PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה | תוספי מזון וכליה אחת

maxg
29-11-10, 00:26
אהלן!

אני בן 21, מתאמן כבר כשנה וחצי בחד"כ, וזה אחרי משהו כמו 6 שנים של ספורט על בסיס יומיומי.
החלטתי שאני רוצה עכשיו להוסיף לתפריט שלי אבקת חלבון וקריאטין.
העניין הוא שנולדתי עם כליה אחת. היא גדולה יותר מכליה רגילה ומפצה על היעדר הכליה השנייה - תפקוד הכליות שלי תקין לחלוטין.
רציתי לדעת האם יכולה להווצר בעיה כלשהי (במיוחד בנוגע לקריאטין, החלבון הוא כמו כל חלבון אחר, אני מניח) דווקא אצלי? האם אני לוקח על עצמי סיכון גדול יותר מאנשים עם 2 כליות?

אשמח לתשובה, תודה!

Cuba
29-11-10, 01:03
לך לרופא הוא יגיד לך כן או לא

גל ציון-פור
30-11-10, 17:40
התשובה היא לא.
אני אומר לך, אל תיקח סיכון.
אפשר להסתדר גם ללא אבקת חלבון בעזרת תזונה נכונה ומאוזנת.
לקריאטין אומנם אין תחליף אבל אין צורך להעמיד את עצמך בסיכון כלשהו.
בברכה
גל ציון-פור

maxg
30-11-10, 17:40
אני מבין.. למה אתה אומר את זה? מה שונה באבקה מטונה, למשל?

גל ציון-פור
30-11-10, 17:55
הספיגה של החלבון מהאבקה היא המהירה ביותר.
בעוד שלמזון מוצק לוקח זמן להתעכל, אבקת חלבון נספגת בבת אחת (תוך 20 דקות בערך).
לכן, העומס שהיא עלולה ליצור על הכליה יהיה גבוה יותר.
אצל אנשים בעלי 2 כליות, לא תראה השפעה כלשהי, אבל אצלך לא כדאי לקחת סיכון.
בכל מקרה, אפשר להסתדר גם בלי תוספים.
הכל עניין של תזונה נכונה.
70% מהלקוחות שמגיעים אלי, יוצאים בסיום הפגישה ללא תוסף כלשהו, נטו תזונה ואימון נכונים.
הם מתקדמים יפה מאוד.
בברכה
גל ציון-פור

maxg
30-11-10, 18:40
קודם כל, תודה רבה! אני מאוד מעריך את תשובתך.
העניין הוא שאני רוצה את האבקה פחות מבחינת זה שתשלים לי חלבון ופחמימות שחסרים לי בתפריט, אלא יותר מבחינת הנוחות שבכל העסק. המון פעמים אני נורא ממהר אחרי האימון או אפילו נאלץ קצת לקצר אותו על מנת להספיק לאכול. אולי יש איזה חלבון שמתפרק לאט יותר? שכן עלול לעבוד בשבילי?

Scylla
30-11-10, 19:22
קודם כל, תודה רבה! אני מאוד מעריך את תשובתך.
העניין הוא שאני רוצה את האבקה פחות מבחינת זה שתשלים לי חלבון ופחמימות שחסרים לי בתפריט, אלא יותר מבחינת הנוחות שבכל העסק. המון פעמים אני נורא ממהר אחרי האימון או אפילו נאלץ קצת לקצר אותו על מנת להספיק לאכול. אולי יש איזה חלבון שמתפרק לאט יותר? שכן עלול לעבוד בשבילי?

יש חלבונים שמתפרקים יותר לאט אבל לרוב זה הרבה יותר יקר. נסה להסתמך על חלב וביצים מאוד נוח לצריכה.

גל ציון-פור
30-11-10, 22:22
לחלבון קוראים קזאין ויש אותו בחנויות. אחד המומלצים הוא של חברת סיינטרקס
ונקרא micellar cream. פירוקו איטי יותר במערכת העיכול ולכן הוא יכול להוות תחליף, אם כי לא מומלץ מיד בסיום אימון. יותר לפני השינה בלילה או במהלך היום.
בברכה
גל