PDA

צפה בגרסא המלאה : משמעות החגורה

Deadlift
18-12-10, 16:53
הרבה פעמים נזרקו פה כמה הערות על חגורות,ואני אשמח אחת ולתמיד להבין מה התפקיד העיקרי של החגורות הללו+אם יש לכם מאמר בנושא אני אשמח לקבל אותו.
תודה רבה ויום טוב.

Hellyeah
18-12-10, 17:32
להחזיק\לשפר את הלחץ הבטני

daniel maron
18-12-10, 22:01
לשמור\להחזיק את השרירים התוך בטניים כמו שנאמר למעלה.
הרבה חושבים שזה נועד רק כדאי "להפחית לחץ על הגב"...

subzero1122
19-12-10, 23:09
לשמור\להחזיק את השרירים התוך בטניים כמו שנאמר למעלה.
הרבה חושבים שזה נועד רק כדאי "להפחית לחץ על הגב"...

תמיד רציתי לדעת למה בילדרים שמים חגורה בקרלז...

הליצן המרקד
20-12-10, 00:36
זה עוצר תדם מלהגיע לרגליים וככה יש יותר פאמפ בביספס.

Hellyeah
20-12-10, 13:10
תמיד רציתי לדעת למה בילדרים שמים חגורה בקרלז...
חח הם לא שמים אתזה בקרלז, הם פשוט באים עם זה לכל האימון, כדי שיחשבו שהם מתעסקים עם משקלים גבוהים

Deadlift
20-12-10, 13:59
מזה לחץ בטני? יעני בלי זה הבטן תתפוצץ החוצה כל המעיים ינזלו לך על המוט מה זאת אומרת xd?

ח1צן
20-12-10, 14:21
מזה לחץ בטני? יעני בלי זה הבטן תתפוצץ החוצה כל המעיים ינזלו לך על המוט מה זאת אומרת xd?

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח xd! אחי xd אחי! אקס די אחי!!!!!!!!!!!!

לא.

Danielo
20-12-10, 14:53
חחח מישהו אמר לי שהוא עושה קרלז בשכיבה בספה בשיפוע חיובי,כדי שלא יהיה לחץ על הגב...
עצוב.

Hellyeah
20-12-10, 15:43
פרוש אחי

Cuba
20-12-10, 16:49

XD‏‎‏‎‏‎‏‎

Cuba
20-12-10, 16:49
‎‏‎‏‎‏‏‎‎DX

Deadlift
20-12-10, 17:03
תרגיע... - השלד
האם החגורה נועדה כדי "להחליף" שרירי בטן וגב תחתון?

ח1צן
20-12-10, 18:05
לא

.

Hellyeah
20-12-10, 18:09
תרגיע... - השלד

היא נועדה בשביל שילדים כמוך יישאלו למה היא נועדה

godam
20-12-10, 18:10
משמעות החגורה = משמעות החגורה היא סימן לבגרות ליציבות ואורח חיים בריא עם סקוואט 150 +
ושישלך זין יותר גדול משלכולם במכון !!!!!!!11 חהה חהה חה

subzero1122
20-12-10, 18:41
תרגיע... - השלד

כן אחי, ליגאל הנאצי שמו אותה בניתוח, זה חגורה מפלטינה.

godam
20-12-10, 18:45
זהר שערבים יבואו בלילה ויגנבו לך אותה חחח....

הליצן המרקד
20-12-10, 18:48

כן אחי xd

קפטן שלד
20-12-10, 22:10
אני השמח לדעת מה זה xd

Deadlift
20-12-10, 22:44
מה "תרגיע". כי הם באים לזבל ת'מוח ברצינות.
מילא סאבזירו והנחש המעשן שמדי פעם רושמים הודעות בעלות תוכן איכותי שהן לא הטרלות ובאים לעזור,המון נמצאים פה סתם בשביל להטריל ולחפור,וזה באמת מציק. אני בא ושואל שאלה במטרה לקבל תשובה,לא במטרה שתתחילו לחשוב שאתם מצחיקים,או שאתם מגניבים,או שאתם מעליבים מישהו.

Hellyeah
20-12-10, 22:47
הסבירו לך שזה עוזר ללחץ הבטני
אתה אומר ''מה אם לא יהיה לי אתזה הבטן שלי תתפוצץ? Xdxddxxxxddxdxd''

Deadlift
20-12-10, 22:48
הסבירו לך שזה עוזר ללחץ הבטני
אתה אומר ''מה אם לא יהיה לי אתזה הבטן שלי תתפוצץ? Xdxddxxxxddxdxd''

ללחץ הבטני. מזה אמור להגיד לי? בנאדם יכול לשאר שמעודף לחץ על איזור מסויים האיזור יקרע ולרוב זה יהיה נכון. וראיתי אנשים עושים סקוואטים כבדים גם בלי חגורה,אז מה הכוונה של לחץ בטני?

