PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה - מאזן קלורי שלילי - לא משמינים?

mital88
22-10-10, 00:31
שלום לכם,

שואלת כדי להבין את הכימיה של הגוף:

1. הבנתי מקריאת מאמרים שמצב של מאזן קלורי שלילי לא יכול לגרום להשמנה - הבנתי נכון?
2. אם התפריט מורכז נגיד מ 90% פחמימה, ומאזן קלורי עדיין שלילי, האם זה מצב שיוביל להשמנה כי סהכ כמות הפחמימות בגוף הן בחריגה? או שבמצב של מאזן קלורי שלילי אין זה חשוב ולא ניתן להשמין גם אם היה מדובר ב 100% שומן מתוך סהך הקלוריות bmr אבל במאזן שלילי.

במילים אחרות: אם נמצאים במאזן קלורי שלילי, אזי, הרכב התפריט לא יכול לגרום להשמנה? כלומר גם אם נאכל רק שומנים כל היום אבל שורה תחתונה מאזן הקלורי היומי יצא שלילי אזי לא ניתן להשמין?

האם למצב כזה יש השלכות נוספות מלבד נושא ההשמנה / אי השמנה?

תודה רבה על התשובה

!Demon!
22-10-10, 12:08
לא , במאזן קלורי שלילי הגוף שלך במחסור , לכן אין לו ממה להשמין..להיפך הוא יחפש מקורות אנרגיה שהם שומן ושריר

mital88
22-10-10, 15:30
אוקי לא משמינים זאת תשובה אחת.

מה לגבי הרכב התפריט במאזן קלורי שלילי? אם הרכב התפריט מבוסס ברובו על שומן או פחמימה או חלבון ביחס שהוא לא מאוזן לצורך העיניין, ובכל זאת המאזן שלילי, זה לא יגרום להשמנה?

בהנחה שהתפריט מבוסס על שומן בעיקר האם הדבר יפתח רקמות שומן או שזה לא יכול להתקיין מכיוון שהמאזן הקלורי הוא שלילי?

תודה על התשובה

hypertrophy
22-10-10, 16:25
ללללאאאאא
מאזן קלורי שלילי יביא לירידה במשקל!!!!!!!!!!
לא משנה מה הרכב התפריט!

תפסיקי להתעסק ברידיה במשקל!

mital88
24-10-10, 16:19
היי! לא מחפשת לרדת במשקל!!! לומדת. רוצה להבין איך הכימיה בגוף שלנו עובדת, האם עודף פחמימות/שומן/חלבון הוא זה שגורם להשמנה/הרזיה או שהמאזן הקלורי הוא האחראי לכך...

[ תאמין לי לא רוצה לרדת במשקל, רק מראה אסטטי לבטן שלי ואני מסודרת ;) ]

!Demon!
24-10-10, 17:23
המאזן הוא הי חשוב , אחרי זה יש כמה הבדלים ...יש הרבה מאמרים על זה פה לדוגמא carb cycling

BigWolf
24-10-10, 18:35
בס"ד

אני לא בטוח שאם אדם יהיה במאזן שלילי עם פחממה בלבד (או שומן בלבד) התוצאה שלו תהיה ירידה במשקל. מפני שיכול להיות שהגוף יכנס למצב של "חסכון" ואז חילוף החומרים יעבוד בצורה שונה.
חשבתי על העניין בגלל שאני מכיר המון אנשים שמנים עם מאזן שלילי שלא מרזים

!Demon!
24-10-10, 19:02
מדובר על מאזן שלילי תמידי, אם חילוף החומרים נופל גם מות הקלוריות תירד כדי לשמור על מצב של מאזן שלילי...

כמובן בלי חלבון יהיה פירוק שריר מוגבר מהרגיל , אבל זה כבר עניין אחר