PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי ניפוח

tomer90
13-08-10, 10:55
אפשר לעשות ניפוח רק לשריר אחד??
כאילו אני מרוצה מקצב ההתקדמות של רוב השרירים שלי חוץ מהחזה, כרגע אני עושה את כל התרגילים שלי 4x8 אז רציתי רק את התרגילים של החזה להוריד ל4x4, אז רציתי לדעת אם זה אפשרי/כדאי ואיך זה ישפיע על היד אחורית, אם הניפוח ישפיע גם עליה או שלא כדאי כי אז היא תיהיה עייפה מידי לתרגילים שלה או לא יודע מה.
תודה.

אנדרוליזם
13-08-10, 11:08
עבודה עם משקלים כבדים יותר בחזה (בנץ' פרס למשל) = ניפוח בחזה.
טוב?

tomer90
13-08-10, 11:14
טוב?
אני יודע שצריך משקלים כבדים יותר בגלל זה אמרתי 4x4 כי אם אני עושה פחות חזרות אז כמובן שאני אוכל להרים יותר אה ומשהוא ששכחתי להגיד אין לנו בנץ' במכון, אל תשאלו למה סיפור ארוך ולא אני לא יכול לעזוב את המכון לא כרגע בכל אופן, אז מה שאני עושה זה:
http://www.exrx.net/AnimatedEx/PectoralSternal/CBStandingFly.gif
את זה:
http://www.exrx.net/AnimatedEx/PectoralSternal/CBSeatedFly.gif
(רק שאני עושה את זה בעמידה)
ואותו דבר כמו למעלה בעמידה יד-יד(זה מה שעשיתי אימון אחרון אבל צריך לשנות את הגירוי אז אני מחפש כרגע תרגיל אחר לעשות, אם למישהוא יש תרגיל טוב מוזמן לחלוק).
אבל עדיין אתה לא עונה לי על השאלה, זה אפשרי/כדאי/איך זה ישפיע על השרירים האחרים שפועלים גם כמו יד אחורית?

tomer90
13-08-10, 11:52
תמונה ראשונה: http://www.exrx.net/AnimatedEx/PectoralSternal/CBStandingFly.gif
תמונה שניה: http://www.exrx.net/AnimatedEx/PectoralSternal/CBSeatedFly.gif
לא יודע למה זה מחק לי את התמונות.....

אנדרוליזם
13-08-10, 12:01
exrx לא מאפשרים להעתיק מהאתר שלהם.
הבנתי שזה "פרפר בדאמבלים".

Fatboy
13-08-10, 12:53
טוב?

lol :)

אנדרוליזם
13-08-10, 13:11
צריך לדעת לדבר בשפה שלהם
פפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפפ

Godfather
13-08-10, 14:09
4 חזרות עובדות יותר על שיפור כוח ופחות היפרטרופיה (ניפוח). ככה שתישאר עם ה-8 חזרות לסט, רק תעשה קצת יותר סטים. באופן כללי זה לא נכון לתת אותו מס' סטים לכל השרירים. שריר גדול דורש יותר סטים משריר קטן יותר.

tomer90
13-08-10, 14:43
אנדרוליזם- לא יודע באיזה שפה אתה מדבר אחי אבל אל תעשה ממני מטומטם אני לא איזה מישהוא שאתמול התחיל להתאמן בסדר?.
Godfather- תגיד המאמן שלי במכון הקודם אמר לי שיותר מ-16 סטים על אותו שריר זה כבר עושה נזק מאשר טוב, מה אתה אומר?
ואיך אתה היית מחלק את הסטים באימון? בכללי כאילו, על יד אחורית/קידמית וכו' כאילו תראה יש לי 3 תרגילים על יד אחורית, 3 על קידמית, 3 חזה, 2 כתפיים, 3 רגליים ו-3 על גב, איך היית מחלק את הסטים, כאילו כמה סטים וכמה חזרות כל תרגיל כשהמטרה זה ניפוח.
ד"א ניפוח ושיפור כוח זה לא אותו דבר?? לפי מה שהמאמן שלי אמר לי יותר חזרות,פחות משקל=סיבולת, פחות חזרות, יותר משקל=ניפוח(שזה שיפור כוח לפי מה שהוא אמר לי)

Godfather
13-08-10, 15:12
יותר מ-16 זה בהחלט מוגזם לרוב המתאמנים. לדעתי עד 10 לשריר גדול זה בסדר, אפשר גם קצת פחות כמובן.

התרגילים לא משנים, משנה רק מס' הסטים (כלומר באופן עקרוני שני סטים של שני תרגילים שווים לארבעה סטים של תרגיל אחד). וכשאני מדבר על מס' סטים אני מתכוון לשקלול של כל התרגילים יחד. 4-5 סטים לשריר קטן ו-7-10 לשריר גדול זה די בסדר.

לגבי טווח חזרות:
1-6 חזרות: המרכיב העיקרי שמפותח הוא כוח.
8-12 חזרות: המרכיב העיקרי שמפותח היא היפרטרופיה ("התנפחות").
15 ומעלה - סיבולת שריר.
כשמדובר על טווח חזרות ומשקלים, יש להגיע לכשל (כלומר אי אפשר להמשיך עוד). כלומר אם אתה רוצה היפרטרופיה, "תכוון" לכשל אחרי 8-12 חזרות.

