PDA

צפה בגרסא המלאה : בקשר לחימום בתוכנית ab

tomer90
24-09-10, 23:06
ראיתי שיצא לאחרונה מאמר על חשיבות החימום לפני עבודה אבל הבעיה היא שזה נראה לי מוגזם לגמרי לא? סט של 20% ואז 40 ואז 60 זה יוצא כבר איזה 4 סטים רק של חימום, הקטע הוא שאם אני אעשה ככה חימום לכל תרגיל אני אספיק אולי חצי תוכנית אז השאלה שלי היא האם המאמר הזה מכוון יותר לתוכנית מתקדמות שאולי יש בהם פחות תרגילים או משהוא כזה? כי אנשים שעושים תוכנית של ab אין מצב שיצליחו לשלב את החימום הזה שם... וחוץ מיזה חשבתי אולי לעשות סט אחד של חימום עם 50% משקל עבודה והרבה חזרות(10-11) ואז לעבור לעבודה עצמה, מה אתם אומרים?

zuri123
25-09-10, 03:36
...לא

dingo
25-09-10, 03:46
...לא

כול הכבוד על התשובה באמת..עזרת לו ממש

תשמע בתכלס הכתבה צודקת אבל נותנת דגש לתוכניות כמו ss ותוכניות כוח אחרות
שמתבצעות על כמה תרגילים כוללים כמו סקוואטים ,בנץ וכו
לדעתי שאתה עושה ab תעשה חימוים רק בתרגיל אחד גדול לשרירים "גדולים"
מקווה שעזרתי..

tomer90
25-09-10, 19:48
כול הכבוד על התשובה באמת..עזרת לו ממש

תשמע בתכלס הכתבה צודקת אבל נותנת דגש לתוכניות כמו ss ותוכניות כוח אחרות
שמתבצעות על כמה תרגילים כוללים כמו סקוואטים ,בנץ וכו
לדעתי שאתה עושה ab תעשה חימוים רק בתרגיל אחד גדול לשרירים "גדולים"
מקווה שעזרתי..
כמו ריצה כאילו? כי תכלס זה מה שהמליצו לי, לעשות איזה 3-10 דקות ריצה לפני האימון

Cuba
25-09-10, 19:53
למה שתעשה ריצה בתור חימום?

אתה חושב שריצה או אירובי אחר יעזרו לסקואט כבד? לבנץ' כבד? למתח?

dingo
25-09-10, 20:14
אני אישית לא עושה ריצת חימוים לפני אימון
פשוט עושה מה שאני הסברתי לך לפני

tomer90
26-09-10, 00:18
אני אישית לא עושה ריצת חימוים לפני אימון
פשוט עושה מה שאני הסברתי לך לפני

לא ממש הסברת, אמרת "תרגיל", כמו מה?

פש!ש
26-09-10, 01:00
לא ממש הסברת, אמרת "תרגיל", כמו מה?

כפיפות מרפקים אחי.

Cuba
26-09-10, 01:59
המאמר מתכוון לתרגילים נורמלים...

סקואט
דדליפט
בנץ' פרס
פרס מעל הראש
פאוורקלין\בנט אובר\מתח בתוספת משקל

בכללי אלה התרגילים שצריך להתמקד אליהם בכל תוכנית אימונים נורמלית..תעשה ss תוכנית בנויה טוב למתאמן מתחיל

Fatboy
26-09-10, 11:21
ראיתי שיצא לאחרונה מאמר על חשיבות החימום לפני עבודה אבל הבעיה היא שזה נראה לי מוגזם לגמרי לא? סט של 20% ואז 40 ואז 60 זה יוצא כבר איזה 4 סטים רק של חימום, הקטע הוא שאם אני אעשה ככה חימום לכל תרגיל אני אספיק אולי חצי תוכנית אז השאלה שלי היא האם המאמר הזה מכוון יותר לתוכנית מתקדמות שאולי יש בהם פחות תרגילים או משהוא כזה? כי אנשים שעושים תוכנית של ab אין מצב שיצליחו לשלב את החימום הזה שם... וחוץ מיזה חשבתי אולי לעשות סט אחד של חימום עם 50% משקל עבודה והרבה חזרות(10-11) ואז לעבור לעבודה עצמה, מה אתם אומרים?

