PDA

צפה בגרסא המלאה : דד ליפט וסקוואט

The Dude
02-08-10, 19:38
מדריך אחד בחדר כושר שיש לו ניסיון באימונים כבר יותר מ20 שנה אמר לי שדדליפט וסקוואט זה תרגילים מסוכנים מאוד,שרק מפתחי גוף ואנשים ש"מוכנים" לזה אחרי הרבה זמן של אימונים יכולים לעשות את זה ולא כולם בנויים לזה,עד עכשיו זה תרגילים שהייתי עושה אבל הוא הלחיץ אותי אמר לי שיש מלא אנשים שהוא אימן והיו טיפשים ועשו את התרגילים ויש להם פריצות דיסק ומלא בעיות בגלל זה,קיצר מה דעתכם?סקוואט ודדליפט עד כידי כך מסכונים שעדיף לוותר עליהם ואולי לאמן את הרגליים במכונות או לקחת "סיכון" ולהשאר איתם?הוא אמר לי שבתרגילים האלה ההפסד יותר גדול מהרווח x-x

בבקשה תביאו את דעתכם בלי ספאם ובלי שטויות

Cuba
02-08-10, 19:42
בולשיט תתחיל לעשות תתרגילים האלה..מה זה אנשים מוכנים לזה אחרי הרבה זמן של אימונים מזה החרטא הזה מתי בנאדם יודע שהוא מוכן? אתה לא מתחיל למשוך 200 קילו ישר אתה מתחיל ממוט ריק ולאט עולה

הצורר
02-08-10, 19:45
מדריך אחד בחדר כושר שיש לו ניסיון באימונים כבר יותר מ20 שנה אמר לי שדדליפט וסקוואט זה תרגילים מסוכנים מאוד,שרק מפתחי גוף ואנשים ש"מוכנים" לזה אחרי הרבה זמן של אימונים יכולים לעשות את זה ולא כולם בנויים לזה,עד עכשיו זה תרגילים שהייתי עושה אבל הוא הלחיץ אותי אמר לי שיש מלא אנשים שהוא אימן והיו טיפשים ועשו את התרגילים ויש להם פריצות דיסק ומלא בעיות בגלל זה,קיצר מה דעתכם?סקוואט ודדליפט עד כידי כך מסכונים שעדיף לוותר עליהם ואולי לאמן את הרגליים במכונות או לקחת "סיכון" ולהשאר איתם?הוא אמר לי שבתרגילים האלה ההפסד יותר גדול מהרווח x-x

אם הם נתנו לו לאמן אותם אז הם בהחלט טיפשים,יש שכל למאמן

hypertrophy
02-08-10, 20:08

אם זאת התוצאה שהוא הביא להם....אז למה לך להקשיב לו?

The Dude
02-08-10, 20:14
הוא לא אימן אותם הוא אמר להם לא לעשות והם עשו והם קיבלו את הבעיות האלה...הוא ממש נגד הוא לא נותן לאף אחד לעשות את זה =x מה דעתכם?אם חושבים על זה זה אולי מסוכן כי יש אולי פגיעה קלה בגב אבל זה זניח לא?קיצר יאללה אנשים תגיבו

Cuba
02-08-10, 20:16
אולי חשבת על זה שהם עשו בטכניקה גרועה?

ran_z
02-08-10, 20:33
חבל שאין אופציה של מחיקת פוסטים אוטומטית לכל פוסט שמתחיל ב- "איזה אחד אמר לי"

אנדרוליזם
02-08-10, 22:09
אני חושב שפותח הפוסט הוא טרול, אבל בכל מקרה.

זה חרטא, המדריך הזה הוא טיפש מוחלט.
לא יצא לי לראות מישהו בישראל (ומכל העולם שמעתי רק על אחד שעשה rm1 ב-gm) שקיבל פריצת דיסק מתרגילים אלה.

במכון של ריפ ילדים שרק מתחילים להתאמן לומדים סקוואט, דדליפט וכו' במשקלים גבוהים, ויש דוגמא כזאת לילד בן 14 שכבר עשה 125 3x5 ב-ss.

The Dude
02-08-10, 22:12
ran z זה ממש לא איזה אחד זה מדריך שיש לו ניסיון של 20 שנה + אם הייתי מראה לך פה תמונה שלו שהוא עוד מאט בן 50 היית נשאר עם פה פתוח לפחות כמה דקות אחי....

יכול מאוד להיות שהם עשו בטכניקה גרועה וזה מה שאמרתי לו אבל הוא אומר שהרווח של התרגיל יותר קטן מההפסד (מה שאתה תרוויח ממנו מתגמד לעומת ההפסד שאתה יכול לקבל בו מהסיבה הפשוטה שאולי תפצע,לך תדע גם מה קורה לך בתוך הגוף שאתה עושה את התרגיל,פריצת דיסק לא תמיד מקבלים מתנועה אחת לא טובה יכול להיות שעם הזמן העמוד שידרה נחלש בכל אימון ובסוף מה שקורה זה פריצת דיסק....) אני עד עכשיו חשבתי כמוכם חברה פשוט הוא הלחיץ אותי אחושרמוטה

The Dude
02-08-10, 22:13
אני חושב שפותח הפוסט הוא טרול, אבל בכל מקרה.

