PDA

צפה בגרסא המלאה : תפריט - אשמח לביקורת (תפריט שבנתה לי תזונאית)

North
28-09-10, 15:20
(לפני זה, היא אמרה לי לשתות את הגיינר אחרי אימון וזהו..קצת הזוי אז תגידו אם זה בסדר או לא..)

ארוחת בוקר
3 פרוסות לחם מחיטה מלאה
חביתה אחת
כפית שמן זית
2 פרוסות גבינה צהובה 9% \ גבינה לבנה (אפשר לשנות)
4 זיתים ירוקים.
ארוחת עשר\שתים עשרה
4 פרוסות לחם חיטה מלאה.
2 כפות גדושות קוטג' 5%
כף טחינה.
2 כפיות דבש
תפוח.
צהריים
2 כוסות אורז לבן
2 יחידות גדולות חזה עוף מטוגן.
מלפפון אחד.
לפני אימון (סביבות 4-5)
בננה אחת
אחרי אימון
שייק חלבון (לפי הכמות שנתנו לי זה לא נמצא לידי עכשיו).
ערב
2 פרוסות בינוניות לחם חיטה מלאה
חצי קערה גדולה של סלט ירקות (=מנה בינונית של סלט ירקות)
ביצה (בלי חלמון)
2 כפות גדושות של גבינה לבנה 5% שומן.
שעה לפני שינה
גביע יוגורט 1.5% שומן.
2 כוסות דגני בוקר קורנפלקס (הצהוב הפשוט הזה).
1 כפית דבש.

זהו תפריט לעלייה במסה

מה דעתכם? לדעתכם זה מספיק רק השייק אחרי האימון? לדעתי לא..תגידו לי עד כמה התרשמתם ומה כדאי לי לשים אחרי האימון אם צריך בכלל..ומה לקחת מהתפריט ולשים לאחרי האימון..

תודה מראש אנשים

Epidemic
28-09-10, 15:49
נתונים?

elie1place
28-09-10, 17:46
לא ממש חישבתי את סה"כ הנתונים של התפריט (חלבונים, פחמימות ושומנים), אבל לפי מה שאני רואה יש לך שם רק כף אחת של טחינה, שלפי מה שאני יודע, זה לא מספיק... אתה צריך עוד שומנים "טובים בתפריט" , שמן זית, שקדים,אגוזים,אבוקדו וכו'... כמויות אני לא יודע להגיד במדוייק...

דרך אגב, אחרי אימון לא אמורים לקחת איזה 30 גרם פחמימות פשוטות בשביל שהחלבון ייספג יותר טוב בשריר? או שכיוון שזה שייק חלבון, אז הוא נספג מהר גם ככה ואז לא צריך?

גל ציון-פור
28-09-10, 20:19
מה שמה של התזונאית?

BigWolf
28-09-10, 20:48
בס"ד

אח יקר, כבחור מאוד לא מקצועי בתחום התזונה (אני חובבן סה"כ) אני רואה שאתה חייב לעזוב את התזונאית הזאת (ואני אפילו לא זקוק לנתונים שלך)
שים את מה שהיא נתנה לך בפח זבל או תשתמש במצית (כך טוב יותר).
לצערי הרב בזמן האחרון אני שומע מהרבה אנשים דברים ממש מטורפים שאמרו להם רופאים, תזונאים ומאמנים - תהיה כמו מקצוען ! - לך על הייעוץ המקצועי והטוב ביותר. זה שווה כל שקל והרבה מעבר לכך

Epidemic
28-09-10, 21:56
בס"ד

אח יקר, כבחור מאוד לא מקצועי בתחום התזונה (אני חובבן סה"כ) אני רואה שאתה חייב לעזוב את התזונאית הזאת (ואני אפילו לא זקוק לנתונים שלך)
שים את מה שהיא נתנה לך בפח זבל או תשתמש במצית (כך טוב יותר).
לצערי הרב בזמן האחרון אני שומע מהרבה אנשים דברים ממש מטורפים שאמרו להם רופאים, תזונאים ומאמנים - תהיה כמו מקצוען ! - לך על הייעוץ המקצועי והטוב ביותר. זה שווה כל שקל והרבה מעבר לכך

כשאתה טוען משהו, אתה צריך לתת הסבר.

BigWolf
28-09-10, 23:43
בס"ד

בבקשה הסבר: שוב מבלי לחפור לעומק...

