PDA

צפה בגרסא המלאה : 2 שאלות לגבי תוכנית האימונים Full Body Workout

Gekass
13-08-10, 12:29
שלום, לא מזמן התחלתי להתאמן בחדר כושר בצבא.
ובחרתי את התוכנית אימונים Full Body Workout של מתחילים עד 6 שבועות.

קשה לי לעשות את כל האימונים בבת אחת אז מישהו בחדר כושר חילק לי אותה ל-2 חלקים.
חלק 1: יד קדמית,רגליים,חזה,בטן
חלק 2: יד,אחורית,גב,כתפיים,בטן

עכשיו יש לי 3 שאלות.
1.האם אפשר להתאמן בריצה על הליכון (2000) בין הימים של האימונים במידה ואני לא תפוס ולא כואבים לי השרירים? או שזה סתם מזיק?
2.יש טעם לאכול טונה אחרי האימון, זה תורם להתפתחות? אני בצבא ולא יכול לשמור על על עמידות של משו אחר
3.לא יוצא לי לעשות 3 אימונים בחדר כושר בבסיס, האם 2 מספיק?

Godfather
13-08-10, 14:14
דבר ראשון, אם חילקת את האימונים לשניים אז זה כבר לא fbw אלא ab. דבר שני, אל תעשה בטן כל אימון.
1. כן, אין סיבה שלא.
2. כן, טונה זה מצויין.
3. לא. שני אימונים בתכנית ab בשבוע, כלומר שבשבוע אתה עובד רק פעם אחת על כל שריר זה לא מספיק. עדיף להתאמן יום אחרי יום ועם יום מנוחה אחרי כל יומיים. למשל abxab. אם אין לך אפשרות לעשות 3-4 אימונים בשבוע, אז עדיף לך לחזור ל-fbw ולהוריד את כמות הסטים כדי שהכל ייכנס לך לאימון אחד.

Gekass
13-08-10, 18:08
תודה על התגובה.
לעשות abxa ואז שבוע הבא לעשות abxb יהיה בסדר?
ולמה לא כדאי לעשות בטן כל אימון?

ואם אפשר להסביק בקצרה למה טונה זה טוב אחרי אימון.

Godfather
13-08-10, 18:20
לא, אחרי אימון a תמיד יבוא אימון b ואחרי אימון b תמיד יבוא אימון a. ככה שאם בשבוע מסויים עשית abxa בשבוע הבא תתחיל מ-b.
לא כדאי לעשות בטן בכל אימון כי זה כמו כל שריר שצריך את המנוחה שלו, וכמו שלא תאמן את החזה יום אחרי יום, כנ"ל לגבי הבטן.
אחרי אימון כדי להתחיל בתהליך בניית השריר יש צורך לאכול חלבונים שהם אבני הבניין של השריר. טונה מלאה בחלבונים ולכן מומלץ לאכול טונה. כמובן שגם מנת עוף או בשר מכילות חלבונים והן יכולות להחליף את הטונה.

Gekass
13-08-10, 20:13
הבנתי,
תודה רבה לך.