אתה צריך להבין שבתכניות ab קונבנציונליות רוב התכנית זה חימום, אלא אם כן אתה מהגאונים שלוקחים כל סט לכשל.

5-6 סטים לחימום בסקוואט זה בהנחה שאתה עושה סקוואט, ולא הרבה מעבר לזה בשאר התכנית.

לדוגמה התכנית 5/3/1, כל אימון זה 3 תרגילים
ss אותו עיקרון

נ.ב, אם מה שעולה לך בראש זה "תכנית כוח" "תכנית מאסה" בבקשה תן לעצמך כאפה.

tomer90
26-09-10, 14:41
אתה צריך להבין שבתכניות ab קונבנציונליות רוב התכנית זה חימום, אלא אם כן אתה מהגאונים שלוקחים כל סט לכשל.

5-6 סטים לחימום בסקוואט זה בהנחה שאתה עושה סקוואט, ולא הרבה מעבר לזה בשאר התכנית.

לדוגמה התכנית 5/3/1, כל אימון זה 3 תרגילים
ss אותו עיקרון

נ.ב, אם מה שעולה לך בראש זה "תכנית כוח" "תכנית מאסה" בבקשה תן לעצמך כאפה.

איך בדיוק הגעת לזה בכל תכנית ab רוב התכנית זה חימום? ולא אני לא לוקח כל סט לכשל אבל איך זה חימום? כשאני מתחיל לעבוד אני מתחיל ישר במשקלי עבודה אז איך זה חימום? ולא הבנתי את הנ.ב. אתה בא להגיד שתוכנית ab זה לא תוכנית כח או מאסה?

Fatboy
26-09-10, 16:53
איך בדיוק הגעת לזה בכל תכנית ab רוב התכנית זה חימום? ולא אני לא לוקח כל סט לכשל אבל איך זה חימום? כשאני מתחיל לעבוד אני מתחיל ישר במשקלי עבודה אז איך זה חימום? ולא הבנתי את הנ.ב. אתה בא להגיד שתוכנית ab זה לא תוכנית כח או מאסה?

שמת לב ששאלת אותו דבר 3 פעמים באותו פוסט?

בכל מקרה, כשאתה עושה 12+ סטים לשריר ולא לוקח סטים לכשל זה בלתי אפשרי לעבוד כבד בכל הסטים כמו שהיית עובד ב3 סטים לשריר.

זה נכון שזה מרגיש שאתה עובד כבד בכל הסטים, אבל זה רק בגלל שהגוף שלך לא מצליח לשחזר אנרגיה בשריר במהירות שאתה מבקש.
כמות הסיבים המופעלים בכל ב12 סטים אקרוס (אותו משקל) תהיה הרבה יותר קטנה מכמות הסיבים שמופעלים ב3 סטים אקרוס.

לדוגמה:

ב3 סטים אקרוס של סקוואט כמות הסיבים המופעלת בשרירים תהיה קרובה ל80%
ב12 סטים של סקוואט זה יהיה קרוב יותר ל50% ממוצע בין הסטים.

חימום בתכניות טובות זה בדרך כלל עד לא פחות מ60% מ1rm

רואה את הקשר?

dingo
26-09-10, 21:59
המאמר מתכוון לתרגילים נורמלים...

סקואט
דדליפט
בנץ' פרס
פרס מעל הראש
פאוורקלין\בנט אובר\מתח בתוספת משקל

בכללי אלה התרגילים שצריך להתמקד אליהם בכל תוכנית אימונים נורמלית..תעשה ss תוכנית בנויה טוב למתאמן מתחיל

בדיוק לתרגילים האלה הכוונתי ...