PDA

צפה בגרסא המלאה : חשיבות השומן בדיאטה, מהי?

ShaI^MymoN
10-03-07, 15:53
שלום
אני ועוד רבים ממכם בטח פה גם נמצאים בתקופת "חיטוב" שזה בעצם דיאטה
וכמובן כמו בכל דיאטה צריך להפחית את כמות האוכל חלבונים שומן ופחממות.
קראתי הרבה מאמרים וגם את המאמר על חשיבות השומן וכל זה באתר ועדין לא הבנתי
למה אני צריך להכניס שומן בחיטוב?
למה לי לאכול בארוחת בוקר קוטג ולתסף לו כפית שמן זית
לאכול ארוחת צהרים עם אומגה 3
לפני שינה אגוזי מלך אבוקדו וכל מיני דברים שמכילים שומן?
הרי גם ככה באוכל שאנחנו מכניסים חזה עוף ביצים בשר בכל דבר יש כמות שומן קטנה אומנם אפסית אבל עדין שומן
האם זה אפשרי לעשות דיאטת חיטוב כמו שצריך להפחית בפחממות וחלבונים ולא לאכול שומן בריא בכלל? מה החשיבות של השומן למה אני צריך אותו? יש לי חברים שמתחרים בתחוריות והם לא מכניסים שומן בכלל בדיאטת חיטוב שלהם ממש כמה שפחות והם אומרים שזה בסדר אבל הם לוקחים חומרים שאני לא לוקח עדין [; חח אז אני כבר לא יודע
תודה לעונים

Bullet
10-03-07, 16:01
יש חומצות שומן חיוניות, והן לא נמצאות בבשר וכו' אלא בתוספי מזון, דגים ושמן זית אגוזים וכו'... שומן גם חשוב להורמונים.

ShaI^MymoN
10-03-07, 16:24
האם אני יכול לא להכניס שומן בריא המשך היום בכלל? רק תשומן שאני מקבל מהאוכל שאני אוכל וזהו?

SaBaGMaN
10-03-07, 17:48
חשיבות גדולה!
אם לא תספק לגוף מספיק שומן איכותי הוא יכנס למיגננה ופשוט יאגור את השומן שיש לו..
ככה זה הולך,ביגלל זה לפעמים באות אליי כל מיניי בנות "אבל מה אני אוכלת קצת ולא יורדת אוף" לפעמים רק ביגלל שאוכלים מעט מידיי לא יורדים ועל הדרך דופקים כמה מערכות בגוף,בכל מיקרה כמו שאמרו לך שומנים הם חלק בילתי ניפרד מאבות המזון והוא חייב אותם כמו חלבון ופחממה
הכל במידה,יש דיאטות שכמות השומן יותר גדולה וממעיטים בפחממות,יש דיאטות שכמות השומן יותר קטנה וכמות הפחממות סבירה,ובעיקרון כל אחד בדרך שלו,אבל לא שמעתי על דיאטה שהיא בכלל בלי שומן,לא יודע מה אלה חברים שלך שמיתחרים ונימנעים לגמריי מישומן בתפריט אבל זאת טעות.
שמן זית,אומגה,שקדים,אגוזים,אבוקדו וכו' בכל המזונות האלה קיימות חומצות שומן שהגוף שלנו לא יכול לייצר אז חובה לתסף ממקור חיצוני. שומן אחראי על המון דברים בתיפקוד הגוף אז תעבור שוב על המאמר ותבין את חשיבותו

shpitz
10-03-07, 20:07
קראתי הרבה מאמרים וגם את המאמר על חשיבות השומן וכל זה באתר ועדין לא הבנתי
למה אני צריך להכניס שומן בחיטוב?

ציטוט 1

מאמר "שומנים" (http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=77&CategoryID=81&Page=1)

למה אנחנו צריכים שומן?

להלן כמה מתפקידיו של השומן התזונתי בגוף:

- משמש מקור אנרגיה
- מרכיב חשוב של אברוני וממברנת התאים
- משמש לספיגת הויטמינים מסיסי השומן K, E, D, A
- חיוני לייצור הורמונים קורטיקואסטרואידים
- קשור לפעילות של מתווכים בנשיאת אלקטרונים כגון קואנזים Q10

ציטוט 2

מאמר: המדריך לחיטוב (http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=108&CategoryID=81&Page=1)

שומנים:

נכון, אמנם אנחנו בתקופת החיטוב אך עדיין עלינו לצרוך שומן. השומן יסייע לנו להוריד את האינדקס הגליקמי של הארוחה, לאזן את רמות הכולסטרול הרע/טוב ואפילו להגביר את הרגישות לאינסולין.

בנוסף לשומן תפקידים חיוניים ביניהם יצור תקין של הורמונים וממברנות התאים (מעטפת התא).

למעשה, כאשר נאכל כמות נאותה של שומן איכותי בתקופת החיטוב שלנו, גופנו ישרוף יותר שומן !

כאשר איננו צורכים מספיק שומנים, גופנו נכנס למצב של

מגננה ושומר בהדיקות על מאגרי השומן הקיימים.

מקווה שזה עזר לך אחי.

ShaI^MymoN
11-03-07, 09:47
תודה אחי