PDA

צפה בגרסא המלאה : היום בחדשות ערוץ 2

ran_z
25-12-10, 19:54
עם דני קושמרו.
ראיתי פרומו של כתבה שהולכת להיות על אבקות חלבון - "טרנד לניפוח השרירים או נזק בריאותי"
יהיה מעניין לראות מה התקשורת המפגרת תגיד הפעם.
נקווה שהשיפור יהיה לטובה

Cuba
25-12-10, 19:58
איזה שעה

oz22
25-12-10, 20:05
חדשות של 8 בערב אבל ממה שזה נראה שזה יהיה לקראת סיום המהדורה....

ההורים שלי ראו את זה ישר נדלקו הם בונים על זה שבחדשות יגידו משו רע על זה

ואז ההורים שלי יגידו לי אמרנו זה סתם חארטה זה לא עושה כלום זה לא בונה כלום...

incognito
25-12-10, 20:11
עוד כמה דקות יהיה בחדשות ערוץ 2 כתבה על אבקות חלבון למי זה טוב אם זה מזיק והכל עכשיו אני יודע שזה לא מזיק רק רציתי שתפתחו טלויזיה ותראו מה אומרים ואני מטער אם ההודעה לא במקום הנכון

ANABOL
25-12-10, 20:13
עוד פעם אלו הושטויות שלהם
בטח יגידו שאבקת חלבון מסוכות והרגות בני אדם :)

איזה תקשורת של ליצנים, תמיד מנסים להזיק

ran_z
25-12-10, 20:13
cuba - כמו ש-oz אמר, נראה לי זה בסביבות סוף המהדורה שמשודרת עכשיו אבל אל תתפוס אותי במילה.
oz - תכל'ס לא יהיה נעים אם יתחילו להגיד שזה מזיק, אחר כך באמת הורים תופסים על זה טרמפ, כי זה חדשות ערוץ 2 לא איזה תחנת טלוויזיה מאל-ג'זירה.
בנוסף, אם הם סתם טועים ומטעים, הם יכולים לפגוע להרבה אנשים בפרנסה, וזה לא דבר נחמד ורצוי.
נקווה שהם יהיו שקולים וחכמים בכתבה.

ran_z
25-12-10, 20:14
נפתח על זה כבר פוסט. אין צורך ב-2

oz22
25-12-10, 20:21
cuba - כמו ש-oz אמר, נראה לי זה בסביבות סוף המהדורה שמשודרת עכשיו אבל אל תתפוס אותי במילה.
Oz - תכל'ס לא יהיה נעים אם יתחילו להגיד שזה מזיק, אחר כך באמת הורים תופסים על זה טרמפ, כי זה חדשות ערוץ 2 לא איזה תחנת טלוויזיה מאל-ג'זירה.
בנוסף, אם הם סתם טועים ומטעים, הם יכולים לפגוע להרבה אנשים בפרנסה, וזה לא דבר נחמד ורצוי.
נקווה שהם יהיו שקולים וחכמים בכתבה.

בכל מקרה זה לא ממש ישנה כי כל עוד מעלים כתבה בחדשות על האבקות

זה אומר שזה כבר לאור שלילי, הרי כל דבר שמשדרים בחדשות זה דברים שליליים אין דבר אחד טוב.

ולך תתחיל להתווכח עם אנשים שראו ת'כתבה ובגלל הכתבה מנסים לשכנע אותך שזה סתם "רעל" או

שזה לא ממש עוזר אם אתה שותה את זה.

godam
25-12-10, 20:24
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח טרנד לניפוח השריר עלק

njfgn jg
25-12-10, 20:24
דווקא הייתה לא מזמן כתבה בערוץ 10 שהייתה בעד אבקות חלבון.

oz22
25-12-10, 20:27
דווקא הייתה לא מזמן כתבה בערוץ 10 שהייתה בעד אבקות חלבון.

אתה יכול אולי למצוא אותה בבקשה?

ran_z
25-12-10, 20:34
inco - מיזגתי בין הפוסטים שנפתחו.