זה חרטא, המדריך הזה הוא טיפש מוחלט.
לא יצא לי לראות מישהו בישראל (ומכל העולם שמעתי רק על אחד שעשה rm1 ב-gm) שקיבל פריצת דיסק מתרגילים אלה.

במכון של ריפ ילדים שרק מתחילים להתאמן לומדים סקוואט, דדליפט וכו' במשקלים גבוהים, ויש דוגמא כזאת לילד בן 14 שכבר עשה 125 3x5 ב-ss.

יא זין מה קשור טרול?שאלתי שאלה סעמק אתה לא יכול לענות יפה?

manshush
02-08-10, 22:20
תגיד לו שאתה חיה רעה ואתה "מוכן" לזה

Deadlift
02-08-10, 22:25
שמע,למה שתיפצע? האם מי שהמציא את התרגיל הזה אמר שכולם יפצעו? אני מכיר המון אנשים שנפצעו. יש פה אפילו כמה בפורום. השיטה זה לעשות את הטכניקה נכון! כל המשקלים שלך שווים לתחת,אם אתה לא יודע איך עושים ת'טכניקה. ברגע שתלמד את הטכניקה של הדדליפט והסקוואט בצורה טובה ויסודית,זה יבוא לך בטבעיות. ואז תוכל להתקדם מהר,ובלי להתעכב על פציעות. כל עוד תדע את הטכניקה,אין סיבה שתיפצע.

אגב,אני מכיר המון אנשים שהם גדולים בלי תרגילי כוח,פשוט לחלקם לוקח יותר זמן. תרגילי כוח זה דרך מעולה לגדול בקצב גבוה.

The Dude
02-08-10, 22:25
תגיד לו שאתה חיה רעה ואתה "מוכן" לזה

יאבלו חחחחחחחחחחחח הוא אומר שבגלל שאין לי עדין שנתיים וותק אז זה לא נחשב :):):):)

The Dude
02-08-10, 22:27
שמע,למה שתיפצע? האם מי שהמציא את התרגיל הזה אמר שכולם יפצעו? אני מכיר המון אנשים שנפצעו. יש פה אפילו כמה בפורום. השיטה זה לעשות את הטכניקה נכון! כל המשקלים שלך שווים לתחת,אם אתה לא יודע איך עושים ת'טכניקה. ברגע שתלמד את הטכניקה של הדדליפט והסקוואט בצורה טובה ויסודית,זה יבוא לך בטבעיות. ואז תוכל להתקדם מהר,ובלי להתעכב על פציעות. כל עוד תדע את הטכניקה,אין סיבה שתיפצע.

אגב,אני מכיר המון אנשים שהם גדולים בלי תרגילי כוח,פשוט לחלקם לוקח יותר זמן. תרגילי כוח זה דרך מעולה לגדול בקצב גבוה.

אני יודע אחי ותודה רבה על התשובה,פשוט מאוד יש בעיה שהוא אומר שאתה יכול להפצע אם לא תשים לב למשל ושבמשך הזמן אתה יכול לפתח פציעה והוא אמר שזה תרגיל בשביל מפתחי גוף שלא מתאים למתאמן ממוצע שבה לשם רק כידי ליגדול קצת =x

Deadlift
02-08-10, 22:38
אני יודע אחי ותודה רבה על התשובה,פשוט מאוד יש בעיה שהוא אומר שאתה יכול להפצע אם לא תשים לב למשל ושבמשך הזמן אתה יכול לפתח פציעה והוא אמר שזה תרגיל בשביל מפתחי גוף שלא מתאים למתאמן ממוצע שבה לשם רק כידי ליגדול קצת =x

שמע גבר,אני בן 14. ניסיתי סקוואט. גם אני הרגשתי מאוד מאוד מפוחד בהתחלה. עשיתי שבועיים,עשיתי חודש. הרגשתי בטוח. מדי פעם הייתי מצלם את עצמי לראות שהטכניקה באמת טובה. והיה קטע שעשיתי טעות קטנה,שכואבת לי קצת,אז לא נורא,אז תיקנתי את מה שהיה לא נכון,וכיום אני מרגיש הרבה יותר טוב. השיטה היא כל הזמן לבדוק את הטכניקה שלך. כמו בבנץ' פרס,בשלב מסוים אתה עושה את זה בעיניים עצומות. תיקרא את הss את החלק של הדדליפט והסקוואט,יש שמה הסבר מפורט וגדול על כל נקודה קטנה. תיקרא,תנסה במכון,ותצלם לנו. ניתן לך ביקורת בונה,מה נכון,מה לא נכון,כדי שתוכל ללכת ולהתחזק. (אם זה יגרום לך להרגיש טוב אני גם יעלה סירטון).

banarari1
02-08-10, 22:57
אם אתה יודע לבצע את התרגילים האלה בטכניקה הנכונה אז תבצע את התרגילים האלה ..

pala
02-08-10, 23:06

בכל מה שקשור לאנטומיה, בחיים, אבל בחיים אל תתפוס אדם במילה
תזרוק את הניסיון ואת הגודל שלו לפח

ran_z
02-08-10, 23:55
ran z זה ממש לא איזה אחד זה מדריך שיש לו ניסיון של 20 שנה + אם הייתי מראה לך פה תמונה שלו שהוא עוד מאט בן 50 היית נשאר עם פה פתוח לפחות כמה דקות אחי....

