PDA

צפה בגרסא המלאה : טכניקה:פאוורקלין,דדליפט,סקוואט

Deadlift
30-09-10, 21:29
היום המכון נסגר מוקדם,ככה שהייתי בלחץ אטומי אבל בסופו של דבר הספקתי.
לצערי לא הספקתי אפילו לקבוע RM5 בפרס... לא נשאר לי כוח אחרי אימון.
במהלך האימון קבעתי2 PR חדשים:
80X5 דדליפט PR (מצולם)
40X3 פאוורקלין PR (מצולם)

הערות לפני הסירטונים:
1.בדדליפט הידיים שלי היו ישרות לכל אורך התנועה,אבל בגלל הזווית של המצלמה זה לא ניראה ככה.
2.בסט האחרון בפאוורקלין נגמר המקום במצלמה.

דדליפט:60 ק"ג 5 חזרות,80 ק"ג 5 חזרות:
http://www.youtube.com/watch?v=xGDJ8JN5mX0

פאוורקלין: מוט ריק,30 ק"ג,40 ק"ג (נ.ב:ב2 מהחזרות החלקתי אחורה טיפה,אני חייב לקנות נעליים אחרות)
http://www.youtube.com/watch?v=n2j-k_rz0YM

סקוואט:30 ק"ג-סתם לטכניקה (נ.ב:אינעל הנעליים האלה)
http://www.youtube.com/watch?v=Cm4aCqNxb1o
הערות יתקבלו בברכה.

hypertrophy
30-09-10, 21:35
דדליפט נראה בסדר
סקוואט אתה יורד מהר כאילו אתה מנסה לעוף...ולפעמים הברכיים בורחות לך בגלל זה-יש סיבה לכך שאתה עושה היי באר?
פאוור קלין-אתה עושה דדליפט ואז מושך עם הידיים...זה לא פאוור קלין
אתה מכיר את הטכניקה?

קפטן שלד
30-09-10, 21:37
הדדליפט נראה טוב, לפעמים קצת בורח לך אבל נראה שאתה מבין מה אתה עושה ועושה את זה כמו שצריך.

בפאוורקלין אני מציע לך לעשות פשוט דדליפט, ואז לשחרר את הברכיים מהנעילה ולקפוץ (האנג פאוורקלין). הנקודה שבה המוט נוגע אחרי שהברכיים משוחררות היא הנקודה ממנה צריך לתת את הפיצוץ (הקפיצה\התיישרות ומשיכה\תקרא לזה איך שבא לך) ולהפוך את המרפקים. לאט לאט תוריד את המוט לכיוון הרצפה ותחזור על הנקודה הנכונה לקפוץ ממנה.

סקוואט לא רע, הברכיים שלך גולשות. אתה בטוח שהפנית את כפות הרגליים החוצה? אם כן, תדאג להביא את הברכיים קדימה בתחילת התנועה ואז לשבת ולדחוף ברכיים לצדדים.

No Troll
30-09-10, 21:38
הדדליפט ניראה בסדר
אתה מקפיד לשמור אותו קרוב לגוף?
ותפסיק להסתכל לצד.

פוורקלין לא טוב, לא לומדים אותו ככה.
אתה צריך לשמור גם פה את המוט קרוב לגוף.
תיראה את ה-dvd של ss.

הסקוואט לא רע,
תתן לבירכיים לגלוש בהתחלה ובשביל שלא יגלשו בתחתית.

בהצלחה ב-ss,
תפתח לוג.

hypertrophy
30-09-10, 21:40
הדדליפט נראה טוב, לפעמים קצת בורח לך אבל נראה שאתה מבין מה אתה עושה ועושה את זה כמו שצריך.

בפאוורקלין אני מציע לך לעשות פשוט דדליפט, ואז לשחרר את הברכיים מהנעילה ולקפוץ (האנג פאוורקלין). הנקודה שבה המוט נוגע אחרי שהברכיים משוחררות היא הנקודה ממנה צריך לתת את הפיצוץ (הקפיצה\התיישרות ומשיכה\תקרא לזה איך שבא לך) ולהפוך את המרפקים. לאט לאט תוריד את המוט לכיוון הרצפה ותחזור על הנקודה הנכונה לקפוץ ממנה.