לנוחיותכם, כתבה חדשה על אבקות חלבון באתר:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=1889&CategoryID=81

ח1צן
25-12-10, 20:41
חחחחחחחחחחחחחחחח יואואואו כמה צחקתי עכשיו חחחחחחחח עלק מצלמה נסתרת ההיא אומרת לו " אתה יללדדדדדדדדדדדדד!!! אתה גדללללללל!!!! מה אתה צריך אבקת חלבון!!!!!!!!!!!!!!!!!!" חחח והכי מצחיק עם התופעת לוואי גזים חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח וואי זה אחד הטובים מזל שנתקתלתי באשכול הזה

ran_z
25-12-10, 20:46
צ'מע, אבל סה"כ זה עצוב. הם מביאים להתראין בכתבות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה: מרצים בכירים מוינגייט; תזונאים קלינים; פיזיולוגים ורופאים עם התמחות ברפואת ספורט. עכשיו מה תגיד להורים? אני צודק וכולם מדברים שטויות. זה לא פשוט להתמודד עם הכתבות האלה.

oz22
25-12-10, 20:47
איך שהכתבה הזאת נגמרה המריבות אצלי התחילו...

"הפרופסור אומר שזה מזיק אז אם הפרופסור אומר שזה מזיק אתה מבין יותר טוב ממנו"?

הפרופסור אמר שזה מזיק לכליות אם אתה אוכל מזה יותר מדי"...

njfgn jg
25-12-10, 20:49
חחח ההורים שלי קראו לי לראות את הכתבה על הסטרואידים האלה שאני קונה כל פעם

bolt
25-12-10, 20:51
צ'מע, אבל סה"כ זה עצוב. הם מביאים להתראין בכתבות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה: מרצים בכירים מוינגייט; תזונאים קלינים; פיזיולוגים ורופאים עם התמחות ברפואת ספורט. עכשיו מה תגיד להורים? אני צודק וכולם מדברים שטויות. זה לא פשוט להתמודד עם הכתבות האלה.

בלי צחוק אם הביאו את כל החבר'ה שהזכרת (לא ראיתי את הכתבה) אולי יש משהו בדברים שלהם? בכל זאת למי כבר אפשר להקשיב בנושא הזה אם לא להם? למוכר בחנות תוספים?

ran_z
25-12-10, 20:58
בלי צחוק אם הביאו את כל החבר'ה שהזכרת (לא ראיתי את הכתבה) אולי יש משהו בדברים שלהם? בכל זאת למי כבר אפשר להקשיב בנושא הזה אם לא להם? למוכר בחנות תוספים?

הכתבה היתה לא תקינה משום שהיא היתה מגמתית.
אני סטודנט והייתי צריך לעשות עבודות מחקר כאלו ואחרות בנושאים שונים ואני עדין עושה. אז אוקי, נכון, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, יש בעד ונגד וכד' אבל לצריך להציג לצופה את מכלול הדברים.
הם עשו כתבה ואמרו - גרוע, גרוע, גרוע. הסתימה הכתבה ועכשיו לפרסומות.
לא ככה עושים כתבה.
אני בן 27 ואני צריך לקבל טלפון מאבא שלי ששואל אם ראיתי את הכתבה בערוץ 2.

Ermac1122
25-12-10, 20:59
סה"כ לא משהו מפתיע, והאמת שזה די נכון לשם שינוי.
חלקכם בטח לא יסכימו, אבל סה"כ מה שהם ניסו להעביר זה שהאבקות לא נחוצות לרוב האוכלוסיה
רובנו יכולים להגיע לכמות החלבון הדרושה בלעדיהן, סה"כ למתאמני עלית זה נחוץ להגיע לכמויות גבוהות.
אני שוקל 130 קילו כך שאני אמור לצרוך הרבה יותר מהילדים שקונים את ההאבקות, ואני מגיע לכמות החלבון שלי בלי שום אבקה.

טלסביון
25-12-10, 21:00
חח הרג אותי

ח1צן
25-12-10, 21:01
הכתבה היתה לא תקינה משום שהיא היתה מגמתית.
אני סטודנט והייתי צריך לעשות עבודות מחקר כאלו ואחרות בנושאים שונים ואני עדין עושה. אז אוקי, נכון, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות, יש בעד ונגד וכד' אבל לצריך להציג לצופה את מכלול הדברים.
הם עשו כתבה ואמרו - גרוע, גרוע, גרוע. הסתימה הכתבה ועכשיו לפרסומות.
לא ככה עושים כתבה.
אני בן 27 ואני צריך לקבל טלפון מאבא שלי ששואל אם ראיתי את הכתבה בערוץ 2.

