PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי כוח ביחס למשקל

tomer90
18-11-10, 19:05
אז ככה לפי מה שהבנתי ממה שקראתי פה קצת בפורום בתקופות מאסה אוכלים הרבה גם כי שורפים הרבה וגם כדי שלא יהיה מצב שץגיד למקסימום כוח שאתה יכול להגיע אליו לפי המשקל שלך ואז תתקע כי אתה "רזה מידי".
עכשיו משהוא קצת לא מסתדר לי פה, אני עליתי 10 קילו בערך ב-4 חודשים ונשארתי על אותו אחוז שומן(13%), והעליות שלי במשקלי עבודה לא עלו ברמה דרסטית ב-10 קילו האלה(מ-36 קילו ל-50 קילו בבנץ' וכו') ולאחרונה הפסקתי עם המשטר קלוריות, אני אוכל עדיין חלבונים כמו שצריך וארוחה אחרי אימון+3 ארוחות רגילות במשך היום(בוקר, צהריים וערב) ואני נשאר על אותו משקל אבל שמתי לב שאני כבר לא עולה במשקלים, כאילו אני מדבר איתכם עליה של 2.5 קילו בבנץ' בחודש אולי.
השאלה שלי היא אם זה בגלל האוכל שאני לא מעלה משקלים אז מה אני אצטרך לעלות עוד 10 קילו רק בשביל לעלות עוד איזה 14 קילו בבנץ'? אני אגיד למשקלים מטורפים, משהוא לא מסתדר לי פה, כי זה לא נראה לי שמיציתי את "תקופת המתחיל" כמו שקוראים לזה פה, כאילו אני עדיין אמור להעלות משקלים לפחות משבוע לשבוע.
מה אתם אומרים?

יניב צוות ישראלבודי
18-11-10, 19:10
לפי המשקלי עבודה שלך אתה נחשב מתחיל, ואם אתה עולה במשקל אז המצב שלך טוב.
מה התוכנית אימונים שלך?

No Troll
18-11-10, 19:15
לפי המשקלי עבודה שלך אתה נחשב מתחיל, ואם אתה עולה במשקל אז המצב שלך טוב.
מה התוכנית אימונים שלך?

http://img254.imageshack.us/img254/5198/trollweb1.png

יניב צוות ישראלבודי
18-11-10, 19:16
ניסיתי לחשוב על מטאפורה מתאימה שתסביר את זה וזה מה שמצאתי:

תאר לך שאתה רוצה לבנות בניין.
יש לך חומרי בניין ופועלים.

אם אין לך חומרי בניין אתה לא תבנה כלום לא משנה כמה פועלים יש לך.
לעומת זאת, אם יש לך כמה חומרי בניין שאתה רוצה, אבל הפועלים שלך אהבלים, אתה תבנה, אבל לאט ובצורה לא יעילה.

לצורך העניין החומרי בניין זה האוכל, והתוכנית זה הפועלים.

יכול להיות שאתה אוכל מלא ויש לך את הסביבה התזונתית המתאימה בשביל להתחזק אבל התוכנית שלך לא טובה ואתה נתקע.

מצד שני אם התוכנית שלך טובה, אתה חייב לאכול כדי להתקדם.

הרבה אנשים מבלבלים את נושא האוכל, אתה לא חייב לדחוף אוכל כמו חזיר אם אתה עולה במשקל.
אם אתה אדם רזה שמתקשה מאוד לעלות, אז יהיה עדיף לך להכניס אפילו ג'אנק מאשר לא להכניס כלום.

tomer90
18-11-10, 19:21
תוכנית a:
יד קידמית:
1. מוט W בעמידה
2. הרמת משקולות בישיבה ב-60 מעלות
גב:
1. חתירה
2. פולי עליון
3. גב תחתון
כתפיים:
1. המכונה הזאת שאתה מרים למעלה
2. הרמת משקולות כמו שמרימים בשביל חזה עליון רק בשיפוע 90 מעלות בשביל הכתפיים

תוכנית b:
רגליים:
1. לאנג'ים רגל-רגל
2. על מדרגה להרים את העקב עם משקולת ביד רגל-רגל
3. המכשיר הזה עם המשטח הענק שאתה דוחף ממך עם הרגליים
חזה:
1. פרפר בדאמבלים
2. בנץ' פרס
יד אחורית:
1. צמה שחורה
2. צמה שחורה מעל הראש

ואני עושה ABXABXX
כל התרגילים 4x8

tomer90
18-11-10, 19:22
http://img254.imageshack.us/img254/5198/trollweb1.png

:confused::confused::confused::confused::confused:

