PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון סיבולת ביחד אימון כוח

kingavishai
12-11-10, 17:14
שלום לכולם,

חפשתי בפורום/אינטרנט על אימוני סיבולת וכוח המשובלים ביחד, אבל לא מצאתי דבר מתאים אז החלטתי לשאול כאן את חברי הפורום.

יש לי תוכנית המשלבת את שני האימונים יחד זמן ממוצע הוא 1:10 ,
אני מועניין לדעת האם זה בסדר לשלב אימון סיבולת וכוח באותו היום כיוון שאת אימוני האירובי
הפרדתי(מפני שהריצה מדללת את השריר והתמורה יותר גדולה כאשר מפרידים בין האימונים) עכשיו אני רוצה לדעת האם גם את אימוני הסיבולת על השריר כדאי להפריד מאימוני הכוח על השריר?
ואם כן מדוע ?

אשמח לתשובה מהירה,
בברכת שבת שלום וכל טוב

אבישי.

kingavishai
13-11-10, 16:28
אף אחד לא יוכל לעזור ?

טלסביון
13-11-10, 18:59
קרוספיט

kingavishai
13-11-10, 19:05
מה ? מזה קרוספיט ?
אשמח לתשובה קצת יותר מפורטת....

daniel maron
13-11-10, 21:09
פותח הפוסט אפשר לשאול מה המטרה שאתה רוצה להשיג מסוג אימון כזה ?

kingavishai
14-11-10, 12:34
כן בטח, אימון כוח חיזוק הכוח הפיזי וכמובן סיבולת מס' מס' חזרות גדול
אני רואה את זה כהגנה טובה לצבא ובכלל לחיים שני האימונים האלו יתרמו לי מאוד מכל הבחינות
גם אם זה להרים שקיות מהסופר בלי להתעייף,לרוץ לאוטובוס בלי להתעייף,כמובן שהכי חשוב אורך חיים בריא.
אתה בטח תוהה איפה ההיפורטרפיה הניפוח לא ?

Nothin_BuT_A_Peanut
14-11-10, 13:20
קודם כל תצטרך ללמוד את טכניקת התרגילים הבסיסיים: בנץ פרס,סקוואט,דדליפט,מיליטרי,בנר אובר.
לתרגל אותה כחודש או 2י חד עם תרגילי עזר,+ אירובי אחרי אימון.
ואז להתחיל קרוספיט.
תחפש מזה קרוספיט ביו טיוב.

kingavishai
14-11-10, 14:21
לא לא, אני לא בחדר כושר ככה שאין לי את האפשרות הזו...
ראית גם בפוסט הקודם שלי אני מתאמן לצבא ועל הדרך גם משפר דברים נוספים...
הבנתי שאימון אירובי (ריצה) ואימון כוח יחד הם סוג של בעיה הרבה אנשים לא יודעים מה לעשות קודם,
והטוב ביותר הוא להפריד בניהם וכך להשיג את המירב (למרות שההפרדה גוזלת המון זמן מסדר היום).
עכשיו הייתי מעוניין לדעת האם גם את אימוני סיבולת כוח ואימוני כוח שלעצם צריך להפריד?
אני חושב שלא אבל בכל זאת הייתי רוצה לשמוע חוות דעת נוספות.
(אגב, יש לי בסיס אירובי סביר, כלומר אני מתאמן תקופה)

Nothin_BuT_A_Peanut
14-11-10, 14:27
אייך אתה מתכוון לעשות אימוני כוח בלי משקולות ובלי מוט? תרים את חבר שך על הגב ותרוץ איתו מה אני יגיד לך.

kingavishai
14-11-10, 15:40
יש לי משקולות....איך חשבת שאני אעשה ?
אני פשוט לא מנוי בחדר כושר זה הכול...

kingavishai
15-11-10, 15:06
אני לא מאמין שעדיין לאף אחד אין תשובה ?

haim15
15-11-10, 15:21
קרוספיט בנויה מכמה תרגילים בסיסים שאתה בוחר.. בעיקרון התוכנית נועדה לשפר כושר גופני כולל ובמידה ואוכלים נכון קיימת גם עלייה די נקייה ומזערית של מסת שריר.
התוכנית בנוייה כך פחות או יותר:

קפיצה בחבל - דקה 1
מתח - מקסימום חזרות
מקבילים - מקסימום חזרות
בטן - סטטי דקה 1
סקוואט - 25 חזרות

כל זה נחשב סבב אחד כלומר אתה מבצע תרגיל אחר תרגיל ללא מנוחה , המטרה היא לסיים 3 סבבים כאשר בין כל סבב יש לך מנוחה של 3-5 דק' בהתאם למצב שלך.
אתה יכול להחליף תרגילים איך שבאלך בעיקרון ההמלצה היא לשלב סוג של ריצה,עבודה על רגליים (סקוואט),גב,חזה וידיים כלומר נטו תרגילים מורכבים.
אם הזמן אתה מוסיף יותר קושי - עוד חזרות, מוסיף משקל לתרגילים וכו'.
עדיף להתחיל בקטן בתוכנית הזאת ע"מ לבנות כושר בסיסי שיאפר לך להתקדם אחרת אתה סתם תקפוץ קדימה ותגיע לפציעות חבל..