תעשה לו הל...או? אב...לא שומ...תך אין פ....ליטה תהיה בק...בי...אי

Hellyeah
25-12-10, 21:03
חח
''אבקת ניפוח חלבונים''
אבקת חלבונים זה רק למתאמנים מקצועיים *תמונה של מישהו מוזרק מרים גביע*
אפקת חלבון מנפחת את השרירים אבל גם עושה סרטן ואי ספיקת כליות

hypertrophy
25-12-10, 21:05
מישהו יכול להעלות את הכתבה לפה??
צילמו אצלנו בגו אקטיב

ANABOL
25-12-10, 21:05
כתבה חארטה ומגמתית כמו תמיד.
לא דוגמה לשום דבר.

רקפת אראיל בעצמה ממליצה על תוספי תוספי תזונה שרוצים לצבור מסה כאשר היא נותנת ייעוץ תזונה בתשלום.

באמת שטויות, אין אף מחקר שתומך בנזקים הבריאותים שתאורו.... שטויות במיץ

ANABOL
25-12-10, 21:06
איך שהכתבה הזאת נגמרה המריבות אצלי התחילו...

"הפרופסור אומר שזה מזיק אז אם הפרופסור אומר שזה מזיק אתה מבין יותר טוב ממנו"?

הפרופסור אמר שזה מזיק לכליות אם אתה אוכל מזה יותר מדי"...

תן לאמא שלך לקרוא את הכתבה שעלתה באתר, לפחות בא יש סימוכין
ודא"ג תסביר לה שמשרד הבריאות מאשר את כל המוצרים האלו...

oz22
25-12-10, 21:07
לך תתחיל להתווכח עם אבא שלך שאומר לך "פיזיולוג בכיר בווינגייט ודוקטור לספורט לא יודעים ואתה כן"
?

Ermac1122
25-12-10, 21:08
הכי מצחיק שאבא שלי אומר לי בוא תיראה כשאני בכלל לא קונה את זה

wtf?

ח1צן
25-12-10, 21:08
חח אפילו לרשום Go Active הם לא יודעים

lifton
25-12-10, 21:11
לדעתי זו הכתבה
http://www.mako.co.il/news-channel2/Weekend-Newscast/Article-f4d53bca09e1d21004.htm

oz22
25-12-10, 21:11
תן לאמא שלך לקרוא את הכתבה שעלתה באתר, לפחות בא יש סימוכין
ודא"ג תסביר לה שמשרד הבריאות מאשר את כל המוצרים האלו...

אמא שלי נגררת בגלל שאבא שלי עשה קורס מאמנים(של כדורגל) בווינגייט והוא מדליק אותה עליי

והיא בכלל לא מבינה בזה אז היא מקשיבה לו ומאמינה לו... אצלי זה לא כמו כל אבא שלא מבין...

אצלי זה להתווכח עם אבא שמבין וכל פעם יש את הוויכוחים הללו שכבר אין כוח להתכתש איתו...

oz22
25-12-10, 21:17
לדעתי זו הכתבה
http://www.mako.co.il/news-channel2/Weekend-Newscast/Article-f4d53bca09e1d21004.htm

כן זו הכתבה

ניגרי ענק
25-12-10, 21:40
כתבה מבישה, פשוט ניפוח של עובדות מסולפות כדי לעשות סיפור בכוח.
בושה לערוץ 2.
כל ילד בן 13 שנכנס לחדר כושר אני ממליץ לו בלב שלם ובשתי ידיים לקחת חלבון, מה זה החרטאה הזאת?
לטשטש פנים כאילו נתנו להם סמים?
"מקבלים ממילא מהאוכל"?
תראו לי תפריט של ילד שמכיל מספיק חלבון בלי תוסף, הרי רוב הסיכויים שגם אחרי התוסף הוא לא יגיע לרמת המינימום.

Ermac1122
25-12-10, 21:43
בושה לערוץ 2.
כל ילד בן 13 שנכנס לחדר כושר אני ממליץ לו בלב שלם ובשתי ידיים לקחת חלבון, מה זה החרטאה הזאת?
"מקבלים ממילא מהאוכל"?
תראו לי תפריט של ילד שמכיל מספיק חלבון בלי תוסף, הרי רוב הסיכויים שגם אחרי התוסף הוא לא יגיע לרמת המינימום.

לא מסכים.
תקרא את התגובה שלי בעמוד הקודם.