יניב צוות ישראלבודי
18-11-10, 19:27
תוכנית a:
יד קידמית:
1. מוט w בעמידה
2. הרמת משקולות בישיבה ב-60 מעלות
גב:
1. חתירה
2. פולי עליון
3. גב תחתון
כתפיים:
1. המכונה הזאת שאתה מרים למעלה
2. הרמת משקולות כמו שמרימים בשביל חזה עליון רק בשיפוע 90 מעלות בשביל הכתפיים

תוכנית b:
רגליים:
1. לאנג'ים רגל-רגל
2. על מדרגה להרים את העקב עם משקולת ביד רגל-רגל
3. המכשיר הזה עם המשטח הענק שאתה דוחף ממך עם הרגליים
חזה:
1. פרפר בדאמבלים
2. בנץ' פרס
יד אחורית:
1. צמה שחורה
2. צמה שחורה מעל הראש

ואני עושה abxabxx

מה שקורה, זה שאתה עושה תרגילי חרטה במקום לעבוד על תרגילים יותר משמעותיים.
קח לדוגמה את האימון רגליים שלך, זה אימון מאוד לא עצים, בדר"כ אימון של בחורות (אל תעלב), לעומת זאת אם היית מחליף את כל זה בסקוואט חופשי, היית מגרה את כל השרירים בגוף, את מערכת העצבים ושרירי הליבה של הגוף, והתוצאה וההתקדמות שלך היו גדולים יותר בצורה משמעותית.

אותו עקרון לגבי הדברים האחרים.

תראה יגידו לך הרבה אנשים שזה תוכנית ל'פיתוח גוף'. אני אישית לא מאמין בזה ועוד המון אנשים כמוני לא מאמינים בזה.
התוכניות האלו מראות חוסר בסיסי בהבנה של איך תוכנית אימונים למתאמן מתחיל אמורה להיראות.
אני ממליץ לך על ss או סוג של fbw.
מאחר וss תוכנית שנבנתה על ידי מומחים למטרות האלה בדיוק יש לה עדיפות על פני fbw רגיל.
יש אפילו מאמר באתר על התוכנית הזאת.

בהצלחה.

tomer90
18-11-10, 19:30
מה שקורה, זה שאתה עושה תרגילי חרטה במקום לעבוד על תרגילים יותר משמעותיים.
קח לדוגמה את האימון רגליים שלך, זה אימון מאוד לא עצים, בדר"כ אימון של בחורות (אל תעלב), לעומת זאת אם היית מחליף את כל זה בסקוואט חופשי, היית מגרה את כל השרירים בגוף, את מערכת העצבים ושרירי הליבה של הגוף, והתוצאה וההתקדמות שלך היו גדולים יותר בצורה משמעותית.

אותו עקרון לגבי הדברים האחרים.

תראה יגידו לך הרבה אנשים שזה תוכנית ל'פיתוח גוף'. אני אישית לא מאמין בזה ועוד המון אנשים כמוני לא מאמינים בזה.
התוכניות האלו מראות חוסר בסיסי בהבנה של איך תוכנית אימונים למתאמן מתחיל אמורה להיראות.
אני ממליץ לך על ss או סוג של fbw.
מאחר וss תוכנית שנבנתה על ידי מומחים למטרות האלה בדיוק יש לה עדיפות על פני fbw רגיל.
יש אפילו מאמר באתר על התוכנית הזאת.

בהצלחה.

אני מכיר SS וממש רוצה להתחיל אבל אין לי אפשרות כי אין Rack במכון ובגלל זה אני לא יכול לעשות הרבה מהתרגילים של SS......

יניב צוות ישראלבודי
18-11-10, 19:40
חבל, לפי דעתי זה מלך התרגילים.
אין לך דרך שאתה יכול לשפצר את המוט? אפילו להוציא מהמתקן של החזה, או שני מקבילים.
במקרה הכי גרוע הייתי אומר לך לעשות לחיצת רגליים במקום, אבל אתה צריך להבין שזה באמת האופציה הנחותה מבין השתיים.
אפילו אם אתה יכול תעשה פרונט סקוואט...

tomer90
18-11-10, 20:08
חבל, לפי דעתי זה מלך התרגילים.
אין לך דרך שאתה יכול לשפצר את המוט? אפילו להוציא מהמתקן של החזה, או שני מקבילים.
במקרה הכי גרוע הייתי אומר לך לעשות לחיצת רגליים במקום, אבל אתה צריך להבין שזה באמת האופציה הנחותה מבין השתיים.
אפילו אם אתה יכול תעשה פרונט סקוואט...

אני יכול לעשות סקוואט בסמית' מאשין, מה זה פרונט סקוואט? וזה לא ממש אופציה להוציא מהחזה כי זה יהיה דיי בעיה להרים את זה למאחורי הראש.
תאמין לי שניסיתי אבל אין לי אפשרות לעשות ss לצערי, צבא אחרי הכול....
אולי אפשר לנסות לשלב את התרגילים שאני כן יכול לעשות בתוכנית פיצולים? כמו דד-ליפט.... אבל פה אני אצטרך כבר עזרה מקצועית כי אין לי מושג מה להוריד ואיך לעשות מבחינת סטים וכו'.
מה אתה אומר?

