PDA

צפה בגרסא המלאה : כאב בגב תחתון

Tamir D
15-08-10, 00:28
שלום דוק'
אוקי אז ככה:
ביום שבת לפני שבוע בדיוק באתי בלי חימום ( טעות שלי) לסט של דדליפט 160 קילו ל5 חזרות והרגשתי כאב קל בגב התחתון, בסט השני הצלחתי רק 3 חזרות והגב ממש כאב לי אבל בטפשותי המשכתי לעוד סט ואז הכאב ממש התחזק והפסקתי.

עכשיו הכאב בהתחלה היה די נורא עכשיו הוא קל יותר, אבל עדיין אני לא יכול לעשות תרגילים מסוימיםכמו דדליפט בנט אובר, או גם סקוואט..

יש לציין שאני כבר חודש בחיטוב וכרגע אני בשלבים די מתקדמים שלו כרגע על 30-40 פחמימה ביום אז מבחינה תזונתית לגוף שלי אין ממש תמיכה כרגע.
השתמשתי במשחה ששמתי על הגב התחתון אבל היא לא עזרה ממש, אז קניתי בנגיי ושמתי היום .
לא הפסקתי להתאמן אבל ויתרתי על תרגילים שאני לא יכול לבצע ( התרגילים שציינתי מקודם).

השאלה שלי היא תוך כמה זמן אני אוכל לחזור לעבוד בתרגילים האלה ?
ואיך להשתמש בבנגיי, למרוח כל יום?

תודה מראש.

Benpi93
15-08-10, 13:53
אנחנו לא יכולים להגיד לך תוך x זמן כי אי אפשר לדעת אם זה נכון,יכול להיות שמתחת את השריר או שבאמת זה פציעה רצינית (נקווה שלא),בכל מקרה תחכה עד שזה יעבור והכי חשוב זה (בטח שמעת את זה מליון פעמים) להקשיב לגוף שלך

עופר צחר
15-08-10, 17:40
להקשיב לגוף זו בהחלט הערה במקומה - ורבים המתאמנים שבאם היו מיישמים אותה היו נמנעים מפציעות רבות..
לגופו של עינין - באם רמת הכאב ירדה משמעותית - אתה יכול לחזור בהדרגתיות לתרגילים, אבל לא ישירות לתרגילים עצימים עם עומס רב על אזור הגב התחתון, כמו דד-ליפטים וסקווטים.
באם אין שיפור - בנגיי היא משחה שנועדה לחמם את המקום , בייחוד לפני פעילות ובמקרים של שרירים תפוסים וכאבי שרירים מאוחרים ברמה קלה-בינונית.
תעדכן על מצבך..

עופר צחר

Tamir D
15-08-10, 19:50
הכאב עדיין קיים, במידה פחותה מאשר בהתחלה אבל עדיין קיים.
ואני עדיין מתאמן, אבל נמנע מתרגילים מורכבים ( סקוואט, דדליפט וכ"ו).
אתה אומר שאני צריך להפסיק להתאמן לחלוטין? כי אני ממש לא רוצה לוותר על הכל :\

KakiKakiKaki
16-08-10, 00:28
תנוח 4 ימים~
ותתחיל את הפרוטוקול פציעות של ביל סטאר.

עופר צחר
18-08-10, 11:54
האם הפרוטוקול הנ"ל מפורסם אצלינו באתר או בפורום?
אשמח לראות אותו - יכול להיות שהוא באמת רלבנטי כאן ובמקרים נוספים..
תמיר לגבי המנוחה - חשוב שתשלב גם תרגילים השמים דגש על ייצוב - כי ברגע שתדע לייצב דרך מרכז הגוף ותגייס נכון יותר ובטובה יעילה וטובה יותר את שרירי הליבה שלך (מרכז הגוף - הגו), תוכל לבצע תרגילים מורכבים עם לחץ תוך בטני גבוה ועומס מוגבר על הגב התחתון , כמו סקווטים, לונצ'ים ודד-ליפטים בצורה יותר טובה..

עדכן..

עופר צחר

Tamir D
19-08-10, 11:35
דוק' אתה יכול לתת דוגמא לתירגילי הייצוב האלו?
תודה

avishav1
19-08-10, 23:40
ביינתים לא הייתי ממליץ לך להתאמן אם אתה מרגיש כאב בזמן עבודה,זה עלול להחמיר את המצב.
תנוח קצת בבית,ותקבע תור לאורטופד.
מקווה בשבילך שזה לא משהו רציני ושתצא מזה מהר.
החלמה מהירה גבר ותעדכן!

Tamir D
20-08-10, 13:10
היי דוק'
הייתי אצל רופא והוא נתן לי מרשם לקחת כדורי אטופן 3 פעמים ביום תוך שילוב של מנוחה..
יש לך הנחיות מסוימות בקשר לכדורים? חוץ מזה שאסור לישון קצת אחרי וצריך לקחת על בטן לא ריקה?