אחי, הייתי מתאמן פעם בחדר כושר שהיה שם מתאמן עצום.. מזה עצום? בערך מטר 82, 115 קילו חטוב אש, גנטיקה מעולה, כל שריר יפה ודפניציות ומה שלא תרצה.. באמת מפלצת שרירים שמשאיר אנשים עם פה פתוח.

עכשיו, הבנאדם הזה לא מבין כלום בשיט. עשיתי מילטרי פרס וקיבלתי ממנו הרצאה שלמה כמה שאני דופק את הגב מהתרגילי פרס האלו, גם בישיבה וגם בעמידה. ובכלל, חוץ מהסמית' הוא לא מכיר מכשירים אחרים. כל מה שהוא יודע לעשות זה לזיין במוח על שטויות במיץ עגבניות שאין לו מושג בהן. ובאמת ובתמים שאני מאחל להרבה אנשים כאן בפורום שרוצים גוף מסיבי שיהיה להם גוף כמו שלו. תלמד אחי בחיים שיש דבר שגם נקרא יותר מזל משכל.
אל תקשיב לכל אחד. אתה רוצה לדעת משהו תחקור

hypertrophy
03-08-10, 00:42
אני מכיר מישהו שנפצע מכפיפת מרפקים עם מוט [סיפור אמיתי]
אז לא לעשות את התרגיל הזה?

subzero1122
03-08-10, 02:01
מריח כמו טר1ל.
ואל תקרא לאנשים פה זין.

בכל מקרה, תעשה מה שבראש שלך. אם אתה נותן לאנשים אחרים (שהם גם במקרה מפגרים) להחליט בשבילך, אז לבריאות.

אנדרוליזם
03-08-10, 02:52
יאבלו חחחחחחחחחחחח הוא אומר שבגלל שאין לי עדין שנתיים וותק אז זה לא נחשב :):):):)

הנה כמה הוא מבין.

Scylla
03-08-10, 04:45
האמת שקולמן פרץ דיסק תוך כדי סקוואט... לטענתו

zuri123
03-08-10, 09:50
:):):):) מכיר את התופעה .. לא מזמן עשיתי פרס בעמידה עם מוט. והמדריך ניגש ואמר לי שזה לא טוב שאני עושה בעמידה כל הלחץ נופל על חוליות בגב התחתון, אמר שעדיף לבצע את הלחיצה עם מוט בישיבה ..

וואלה אני אומר לכם צריך לעשות מדריך מלא "מה לעשות כאשר מדריך ניגש אליך בתגובות לתרגילים המסוכנים שאתה עושה "

Fatboy
03-08-10, 11:21
the best atheles make the worst coaches

הבעייה היא באנשים ה"רגילים" שמתלהבים ומנפחים לפריקים הגנטיים את האלה את האגו, ואז הם מתחילים לחשוב שהם אלוהים ויודעים הכל על הכל, זה רק נהיה יותר גרוע אם השנים

למה לטרוח ללמוד משהו כשאתה כבר יודע הכל?
people are so stupid

Fatboy
03-08-10, 11:23
נ.ב

להקשיב ל"הוא הענק בחדר כושר" זה בדרך כלל רעיון יותר רע מללכת לדיאטינית קלינית לתפריט תזונה בסמולוב

שניר
03-08-10, 12:54
לפי דעתי הוא אמר את זה בגלל שאתה מתאמן מתחיל אמרת 3 וחצי חודש לא ?
סבבה .. תרגילים מסוכנים ממש לא גבר , אלו 2 התרגילים הטובים ביותר שיש.

ולהרגיש מוכן הכוונה שאתה מתאמן כבר תקופה ויש לך את הבסיס וכבר עבדת עם מוטות ומשקולות ולא רק מכשירים.

אני אישית דד ליפט התחלתי אחריי שנתיים .. בגלל שלא ידעתי על קיומו של התרגיל הזה בכלל ועכשיו אני בפאר מאוד גדול .. זה החלק הכי חלש אצלי בגוף ואני עושה הכל בשביל להשלים פארים .
אותו דבר עם סקוואט , פשוט לא הייתי עושה רגליים חחח טיפש אין מה לעשות .

אבל בקיצור אח שלי אין שום בעיה לעשות את התרגילים האלו .. אתה הרי מתחיל ממוט ריק ולא ישר עם 100 קילו אתה מבין ..
אתה לא מבין כמה זה בריא תרגיל כמו סקוואט לגוף וגם דד ליפט זה כ"כ חשוב .