PDA

צפה בגרסא המלאה : פציעה בכתף מטכניקה לא נכונה

abueljihad
22-07-10, 11:10
שלום ד"ר,
אתמול היה לי אימון ועשיתי את התרגיל power clean אם אתה מכיר .. התרגיל הזה עוזר להגביר כוח מתפרץ אז בכל מקרה כנראה שעשיתי טכניקה לא נכונה כשהחזרתי את המוט .. כי אחרי זה ב שתי דקות התחילו כאבים קלים כאלה בכתף השמאלית . ואז היום זה החמיר עוד יותר , יש לציין שאני עדייו יכול להזיז את היד והכתף בטווח תנועה מלא רק עם כאבים . האם ייתכן שקרעתי משהו בכתף ? לחשוש מפגיעה חמורה ? מה לעשות ?אם אז עוזר , קרה לי משהו דומה לפני כחודשיים בכתף הימינית ממשקל יתר בבינץ' פרס ואחרי שבועיים הכל חזר בסדר . אז מה לעשות עכשיו ? ממה הכאב עלול להיות נובע ?

עופר צחר
22-07-10, 16:30
ראשית כל לטפל סימפטומטית בכתף - קירור למשך לא יותר מ -10 דקות לאחר האימון (ניתן מספר פעמים כל שעתיים-שלוש).
שנית - באם הפכאב לא חולף - ללכת להתייעץ עם אורטופד - למען בדיקה האם הכאב נובע מבעיה גרמית או מקור של רקמה רכה (גיד, שריר).
תעדכן ותרגיש טוב..

עופר צחר

abueljihad
23-07-10, 19:45
כפי שנראה לי שזה מבעיה גרמית . זה עדיין לא החמיר אבל אני עדיין תקוע על אותו מצב .. ללכת להתיעץ עם רופא כבר ?

ד"ר עופר בר
23-07-10, 21:27
כפי שנראה לי שזה מבעיה גרמית . זה עדיין לא החמיר אבל אני עדיין תקוע על אותו מצב .. ללכת להתיעץ עם רופא כבר ?

למען הסדר הטוב,
זה לא נשמע לי כפגיעה גרמית (בעצם),
אלא כבעיה ברצועות הכתף.
טווח תנועה מלא זה סימן חיובי,
ואולם מומלץ להיבדק ע"י אורטופד כתף,
כי יש בדיקות נוספות מלבד טווח התנועה.
כמו"כ יש לבצע צילומי כתף סטנדרטים.

רפואה שלמה.

abueljihad
23-07-10, 22:20
מה יכולה להיות הבעיה בדיוק ? והאם היא ניתנת לטיפול ? מתי אני יכול לחזור להתאמן ,אני יכול לחזור להתאמן בכלל ? ומה אפשר לעשות בעניין בינתיים כי בקופת חולים לא עובדים בשישי שבת אני חייב לחכות עד יום ראשון .

תודה על העזרה :)

עופר צחר
24-07-10, 02:20
באם ישנם כאבים גם במנוחה ו/או ישנה נפיחות מקומית ניכרת ו/או טווחי תנועה מוגבלים(שציינת טווחים מלאים - "נקי" מהבחינה הנ"ל), אני אאלץ להתעקש שתלך למיון למרות שסופ"ש.
באם לא חריף - תקבע לך תור לאורטופד - עדיף מומחה כתף.
באם מתקשה למצוא אחד שכזה - צור קשר איתי ואעזור לך..
תרגיש טוב ותנוח בינתיים..

עופר צחר

ד"ר עופר בר
24-07-10, 20:44
מה יכולה להיות הבעיה בדיוק ? והאם היא ניתנת לטיפול ? מתי אני יכול לחזור להתאמן ,אני יכול לחזור להתאמן בכלל ? ומה אפשר לעשות בעניין בינתיים כי בקופת חולים לא עובדים בשישי שבת אני חייב לחכות עד יום ראשון .

תודה על העזרה :)

כאבים במנוחה לא מצדיקים לדעתי פניה מיידית למיון,
אך כל רופא יכול להחזיק בחוו"ד זו או אחרת.
בכל מקרה-
במקרה של החמרה או אי שיפור יש להיוועץ באורטופד.

רפואה שלמה.

L1ghtWeighT
26-07-10, 20:14
היי לכם דוקטור,
אני מצטרף לנושא זה כיוון שגם לי בדיוק כלפני 4 ימים קרה משהו מאוד דומה, ביצעתי תרגיל "פרפר" לחזה בשכיבה על ספה עם משקולות חופשיות , וכנראה ביצעתי תנועה לא טובה ופשוט הרגשתי פתאום כאבים חדים בכתף שמאל- אני לא יודע להצביע באיזה איזור בכתף אך אני משער שזאת הכתף הקדמית , בכל אופן זה לא מנע ממני לסיים את האימון כרגיל , אך לאחר האימון המשיכו הכאבים ואף החמירו (לא היתה הגבלה בתנועה אך היו כאבים כל פעם שעשיתי איתה תנועה לכיוון מסויים). לא ידעתי בהתחלה מה לעשות , מרחתי כל מיני משחות שאולי יעזרו ואז גם בנגיי לפני השינה שחימם את המקום מאוד, יום אחרי זה הכאבים היו ממש חלשים . אתמול ושלשום בקושי הרגשתי כאבים בכתף ובתנועה שלה אם בכלל . וגם לפני יומיים ביצעתי אימון גב , כתפיים ויד אחורית ולא הרגשתי שום דבר שהפריע לי במהלך האימון או לאחריו. היום היה לי שוב אימון חזה, והנה זה חזר. באתי לעשות פרפר במכונה ופשוט לא הצלחתי , התנועה הגבילה אותי לגמריי , שוב פעם כאבים (פחות חמורים מפעם קודמת אמנם) ועכשיו אני כמה שעות אחרי האימון ועדיין יש שאריות של כאבים בכתף, השאלה שלי היא , מה אתם ממליצים לעשות כרגע? איזה כדורים כדי ליטול או איזה משחות כדי למרוח? אני מתעקש כל דרך אפשרית שהיא בלי לנוח מאימונים כי נפצעתי גם בעבר בכל מיני פציעות (בגידים ביד ועוד כל מיני) שכיבכול אמורים לנוח מהאימונים כדי להתאושש ובכל זאת המשכתי להתאמן וזה פשוט עבר. אז אני שואל מה כדאי לי לעשות כדי לשפר את המצב לאימון הבא? בתודה מראש, שחר.

abueljihad
27-07-10, 01:31
תעשה כמו שאני עשיתי הכי טוב .. תקבע עם אורטופד מתמחה כתף !

terminater135
27-07-10, 01:44
-----

L1ghtWeighT
27-07-10, 08:19
תעשה כמו שאני עשיתי הכי טוב .. תקבע עם אורטופד מתמחה כתף !

אני לא סגור על זה אם צריך אורטופד או לא, אבא שלי אמר בכל מקרה לתת לזה לפחות עוד שבוע לראות מה הולך עם זה.

עופר צחר
28-07-10, 10:15
באם הכאבים והמגבלה עדיין קיימת - אל תדחה ותלך לאורטופד מומחה כתף, במיוחד לאור הרצון שלך לחזור במהרה לשיגרת האימונים שלך!!
ניתן קרוב לוודאי לעבוד בעצימות נמוכה על מייצבי הכתף שלך - אבל תחכה לבדיקת האורטופד ונהיה יותר חכמים..

עופר צחר