PDA

צפה בגרסא המלאה : טווח חזרות

tomer90
06-11-10, 00:25
מישהוא יכול לכתוב לי מה הטווחי חזרות של כוח, היפרטרופיה, סיבולת וכו'?

daniel maron
06-11-10, 02:28
כוח -זאת אומרת להרים יותר משקל, ככה שכדאי לעבוד בחזרות נמוכות 1-5.
היפרטרופיה- זה יותר מסובך כי זה תלוי בשריר, יש שרירים "אירוביים" שעובד עליהם טווח חזרות יותר גבוה ,ויש כאלה שעובד עליהם טווח חזרות יותר נמוך..הסוד זה גיוון.
סיבולת שריר- 15+.

subzero1122
06-11-10, 14:55
כוח -זאת אומרת להרים יותר משקל, ככה שכדאי לעבוד בחזרות נמוכות 1-5.
היפרטרופיה- זה יותר מסובך כי זה תלוי בשריר, יש שרירים "אירוביים" שעובד עליהם טווח חזרות יותר גבוה ,ויש כאלה שעובד עליהם טווח חזרות יותר נמוך..הסוד זה גיוון.
סיבולת שריר- 15+.

מה הוא שריר אירובי אחי?

dattto
06-11-10, 15:10
נראה לי שהוא התכוון לשרירים עם הרכב יותר גדול של סיבי slow twitch
לא שעולה לי בראש שרירים כאלה

subzero1122
06-11-10, 15:21
נראה לי שהוא זיין תמוח ובמקרה יש שם איזהשהו קצה חוט.

ובהמשך להודעה ההיא שלו, הסוד הוא לא הגיוון. הסוד הוא לעלות משקל באופן קבוע.

dattto
06-11-10, 15:31
סאב יש לך קרם לחוט?

daniel maron
06-11-10, 15:55
תאומים,בכלל פלג גוף תחתון יש לו 50 אחוז סיבי "סיבולת" מה שאומר שבישביל רגליים גדולות למשל צריך לגוון גם עבודה כבדה וגם הרבה חזרות
ואל תגיד שזה זיון שכל כי אתה ממזמן הפכת לבדיחה בכל מה שקשור לפיתוח גוף
א1ראו זה חומר חזק אחייייייי יאללה נמאס ממך כבר

Cuba
06-11-10, 16:10
תאומים,בכלל פלג גוף תחתון יש לו 50 אחוז סיבי "סיבולת" מה שאומר שבישביל רגליים גדולות למשל צריך לגוון גם עבודה כבדה וגם הרבה חזרות

http://yeah-hi.com/files/cool-story-bro.jpg

dattto
06-11-10, 16:14
רק שריר אחד בתאומים הוא עם הרכב של 50-50 בערך, השריר השני עם אחוז st שנוטה לכיוון ה80.
ובשביל להגיע לטווח חזרות של הסיבים האלה תצטרך לעבוד יותר בכיוון של 30-50 חזרות, בקיצור לא אפקטיבי
בעליל ואתה יכול לעבוד עליהם 10 שנים מבלי שיגדלו.

Cuba
06-11-10, 16:17
רק שריר אחד בתאומים הוא עם הרכב של 50-50 בערך, השריר השני עם אחוז st שנוטה לכיוון ה80.
ובשביל להגיע לטווח חזרות של הסיבים האלה תצטרך לעבוד יותר בכיוון של 30-50 חזרות, בקיצור לא אפקטיבי
בעליל ואתה יכול לעבוד עליהם 10 שנים מבלי שיגדלו.

