PDA

צפה בגרסא המלאה : קפאין לפני ריצה

talp
12-12-10, 00:21
אני מתלבט אם לשתות קפה שחור חזק(אין לי תקציב לתוסף) לפני ריצות של 10 ק"מ במטרה לשרוף יותר שומן(ניוד השומן וכו').
קודם כל אני מפחד שזה יעלה לי תוך כדי הריצה, ודבר שני בגלל שאחרי כמה זמן יש פתאום נפילה ותשישות במיוחד אם זה בריצה ארוכה.

אז השאלה היא אם לשתות, כמה זמן לפני הריצה עצמה לשתות והאם יש סיכוי לתשישות במהלך הריצה?
תודה :)

Scylla
12-12-10, 01:52
קפאין לא אמור לרדת כ"כ מהר (מנסיוני לפחות) קח על בטן ריקה ואין סיבה שתחווה נפילת מתח באמצע הריצה. עד כמה שידוע לי 20-30 דק' לפני הריצה, על בטן ריקה (חשוב).

ח1צן
12-12-10, 02:17
יותר, 50-60 דקות

גל ציון-פור
12-12-10, 11:40
כמה זמן לוקח לך לרוץ את ה-10 ק"מ?
קפאין מגיע לשיאו בזרם הדם בערך לאחר 60 דקות מרגע צריכתו.
חשב לך את זמן הצריכה על מנת שיגיע לשיאו כאשר אתה נכנס לשלבים הקשים יותר של הריצה...
בברכה
גל

hadash
12-12-10, 15:07
אני בהשפעה של הקפאין למשל 6-8 שעות אחרי שאני לוקח אותו
אני לוקח שעה לפני
ככה שאני מתחיל את האימון בבום
ואני תמיד מתחיל בדבר שהכי קשה ומעצבן אותי

talp
12-12-10, 15:56
התוצאה האחרונה והכי טובה שלי הייתה 48:30... אבל נראה לי שלשתות חצי שעה לפני הריצה יכביד עלי וזה יעלה לי... מה קורה אם אני שותה שעה לפני הריצה את הקפה ובתחילת הריצה אני מגיע לשיא של האנרגיה? מה יהיה בסוף הריצה אחרי 40 דקות? אגב 2 כפיות קפה גדושות זה מספיק לא? בכל מקרה אני רץ בערך 3-4 שעות אחרי האוכל ככה שאני רץ על בטן ריקה... תודה על התגובות

אור-לי
12-12-10, 22:28
לי קפאין בקפה לא כזה משפיע. אתה משתמש אולי בטבליות קפאין ?

talp
14-12-10, 18:40
שמעו היום עשיתי ריצה עם כוס קפה(2 כפיות קפה גדושות) בלי לאכול ארוחת צהריים, ואחרי אימון אתמול(כולי תפוס) ושיפרתי את השיא ב 20 שניות(אחרי 5 ק"מ שיפרתי ב 50 שניות בלי לשים לב), אחרי ששלשום לא הצלחתי לסיים את הריצה בכלל(עשיתי 9 ק"מ ב 45 דקות, אם הייתי מסיים הייתי עושה בערך 51 דקות במקרה הטוב)

Kipper
14-12-10, 23:51
אל תוותר על האוכל - במיוחד על ארוחת צהרים (אנלא יודע במקרה שלך אבל אצלי לפחות זו הארוחה עמוסת הפחמימה) - האוכל יתן לך אנרגיה ולא פחות חשוב מהקפאין.
בלי אנרגיה בגוף גם הקפאין לא יזיז אותך לשום מקום.
תשתה את הקפאין שעתיים אחרי האוכל ואז תלך לרוץ...

talp
15-12-10, 10:39
אל תוותר על האוכל - במיוחד על ארוחת צהרים (אנלא יודע במקרה שלך אבל אצלי לפחות זו הארוחה עמוסת הפחמימה) - האוכל יתן לך אנרגיה ולא פחות חשוב מהקפאין.
בלי אנרגיה בגוף גם הקפאין לא יזיז אותך לשום מקום.
תשתה את הקפאין שעתיים אחרי האוכל ואז תלך לרוץ...
אני יודע זה היה חד פעמי..