מה הבעיה לילדון ששוקל 70 (במקרה הטוב) להגיע לכמות הדרושה?

lifton
25-12-10, 21:47
זה לא העיניין, הקטע שבאמת זה נראה כאילו מוכרים סמים שם. מביש.

אני מחכה אם אפשר לתגובת גל ציון פור שיפריך לנו כמה מההצהרות שנאמרו שם.

oz22
25-12-10, 21:51
בושה לערוץ 2.
"מקבלים ממילא מהאוכל"?

העניין כאן שזה לא סתם עובדות מסולפות.

מביאים לך כאן 2 קאליברים בדמותם של מולי אפשטיין-פיזיולוג בכיר בווינגייט

וד"ר אלון אליקים שהוא מומחה ברפואת ספורט שאומרים לך שלא רק שזה בונה כלום

את כל כמות החלבון שצריך אפשר להשיג מהאוכל מה גם שפרופסור אליקים מוסיף שכמות

חלבון לא פרופורציונאלית יכולה להוות נטל על הכליות. בסוף הכתבה עוד מציינים שלא על חלבונים

זה הדבר החשוב שצריך לאכול ולצרוך אלא פחמימות. עכשיו לך תתווכח עם אנשים אחרים על מה ש-2 מומחים כאלו אומרים...

SmokingSnake
25-12-10, 21:55
לא כל ילד ששוקל 40 קילו צריך גיינר ואבקת חלבון, בטח שלא כל ילד בן 13, שיאכלו בשר ועוף עדיף מלהתרגל לאבקה...

כן, בנאדם ששוקל 100 קילו ולא אוכל כמו בהמה(אחהמ אדון 130 קילו) או שיש לו אורח חיים עמוס מחוץ לבית ולא 6-7 שעות עבודה ובית ספר או שנמצא בחיטוב מתקדם וסופר כל גרם פחמימה(לא שותה 3 ליטר חלב) ולא יכול לאכול כל יום קילו חזה עוף כי זה יקר יכול להיעזר 3-4 פעמים בשבוע באבקה זה לא יקר אם לא מפריזים בה

אני אישית לא משתמש באבקה, אבא שלי אמר לי שהייתה כתבה ושזה דופק את הכליות ורק מישהו שעושה 5 אימונים בשבוע בעצימות גבוהה צריך אותה, אם זה המסר שהעבירו לציבור שסקופ חלבון בתזונה שלך ידפוק ת'כליות אז חבל, כי אלה שטויות במיץ. כמה אנשים כבר מגיעים ל5-6 גרם לקילו משקל גוף לתקופה של כמה שנים?
מאלה שמקפידים פה יש הרבה שבקושי מגרדים את ה2.5, ובnsca יש מחקרים שמראים פעילות כליות תקינה גם ב2.8 לאוכלוסיה לא מאומנת...

וואחד מכה לכל מי שמוכר את המוצרים האלה

tamir nisinboiem
25-12-10, 22:04
תשמעו ... בכתבה דיברו על רוב עם ישראל שהולך לפעילות אירובית או אחרת ולא מגיע לגירוי ורק אחרי יומים שלושה הוא הולך לעוד פעילות ומי שמתאמן יום אחרי יום זה לא נוגע אליו כי החלבון עוזר לו להתאוששות מהירה של השריר לקראת האימון הבא.
ולגבי הנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מליקיחת האבקה אני לא מומחה אבל אני לא לוקח סיכונים ואני הולך לעשות בדיקות כל כמה חודשים. הצעה תיקחו ותקפידו לגבי הכמויות של החלבון ותחשבו אותה לפי משקל הגוף שלכם.

ניגרי ענק
25-12-10, 22:05
אויש מספיק עם הסטיגמות האלה.
תוסף תזונה זה אוכל, ועם כל החרא שדוחפים במזון של היום, על כל דבר אתה יכול למצוא משהו.
רעבאק לא דיברו פה על סייקלים, אפשר לחשוב.
בנאדם יכניס סקופ וחצי חלבון אחרי אימון, מה יקרה לו? רק טוב ייצא לו מזה.
פשוט בורות וחובבנות.
לגבי מר אפשטיין, השאלה איך אתה בא אליו.
שאלו שאלות מנחות כדי לקבל את התשובות הרצויות.
לעומת זאת תן לו תפריט ממוצע של ילד, ותשאל אותו האם יש מספיק חלבון כדי לגרום להיפרטרופיה, ואז תקבל תשובה אחרת.
אין בעיה עם בחור שיודע לאכול ואוכל את הכמויות, זה מעולה, אבל כמה כאלה יש?
לרוב החובבנים אבקת חלבון יכולה רק לעזור.