Hellyeah
20-12-10, 22:50
זה אמור להגיד לחץ בטני
יש לחץ בבטן כשאתה מרים משקלים כבדים
החגורה באה לעזור
וגם יש את גוגל אנחנו חיים ב2010

Deadlift
20-12-10, 22:51
זה אמור להגיד לחץ בטני
יש לחץ בבטן כשאתה מרים משקלים כבדים
החגורה באה לעזור
וגם יש את גוגל אנחנו חיים ב2010

נו,אז יש לחץ בבטן. יש גם לחץ שאני מרים 400 קילו בלי חגורה ולא קורה כלום. יש דרכים להוריד לחץ בטני ללא שימוש בחגורה?

קפטן שלד
20-12-10, 22:52
נו,אז יש לחץ בבטן. יש גם לחץ שאני מרים 400 קילו בלי חגורה ולא קורה כלום. יש דרכים להוריד לחץ בטני ללא שימוש בחגורה?

למה שתרצה להוריד לחץ תוך-בטני?

Deadlift
20-12-10, 22:53
למה שתרצה להוריד לחץ תוך-בטני?

למה שאני ארצה להגביר לחץ תוך בטני?

לחץ תוך בטני גבוהה מדיי יכול להתקשר לקילה?

Alon332
20-12-10, 22:54
נו, זה עוזר לך לנצל את שרירי הבטן יותר ביעילות קיצר.

Deadlift
20-12-10, 22:55
נו, זה עוזר לך לנצל את שרירי הבטן יותר ביעילות קיצר.

יופי,זה מה שחיפשתי. תשובה קצרה ולעניין. תודה רבה אלון,אתם יכולים לנעול את האשכול תודה.

קפטן שלד
20-12-10, 22:58

לחץ תוך בטני מייצב את עמוד השדרה. אני לא יודע כלום על קילה

Hellyeah
20-12-10, 22:58
אנחנו באמת יכולים! Xdxdxdxdxd
dumbel-dor

subzero1122
20-12-10, 23:59

זה שנוי במחלוקת.
"התפרצות" של קילה באמת מגיעה הרבה מאוד פעמים אחרי הרמת משאות כבדים או אימון כבד וכו', אבל לפי מחקרים ובדיקות הדעה הפופולרית היא שמי שמקבל קילה אלה בדרך כלל אנשים שגנטית השרירים בדופן הבטן שלהם חלשים ומועדים לקילה.
בכל מקרה אף פעם לא יזיק לחזק את הבטן (לא ע"י כפיפות וכו' אלא ע"י סקבטים וכו').
בגדול מבוגרים סובלים המון מקילה, בעיקר בגילאים של 50-60 במינימום, אלה הגילאים שכבר הנסיגה בגוף ממש מורגשת ואיתה היכולת של השרירים בבטן להתמודד להחזיק את כל האיברים הפנימיים ואת הבטן כמו שהיא.

אתה יכול להסתכל שרוב המשתמשים כאן מרימים משקלים גבוהים מאוד ביחס לממוצע באוכלוסיה (ביחס לאדם רגיל שלא מתאמן), לא זכור לי שנפתח כאן פוסט על זה.

לעוד מידע אתה תמיד יכול לחפש באינטרט במקום להסתמך על הסבלנות הממילא לא גדולה של הטר1לים פה (אני אפילו לא יודע מאיפה גייסתי כוח לכתוב את כל זה).

לגבי לחץ תוך בטני, כמו שהשלד אמר, זה עוזר לשמור על עמוד השדרה, עוזר לך לשמור על כל הגוף יציב וחזק, אלה דברים שאתה רוצה שיהיו בתרגילים שאתה עושה, שלא תעשה סקבט ופתאום תתחיל להתנדנד כמו נדנדה.

עכשיו לתוכן הטרולי בהודעה:

נדב פלדמן הוא כירורג, ואחרי שיגאל הנאצי לא הגיע למספר תורים שקבע הוא החליט לשלוח אותו לכירורגיה דחופה בביילינסון, שם אובחן לו בקע ב1לב1לי שתוקן ע"י ל1ח1ת פלטינה וכדורי פלסטלינה.

subzero1122
21-12-10, 00:04
ללחץ הבטני. מזה אמור להגיד לי? בנאדם יכול לשאר שמעודף לחץ על איזור מסויים האיזור יקרע ולרוב זה יהיה נכון. וראיתי אנשים עושים סקוואטים כבדים גם בלי חגורה,אז מה הכוונה של לחץ בטני?