סקוואט לא רע, הברכיים שלך גולשות. אתה בטוח שהפנית את כפות הרגליים החוצה? אם כן, תדאג להביא את הברכיים קדימה בתחילת התנועה ואז לשבת ולדחוף ברכיים לצדדים.

לא אמור להיות שראאגס ותאומים בפאוורקלין?

Cuba
30-09-10, 21:41
דדליפט:
תקדיש יותר זמן בסט אפ , אל תשתמש בבאונס מהמוט
המוט רחוק מהרגלים..תרים עוד את החזה
סה"כ בסדר
פאוורקלין אני לא מבצע אז אני לא יגיב

סקואט:

אתה לא מתיישב אחורה, תדחוף את הברכיים שלך חזק לצדדים לדעתי תצלם את כל הגוף בסקואט שנראה עם אתה ממקם את המוט כמו שצריך

קפטן שלד
30-09-10, 21:41

השראג קורה כתגובה מהמכה ברגליים. תאומים מהעלייה על הבהונות. זה לא דברים שצריך לחשוב עליהם לפחות בהתחלה. מספיק לקפוץ.

godam
30-09-10, 21:42
תיקון
דדליפט- דבר ראשון המשקל קל לך מידי מספיק שאני רואה את זה עליך החזרה הרביעית בסט הייתה הכי טובה שלך תתחיל עם תחת נמוך יותר ומבט ממוקד לא להזיז תראש באמצע הסט

פאוור קלין - אתה עושה צחוק שים צלחות על המוט ככה לא תקבל תגובות עליו

סקוואט -ברכיים גולשות בטירוף לגבי שבירת מקביל אין ערעור שאתה בחור גמיש עצה לשיפור הוצאת בירכים בשליש התנועה ובשאר התנועה לדחוף אותם לצדדים מבלי לשנות את זווית הגב לריצפה/ירך עם חזה מורם וגב מחוזק כמובן
אם לא עובר תנסה שהתנועה תבוא מהעקב של הכף רגל ולא על האצבעות שייהיה לך בהצלחה מחכה לעוד סרטונים משופרים !

Deadlift
30-09-10, 21:43

הדדליפט בסדר,אני עובד על זה.
בסקוואט הברכיים שלי גולשות? כלומר שאני צריך להזיז את כפות הרגליים יותר החוצה?
הסקוואט היה low bar,וירדתי מהר לא בכוונה,כניראה בגלל החוסר במשקל,זה לא בעיה שאי אפשר לתקן.

פאוורקלין באמת היה לי קצת בעייתי,פשוט עשיתי דדליפט למצב של הנג פאוורקלין ואז עליתי. אני יודע את הסוף של הלהכניס מרפקים,אבל בפאוורקלין אני פשוט צריך ברגע שאני מתיישר כמו בדדליפט לקפוץ ולהכניס מרפקים?

קפטן שלד
30-09-10, 21:45
כן בנוגע לפאוורקלין, רק שהפיצוץ הוא ממש לפני הנעילה של הברכיים.
לא להזיז את כפות הרגליים החוצה, לסובב את האצבעות החוצה אולי, אם לא עשית את זה כבר. יש מצב שאתה פשוט מרפה את ההמסטרינג כדי לרדת עמוק מדי, תשאר מכווץ.

Deadlift
30-09-10, 21:49
כן בנוגע לפאוורקלין, רק שהפיצוץ הוא ממש לפני הנעילה של הברכיים.
לא להזיז את כפות הרגליים החוצה, לסובב את האצבעות החוצה אולי, אם לא עשית את זה כבר. יש מצב שאתה פשוט מרפה את ההמסטרינג כדי לרדת עמוק מדי, תשאר מכווץ.

בקשר לפאוורקלין אני חושב שהבנתי,זה פשוט תרגיל ממש מסובך.

בסקוואט,להוציא ת'ברכיים החוצה ואז לשבת? (אולי כדאי שאני אנסה box squat בשביל להתרגל לעומק?)

קפטן שלד
30-09-10, 21:50
לא צריך קופסא. אתה תהיה בסדר, קח רק את הטיפים שכתבו לך.

No Troll
30-09-10, 21:52
הפוורקלין לא כ"כ קשה.
תתחיל מזה שתשים את המוט בגובה מתאים,
תעלה כמו דדליפט,
ברגע שמוט המגיע למקום בוא אמורים לקפוץ, תקפוץ ותכניס מרפקים מהר.