Ermac1122
25-12-10, 22:05
לא כל ילד ששוקל 40 קילו צריך גיינר ואבקת חלבון, בטח שלא כל ילד בן 13, שיאכלו בשר ועוף עדיף מלהתרגל לאבקה...

כן, בנאדם ששוקל 100 קילו ולא אוכל כמו בהמה(אחהמ אדון 130 קילו) או שיש לו אורח חיים עמוס מחוץ לבית ולא 6-7 שעות עבודה ובית ספר או שנמצא בחיטוב מתקדם וסופר כל גרם פחמימה(לא שותה 3 ליטר חלב) ולא יכול לאכול כל יום קילו חזה עוף כי זה יקר יכול להיעזר 3-4 פעמים בשבוע באבקה זה לא יקר אם לא מפריזים בה

אני אישית לא משתמש באבקה, אבא שלי אמר לי שהייתה כתבה ושזה דופק את הכליות ורק מישהו שעושה 5 אימונים בשבוע בעצימות גבוהה צריך אותה, אם זה המסר שהעבירו לציבור שסקופ חלבון בתזונה שלך ידפוק ת'כליות אז חבל, כי אלה שטויות במיץ. כמה אנשים כבר מגיעים ל5-6 גרם לקילו משקל גוף לתקופה של כמה שנים?
מאלה שמקפידים פה יש הרבה שבקושי מגרדים את ה2.5, ובnsca יש מחקרים שמראים פעילות כליות תקינה גם ב2.8 לאוכלוסיה לא מאומנת...

וואחד מכה לכל מי שמוכר את המוצרים האלה

http://www.israelbody.com/images/icons/icon14.gif

Ermac1122
25-12-10, 22:06
אויש מספיק עם הסטיגמות האלה.
תוסף תזונה זה אוכל, ועם כל החרא שדוחפים במזון של היום, על כל דבר אתה יכול למצוא משהו.
רעבאק לא דיברו פה על סייקלים, אפשר לחשוב.
בנאדם יכניס סקופ וחצי חלבון אחרי אימון, מה יקרה לו? רק טוב ייצא לו מזה.
פשוט בורות וחובבנות.
לגבי מר אפשטיין, השאלה איך אתה בא אליו.
שאלו שאלות מנחות כדי לקבל את התשובות הרצויות.
לעומת זאת תן לו תפריט ממוצע של ילד, ותשאל אותו האם יש מספיק חלבון כדי לגרום להיפרטרופיה, ואז תקבל תשובה אחרת.
אין בעיה עם בחור שיודע לאכול ואוכל את הכמויות, זה מעולה, אבל כמה כאלה יש?
לרוב החובבנים אבקת חלבון יכולה רק לעזור.

באיזה משקל הילדים שמגיעים אליך?

ניגרי ענק
25-12-10, 22:18
באיזה משקל הילדים שמגיעים אליך?

לשמחתי אני לא נאלץ לעבוד כמדריך כושר בשנים האחרונות, אך הייתה לי תקופה שכן עבדתי, וההמלצה שלי חד משמעית לכל מתאמן מתחיל לצרוך חלבון, כתוסף להשלמת הכמות הרצויה.
תתפלא, גם מי ששוקל 60 קילו לא תמיד יגיע לכמות הרצויה, תבדוק את התפריטים של הילדים האלה, הם כמעט לא אוכלים חלבון.

Ermac1122
25-12-10, 22:26
מי ששוקל 60 נניח ואתה נותן לו 2 גרם חלבון לכל קילו ממשקל הגוף, יזדקק ל-120 גרם

3 ביצים
1 טונה
1 קוטג'
200 גרם חזה עוף
סה"כ חלבון: 134.7 גרם

קצת יותר מ-2.

שלא תבין אותי לא נכון, אני ממש לא נגד האבקות, ולך ולבילדרים שצריכים להגיע לכמויות גבוהות כ"כ זה בערך חובה.
אני פשוט לא רואה צורך למכור אותן לילדים ששוקלים 60 (וגם יותר)

ח1צן
25-12-10, 22:28
אבל זה יותר זול
יותר טעים
יותר קל להכנה
יותר נייד
מחזיק יותר זמן

אז למה לא?