דווקא פעם לפני שנתים שלוש הייתי עושה פיצולים הייתי מתאמן רגלים בצורה הזאת:
לג פרס
כפיפת רגלים במכונה
עליות על קצות האצבעות לתאומים
ונחש מה לא גדלו לא הרגלים ולא התאומים

עכשיו אני בss 4 חודשים ובגלל הסקואטים התאומים שלי גדלו בהרבה ממה שהיו פעם ככה שכל המליון תרגילים האלה לרגלים לא אפקטיבים

daniel maron
06-11-10, 16:29
אתה מבין אותי לא נכון.. אני הכי תומך בסקוואטים כבדים בתור התחלה כי זה הדרך הכי טובה לבנות מסה איכותית ברגליים, אבל בוא נתערב שעם תעבוד ככה תגדל יותר :
שבוע א-סקוואטים כבדים 4-8 חזרות
שבוע ב-15-20 חזרות סקוואטים.

ד"א בss יש 3 פעמים סקוואטים מטורפים בשבוע ככה שכל אימון הופך לאימון רגליים, איך מתאוששים מזה?
לפעמים כמות גדולה של אוכל לא מספיקה..

dattto
06-11-10, 16:29
קובה זה מה שניסיתי להעביר לכל אלה שחושבים ש20 הרמות תאומים בסמית יעזרו להם במשהו

ran_z
06-11-10, 16:48

טעות די נפוצה. התאומים לא שריר סיבולתי בכלל. שריר הסוליה כן

Cuba
06-11-10, 16:57
אתה מבין אותי לא נכון.. אני הכי תומך בסקוואטים כבדים בתור התחלה כי זה הדרך הכי טובה לבנות מסה איכותית ברגליים, אבל בוא נתערב שעם תעבוד ככה תגדל יותר :

ד"א בss יש 3 פעמים סקוואטים מטורפים בשבוע ככה שכל אימון הופך לאימון רגליים, איך מתאוששים מזה?

אתה שוב ממליץ לאנשים דברים שאתה לא עושה...

אני עושה 3 פעמים בשבוע סקואט מתאושש כמו שצריך אפילו שאני ישן 6 שעות שינה למרות שצריך לפחות 8..
המאסה שצברתי ברגלים ב4 חודשים האחרונים היא טובה מאוד עם היית רואה תרגלים שלי פעם לא היית מאמין

ולא אתה לא תגדל יותר עם תעשה שבוע סקואטים 5 חזרות
ושבוע אחרי זה 20 חזרות...
אתה תגדל יותר עם תעשה 5 חזרות ותעלה באופן קבוע משקל

ברגע שתזריק כמו ר1ני ק1למן
אז תוכל להתאמן כמוהו לא לפני

daniel maron
06-11-10, 18:22
חחח קובבה אז מה שאתה אומר זה שאין שום התרון בישביל בניית מסה לעבוד מעל 5 חזרות ?
ותפסיק לערב את העניין של החומרים אתה לא מבין כלום בכל מה שקשור לזה , 95 אחוז מהפורום טבעיים אז השיחה היא על מתאמנים טבעיים.

tomer90
06-11-10, 18:43
בקיצור לא ממש קיבלתי תשובה פה.... כי עד היום אני ידעתי ש-1-5 זה כוח ו-8-12 זה היפר 15+ זה סיבולת.
אבל לאחרונה דיברתי עם בחור שדיי מבין נראה לי והוא אמר לי ש5 זה היפר ו-1-3 זה כוח וסיבולת זה 8+ משהוא כזה, מה אתם אומרים?

Cuba
06-11-10, 19:13
חחח קובבה אז מה שאתה אומר זה שאין שום התרון בישביל בניית מסה לעבוד מעל 5 חזרות ?
ותפסיק לערב את העניין של החומרים אתה לא מבין כלום בכל מה שקשור לזה , 95 אחוז מהפורום טבעיים אז השיחה היא על מתאמנים טבעיים.