קח:
http://vimeo.com/6695215

Deadlift
30-09-10, 21:54
דדליפט:
תקדיש יותר זמן בסט אפ , אל תשתמש בבאונס מהמוט
המוט רחוק מהרגלים..תרים עוד את החזה
סה"כ בסדר
פאוורקלין אני לא מבצע אז אני לא יגיב

סקואט:

אתה לא מתיישב אחורה, תדחוף את הברכיים שלך חזק לצדדים לדעתי תצלם את כל הגוף בסקואט שנראה עם אתה ממקם את המוט כמו שצריך

אני חייב להבין אחת ולתמיד,מזה באונס?

ואו.קיי בדדליפט להשקיע יותר זמן בסט-אפ ולנסות להצמיד ת'מוט יותר לגוף.

סקוואט,לסובב את האצבעות החוצה ולדחוף ברכיים החוצה.

פאוורקלין ניראלי שאני פשוט יעשה מתח במקום,אבל בכל מקרה לנסות שברגע שהברכיים לפני נעילה להעיף את המוט למעלה.

כן?

hypertrophy
30-09-10, 22:11
השראג קורה כתגובה מהמכה ברגליים. תאומים מהעלייה על הבהונות. זה לא דברים שצריך לחשוב עליהם לפחות בהתחלה. מספיק לקפוץ.

נו בדיוק....אם אין את הקפיצה אז זה לא פאוור קלין...
איך המוט יעלה בדיוק?

Cuba
30-09-10, 22:54
אני חייב להבין אחת ולתמיד,מזה באונס?

ואו.קיי בדדליפט להשקיע יותר זמן בסט-אפ ולנסות להצמיד ת'מוט יותר לגוף.

סקוואט,לסובב את האצבעות החוצה ולדחוף ברכיים החוצה.

פאוורקלין ניראלי שאני פשוט יעשה מתח במקום,אבל בכל מקרה לנסות שברגע שהברכיים לפני נעילה להעיף את המוט למעלה.

כן?

כשהמוט נוגע בריצפה וישר אתה עולה למעלה כאילו מקבל פוש כזה

אני עושה מתח אבל עם יש לך זין להתחיל ללמוד על הפאוורקלין אז תעשה קלין

Deadlift
30-09-10, 22:57
כשהמוט נוגע בריצפה וישר אתה עולה למעלה כאילו מקבל פוש כזה

אני עושה מתח אבל עם יש לך זין להתחיל ללמוד על הפאוורקלין אז תעשה קלין

אני מת להתחיל פשוט ss... וזה מבאס אותי ששוב הטכניקה לא בסדר,אבל פאוורקלין אני יודע את ההתחלה שזה דדליפט,ואת הסוף של ההכנסת מרפקים,עכשיו רק צריך לדעת לשלב את הקפיצה.

SmokingSnake
30-09-10, 23:24
פאוורקלין: חצי הראשון דדליפט אתה משלב אותו ישר עם הקפיצה.
המוט אמור להיות בשליש התחתון של הירך איפשהו ולא למעלה, ככה שבקפיצה אתה דוחף עם הרגליים טיפה את המוט. בנוסף אתה קופץ בהתחלה עם ידיים ישרות וככה מעביר את הכוח מהטרפזים אל המוט(קשה מאוד לרוב האנשים בהתחלה, כמו שקורה לך שמההתחלה הידיים לא ישרות). שלב אחרון פשוט להרים מרפקים גבוה ולהניח על הכף בלי לפצוע את העצמות מעל החזה.

סקוואט- לא חייב לרדת כזה עמוק, כל השאר נאמר.
דדליפט טוב.

תתחיל ss ותעלה בקפיצות של 2.5 קילו לפאוורקלין, יהיה לך הרבה זמן לשפר טכניקה

Deadlift
01-10-10, 00:04
פאוורקלין: חצי הראשון דדליפט אתה משלב אותו ישר עם הקפיצה.
המוט אמור להיות בשליש התחתון של הירך איפשהו ולא למעלה, ככה שבקפיצה אתה דוחף עם הרגליים טיפה את המוט. בנוסף אתה קופץ בהתחלה עם ידיים ישרות וככה מעביר את הכוח מהטרפזים אל המוט(קשה מאוד לרוב האנשים בהתחלה, כמו שקורה לך שמההתחלה הידיים לא ישרות). שלב אחרון פשוט להרים מרפקים גבוה ולהניח על הכף בלי לפצוע את העצמות מעל החזה.

סקוואט- לא חייב לרדת כזה עמוק, כל השאר נאמר.
דדליפט טוב.

תתחיל ss ותעלה בקפיצות של 2.5 קילו לפאוורקלין, יהיה לך הרבה זמן לשפר טכניקה

לא חייב לרדת כזה עמוק? חבל. בכל מיקרה רק ככה אני בטוח שאני שובר מקביל,אז מה אתה אומר,לנסות לרדת פחות? (פעם קודמת אמרו שחסר לי עומק).

בפאוורקלין ברגע שזה עובר ת'ברך,זה צריך לגעת בירך ואז לקפוץ,המוט ישאר לצד הגוף ואני פשוט אכניס את המרפקים מתחתיו ברגע שהוא יעבור את החזה,לא ככה?

SmokingSnake
01-10-10, 00:11
לא חייב לרדת כזה עמוק? חבל. בכל מיקרה רק ככה אני בטוח שאני שובר מקביל,אז מה אתה אומר,לנסות לרדת פחות? (פעם קודמת אמרו שחסר לי עומק).

בפאוורקלין ברגע שזה עובר ת'ברך,זה צריך לגעת בירך ואז לקפוץ,המוט ישאר לצד הגוף ואני פשוט אכניס את המרפקים מתחתיו ברגע שהוא יעבור את החזה,לא ככה?

שהירידה העמוקה לא תפריע לך להתקדם, אם אתה מרגיש חזק בכזה עומק תשאר ככה אם לא תחתוך טיפה, עדיף לשבור מקביל עמוק מלא לשבור זה בטוח

בפאוורקלין, מה שכתבתי הודעה קודמת

בקשר לbox squat, מאמנים טיפשים נותנים במכון לאנשים לעשות אותם עם משקל גבוה/עבודה כדי ללמד מה זה "לשבת אחורה" ולא לוקחים בחשבון שהגב יכול להימחץ ככה ולהשבית מישהו שבקושי יודע איפה לשים את המוט על הגב... אם אתה עושה בוקס תעשה רק עם משקל גוף, זה לא משהו שמתאמן מתחיל אמור לעשות, אחרי שאתה יודע לעשות סקוואט והכל פשוט תעשה בוקסים כדי להתחזק/לשפר טכניקה

subzero1122
01-10-10, 00:15
בקשר לפאוורקלין אני חושב שהבנתי,זה פשוט תרגיל ממש מסובך.

בסקוואט,להוציא ת'ברכיים החוצה ואז לשבת? (אולי כדאי שאני אנסה box squat בשביל להתרגל לעומק?)

לקרוא תספר.
בוקס סקוואט הוא תרגיל שונה.

שהירידה העמוקה לא תפריע לך להתקדם, אם אתה מרגיש חזק בכזה עומק תשאר ככה אם לא תחתוך טיפה, עדיף לשבור מקביל עמוק מלא לשבור זה בטוח

בפאוורקלין, מה שכתבתי הודעה קודמת

בקשר לbox squat, מאמנים טיפשים נותנים במכון לאנשים לעשות אותם עם משקל גבוה/עבודה כדי ללמד מה זה "לשבת אחורה" ולא לוקחים בחשבון שהגב יכול להימחץ ככה ולהשבית מישהו שבקושי יודע איפה לשים את המוט על הגב... אם אתה עושה בוקס תעשה רק עם משקל גוף, זה לא משהו שמתאמן מתחיל אמור לעשות, אחרי שאתה יודע לעשות סקוואט והכל פשוט תעשה בוקסים כדי להתחזק/לשפר טכניקה

מאמנים נותנים למתאמנים שלהם לשבת על ספסל כדי שלא יפלו אחורה, כל קשר בין מה שהם נותנים לבוקס סקוואט הוא מקרי בהחלט.
בוקס סקוואט זה לא רק לשבת אחורה ולקום, ממש לא. זאת אחלה דרך ללמוד לעשות סקוואט, אבל בסופו של דבר הסקוואט יוצא שונה ממה שמסבירים בss.

ועדיף שכולם ילמדו את הסקוואט דרך ריפטו, כי הוא מוסבר בפירוט, והוא יותר נגיש וידוע לכלל, בניגוד לבוקס.

OverPower
01-10-10, 02:25

אמור להיות, הבעיה היא שכשחושבים על "קפיצה" אתה כמעט תמיד לא תנצל את הטרפזים עד הסוף, ובנוסף התנועה של ה"קפיצה" לא חופפת לתנועה האידיאלית של הקלין וההנפה.

הפוורקלין לא כ"כ קשה.
תתחיל מזה שתשים את המוט בגובה מתאים,
תעלה כמו דדליפט,
ברגע שמוט המגיע למקום בוא אמורים לקפוץ, תקפוץ ותכניס מרפקים מהר.

קח:
http://vimeo.com/6695215

איך לעלות כמו דד ליפט אם בסרטון שפרסמת מסבירים שהסטראט שונה? :blink:

No Troll
01-10-10, 02:31
אין דרך אחת לעשות דדליפט,
אני מעדיף לעשות כמו בסירטון.

Deadlift
01-10-10, 14:27
דדליפט,משיכה של הטרפזים,קפיצה/עלייה על הבהונות,הכנסת מרפקים וזהו זה?

No Troll
01-10-10, 16:41
תתייחס יותר לקפיצה (קפיצה, לא עלייה על הבוהנות)
זה עושה את רוב העבודה.
כן, תתחיל מזה, כשתבין את התנועה תעבוד על הדברים הקטנים כמו להיות יותר מכווץ בסטאפ.

Deadlift
01-10-10, 20:33
ברגע שאני קולט את הקטע של הקפיצה,לעבור על עלייה על הבהונות?
ומה כל כך רע בברכיים גולשות?
שוקל 117~ על גובה 195

לפני ss היה לי סקוואט 120 שגם הוא לא בטוח שובר מקביל.

בירכיים גולשות זה אחלה אגב.
העיקר לשבור מקביל, כל השאר לליצני הטכניקה.

No Troll
01-10-10, 21:06
כשיהיה לך מספיק ניסיון תעשה מה שעוזר לך להרים הכי הרבה.
כרגע זה רק יפריע לך להתקדם.
אם תתן לבירכיים שלך לגלוש בתחילת התנועה הן יהיו יותר יציבות בתחתית, וסביר להניח שתרים יותר משקל.

Deadlift
01-10-10, 21:26
כשיהיה לך מספיק ניסיון תעשה מה שעוזר לך להרים הכי הרבה.
כרגע זה רק יפריע לך להתקדם.
אם תתן לבירכיים שלך לגלוש בתחילת התנועה הן יהיו יותר יציבות בתחתית, וסביר להניח שתרים יותר משקל.

או.קיי. אגב,מקודם העירו לי שאני יורד עמוק מדיי,לרדת פחות? כי חשבתי שבסקוואט ככל שתירד יותר למטה ככה המאמץ יגדל וככה יותר טוב. כן?

No Troll
01-10-10, 21:34
תרד הכי נמוך ותקבל את הבאונס הכי נמוך (בלי לאבד מתח בהאמסטרינגס / כיווץ)
כהמשקל יהיה גבוה יותר אתה כבר תגיע לנקודה גבוהה יותר בלי לשים לב.

אתה עושה hb?

SmokingSnake
01-10-10, 23:23
תדאג לשבור מקביל, זה לא משנה אם תשבור ב2 ס"מ או בחצי מטר מעבר למקביל

No Troll
01-10-10, 23:27
אני מעדיף לרדת הכי נמוך בשביל באונס מט1רף http://www.forum.trshady.com/images/smilies/TR_shifty.gif

Deadlift
01-10-10, 23:46
באונס? איך אפשר לקבל באונס מסקוואט? (סליחה על הבורות)
ואני ממש לא עושה hb,אני עושה low bar,זה יושב לי ממש על הכתפיים.

No Troll
01-10-10, 23:48
בהנחה שאתה יודע מה זה באונס,
יש אותו בכל התרגילים שמתחילים מהחלק האקצנטרי
גם/בעיקר בסקוואט.

SmokingSnake
01-10-10, 23:49
אתה לא שם לב אולי, אבל בתחתית אתה מקבל ריבאונד מההאמסטרינג... אתה תלמד לצפות לו עם הזמן לדעת מתי הוא יגיע

קראת את הספר?

