PDA

צפה בגרסא המלאה : בדיקת דם לבדיקת הורמונים

P-a-n-1-c
07-03-07, 12:01
זיבלתי טיפה בשכל לרופאה שלי והשגתי בדיקת דם לבדיקת טסט' TSH ועוד כמה דברים.
קיצר יש למישהו מושג תוך כמה זמן אמורות להיות תשובות? שכחתי פשוט לשאול.
לפי מה שאני יודע זה משהו כמו 3 ימים-שבוע, אני צודק?

תודה :wiggle:

ד"א הודעה 4000!!!

Di-Bol
07-03-07, 12:04
תלוי בקופה שלך. אני במכבי ומקבל תשובות המטולוגיה באותו יום ושאר הבדיקות ביום למחרת

P-a-n-1-c
07-03-07, 12:08
תלוי בקופה שלך. אני במכבי ומקבל תשובות המטולוגיה באותו יום ושאר הבדיקות ביום למחרת

אני בכללית

ran_z
07-03-07, 12:27
Tsh זה בלוטת התריס לא?

Bullet
07-03-07, 12:31
Tsh זה בלוטת התריס לא?
כן. בטח הTSH שלו יהיה בערך שלילי, מכל הקלוריות שהוא אוכל

ran_z
07-03-07, 12:57

אגב יש לי סיפור רע בישבילך שקשור לTSH לחבר שלי (ראית אותו אותי כמה פעמים מזמן מתאמן בקאנטרי גם מטר 85 ככה שיער שחור קצר בחור שרירי) וכמובן גם קשור מאוד לאבקות חלבון.
אם אתה רוצה אני יכול לספר לך אותו פה או שנראה אחד ת'שני או משו.

Bullet
07-03-07, 13:06
אגב יש לי סיפור רע בישבילך שקשור לTSH לחבר שלי (ראית אותו אותי כמה פעמים מזמן מתאמן בקאנטרי גם מטר 85 ככה שיער שחור קצר בחור שרירי) וכמובן גם קשור מאוד לאבקות חלבון.
אם אתה רוצה אני יכול לספר לך אותו פה או שנראה אחד ת'שני או משו.
י'מאנפף, תתחבר לאייסי!!! אני בא היום בין 3-4, תבוא גם אולי יתחשק לי לעשות בנצ'

ran_z
07-03-07, 13:13
חחחח מזה אולי יבוא לך לעשות בנץ' אתה לא יודע על מה אתה עובד היום? :)))
גם אני יבוא בערך באזור 3 , 3 וחצי.

Kachok
07-03-07, 14:07
ורק אני אבוא ב7 , אחרי הרצאה מעפנה באלגברה ליניארית
please shoot me

P-a-n-1-c
07-03-07, 14:09

אה?
להיפך יש מצב שהTSH שלי בשמיים בגלל זה אני עושה את הבדיקה הזאת.

ran_z
07-03-07, 14:11
אה?
להיפך יש מצב שהTSH שלי בשמיים בגלל זה אני עושה את הבדיקה הזאת.

הTSH שלך לא בשמיים אני מבטיח, חבר שלי היה לו TSH גבוהה הוא סבל מסחרחורות ואיבוד הכרה אישפזו אותו גם.

P-a-n-1-c
07-03-07, 14:13
הTSH שלך לא בשמיים אני מבטיח, חבר שלי היה לו TSH גבוהה הוא סבל מסחרחורות ואיבוד הכרה אישפזו אותו גם.

לא בצורה מטורפת.
TSH אחראי על בלוטת התריס שאחראית על ח"ח. ברגע שהTSH יחסית גבוה זה מראה פשוט שיש לך ח"ח גבוה.
הטווח הוא בין 0.5 ל5, אני לא אומר שאני חורג מהטווח הזה, אבל אולי יש לי משהו שקרוב ל5.

ran_z
07-03-07, 14:18
רמת ה-tsh לא אומרת אם יש לך חילוף חומרים גבוהה או נמוך, אין בדיקת דם שמספרת לך על קצב חילוף החומרים, הבדיקה היא ממש שונה.
חבל שמאכילים אותך בידע ממש מוטעה.

Bullet
07-03-07, 14:19
לא בצורה מטורפת.
TSH אחראי על בלוטת התריס שאחראית על ח"ח. ברגע שהTSH יחסית גבוה זה מראה פשוט שיש לך ח"ח גבוה.
הטווח הוא בין 0.5 ל5, אני לא אומר שאני חורג מהטווח הזה, אבל אולי יש לי משהו שקרוב ל5.
ההפך. TSH זה הורמון שאחראי להגיד לבלוטת התריס "תעבדי חזק יותר! תייצרי יותר תירוקסין!"
אז הוא גדל ככל שיש פחות תירוקסין, וקטן כשיש מספיק תירוקסין.