זה לא אומר שאם אתה עובד על 10 חזרות אז הכוח לא ישתפר ואם אתה עובד על 4 חזרות לא תהיה היפרטרופיה, פשוט לכל מרכיב יש את הטווח האידיאלי שלו.

tomer90
13-08-10, 15:48
לגבי מה שאמרת שהתרגילים לא משנים, זה לא הכי נכון, תקן אותי אם אני טועה אבל לפי מה שאני יודע אם כרגע אני עושה 12 סטים לחזה 4 כל תרגיל אז זה שונה אם אני אעשה את זה ב-6 סטים עם שני תרגילים כי הגוף יתחיל להתרגל לגירוי ופחות יתפתח, המטרה של גיוון בתרגילים היא לגוון בגירוי שהשריר מקבל וכך לקבל תוצאה מקסימלית מהאימון.
אתה מוכן להסביר לי מה ההבדל בין פיתוח כוח לבין היפרטרופיה?? כי שני הדברים האלה זה תוצאה אחד של השני, אתה רוצה להגיד לי שאני יכול לעבוד יותר על ניפוח מאשר על כוח? ניפוח זה לא משהוא שבא בעקבות כוח?.
לגבי מספר הסטים אני עושה כרגע 12 סטים כמעט לכל השרירים חוץ מכתפיים שלהם אני עושה 8, עכשיו אם באמת הכי הרבה שאפשר זה 16 לכל שריר המטרה שלי היא לשאוף למשהוא קצת פחות מ-16 לא 7-10 כי כל סט זה עוד עבודה לשריר לא?.
תודה על ההתיחסות.

Godfather
13-08-10, 16:51
אתה אכן טועה. השריר לא מתבלבל מתרגילים שונים ומקבל את אותו הגירוי. ההבדל בין התרגילים הוא התרומה של שאר השרירים. כך למשל החזה יותר דומיננטי בפרפר לעומת לחיצת חזה שם יש עזרה רבה של הטרייספס (יד אחורית).

כמו שאמרתי, כל המרכיבים גדלים בכל טווחי החזרות, אבל לכל מרכיב יש את הטווח האופטימלי שלו. זה עניין פיזיולוגי וכך בנויה הרקמה. כדי לנסות להבין, תסתכל על מרימי המשקולות האולימפיים לעומת הבודי-בילדרים. הבודי-בילדרים הרבה יותר גדולים ממרימי המשקולות, אך מרימי המשקולות מרימים משקלים כבדים מהם.

ולגבי מס' הסטים - צריך גם לדעת לא להתאמן יותר מדי. אני לא מכיר אותך ולא יודע איך אתה עובד ומה הנתונים שלך אבל 16 סטים זה הרבה יותר ממה שהמתאמן הנורמלי צריך.

tomer90
13-08-10, 17:09
לא, 16 זה הרבה, אני מסכים בגלל זה אני לא עושה יותר מ-12 סטים, תראה אני 1.87, 71 קילו מבנה גוף רזה אני לא שחיף, כאילו בין רזה לבינוני, לא יודע.
בוא נגיד ככה מאיזה בחינה 12 זה יותר מידי כי לפי מה שאני מבין ממך 12 זה סבבה, מאיזה בחינה זה יותר מידי, כי שמע אני אחרי הסט ה-12 מרגיש שוואלה מיציתי את כל מה שהיה לשריר לתת או לפחות 90%, במיוחד באימונים על הידיים כנראה בגלל שזה שריר יותר קטן מהחזה.
ועוד שאלה איזה תרגיל שלישי היית ממליץ לחזה? כאילו אני עושה את 2 הראשונים למעלה שנתתי שם לינקים 4x8 ואני רוצה עוד אחד במקום היד-יד מה שכתבתי שם.
וד"א תודה רבה על כל העזרה עד עכשיו.

Godfather
13-08-10, 17:21
כרגע לפי הנתונים שלך אין שום סיבה שתגיע ל-12 סטים. אל תקפוץ מעל הפופיק. אתה פשוט לא צריך עדיין להגיע לכמות סטים שכזאת, כמו שאתה לא צריך לנסות ישר לחיצת חזה של 100 קילו. הכל בהדרגה.

שני תרגילים לחזה זה מספק בהחלט, לא צריך עוד תרגיל.

tomer90
13-08-10, 17:53
אתה חושב שאני אתפתח יותר אם אני אעשה 8 סטים במקום 12?

ta31
09-12-12, 02:57
כן אחי אם תעשה 8 במקום 12 אתה תתפתח יותר..

גשש בלש
09-12-12, 10:09
ניפוח הוא תוצאה של בלבול השריר והפתעתו, כך שהסיבים הורודים נכנסים לשוק וכתוצאה מכך מתחילים להתנפח.
סיבים ורודים - אחראים על ניפוח והחיטובים.

הבנת?

No_Troll
09-12-12, 11:06
אבקת ניפוח תעשה את העבודה.