שים לב ! - הבן אדם הולך לישון! - ומה היא ממליצה לו ?! - לאכול דגני בוקר ? דבש ועוד המון פחמימות ? הרי ידוע ומקובל בהרבה מפרטים של תזונה גם במסה וגם בחיטוב לאכול חלבון ופחמימות לפני השינה. למה במפרט בארוחה האחרונה אין חלבון ?

מעבר לכך... איזו תזונאית או איש מקצוע ימליץ לאכול "קורנפלקס צהוב" ?

לפני האימון היא ממליצה לו לאכול בננה - כאשר הוא צריך חלבון! (גם חלבון)
ואחרי האימון כשהוא זקוק לחלבון + פחממה כגון סוכר ענבים או תמרים, היא לא ממליצה כלום.

שים לב, אין לתזונאית מושגי משקל ויחס, אבל למה כוונתה כשהיא אומרת פרוסות גדולות או פרוסות קטנות ? מה זה שני "יחידות גדולות" של חזה עוף ?

גם בתור אזרח פשוט, אני מזהה בורות בתזונאית הזאת, ואתה יודע יש פתגם רוסי עתיק שאומר: עדיף לאבד עם חכם מלמצוא עם בור"

Epidemic
29-09-10, 04:00
בס"ד

בבקשה הסבר: שוב מבלי לחפור לעומק...

שים לב ! - הבן אדם הולך לישון! - ומה היא ממליצה לו ?! - לאכול דגני בוקר ? דבש ועוד המון פחמימות ? הרי ידוע ומקובל בהרבה מפרטים של תזונה גם במסה וגם בחיטוב לאכול חלבון ופחמימות לפני השינה. למה במפרט בארוחה האחרונה אין חלבון ?

מעבר לכך... איזו תזונאית או איש מקצוע ימליץ לאכול "קורנפלקס צהוב" ?

לפני האימון היא ממליצה לו לאכול בננה - כאשר הוא צריך חלבון! (גם חלבון)
ואחרי האימון כשהוא זקוק לחלבון + פחממה כגון סוכר ענבים או תמרים, היא לא ממליצה כלום.

שים לב, אין לתזונאית מושגי משקל ויחס, אבל למה כוונתה כשהיא אומרת פרוסות גדולות או פרוסות קטנות ? מה זה שני "יחידות גדולות" של חזה עוף ?

גם בתור אזרח פשוט, אני מזהה בורות בתזונאית הזאת, ואתה יודע יש פתגם רוסי עתיק שאומר: עדיף לאבד עם חכם מלמצוא עם בור"

קודם כל, יש לו יוגורט, שזה חלבון.
חוץ מזה, אני די בטוח שהיא כתבה לו גם חלב אם הקורנפלקס והוא שכח לכתוב, תחשוב על זה - יש לו 2 כוסות קורנפלקס אבל אין לו חלב (למרות שחלב מומלץ לפני השינה)? אני בטוח שהוא פשוט שכח לכתוב.

אפשר לראות שהיא לא המליצה לו "הצהוב הפשוט הזה" אלא הוא כתב את זה.

זה בסדר לאכול בננה לפני אימון, הרבה אנשים עושים את זה.
תקרא אפילו בתפריטים באתר - http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=298

אחרי אימון הוא לוקח שייק חלבון, איפה אתה רואה "לא ממליצה כלום"?

מה הבעיה להמליץ על "פרוסות קטנות/גדולות"? כנראה שיש גדלים שונים.
וכנראה שיש גדלים שונים של חזה עוף, יש גדול ויש קטן.

אם כל הכבוד, היא תזונאית, היא למדה והרוויחה את התואר הזה, ואתה? האם אתה למדת והרווחת תואר תזונאי? לא, אתה לא.

אני בנאדם שאוהב וויכוחים טובים, אבל אני אף פעם לא מתווכח על נושא כלשהו עם בנאדם שמומחה בנושא, לדוגמא - אני לא יתווכח על תזונה אם תזונאי.