P-a-n-1-c
07-03-07, 14:42
רמת ה-tsh לא אומרת אם יש לך חילוף חומרים גבוהה או נמוך, אין בדיקת דם שמספרת לך על קצב חילוף החומרים, הבדיקה היא ממש שונה.
חבל שמאכילים אותך בידע ממש מוטעה.

זה מה שקראתי באינטרנט :disgust:

בבדיקה זו בודקים את רמת ההורמון (javascript:infoOpenWin('glossary/g_1048.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) המגרה את בלוטת התריס (javascript:infoOpenWin('glossary/g_602.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) (TSH (javascript:infoOpenWin('glossary/g_1055.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) ) בנסיוב (javascript:infoOpenWin('glossary/g_2587.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) הדם (javascript:infoOpenWin('glossary/g_1000.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) .
בלוטת התריס (תירואיד), הנמצאת בחלק הקדמי של הצוואר, מייצרת הורמונים (T4 (javascript:infoOpenWin('glossary/g_4052.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) ו- T3 (javascript:infoOpenWin('glossary/g_1719.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) ) המווסתים את חילוף החומרים (javascript:infoOpenWin('glossary/g_1564.htm','GlossaryWin','width=450,height=460')) בגוף

ran_z
07-03-07, 14:52
זה לא משנה, רשום לך מה התפקיד שלה, לא רמה נמוכה חילוף חומרים איטי וגבוה מהיר

P-a-n-1-c
07-03-07, 14:54
זה לא משנה, רשום לך מה התפקיד שלה, לא רמה נמוכה חילוף חומרים איטי וגבוה מהיר

מה לא משנה?
כתוב שהיא מייצרת הורמונים [T3, T4] שאחראים על ח"ח

HHHEELLBBOOYY
07-03-07, 16:19
אני גם עשיתי בדיקות הורמנים!!!
שונא בדיקות דם כינבנימאט איזה שפריץ יצא לי

Di-Bol
07-03-07, 17:39
גם אני שונא יש לי פוביה רצינית ממחטים

Yoggie
07-03-07, 19:22
דימי,
תבקש מהקופת חולים שלך שיתנו לך קוד לאינטרנט. עוד באותו היום אתה מקבל חלק מהבדיקות וחלקן ביום יומיים לאחר מכן תלוי בבדיקה עצמה.

אגב בדיוק לפני 5 דקות בדקתי את התוצאות שלי באינטרנט, יצא לי Tsh 2.95 שזה בדיוק באמצע סקלת הנורמה.

P-a-n-1-c
07-03-07, 21:06
דימי,
תבקש מהקופת חולים שלך שיתנו לך קוד לאינטרנט. עוד באותו היום אתה מקבל חלק מהבדיקות וחלקן ביום יומיים לאחר מכן תלוי בבדיקה עצמה.

אגב בדיוק לפני 5 דקות בדקתי את התוצאות שלי באינטרנט, יצא לי Tsh 2.95 שזה בדיוק באמצע סקלת הנורמה.

סבבה תודה.
לפני שנתיים וחצי הTSH שלי היה 2.37, אבל זה היה לפני שבכלל הייתי מתאמן והייתי גם קטן והח"ח שלי היה די דפוק [הייתי יושב כל היום מול המחשב וטוחן אוכל].
היום הח"ח שלי בשמיים, אני אוכל כמויות מטורפות ועדיין רעב :whistle:

אליאב קרייסלר
08-03-07, 08:38
גם אני שונא יש לי פוביה רצינית ממחטים

חחח לההה....:jockey:

בולדוג
12-03-07, 22:00
או קייי מכיוון שיש לי טיפה נסיון עם זה
יבדקו לך פרולקטין - הורמון החלב הנשי שקיים גם אצל גברים למרות שלאף אחד לא ברור למה בדיוק
עודף פרולקטין גורם לג'ינו , לתשישות , חולשה ולמין הפרשה כזאת מהפטמות למרות שאנחנו גברים, כמו כן עודף פרולקטין תופס מקום בדם של הורמונים אחרים טסטוסטרון Tsh Lh Lhrh Fsh וכו' ולכן יכול לגרום להורדה שלהם בגוף..... פרולקטין גבוהה מהנורמה עלול להצביע על פרולקטינומה שזה גידול קטן בבלוטת יותרת המוח .
טסטוסטרון ופרי טסט' - הורמוני המין וה"גבריות" מיוצרים באשכים ע"י גירוי שיוצרים הורמוני הlh והfsh שמגרים את האשכים לייצר את הטסטוסטרון , אם יש לך סממני גבריות אין לך מה לדאוג בנושא הזה (שיער פנים, זקפה טובה , גרגורת ) ככה שאם יש לך את אלה כנראה שגם הטסט' והlh והfsh שלך בסדר גמור .
חוץ מזה יבדקו לך בטח גם Gh הורמון הגדילה אם אתה עדיין בגיל ההתבגרות .