PDA

צפה בגרסא המלאה : בטן ב ss?

Vader1
04-11-10, 13:57
צריך להוסיף תרגילים לבטן (כפיפות בטן) ב ss?

subzero1122
04-11-10, 14:04
קרא תספר.

hypertrophy
04-11-10, 14:32
וואי!!!אחי! אתה צודק!

איזה קטע חחחחחחחח אני לא מאמין!

ריפטו שכח להוסיף בטן לתכנית!!!

subzero1122
04-11-10, 14:41
אחי מה ריפטו מבין? הוא זקן ושמן.

Vader1
04-11-10, 14:42
קרא תספר.

יש לי את הספר (במחשב), אבל הוא ארוך ובאנגלית, אין לי כוח לקרוא אותו.

וואי!!!אחי! אתה צודק!

איזה קטע חחחחחחחח אני לא מאמין!

ריפטו שכח להוסיף בטן לתכנית!!!

לא אמרתי שריפטו שכח להוסיף בטן או משהו כזה, אני שואל אם אני צריך להוסיף גם בטן (כמו שיש אנשים שמוסיפים תרגילי עזר).

dattto
04-11-10, 14:54
לשאלתך: אין צורך להוסיף בטן.
זה ברור שאין לך כוח לקרוא אותו, אחרת לא היית שואל את השאלה הזאת. עצם זה שלא קראת גם מראה על
הרצינות שלך, ולכן התגובות שקיבלת היו בהתאם.

subzero1122
04-11-10, 15:02
Rtfb g3v3r

Vader1
04-11-10, 16:15
לשאלתך: אין צורך להוסיף בטן.
זה ברור שאין לך כוח לקרוא אותו, אחרת לא היית שואל את השאלה הזאת. עצם זה שלא קראת גם מראה על
הרצינות שלך, ולכן התגובות שקיבלת היו בהתאם.

תודה על התשובה.

ואני לא אחד שקורא ספרים, זה לא אומר שאני לא רציני.
ושני החברה האלה עושים צחוק מכל דבר שנראה להם שטותי.

subzero1122
04-11-10, 16:17
איזה מטומטם עושה תכנית שאין לו מושג מה עושים בה?
תקרא תספר, זה לא כדי שתספר לכוסית בבר שאתה קורא ספרים של ריפטו כדי להדליק אותה, זה בשביל שתדע מה אתה עושה.

Vader1
04-11-10, 16:35
קראתי את המאמר שרק כתב.
לא מספיק? אם באמת כדאי לקרוא את הספר אני יקרא, לא חשבתי שעד כדי כך חשוב.

dattto
04-11-10, 16:40
ופיספסת את החלק במאמר שכתוב בו "תרגילי עזר: אין צורך" ?

Vader1
04-11-10, 16:44
תיקון - רן** כתב.

ואני לא מוסיף תרגילי עזר, אבל עיניין אותי מה אם הבטן.

subzero1122
04-11-10, 16:45
זה לא מספיק.
תקרא תספר.

zvika_zzz
04-11-10, 17:12
אפשר קישור לספר
לא עבד לי פה הקישורים בנעוציישן

Vader1
04-11-10, 17:16
אפשר קישור לספר
לא עבד לי פה הקישורים בנעוציישן

לעזאזל, השרת הוריד לי את הקבצים.... אני יחפש שרת אחר ויעלה את זה שוב כשיהיה לי זמן, עד מחר בערב אני כבר יעלה.

zvika_zzz
04-11-10, 17:20
סבבה ואם אני לא להיט באנגלית
מה לעשות?
תרגום איכשהו קומבינה

subzero1122
04-11-10, 17:22
ברליץ.

