PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה עלטקסס מת'וד

Mr_Nos
24-09-10, 13:58
מישהו יכול להסביר לי על התוכנית הזאת? איזה מדריך משהו? מה עושים? אני כרגע מיציתי ss רוצה לעבור לתוכנית של יותר מתקדמים.

Cuba
24-09-10, 14:02
משקלי עבודה בסוף ss?

קפטן שלד
24-09-10, 14:06
טעית בפורום, כאן זה פורום פימפומים

איש הלילה
24-09-10, 17:25
יש לך הסבר על התוכנית בPPST, ואתה יכול לראות פה לוגים של אנשים שעושים את התוכנית (אני, סאבזירו, אחר מכוכב חבר).

בקצרה זאת תוכנית של התקדמות שבועית, כשהשבוע שלך מחולק לנפח / התאוששות / עצימות.
אימון הנפח הוא הmain stressor, הוא בעצם מביא את רוב הגירוי לצורך ההתקדמות, אחריו יש אימון התאוששות לקראת אימון העצימות שבו שוברים שיאים.
צריך לדאוג שהנפח לא יהיה נמוך מידי, כי אחרת לא תתחזק, ולא גבוה מידי כי אתה לא תתאושש לקראת העצימות ולא תשבור שיאים.

בכל אימון יש סקוואט ולחיצה, ובדרך כלל גם משיכה כלשהי.

תוכנית לדוגמא (נפח, התאוששות, עצימות) :
סקוואט 5x5, סקוואט קל 2x5, סקוואט 1x3
בנצ' 5x5, פרס 2x5 , בנצ' 1x5
גוד מורנינג 3x8, מתח משקל גוף , דדליפט 1x5

זה על רגל אחת.

Cuba
24-09-10, 17:37
יש לך הסבר על התוכנית בppst, ואתה יכול לראות פה לוגים של אנשים שעושים את התוכנית (אני, סאבזירו, אחר מכוכב חבר).

בקצרה זאת תוכנית של התקדמות שבועית, כשהשבוע שלך מחולק לנפח / התאוששות / עצימות.
אימון הנפח הוא הmain stressor, הוא בעצם מביא את רוב הגירוי לצורך ההתקדמות, אחריו יש אימון התאוששות לקראת אימון העצימות שבו שוברים שיאים.
צריך לדאוג שהנפח לא יהיה נמוך מידי, כי אחרת לא תתחזק, ולא גבוה מידי כי אתה לא תתאושש לקראת העצימות ולא תשבור שיאים.

בכל אימון יש סקוואט ולחיצה, ובדרך כלל גם משיכה כלשהי.

תוכנית לדוגמא (נפח, התאוששות, עצימות) :
סקוואט 5x5, סקוואט קל 2x5, סקוואט 1x3
בנצ' 5x5, פרס 2x5 , בנצ' 1x5
גוד מורנינג 3x8, מתח משקל גוף , דדליפט 1x5

זה על רגל אחת.
אז מה זה שונה בעצם מהלינארית?

קפטן שלד
24-09-10, 17:40
אז מה זה שונה בעצם מהלינארית?
טקסס היא לא תוכנית מוכנה, היא תבנית. אתה יכול לעשות את היום נפח איך שבא לך, לבחור איזה תרגילים שבא לך, ולעשות בעצימות מה שבא לך, כל עוד זה מחושב כמו שצריך.

No Troll
24-09-10, 17:44
צודק
אני מציע לילדים כאן לחשוב על לקחת כפיפות מרפקים להתחיל להתקדם עם טקסס

איש הלילה
24-09-10, 17:50
בנוסף למה שהשלד אמר, הלינארית לא מחולקת לנפח/התאוששות/עצימות, אלא עובדים במין שילוב של נפח גבוה ועצימות גבוהה, וההתקדמות כביכול פעמיים בשבוע (נניח עשית 150 ל5 בראשון, אתה תעשה 152 ל3 בחמישי, 152 ל5 בראשון וכן הלאה), למרות שקצב ההתקדמות הוא בעצם זהה להתקדמות בטקסס, פשוט אתה עושה אותו "בשלבים".

שתי התוכניות טובות, אני עשיתי יופי של התקדמות עם הלינארית מבחינת הסקוואט והדדליפט. ללחיצות מניסיון שלי ושל אחרים היא לא הכי מוצלחת.

היתרון שלה אבל הוא שאין יותר מידי מה לחשוב ולהרוס, פשוט עושים ומתקדמים. לעומת טקסס שצריך להבין את העקרונות, לתכנן בהתאם ולעשות שינויים במהלך התוכנית.

subzero1122
24-09-10, 20:11
קקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק קקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק
:sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop: :sweatdrop:

בוא נסתכל על הבעיה הכי גדולה במדקאו.
כשזה נעשה כבד לך, הפירמידה פשוט חולבת ממך את הכח.
כדי להגיע למצב של שבירת שיא באופן אופטימלי, הכי טוב זה פשוט לעשות חימום עם נפח סביר, אבל הכי מינימלי שאפשר, כדי שכן תהיה חם אבל לא מדי ואז להגיע לסט לשבור שיא.
וזה קורה ביום עצימות, במדקאו אתה כל הזמן עם הפירמידה.

בתכלס אין כזההההה הבדל בינהן לאדם שרק עכשיו סיים SS, אבל בהמשך זה קורה.
אני בכל מקרה ובלי שום קשר מעדיף את טקסס.

No Troll
24-09-10, 21:49
כל אחד ומה שעובד עליו !

אחר מכוכב חבר
24-09-10, 22:57
הלינארית כמו שהיא, עם פירמידה לפני הסקוואט והדדליפט זה פשוט תוכנית בילדרים.
חוץ מזה יש יומיים מנוחה דווקא אחרי היום הכי קל.

Mr_Nos
25-09-10, 20:02
אין איזה מדריך מסודר או משהו שמסביר על התוכנית.. ומהנסיון שלכם מה עדיף טקסס מת'וד או פירמידה?

subzero1122
25-09-10, 20:12
אין איזה מדריך מסודר או משהו שמסביר על התוכנית.. ומהנסיון שלכם מה עדיף טקסס מת'וד או פירמידה?

על כמה סיימת את ss בכלל

אחר מכוכב חבר
25-09-10, 21:25

לא.

יש רק ספר שאתה מתעצל לקרוא.

Cuba
25-09-10, 21:30
לא.

יש רק ספר שאתה מתעצל לקרוא.

איזה ספר?

איש הלילה
25-09-10, 23:16
Practical Programming For Strength Training

SmokingSnake
25-09-10, 23:16
איזה ספר?

PPST?:ohmy:

עריכה: איש הלילה הגיב מאית שניה לפניי, pwnage, זה בגלל שהסקוואט שלו כבד, אומרים שברגע שעברת 5 פלטות אתה גם לומד לעוף?:cool: