PDA

צפה בגרסא המלאה : סקוואט.

Vader1
09-10-10, 22:02
שלום לכולם.

המאמן בחדר הכושר מעיר לי שכאשר אני עושה סקוואט הברכיים לא צריכים לעבור את קו הכפות רגליים, אני מנסה לרדת למטה לכיוון אחורה כדי לנסות לא לעבור אם הברכיים את הכפות רגליים, אבל למרות שאני מנסה הוא עדיין מעיר לי שאני עובר (מהזווית שלי אני לא יכול לראות אם אני עובר או לא).

קראתי את המאמר החדש של קורן - http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=82&ArticleID=1850
ושמתי לב שבתמונה המצויירת הברכיים כן עוברות את הכפות רגליים, ובנוסף לזה גם לא כתוב על זה שום דבר במאמר.

האם המאמן טועה או שיש לזה הסבר אחר?

תודה.

No Troll
09-10-10, 22:04
המאמן בלבלן ביצים.

זה בסדר שהבירכיים עוברת את קצות האצבעות (מיתוס)
זה תלוי ברוחב העמידה, מבנה המתאמן וכו'

איש הלילה
09-10-10, 22:08
תקשיב. ל99% מהאנשים בחדר כושר אין מושג איך לבצע סקוואט.
מבחינת הקורס שהמדריכים עוברים, הוא לא נותן להם כלים ללמד סקוואט אמיתי.
מכאן נובע => ל99% מהמדריכים אין מושג איך לבצע סקוואט.

Vader1
09-10-10, 22:14
וואי, איזו הקלה.
אני כבר חשבתי שאני לא עושה את הסקוואט נכון, וכמה שאני לא מנסה אני תמיד עובר את הכפות רגליים.
בכללי אני לא מקשיב לסתם אנשים בחדר כושר, וגם לא לכל מאמן, אבל המאמן הזה ענק ורואים שהוא יודע מה הוא עושה, נראה לי הוא גם מתחרה.
אז עכשיו כל פעם שהוא יראה אותי עושה סקוואט הוא יעיר לי ויעשה לי פרצוף של "חבל, אתה הורס לעצמך, חתיכת טיפש", אבל נצטרך לסבול את זה.

תודה על העזרה.

IdaNP
09-10-10, 22:22
סתם זיין שכל. מזמן למדתי לא להקשיב לאנשים האלה, כדאי שתעשה כמוני.
זה שהוא מנופח יכול להגיד שגם יש לו גנטיקה טובה\הוא אוכל מאוד טוב\אפילו מזריק. זה לא חייב להיות בגלל שהוא באמת יודע מה הוא עושה.

Vader1
09-10-10, 22:26
סתם זיין שכל. מזמן למדתי לא להקשיב לאנשים האלה, כדאי שתעשה כמוני.
זה שהוא מנופח יכול להגיד שגם יש לו גנטיקה טובה\הוא אוכל מאוד טוב\אפילו מזריק. זה לא חייב להיות בגלל שהוא באמת יודע מה הוא עושה.

כפי שאמרתי, אני בדרך כלל לא מקשיב לאחרים, אבל הבחור הוא גם מאמן וגם ענק על אחוז שומן לא גבוהה (והוא נראה ברמה של מתחרים, אני די בטוח שהוא מתחרה), אז עושה רושם שהוא יודע על מה הוא מדבר...
אבל כנראה שזה לא נכון.

איש הלילה
09-10-10, 22:29
זה שהוא נראה כמו מתחרה לא אומר שהוא יודע לבצע/ללמד סקוואט, בדרך כלל יש אפילו קשר הפוך.

SmokingSnake
09-10-10, 23:19
יש הרבה אנשים גדולים פיזית ולא חזקים(שעושים רבע סקוואט עם 60 קילו) ויש רזים וחזקים מאוד, קח לדוג' את subzero, הוא משקל נוצה אבל יש לו ratio מטורף :cool:

אל תדאג אחרי כמה אימונים יפסיקו להטריד אותך

Vader1
09-10-10, 23:52
הבנתי.
וזה טוב שהוא טועה, כי לדבריו לא עשיתי את זה נכון למרות שניסיתי לתקן את ה"טעות".
אבל מעצבן שעכשיו כל פעם יעיר לי ויעשה לי פרצוף של "חבל, אתה הורס לעצמך, חתיכת טיפש"..

BigWolf
10-10-10, 00:10
בס"ד

עכשיו עוד שאלה. בחדר כושר יש לנו מתקן כזה (נפוץ מאוד) שאם אתה יורד יותר מדי, אז המוט נתקע בברזל. האם כף מקובל לעבוד? ז"א אסור לרדת יותר נמוך?
אושר (notroll) , בצילום שלך אתה עובד בדיוק עם המתקן הזה.
אז מה אתם אומרים ?

No Troll
10-10-10, 00:26
תצלם אותו עושה סקוואט.
אני מתערב שהוא לא קרוב לסקוואט מלא, כמו רוב מפתחי הגוף.

Jueizk
10-10-10, 00:27
המתקן אמור להיות מכוון על גובה כזה שהוא לא יפריע לך, לא משנה כמה נמוך אתה רוצה לרדת.
המטרה שלו זה לתפוס את המוט במידה ואתה לא מצליח לעלות, כדי שלא ייפול עליך.

No Troll
10-10-10, 00:28
בס"ד

עכשיו עוד שאלה. בחדר כושר יש לנו מתקן כזה (נפוץ מאוד) שאם אתה יורד יותר מדי, אז המוט נתקע בברזל. האם כף מקובל לעבוד? ז"א אסור לרדת יותר נמוך?
אושר (notroll) , בצילום שלך אתה עובד בדיוק עם המתקן הזה.
אז מה אתם אומרים ?

אתה צריך לרדת לסקוואט מלא,
יש פה בנעוץ הסבר איך ניראה סקוואט מלא.
אם המוט נתקע בברזלים זה מפריע לך, או שתנמיך אותם אם אפשר או שתוציא אותם או כל דבר אחר.
העיקר שתרד לעומק הנכון.

BigWolf
10-10-10, 00:44
בס"ד

המדריך בחדר כושר אמר לי שאני עושה "דיפ סקווט" - סקווט עמוק מדי, וזה ממש לא טוב (הוא אמר שזה ידפוק לי את הברכיים)
יש דבר כזה "דיפ סקווט" ?

No Troll
10-10-10, 00:45
"deep squat" זו המצאה מפגרת.
תעלה סירטון של הסקוואט וניראה מה הבעיה, יש הרבה בעיות לפני בעיית "עמוק מידי".

BigWolf
10-10-10, 01:03
"deep squat" זו המצאה מפגרת.
תעלה סירטון של הסקוואט וניראה מה הבעיה, יש הרבה בעיות לפני בעיית "עמוק מידי".

בס"ד

האמת שאני קצת מתבייש להראות לכם את ה 80 קילו שלי בסקווט :emb1:(מקווה שהמשקל יגדל בהדרגה). כרגע אין לי מצלמה. ב"ה בקרוב.

No Troll
10-10-10, 01:04
80kg זה סבבה תצלם בפלאפון

זאפטה מאכער
10-10-10, 01:15
בעזהי"ת

המדריך בחדר כושר אמר לי שאני עושה "דיפ סקווט" - סקווט עמוק מדי, וזה ממש לא טוב (הוא אמר שזה ידפוק לי את הברכיים)
יש דבר כזה "דיפ סקווט" ?

דבריו של המדריך מייצגים את הדעה המקובלת בבית הספר למאמנים של מכון וינגייט, על פיה סקוואט מלא הינו בעל פוטנציאל רב ליצירת בעיות ברכיים וגב תחתון. ובתגובה לדעה המקובלת הזו אני נאלץ לתהות האם ההוגים שלה בכלל יודעים מהי הטכניקה הנכונה לסקוואט מלא, על מנת שבכלל תהיה להם יכולת להשוות בינו ובין סקוואט מקביל (זה שמומלץ על ידי וינגייט).

(ובפרטים קצת יותר טכניים: אובדן לורדוזה מותנית בסקוואט מלא, הוא זה שמועד ליצירת בעיות גב תחתון על פי המרצים בבית הספר למאמנים של וינגייט, מחייב אובדן מתח בהאמסטרינגס. ומה הקשר בין סקוואט שאתה מאבד בו את המתח בהאמסטרינגס, ובין הסקוואט של ריפוטו?).