Vader1
04-11-10, 17:24
העליתי עכשיו את הספר, אני יעלה את הסרטונים אחר כך.

http://www.megaupload.com/?d=59ZYHJ2G

benny_b518
04-11-10, 22:36
אתה לא צריך תרגילי בטן בss

היא עובדת מספיק חזק בבנצ' בדדליפט ובסקואטים

orelch2
08-11-10, 17:54
Ss זו תוכנית שמבוססת על תרגילים מורכבים שעובדים לך על כל הגוף.. מקווה שהבנת

Vader1
09-11-10, 17:41
ss זו תוכנית שמבוססת על תרגילים מורכבים שעובדים לך על כל הגוף.. מקווה שהבנת

את זה אני יודע, אני פשוט לא ראיתי איך זה עובד על בטן...

No Troll
09-11-10, 17:44
בכל התרגילים הבטן עובדת, מה הבעיה?

ח1צן
09-11-10, 19:08
שגם שרירים אחרים עובדים, זאת בעיה גדולה.

SmokingSnake
10-11-10, 02:28
בגלל שהשאלה הזאת עולה יותר מדי פעמים ורוב התשובות הן "הבטן עובדת" אני אנסה להרחיב טיפה:

הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט), כמובן שיש גם קבוצות שרירים שאתה לא מכיר בכלל או רוב האוכלוסיה העממית לא מכירה(כמו הrotaor cuff לדוג') שעובדות בצורה טובה הרבה יותר מאשר בכל תוכנית שמשלבת יותר מדי מכונות. אני מבין את הבהלה והאובססיה לבטן, אבל את התכנית הזאת לא בנו מהאוויר ומי שביסס אותה על מחקרים ותוכניות אחרות לא ילד.

קח תרגיל פשוט יחסית(למרות שטכנית התזמון והטכניקה בו הרבה יותר קריטיים מבנץ' לדוג'), פרס בעמידה, אם הבטן לא תהיה בכיווץ סטטי אתה תעוף ותיפול עם המוט אחורה/לצד או שמשהו רע יקרה בחוליות של עמוד השדרה(סביר להניח שבין L1-L5 בlumbar), ואם הזוקפים לא יעבדו בכיווץ סטטי אתה תתכופף ותיפול קדימה עם המשקל, לא יעזור כל העברת הכוחות לא תהיה אפקטיבית אם לא תהיה מכווץ. קורה הרבה שתראה אנשים עם שיווי משקל לקוי מתנדנדים כי הם לא מכווצים כמו שצריך בתרגיל הזה.

בכל תנועה מורכבת עם הרבה שרירים בתכנית הבטן עובדת לרוב בכיווץ איזומטרי בצורה האנטומית הנכונה ביותר ולא כמו בכפיפות בטן בוריאציות הזויות שהשטן יודע מאיפה המציאו.
אם אתה רוצה יותר מידע תקנה ספר בסיסי בקיניזיולוגיה ותנתח את התרגילים בעצמך, לא תורה מסיני.

היופי בss שיש בה איזון כך שהגוף עובד בצורה אפקטיבית והכי קרובה לאנטומיה הטבעית שלו, הרגליים יהיו הכי גדולות, הזוקפים והבטן יתמכו בכל תנועה שהיא, הגב יתחזק שני אחרי הרגליים וכו'.

עכשיו אם אתה מהאנשים שממש אובססיביים לבטן ההמלצה היחידה שלי(ושוב, אני לא רואה סיבה לעשות את זה) אם כבר אז לעבוד על הרחב בטני(תרגילים סטטיים) ולא לחשוב בכלל על כפיפות בטן או כיפופי ירכיים לכיוון הבטן, תם העידן שלהם. למרות שגם הרחב בטני עובד בתכנית, אבל זה שריר מוזנח יחסית בבטן באוכלוסיה הכללית. וכדי להכניס לפרופורציה 3 סטים של דקה ורבע בטן סטטית יספיקו, משמע 5 דק' עבודה.
ברגע שאני אעשה חיטוב אחרי SS אני אעלה תמונות בטן כדי שאנשים יראו שלא חובה לעשות 400 כפיפות בשבוע.