בוא ניקח דוגמא, החייזר שוקל 95 קילו נגיד, נביא איתנו גם קיר בטון ששוקל 95 קילו
תנסה לדחוף את שניהם, תקבל אותה התנגדות ותייצר כוח דומה אם לא זהה

אם החייזר יחליט שהוא רוצה להתנגד וינסה לדחוף אותך, רק כדי להשאר עומד אתה תצטרך לייצר כוח, וכדי להזיז אותו תצטרך לייצר כוח רב יותר.
זה כל הפרנציפ עם החגורה, כשהחגורה מתנגדת אתה יכול לייצר יותר כוח כנגדה.

SmokingSnake
21-12-10, 01:06
חגורה- יש הרבה מחקרים בעד ונגד, בגדול היא כמו שכבה נוספת של רחב בטני, רשמו פה הכל כבר, בלי שום קשר אני משער(כי עוד לא ניסיתי) שיש הרבה יותר בטחון עם חגורה טובה עליך וכל הcore מרגיש הרבה יותר יציב.

בקשר לקילה(או הרניה בשמו הרפואי) לפי מה שאני יודע יש המון סוגים קודם כל(בדרך כלל לא יהיה קילה בבית שחי אבל נאמר), לרוב זה באזור הבטן והמפשעה, מה שקורה זה שאחת רקמות חיבור של שרירי הבטן נקרעת או שנוצר בה חור(יכול להיות ממאמץ אקוטי וחריף, אפילו שיעול חזק לדוג' הרניה בבטן, או מהדרדרות שלא טיפלו בה הרבה זמן, לדוג' מרגישים גושים במפשעה, כאבים קלים, וממשיכים להתאמן בעצימויות גבוהות.)
במקרים פשוטים יש בליטה קלה וכאבים קלים(המעי הגס עדיין בגבולות שלו) במקרה יותר גרוע יכול להיות גם חור גדול, חלק יותר רציני מהמעי ייצא מהמקום למטה, יהיו כאבים בכל תזוזה במקום ואפשר להגיע אפילו לחסימה במעיים ונמק אפילו(- מצב קיצוני, כאבי תופת, מנתחים/שמים רשת רפואית ומחברים אותה לרקמת חיבור בבטן)
אם תאמן את הבטן בהדרגה ובצורה טובה, אין סיבה שתקבל הרניה במהלך אימון, תכנית ליניארית טובה זה אחלה דרך להרגיל את הבטן ללחץ תוך בטני ולחזק אותה, וכמובן, לעשות סקוואט ודדליפט טובים וכבדים

הליצן המרקד
21-12-10, 01:37

לשהר אחי לשהר xd

subzero1122
21-12-10, 03:00
חגורה- יש הרבה מחקרים בעד ונגד, בגדול היא כמו שכבה נוספת של רחב בטני, רשמו פה הכל כבר, בלי שום קשר אני משער(כי עוד לא ניסיתי) שיש הרבה יותר בטחון עם חגורה טובה עליך וכל הcore מרגיש הרבה יותר יציב.

בקשר לקילה(או הרניה בשמו הרפואי) לפי מה שאני יודע יש המון סוגים קודם כל(בדרך כלל לא יהיה קילה בבית שחי אבל נאמר), לרוב זה באזור הבטן והמפשעה, מה שקורה זה שאחת רקמות חיבור של שרירי הבטן נקרעת או שנוצר בה חור(יכול להיות ממאמץ אקוטי וחריף, אפילו שיעול חזק לדוג' הרניה בבטן, או מהדרדרות שלא טיפלו בה הרבה זמן, לדוג' מרגישים גושים במפשעה, כאבים קלים, וממשיכים להתאמן בעצימויות גבוהות.)
במקרים פשוטים יש בליטה קלה וכאבים קלים(המעי הגס עדיין בגבולות שלו) במקרה יותר גרוע יכול להיות גם חור גדול, חלק יותר רציני מהמעי ייצא מהמקום למטה, יהיו כאבים בכל תזוזה במקום ואפשר להגיע אפילו לחסימה במעיים ונמק אפילו(- מצב קיצוני, כאבי תופת, מנתחים/שמים רשת רפואית ומחברים אותה לרקמת חיבור בבטן)
אם תאמן את הבטן בהדרגה ובצורה טובה, אין סיבה שתקבל הרניה במהלך אימון, תכנית ליניארית טובה זה אחלה דרך להרגיל את הבטן ללחץ תוך בטני ולחזק אותה, וכמובן, לעשות סקוואט ודדליפט טובים וכבדים

תקרא מה שכתבתי, לקבל קילה זה לא בהכרח קשור למה עשית ומה אתה עושה, וזה שתתאמן במכון לא יגרום לזה שלא תקבל קילה

Deadlift
21-12-10, 14:26
סאבזירו והנחש המעשן,תודה רבה על התשובה המפרוטת והטובה,עזרתם לי מאוד.

הליצן המרקד
21-12-10, 19:10
בהצלחה פש1ש
אם אתה קונה חגורה בקרוב תכתוב פה אני אדסר לך מישהו להזמין איתו