונה- של תרגילי הכוח. למה לעזאזל המאמנת שלי נתנה לי סקוואט בסמית',שאלתי אותה למה לא חופשי והיא אומרת לי "כי זה פוגע בגדילה?" למה מאמן נתן לי לעשות סקוואט עם fitball (שלא באמת עשיתי). וששאלתי אותו למה לא חופשי הוא אמר "כי זה הורס ת'גב והברכיים". למה לעזאזל המאמן היחידי שעושה סקוואט במכון לא שובר מקביל? מישהו צריך להפסיק את זה.

וזה לא מובן מאליו,מסתבר שיש רק 12 מתאמנים במכון שאוכלים לפי תפריט או יודעים שהם צריכים לאכול הרבה,ויש רק 5 אנשים שבאמת יודעים איך עושים סקוואט. איך הגענו למצב הזה?

hypertrophy
22-07-10, 15:19
אם כן,אז מהו לדעתך הפיתרון? לפתוח איזשהו בית ספר להכשרת מאמנים שכן יתמוך בתרגילי כוח,וילמד את הדברים שבאמת חיונים?ואני לא מדבר על להתחיל לרשום תפריטים למתאמנים וזה,אלא להסביר להם שהם צריכים לישון הרבה,ולאכול הרבה. ולאלה שמתחטבים לאכול 500 קלוריות פחות (שזה הבסיס של הבסיס) מהbmr שלהם. לא שמעתי עד היום מאמן אחד שאמר דבר כזה.

וללמד טכניקה -נכונה- של תרגילי הכוח. למה לעזאזל המאמנת שלי נתנה לי סקוואט בסמית',שאלתי אותה למה לא חופשי והיא אומרת לי "כי זה פוגע בגדילה?" למה מאמן נתן לי לעשות סקוואט עם fitball (שלא באמת עשיתי). וששאלתי אותו למה לא חופשי הוא אמר "כי זה הורס ת'גב והברכיים". למה לעזאזל המאמן היחידי שעושה סקוואט במכון לא שובר מקביל? מישהו צריך להפסיק את זה.

וזה לא מובן מאליו,מסתבר שיש רק 12 מתאמנים במכון שאוכלים לפי תפריט או יודעים שהם צריכים לאכול הרבה,ויש רק 5 אנשים שבאמת יודעים איך עושים סקוואט. איך הגענו למצב הזה?

ידידי....אתה מתאר מצב שהוא יותר טוב מלפני 10 שנים למשל.....

הלוואי ויתאגדו כמה אנשים ויחליטו לפתוח בית ספר גבוה עם תעודה רישמית למאמנים שיכלול ידע אמיתי....
הבעיה היא שקהל היעד של קורסי מאמנים הוא בעיקר חיילים משוחררים שמחפשים עבודה זמנית אז הם רוצים קורס מהיר בלי הרבה זיוני שכל העיקר תעודה מהירה

Fatboy
22-07-10, 15:26
זה אף פעם לא יקרה, ואם כן הם יפשטו רגל תוך שנה בגלל הסיבות שיאיר נתן

מבחינתי זה בכלל לא בעיה, שהרוב אהיו כבשים עיוורים, זה רק שם את מי שטורח לפתוח את העיניים רמה מעל