Nothin_BuT_A_Peanut
25-12-10, 22:36
בושה לערוץ 2.
"מקבלים ממילא מהאוכל"?

אני בלי תוספים (אני לא נגד או משו) ואני אוככל כ 200-220 גרם חלבון על משקל גוף של 83-85.

Scylla
25-12-10, 22:38
מה שמוכיח שהפרופסור ההוא לא סגור על עצמו, מצד אחד הוא אומר שלא בעיה להגיע ל200 גר' שזו הכמות המומלצת למפתחי גוף חובבניים וכו' (2.5 גר' לקילו) מצד שני לא צריך אבקת חלבון כי כל החלבון הזה הורס את הכליות...

ברמת העקרון היה שם תובנה שהיא סה"כ נכונה - שאפשר להגיע לאותן תוצאות בלי אבקה, אבל לא כל האנשים מחוברים למטבח נייד 24/7, ואנשים עובדים לומדים וכו', ולא כולם אוהבים לטחון ב0ר ביצים וחלב... אבל יותר קל לקחת 1-2 סקופים ביום מאשר להתחיל לחשב כמויות חלבון שצרכת במהלך היום ולהתחיל לפתוח את המקרר ב2 בלילה לחפש מאיפה להשלים.

Nothin_BuT_A_Peanut
25-12-10, 22:38
מי ששוקל 60 נניח ואתה נותן לו 2 גרם חלבון לכל קילו ממשקל הגוף, יזדקק ל-120 גרם

3 ביצים
1 טונה
1 קוטג'
200 גרם חזה עוף
סה"כ חלבון: 134.7 גרם

קצת יותר מ-2.

שלא תבין אותי לא נכון, אני ממש לא נגד האבקות, ולך ולבילדרים שצריכים להגיע לכמויות גבוהות כ"כ זה בערך חובה.
אני פשוט לא רואה צורך למכור אותן לילדים ששוקלים 60 (וגם יותר)

אתה צודק, אבל תמיד קל לדבר, יש הרבה מתאמנים מתחילים שלא יודעים לאכל גם עם תפריט. הם פשוט לא אוכלים, אולי בורקס במקרה הטוב. אז הם צריכים להתמיד אחושרמוטה כדי לאכל את כל מה שאמרתה, ועם אבקת חלבון זה יקל עליהם.

Ermac1122
25-12-10, 22:42
אתה צודק, אבל תמיד קל לדבר, יש הרבה מתאמנים מתחילים שלא יודעים לאכל גם עם תפריט. הם פשוט לא אוכלים, אולי בורקס במקרה הטוב. אז הם צריכים להתמיד אחושרמוטה כדי לאכל את כל מה שאמרתה, ועם אבקת חלבון זה יקל עליהם.

לא מאמין שזה בעיה לאכול את מה שכתבתי, זה ממש לא הרבה.

ולגבי המשפט הראשון שלך, אם הם לא יודעים מה ואיך לאכול אז הפתרון הוא לא ללכת לקנות דלי חלבון
אלא להכנס לאינטרנט ולקרוא.

!Demon!
26-12-10, 00:48
תבינו , שמה שמשודר בטלויזיה זה מה שמעונינים שם שיעבור לציבור ולא מה שנכון באמת..
יותר משתלם להם שיוכלו פחמימות , שירכשו מוצרים שיש בהם פחמימות יגידו שחלבון ושומן זה רע..
ירצו שיחשבו שולסטרול מאוכל הורג יגידו גם אתזה...

מי שרוצה באמת לדעת שיפנה למחקרים שאין להם אינטרס שיווקי ,אני לא חושב שזה חדש...

incognito
26-12-10, 00:57
שאנשים יגידו שאם אתה אוכל יותר מדי טונה זה הרבה כספית וזה גם לא בריא
קוטג' יותר מדי נתרן שגם לא בריא ברמות גבוהות
למה את זה הם לא אומרים? זה מזון "בריא" וזה יכול לפגוע בך יותר מהאבקות
ולי נראה לי ותקנו אותי אם אני טועה שכל חלבון שאתה אוכל לא משנה מאיפה אם אתה לא שותה מספיק הוא יכול לפגוע בכליות הם מראים צד אחד וזה מה שמעצבן

oz22
26-12-10, 04:39
אבל זה יותר זול
יותר טעים
יותר קל להכנה
יותר נייד
מחזיק יותר זמן

אז למה לא?

