PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על בנצ' פרס (אחיזה)

North
03-12-10, 10:58
ראיתי את הסרטונים של מארק ריפטוו והוא אמר שאם נניח יש את הפסים האלה במוט אז לשים את הזרת שם...יעני לא להחזיק אחיזה רחבה כלכך...

הייתי רוצה לדעת מה ההבדל בין אחיזה כזאת לרחבה יותר..למה לא להחזיק רחבה יותר?
ואם האחיזה הזאת קשה יותר בד"כ מאחיזות רחבות יותר?
ואם בכלל הקשבתי נכון למה שהוא אמר?

תודה מראש.

eatinpie
03-12-10, 19:24
לפי מה שאני שמעתי אצל ריפטו הוא אומר שכשאתה מבצע בנץ' פרס עלייך להיות במצב כזה שכשאתה מוריד את המוט לחזה האמות שלך מקבילות זו לזו ומאונכות לקרקע.

כדי להשיג את המצב הזה מה שאני עושה זה לעשות את התרגיל בלי מוט כשאני על הספסל (לקפל את המרפקים), להגיע איתם למצב הרצוי כשהם מכופפים (אמות מאונכות לקרקע), מחזיר את הידיים למעלה ותופס את המוט.

אחיזה כזאת עובדת בצורה טובה ביותר על טווח התנועה של השריר, היא בעלת התנועה הגדולה ביותר. כשאתה מבצע את התרגיל באחיזה רחבה אתה לא מנצל את טווח התנועה.
אינני יודע אילו יתרונות אחרים יש לביצוע התרגיל באחיזה רחבה, אבל אני בטוח שיש כאלו.

Nothin_BuT_A_Peanut
03-12-10, 19:34
אחיזה רחבה=יותר עומס על הכתף הקידמית,פחות טווח תנועה,ועובד את החלק החיצוני של החזה.

עדיף לעבוד איך שהכי נוח לך לעשות שכיבות שמיכה,תיקח ת'עצה של eatinpie+ תוודא שזה רחב יותר מרוחב כתפיים,אך לא רחב מידי. את האמת זה גם תלוי במבנה גוף שלך, יש אנשים 2 מטר שתופסים בקווים באלו עם אגודל בכלל וזה טוב להם.. אך כל אחד ומה שמתאים לו.