כן.. למתאמן טבעי כדאי לעבוד כבד בטווח חזרות של 1-5
עם עליה במשקל בפרק זמן קבוע(אימון לאימון,כל שבוע, וכו') להתמקד בתרגילים בסיסים במקום לעשות 4 תרגילים לחזה 5 תרגילים לרגלים 3 תרגילים לגב ו8 תרגילים לידים

moo
06-11-10, 19:23
הדבר תלוי בנפח הכולל של האימון
למשל אם תעבוד 5x5 הנפח יהיה 25xהמשקל
אם תעבוד 3x8 הנפח יהיה 24xהמשקל

אין טווח חזרות ספציפי, תלוי בכלל האימון, בגדול עדיף לך לעבוד לטווח חזרות נמוך יחסית (5) כדי שתוכל לבצע את התרגיל עם הרבה משקל, לנוח ולבצע מספר סטים כאלה

subzero1122
06-11-10, 19:24

צודק, התכנית מתוכננת ע"י ד"ר לקינזיולוגיה וע"י מאמן בעל וותק של 30 שנה בלהפוך שחיפים מסריחים לאנשים גדולים וחזקים, הם בטוח לא יודעים מה הם אומרים.

מי בדיוק עובד ב20 חזרות סקוואט באופן קבוע? וגם באופן מזדמן זה לא קורה.

חוץ מזה מה הטעם לעשות סקוואט 20 אחף חזרות כשהסקוואט שלך 80 קילו ואתה יכול להתקדם כמו בכל אימון

בתכנית שאחרי ss עושים סקוואט 5*5 אקרוס עם 80 אחוז מהקסימום, אז מה? לשיטתך זה מחוץ לחוק

subzero1122
06-11-10, 19:25
טעות די נפוצה. התאומים לא שריר סיבולתי בכלל. שריר הסוליה כן

נכון מאוד.
ע"ע תאומים בעבודת ספריטנטרים.

חבל רק כי זה מצטלם טוב על קולמן, ואם הוא יודע בטח זה נכון ומתאים לכולם.

Talvisota
06-11-10, 19:27
שריר הסולייה=סוליאוס
דבר שני תאומים לא יגדלו כמעט עקב קולטניים אנדרוגניים שכמעט ואין שם בסופו של דבר

דניאל מרון אני חם על ישבנך,
הצורר.

hypertrophy
06-11-10, 20:06
שריר הסולייה=סוליאוס
דבר שני תאומים לא יגדלו כמעט עקב קולטניים אנדרוגניים שכמעט ואין שם בסופו של דבר

דניאל מרון אני חם על ישבנך,
הצורר.

איכס יא מגעיל....

daniel maron
06-11-10, 20:39
איכס יא מגעיל....

:):):):) עם איזה אנשים אתה מסתובב ה' ישמור

bodybuilding4everr
07-11-10, 20:13
למתאמן טבעי עדיף עד 8 חז' כבדות עם עלייה לינארית (תמידית וקבועה) במשקלים.
תוכניות כמו ss למתחילים
וביל סטאר למתקדמים
ובעתיד אפשר גם אימוני פאוורליפטינג אבל אם אתה מתחיל אז אין לך מה לחשוב על זה בשנה שנתיים הקרובות.

איש הלילה
07-11-10, 22:38

1. בוא
2. מתאמן מתחיל יכול להתאושש מ3 סקוואטים "מטורפים" בשבוע, אחרת התוכנית לא הייתה עובדת, והיא עובדת.
3. אתה סתם זורק שטויות לאוויר, אין לך מושג בתכנון אימונים, אין לך מושג מה גורם לגוף להתחזק ולגדול, ואין לך מושג בכללי.
4. אתה סותר את עצמך בהודעה הזאת, תחשוב לבד איפה.
5. if = אם, with = עם.

hypertrophy
07-11-10, 23:51
:):):):) עם איזה אנשים אתה מסתובב ה' ישמור

בחיים לא ראיתי את המגעיל

Talvisota
07-11-10, 23:54
בחיים לא ראיתי את המגעיל

אני ויאיר בקשר רק בזכות סשן הסקס-פון היומי שלנו.