Fatboy
18-11-10, 20:35
ניסיתי לחשוב על מטאפורה מתאימה שתסביר את זה וזה מה שמצאתי:

תאר לך שאתה רוצה לבנות בניין.
יש לך חומרי בניין ופועלים.

אם אין לך חומרי בניין אתה לא תבנה כלום לא משנה כמה פועלים יש לך.
לעומת זאת, אם יש לך כמה חומרי בניין שאתה רוצה, אבל הפועלים שלך אהבלים, אתה תבנה, אבל לאט ובצורה לא יעילה.

לצורך העניין החומרי בניין זה האוכל, והתוכנית זה הפועלים.

יכול להיות שאתה אוכל מלא ויש לך את הסביבה התזונתית המתאימה בשביל להתחזק אבל התוכנית שלך לא טובה ואתה נתקע.

מצד שני אם התוכנית שלך טובה, אתה חייב לאכול כדי להתקדם.

הרבה אנשים מבלבלים את נושא האוכל, אתה לא חייב לדחוף אוכל כמו חזיר אם אתה עולה במשקל.
אם אתה אדם רזה שמתקשה מאוד לעלות, אז יהיה עדיף לך להכניס אפילו ג'אנק מאשר לא להכניס כלום.

הלו הלו מה אתה גונב לי את המטאפורות :tongue:

No Troll
18-11-10, 20:37
הלו הלו מה אתה גונב לי את המטאפורות :tongue:

תעלה בבקשה תמונת פרונט רפוי בשביל שנדע אם אתה באמת סוס מאימוני כוח

tomer90
18-11-10, 20:59
אני יכול לעשות סקוואט בסמית' מאשין, מה זה פרונט סקוואט? וזה לא ממש אופציה להוציא מהחזה כי זה יהיה דיי בעיה להרים את זה למאחורי הראש.
אולי אפשר לנסות לשלב את התרגילים שאני כן יכול לעשות בתוכנית פיצולים? כמו דד-ליפט.... אבל פה אני אצטרך כבר עזרה מקצועית כי אין לי מושג מה להוריד ואיך לעשות מבחינת סטים וכו'.
מה אתה אומר?

מישהוא?

Fatboy
18-11-10, 23:21
תעלה בבקשה תמונת פרונט רפוי בשביל שנדע אם אתה באמת סוס מאימוני כוח

http://www.examiner.com/images/blog/replicate/EXID11566/images/resized_FRONT_RELAXED.jpg

יניב צוות ישראלבודי
18-11-10, 23:33
מה אתה אומר?

מה שאתה כן יכול לעשות מss תעשה. מה שאתה לא יכול תחליף בתנועה הכי מורכבת שאתה יכול להעלות על דעתך. כנראה שתיאלץ להסתפק בלג פרס.

בנוגע לשאר ביצוע התוכנית תמשיך כרגיל מבחינת סטים, חזרות ועלייה במשקלי עבודה.

tomer90
19-11-10, 15:19
מה שאתה כן יכול לעשות מss תעשה. מה שאתה לא יכול תחליף בתנועה הכי מורכבת שאתה יכול להעלות על דעתך. כנראה שתיאלץ להסתפק בלג פרס.

בנוגע לשאר ביצוע התוכנית תמשיך כרגיל מבחינת סטים, חזרות ועלייה במשקלי עבודה.

בלג פרס כבר מיציתי את המכשיר, כאילו אני מרים את המקסימום של המכשיר ובאמת עכשיו שאני חושב על זה התוצאות הכי טובות שלי נראה לי זה ברגליים, כאילו מבחינת חוזק והיפר ולג פרס עם סמית' זה לא ממש בטוח ולא נראה לי שכדאי לנסות את זה, יש לך רעיון אחר?, מה שכן אני רוצה לעשות דד ליפט כי אני רוצה גם לחזק את האמות שלי ולהגדיל את הכוח בידיים, אז איך הייתה ממליץ לי לשלב את זה בתוכנית שלי? במקום איזה תרגיל/תרגילים? כדי שהתוכנית לא תיהיה עמוסה מידי ואני אוכל להתקדם בקצב שלפחות קצת דומה לקצב של SS?.
עוד דבר, יכול להיות שתיהיה לי אפשרות לעשות Squat עם המקבילים בחד"כ, איך הייתה ממליץ לשלב את זה בתוכנית? במקום איזה תרגילים/תרגיל?.

tomer90
20-11-10, 16:27
מישהוא?