Deadlift
02-10-10, 00:04
קראתי את החלק של הסקוואט והדדליפט בספר.
אה,אתם מתכוונים כאילו שאני מגיע למטה ואז אני מקבל איזשהי דחיפה כזאתי?

No Troll
02-10-10, 00:07
קראתי את החלק של הסקוואט והדדליפט בספר.
אה,אתם מתכוונים כאילו שאני מגיע למטה ואז אני מקבל איזשהי דחיפה כזאתי?

כן, כרגע יש לך באונס מן הסתם. (בסירטון)
במשקלים גבוהים הטכניקה משתפרת. (רלוונטי לסקוואט)
תיראה בסירטונים שלי איך אני יוצא מהתחתית כמו קפיץ http://www.forum.trshady.com/images/smilies/TR_shifty.gif

Deadlift
02-10-10, 00:11
להימנע מבאונס אז או שזה מעולה?
ואגב,תדע לך שאתה אחד מהאנשים שנתנו לי המון מוטיבציה לss שסיימת עם יותר מ160 קילו סקוואט. אבל יש לך גנטיקה של חנזיר.

Cuba
02-10-10, 00:15
להימנע מבאונס אז או שזה מעולה?
ואגב,תדע לך שאתה אחד מהאנשים שנתנו לי המון מוטיבציה לss שסיימת עם יותר מ160 קילו סקוואט. אבל יש לך גנטיקה של חנזיר.

180:mad::mad::mad::mad:

No Troll
02-10-10, 00:19
באונס זה אכן מעולה וצריך להיות בסקוואט.

אני סיימתי SS עם יותר מ-180 קילו סקוואט http://www.forum.trshady.com/images/smilies/TR_shifty.gif
אני שמח שנתתי לך מוטיבציה,
אבל אני לא מאמין בגנטיקה.
אני בטוח שכל אחד שעושה / עשה SS יכול / יכל בהחלט להגיע ללא פחות מ-140 ואני לא אתפלא אם גם ליותר מ-160.
הסיבה שהגעתי לכל כך הרבה משקל, היא שעשיתי את התוכנית 100% כמו שהיא
הטכניקה שלי הייתה טובה יחסית
אכלתי הרבה (הרבה)
ישנתי הרבה
הקפדתי על כל הפרטים הקטנים, אפילו ויטמינים וכאלה.
(עבדתי בתקופה הזאת אם זה משנה http://www.forum.trshady.com/images/smilies/TR_shifty.gif)
בקיצור, עשיתי דברים שאם כולם היו עושים, הם היו מגיעים למקסימום תוצאות מהתוכנית.

בהצלחה!

Deadlift
02-10-10, 00:31
באונס זה אכן מעולה וצריך להיות בסקוואט.

אני סיימתי ss עם יותר מ-180 קילו סקוואט http://www.forum.trshady.com/images/smilies/tr_shifty.gif
אני שמח שנתתי לך מוטיבציה,
אבל אני לא מאמין בגנטיקה.
אני בטוח שכל אחד שעושה / עשה ss יכול / יכל בהחלט להגיע ללא פחות מ-140 ואני לא אתפלא אם גם ליותר מ-160.
הסיבה שהגעתי לכל כך הרבה משקל, היא שעשיתי את התוכנית 100% כמו שהיא
הטכניקה שלי הייתה טובה יחסית
אכלתי הרבה (הרבה)
ישנתי הרבה
הקפדתי על כל הפרטים הקטנים, אפילו ויטמינים וכאלה.
(עבדתי בתקופה הזאת אם זה משנה http://www.forum.trshady.com/images/smilies/tr_shifty.gif)
בקיצור, עשיתי דברים שאם כולם היו עושים, הם היו מגיעים למקסימום תוצאות מהתוכנית.

בהצלחה!

כן שמעתי 8 קופסאות אוריאו ביום,4 ליטר חלב וחומרים אסורים דומים =)
מקווה שלהחזיק על 5000 קלוריות זה בסדר. יאללה,יום ראשון אימון אחרון רגיל,אני יצלם סקוואט,פאוורקלין ופרס,יקבע rm5 בפרס ויום שלישי אתחיל לעבוד

No Troll
02-10-10, 00:33
תפתח ל1ג