Tamir D
20-08-10, 13:11
סליחה.. דאבל

Yohav
20-08-10, 14:00
אני שתיתי גם את הכדורים האלו למרות שהכאב יעבור לך גם אם לא תשתה עם הזמן אבל בכל זאת תשתה אותם אחרי אוכל (זה מה שאמרו לי שהביאו לי אותם)
אבל בכל זאת תחכה לתשובה של משהו יותר ממוחה ועל תיסמוך על זה

דרך אגב יש לי שאלה קצת לא קשורה ראיתי תהתקדמות שלך משנה שעברה לשנה הזאת וזאת התקדמות ממש מטורפת אם אפשר לשאול אותך איזה תוכנית אימונים אתה עושה שהיית עושה מסה?

עופר צחר
21-08-10, 00:25
תלך לפי הוראות האורטופד.
הכדורים הללו הם ממשפחת הכדורים האנטי דלקתים.
מטרתם להוריד את התהליך הדלקתי ולהקל על הכאב.
תנוח ותחזור בהדרגה לפעילות.

עופר צחר

Tamir D
21-08-10, 03:37
תודה רבה דוקטור אני לוקח אותם רק יום אחד וכבר מרגיש הקלה, מאמין שבעוד ימים ספורים אוכל לחזור להתאמן בהדרגה.
יואב - abcde חמש פעמים בשבוע

KakiKakiKaki
21-08-10, 04:09
האם הפרוטוקול הנ"ל מפורסם אצלינו באתר או בפורום?
אשמח לראות אותו - יכול להיות שהוא באמת רלבנטי כאן ובמקרים נוספים..
תמיר לגבי המנוחה - חשוב שתשלב גם תרגילים השמים דגש על ייצוב - כי ברגע שתדע לייצב דרך מרכז הגוף ותגייס נכון יותר ובטובה יעילה וטובה יותר את שרירי הליבה שלך (מרכז הגוף - הגו), תוכל לבצע תרגילים מורכבים עם לחץ תוך בטני גבוה ועומס מוגבר על הגב התחתון , כמו סקווטים, לונצ'ים ודד-ליפטים בצורה יותר טובה..

עדכן..

עופר צחר

קצת באיחור.

http://www.startingstrength.com/resources/forum/showthread.php?t=7351

הפרוטוקול בעברית תורגם ע"י moo מהפורום, עבור פורום אחר.
אם הוא רוצה שישים פה.

Tamir D
23-08-10, 12:51
היי דוק
אוקי אז ככה אני על אטופן כבר 3 ימים, היום מתחיל את היום הרביעי, אני לא מתאמן מיום שלישי שבוע שעבר כלומר כמעט שבוע, אבל אני עדיין בחיטוב דל פחמימה.
הכדורים עוזרים קצת, לא כואב לי, אבל אני עדיין מרגיש לא בריא ב100 אחוז כיוון שאני מרגיש כאב קטן שאני מתכופף להרים חפצים ואני ממש לא מרגיש בשל לחזור לאימונים רציינים של סקוואט ודדליפט.
האם הייתי אמור להבריא עד עכשיו? או יכול להיות שאני סובל ממשהו רציני הרבה יותר שיכול להשבית אותי למס' שבועות או חודשים?

או שעלי פשוט להשתמש בכדורים ביומיים שנשארו ( הרופא כתב 5 ימים ) ואז הכאב יעבור?

עמרי מרג
23-08-10, 18:43
עוד משהו - זה לא רעיון טוב מידי להיות בתפריט גרעוני כשאתה סוחב דלקת. לפחות תן לגוף קצת סיוע בניסיון שלו להתאושש..

Tamir D
23-08-10, 19:40
אני הולך לתפריט נייטרלי ממחר, חוזר לאימונים קלים בלי תרגילים מורכבים
רוב הסיכוים שמדובר רק במתיחה אבל זה לא עובר וכבר עברו שבועיים - אני יכול לקבל הערכה מתי זה יעבור לגמרי
?

KakiKakiKaki
23-08-10, 19:49
לא ניראה לי רעיון טוב להפסיק עם המורכבים.
תקרא את הפרוטוקול שפירסמתי למעלה. ^

Tamir D
27-08-10, 15:40
היי דוק
טוב שמע אני מתחיל להיכנס לחרדות, מחר זה כבר 3 שבועות מאז שהתחיל הכאב.
הפסקתי את החיטוב ואני בנייטרלי כבר ארבעה ימים, אני הייתי במנוחה ועכשיו אני עושה אימוני fbw חלשים לגירוי מינימלי, אני עושה סשן של מתיחות לגב פעם ביום והכאב עדיין לא עובר.
שוב, אני יכול ללכת ולתפקד אבל מרגיש כאב שאני מתכופף, ואני לא מסוגל להתאמן כראוי.
לקחתי כדורי אטופן , הם לא עזרו בכלל. כנ"ל בנגיי.
*את המתיחות לגב התחלתי לבצע רק לפני יומיים וגם חזרתי לאימונים רק לפני יומיים, fbw 3 פעם בשבוע.

אני מפחד שזה משהו רציני דוקטור, אולי קרע, כולי בחרדות וסרטים
מה לעשות?

Cuba
27-08-10, 20:54
תמיר באמת כדאי שתנסה את הפרוטקול פציעות של ביל סטאר
יש אנשים שזה עשה להם פלאים

שמו לך את זה פה באנגלית ובפורום השני רן moo פרסם בעברית