PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בנוגע לעלייה במשקל של הסקוואט

Razor1991
13-12-10, 21:42
בס"ד

אז ככה, יום ראשון עשיתי אימון b (סקוואט, פרס, ובנט אובר) עכשיו עשיתי 50 קילו סקוואט (עם חימום כמו שצויין במאמרים כאן, עכשיו השרירים שלי קצת תפוסים (גב תחתון, ארבע ראשי וירך אחורית), לא ברמה קריטית אבל תפוסים חח, עכשיו אני לא יודע עם מחר לעלות ב-5 קילו בסקוואט או ב2.5, כי אני מפחד להיכשל עם 55 קילו.

הנתונים שלי הם: 62 קילו, 1.78 בן 19.5
זה אימון הss הרביעי שלי.

דבר נוסף: זה לא מוזר לעשות גם דד ליפט וגם סקוואט באותו אימון? כלומר הדד ליפט עובד משמעותית גם כן על השרירים שהסקוואט עובד לפי הידוע לי. אשמח להסבר :]

IdaNP
14-12-10, 00:22
תאכל ותישן והסקוואט 55 לא יהיה בעיה. אולי קשה לך גם כי הטכניקה קצת לא נכונה, תעלה וידאו ויגידו לך פה מה לשפר.
דדליפט עובד על יותר שרירים בגב ובאמה מאשר הסקוואט.

Razor1991
16-12-10, 10:59
בס"ד

תודה אחי, עשיתי 55, לצערי לא אכלתי מספיק לפני האימון הרגשתי קצת רעב לקראת הסוף של האימון (בדד ליפט חח). בסט השלישי בחזרה החמישית ירדתי כנראה יותר מדי ופשוט לא היתה לי היכולת לעלות עם המשקל, מה גם שאני בטוח שהנשימה שלי לא נכונה, אני מנסה לנשום כמו שהסבירו פה, בתחילת התרגיל (כשאתה למעלה) אתה לוקח אוויר, יורד למטה ורק לקראת סוף העליה מוציא אוויר וחוזר חלילה. עכשיו זה גרם לזה שהנשימה שלי לא היתה סדירה וכדי להסדיר אותה כדי שאני אוכל לעשות את שאר החזרות אז הייתי עם המשקל על הגב שלי סתם (כלומר עמדתי וחיכיתי שהנשימה תסתדר קצת) ואני בטוח שזה גם מה שגרם לזה שאת החזרה האחרונה לא הצלחתי + כנראה טכניקה לא טובה.
זה לגיטימי שבהתחלה זה ככה שמנסים לנשום כמו שהסבירו? חחח...כי זה ממש מתיש להשאר עם המשקל על הגב בעמידה לזמן ממושך...

היום אני צריך לעשות 60 קילו סקוואט אני מקווה מאוד שאני אצליח...בעזרת השם יהיה בסדר חח.

קפטן שלד
16-12-10, 13:52
תעלה סרטון, אולי הטכניקה שלך דפוקה.

איש הלילה
16-12-10, 15:50
55-60 קילו סקוואט זה משקל נמוך. אין שום סיבה להיכשל עם משקל כזה.

קודם כל, אתה חייב להכניס עוד חלבון ועוד קלוריות, 62 קילו משקל גוף לגובה שלך זה מעט מאוד. אתה חייב להוסיף עלייך מסת שריר (מתאר לעצמי שזאת המטרה גם, בין היתר).

דבר שני כמו שהשלד אמר תעלה סרטון שנראה את הטכניקה, כי זה נשמע קצת מוזר כל העסק...
בנוסף תקפיד לנוח מספיק בין הסטים (כמה שצריך על מנת להשלים את הסט, כולל לסדר את הנשימה וכו').

אם יש לך שאלות תכופות, אולי כדאי לפתוח לוג שם תוכל לרכז את כל השאלות ולקבל פידבאק "חי" לאורך התוכנית, על כל אימון, כל תרגיל שאתה מעלה לו סרטון וכו' ...

subzero1122
16-12-10, 19:44
קראת את הספר?
אין מצב שקראת תספר ואתה בא עם שאלות כאלה.

Razor1991
18-12-10, 18:33
בס"ד

תודה לכם על העזרה. בעזרת השם מחר אני אצלם ואעלה לפה סרטון. לא אמורה להיות בעיה להרים 60 קילו גם אם זה למעשה המשקל שלי כמעט? חח.

אני לא ציינתי שקראתי את הספר, ראיתי את הסרטונים שבהם ריפטו מסביר כיצד לבצע את התרגילים וקראתי את המאמר שרשמו פה על הss. אין לי כל כך פנאי לקרוא את הספר לצערי וסתם שאלה לידע כללי, אין גירסה שלו בעברית, נכון?

בקשר למסה - אני משתדל לאכול כמה שאני יכול פשוט הצבא והתפקיד שלי גורמים לי שאני לא יכול לאכול כמו שאני באמת רוצה, אני משתד לאכול את ה3400 קל' ביום למרות שלפעמים לא נראה לי שאני מגיע לזה (אלא אם כן אני בבית ואז אני מצליח).

Razor1991
18-12-10, 19:04
בס״ד

מצטער על הדאבל פשוט זה לא נותן לי לערוך את ההודעה משום מה

דרך אגב עשיתי ביום חמישי 60 סקוואט היה מעולה וסיימתי בהצלחה חח, לא יכול לומר שלא הרגשתי מאמץ כי כן הרגשתי את האימון והשאלה שלי אם 60 קילו אמור להיות לי קל ברמה שאני עושה את האימון ללא מאמץ משמעותי או שבסט השני והשלישי שתי החזרות האחרונות אמורות להיות מלוות במאמץ חח?