Vader1
10-11-10, 11:39
בגלל שהשאלה הזאת עולה יותר מדי פעמים ורוב התשובות הן "הבטן עובדת" אני אנסה להרחיב טיפה:

הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט), כמובן שיש גם קבוצות שרירים שאתה לא מכיר בכלל או רוב האוכלוסיה העממית לא מכירה(כמו הrotaor cuff לדוג') שעובדות בצורה טובה הרבה יותר מאשר בכל תוכנית שמשלבת יותר מדי מכונות. אני מבין את הבהלה והאובססיה לבטן, אבל את התכנית הזאת לא בנו מהאוויר ומי שביסס אותה על מחקרים ותוכניות אחרות לא ילד.

קח תרגיל פשוט יחסית(למרות שטכנית התזמון והטכניקה בו הרבה יותר קריטיים מבנץ' לדוג'), פרס בעמידה, אם הבטן לא תהיה בכיווץ סטטי אתה תעוף ותיפול עם המוט אחורה/לצד או שמשהו רע יקרה בחוליות של עמוד השדרה(סביר להניח שבין l1-l5 בlumbar), ואם הזוקפים לא יעבדו בכיווץ סטטי אתה תתכופף ותיפול קדימה עם המשקל, לא יעזור כל העברת הכוחות לא תהיה אפקטיבית אם לא תהיה מכווץ. קורה הרבה שתראה אנשים עם שיווי משקל לקוי מתנדנדים כי הם לא מכווצים כמו שצריך בתרגיל הזה.

בכל תנועה מורכבת עם הרבה שרירים בתכנית הבטן עובדת לרוב בכיווץ איזומטרי בצורה האנטומית הנכונה ביותר ולא כמו בכפיפות בטן בוריאציות הזויות שהשטן יודע מאיפה המציאו.
אם אתה רוצה יותר מידע תקנה ספר בסיסי בקיניזיולוגיה ותנתח את התרגילים בעצמך, לא תורה מסיני.

היופי בss שיש בה איזון כך שהגוף עובד בצורה אפקטיבית והכי קרובה לאנטומיה הטבעית שלו, הרגליים יהיו הכי גדולות, הזוקפים והבטן יתמכו בכל תנועה שהיא, הגב יתחזק שני אחרי הרגליים וכו'.

עכשיו אם אתה מהאנשים שממש אובססיביים לבטן ההמלצה היחידה שלי(ושוב, אני לא רואה סיבה לעשות את זה) אם כבר אז לעבוד על הרחב בטני(תרגילים סטטיים) ולא לחשוב בכלל על כפיפות בטן או כיפופי ירכיים לכיוון הבטן, תם העידן שלהם. למרות שגם הרחב בטני עובד בתכנית, אבל זה שריר מוזנח יחסית בבטן באוכלוסיה הכללית. וכדי להכניס לפרופורציה 3 סטים של דקה ורבע בטן סטטית יספיקו, משמע 5 דק' עבודה.
ברגע שאני אעשה חיטוב אחרי ss אני אעלה תמונות בטן כדי שאנשים יראו שלא חובה לעשות 400 כפיפות בשבוע.

תודה על ההסבר.
ולא, אני לא אובססיבי לבטן, פשוט עניין אותי איך הבטן עובדת בss.

איש הלילה
10-11-10, 12:03
הרבה שרירים מייצבים עובדים בכיווץ איזומטרי(סטטי) בתכנית בצורה חזקה מאוד, הזוקפי גב וגם הבטן ספציפית עובדים כמייצבים(לפעמים גם כאקטיביים, לדוג' זוקפים בדדליפט)

גם בדדליפט הזוקפים עובדים איזומטרית. אבל סה"כ הסבר נחמד.

קפטן שלד
10-11-10, 13:05

אני פעם עשיתי כפיפות זוקפים, נהיה לי פיק בזוקפים, שאל את הכ1רדי :sbb4:

SmokingSnake
10-11-10, 14:50

איש הלילה!:eek:

אז

מה שלומך אח שלי?