PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי זמן מנוחה בין סט לסט

shual
09-12-10, 18:16
מה קורה אנשים?
רציתי לדעת שאלה שבאמת מציקה לי בזמן האחרון. הזמן מנוחה בין סט לסט.. לפי המאמרים שקראתי מנוחה של 5 דקות בין סט לסט בתוכנית סס הוא זמן טוב וסביר כל עוד זה זמן מספיק בשביל להרים משקל כבד. ולגבי גם התפתחתי בצורה מאוד יפה למרות המנוחות הארוכות.

רוב האנשים שמתאמנים באמת שנים אומרים לי שעדיף לנוח 2 וחצי דקות גג בין סט לסט וזה הזמן שאסור לעבור אותו.

אז השאלה שלי היא כמה באמת צריך לנוח?
אני עדיין נמצא בתוכנית ss

תודה לכולם

godam
09-12-10, 18:45
באמת שאלה קשה ...............

בלי להסטלבט תעשה תתוכנית כפי שכתוב

GSP
09-12-10, 19:11
ככל שזמן המנוחה בין סט לסט הוא קצר יותר ככה הקריעה של סיבי השריר היא יותר אפקטיבית אבל מצד שני אם לא תצליח להשלים את הסט השני או השלישי שלך כי לא הספקת להתאושש לא עשית בזה כלום ויש גם אפשרות של פציעה כי אתה עדיין מאוד חלש והטכניקה לא תהיה בשמיים ..בגלל זה עדיף לנוח כמו שצריך במשקלים הכבדים בין הסטים של העבודה אפילו 7-8 דקות אם זה מה שיידרש לך כדי להשלים את הסט כמו שצריך

Scylla
10-12-10, 04:53
הכל תלוי גם באיזה תרגיל מדובר, סקוואט ב80% מrm הרבה יותר מעייף ומצריך התאוששות מאשר סט של 100% rm של יד קדמית.

IdaNP
10-12-10, 10:23
כשתגיע למשקלים כבדים בss אתה תראה עד כמה זה עוזר לחכות כמה דקות בין הסטים של העבודה. המטרה היא אחרי הכל להרים כבד, לא משנה באיזה מחיר. אתה תגדל ותתחזק גם אם תחכה 7 דקות בין הסטים ותצליח משקלים כבדים.

shual
10-12-10, 12:24
הבנתי. תודה על העזרה אנשים. אני ימשיך בדרך שלי ויחכה כמה דקות שאני יצטרח בשביל להרים את המשקלים הכבדים

IdaNP
10-12-10, 14:14
בהתחלה של ss, אני אישית לא הרגשתי צורך לנוח יותר מ2-2 וחצי דקות בין הסטים כי עוד לא התקרבתי לשבירת שיאים. גם כשהתחלתי לשבור הסתדרתי עם 3 דקות והמשכתי להתקדם. אבל כשאתה מגיע למשקלים שבאמת כבדים לך אתה תצטרך לחכות יותר, ואפילו הרבה יותר.

SmokingSnake
10-12-10, 14:57
בתכנית כוח אמורה להיות התאוששות בין 4-7 דקות, כמובן שאם מאוד קל ואתה עושה משקלי נוצה גם 2 דקות יספיקו, או כמו בחימום, בלי מנוחה בכלל

אל תקשיב לכל מי שמתאמן "שנים" כי 99% מהאנשים בחיים לא שמעו/עשו תוכנית כוח וגרוע מכך, רובם גם בחיים לא עשו סקוואט נורמלי ומלא/דדליפט, אז אין להם מושג מה ההרגשה ואין להם מושג מה זה להתאמץ באמת חוץ מבנץ' פרס שעושים בזוגות "כדי להרוויח את השלב האקצנטרי" בחצי מהסט