ואתה תמיד מוזמן "לחפור לעומק" =)

BigWolf
29-09-10, 12:34
בס"ד

אז אתה מעולם לא מתווכח עם שוטר שהוא "מזיין לך את המוח / הצורה", אתה אף פעם לא מתווכח עם השופט בבית המשפט שלפעמים נראה שמנת האינטלגנציה האנושית שלו/שלה לוקה בחסר, אתה אף פעם לא תווכח עם חייל שמגיע לגרש אותך מהבית...
ובכלל אתה אדם נורמטיבי לתפארת מדינת ישראל. אני שמח בשבילך! קל יותר לחיות, וכך נוהגים כ 98% מאוכלוסיית העולם

ואני שמתי לב שכל החיים מישהו מזיין לנו את המוח עם שטויות, פעם זה בגלל ציצי גדול, פעם בגלל שכולם עושים כך, פעם בגלל שלמישהו יש תואר, ופעם בגלל שהוא חבר במפלגה מסויימת

הי... אפידרמיק, קנוק-קנוק... עקוב אחרי הערנב הלבן...

hypertrophy
29-09-10, 13:07
חוץ מזה, אני די בטוח שהיא כתבה לו גם חלב אם הקורנפלקס והוא שכח לכתוב, תחשוב על זה - יש לו 2 כוסות קורנפלקס אבל אין לו חלב (למרות שחלב מומלץ לפני השינה)? אני בטוח שהוא פשוט שכח לכתוב.

תקרא אפילו בתפריטים באתר - http://www.israelbody.org/index.asp?categoryid=298

אם כל הכבוד, היא תזונאית, היא למדה והרוויחה את התואר הזה, ואתה? האם אתה למדת והרווחת תואר תזונאי? לא, אתה לא.

אני בנאדם שאוהב וויכוחים טובים, אבל אני אף פעם לא מתווכח על נושא כלשהו עם בנאדם שמומחה בנושא, לדוגמא - אני לא יתווכח על תזונה אם תזונאי.

אז אל תתווכח גם עם מדריכי כושר בחדרי הכושר בארץ...כי הם קנו את התואר הזה

אחי מה שאתה אומר מוטעה ואני מקווה שתלמד בעצמך ולא תקבל כל מה שאומרים לך כמובן מאלו כי כמות השטויות שיש בתחום הזה היא עצוממממה

pala
29-09-10, 13:19

תקרא אפילו בתפריטים באתר - http://www.israelbody.org/index.asp?categoryid=298

אתה חי בסרט גמור...

Epidemic
29-09-10, 15:29
אז אל תתווכח גם עם מדריכי כושר בחדרי הכושר בארץ...כי הם קנו את התואר הזה

אחי מה שאתה אומר מוטעה ואני מקווה שתלמד בעצמך ולא תקבל כל מה שאומרים לך כמובן מאלו כי כמות השטויות שיש בתחום הזה היא עצוממממה

אני התווכחתי אם מדריכי כושר?

ואתה אומר שמה שכתבתי מוטעה, אתה מוכן להסביר את עצמך?

fofofo
29-09-10, 17:36
מי הדיאטנית שבנתה לך את התפריט? תודה.

Mr_Nos
29-09-10, 18:05
ליצנית אמיתית..
פשוט תאכל אם אתה רוצה להעלות במסה.. אל תסתכל על ערכים יותר מידי.
בקשר לחיטוב זה סיפור אחר.

hypertrophy
29-09-10, 19:28
אני התווכחתי אם מדריכי כושר?

ואתה אומר שמה שכתבתי מוטעה, אתה מוכן להסביר את עצמך?

אתה טוען שאי אפשר להתווכח עם תזונאים כיוון שהם למדו את זה
אז גם מדריכי כושר למדו הדרכת כושר ורובם ליצנים
אני אומר שאל לך ללכת בעיוורון גמור אחרי כל בעל מקצוע כי יש המוני ליצנים
במיוחד בתחום שלנו

Epidemic
29-09-10, 19:30
אתה טוען שאי אפשר להתווכח עם תזונאים כיוון שהם למדו את זה
אז גם מדריכי כושר למדו הדרכת כושר ורובם ליצנים
אני אומר שאל לך ללכת בעיוורון גמור אחרי כל בעל מקצוע כי יש המוני ליצנים
במיוחד בתחום שלנו

הבנתי.
חשבתי שהתכוונת שאני מתווכח אם מדריכי כושר.

אבל אפשר לדעת למה אתה חושב שמה שכתבתי מוטעה?

North
29-09-10, 21:16
נתונים:
גיל 16
גובה 183
משקל 69

pala
29-09-10, 21:47
הבנתי.
חשבתי שהתכוונת שאני מתווכח אם מדריכי כושר.

אבל אפשר לדעת למה אתה חושב שמה שכתבתי מוטעה?

העובדה שלא תתווכח עם תזונאי, רובם כל כך חסרי השכלה בנושאים האלה שזה פשוט מעצבן, והעובדה שאתה חושב שצריך לאכול חלבון לפני השינה