"כי זה לא בריא"

Nothin_BuT_A_Peanut
26-12-10, 07:48
לא מאמין שזה בעיה לאכול את מה שכתבתי, זה ממש לא הרבה.

ולגבי המשפט הראשון שלך, אם הם לא יודעים מה ואיך לאכול אז הפתרון הוא לא ללכת לקנות דלי חלבון
אלא להכנס לאינטרנט ולקרוא.

עוד פעם, בישבילם להיכנס לאינטרנט ולקרוא 20 דק' ולהשכיל זה נקרא לטרוח. בישבילי ובישבילך זה חרטה וזה קל.. אבל ילדים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם,הדרך הקלה בישבילם היא לקנות ת'אבקה,הם חושבים שזה מחליף ת'אוכל,אבל מה שזה באמת זה רק תוסף! לאוכל.

Nothin_BuT_A_Peanut
26-12-10, 07:50
תבינו , שמה שמשודר בטלויזיה זה מה שמעונינים שם שיעבור לציבור ולא מה שנכון באמת..
יותר משתלם להם שיוכלו פחמימות , שירכשו מוצרים שיש בהם פחמימות יגידו שחלבון ושומן זה רע..
ירצו שיחשבו שולסטרול מאוכל הורג יגידו גם אתזה...

מי שרוצה באמת לדעת שיפנה למחקרים שאין להם אינטרס שיווקי ,אני לא חושב שזה חדש...

תכלס צודק. הבני זונות האלה מדברים על חלבון, כשבכל מקום היום מוכרים סיגריות,כל מיני חרא, ג'אנק פוד. שלא נדבר כמה רעל יש בקולה, אלה מתעסקים בחרא.

Fatboy
26-12-10, 10:24
ראיתי הרגע

יש כל כך הרבה חורים בכתבה הפטשית הזאת שזה פשוט עצוב.
זה כל כך חד צדדי ומגמתי שזה מעלה את השאלה אם יש פה אינטרס, או שזה בורות נטו

Mark.Shleifer
26-12-10, 10:30
ראיתי הרגע

יש כל כך הרבה חורים בכתבה הפטשית הזאת שזה פשוט עצוב.
זה כל כך חד צדדי ומגמתי שזה מעלה את השאלה אם יש פה אינטרס, או שזה בורות נטו

כששמעתי על הכתבה, הדבר הראשון שחשבתי הוא שיש פה אינטרס כלשהו, אבל העניין הוא שבסוף הכתבה לא פירסמו משהו כתחליף לאבקות, לכן אני לא רואה של מי האינטרס פה.

תאמין לי שאני רוצה שהכתבה תיהיה לא נכונה, חד צדדית ומגמתית, אבל קשה לי לראות את זה כרגע.

אני מניח שנצטרך לחכות לתגובה של הגורו גל ציון-פור.

eatinpie
26-12-10, 10:45
ואו, כתבה כל כך אובייקטיבית!

כי ברור שכל אדם מן היישוב מגיע ל200 גרם חלבון.
ולעניינו כל עוד אדם צורך כמות מסויימת של חלבון - מה זה משנה מאיפה החלבון מגיע? העומס על הכליות הרי הוא אותו העומס...

Fatboy
26-12-10, 10:51
כששמעתי על הכתבה, הדבר הראשון שחשבתי הוא שיש פה אינטרס כלשהו, אבל העניין הוא שבסוף הכתבה לא פירסמו משהו כתחליף לאבקות, לכן אני לא רואה של מי האינטרס פה.

תאמין לי שאני רוצה שהכתבה תיהיה לא נכונה, חד צדדית ומגמתית, אבל קשה לי לראות את זה כרגע.

אני מניח שנצטרך לחכות לתגובה של הגורו גל ציון-פור.

הנה כמה ממה שאני זוכר

"הבן אדם הממוצע מגיע ל200 גרם חלבון ביום" - תחלק ב4
"עודף חלבון גורם לבעיות בכליות" - גם עודף vitamin c, עודף אלכוהול גורם למוות
"חלבון יעיל רק לספורטאים מקצוענים" - זה כמו להגיד שלאכול בשר זה יעיל רק לספורטאים מקצוענים

ועוד מלא שטויות

המוזיקה הדרמתית כשהילד מכין שייק חלבון, ועצם העובדה שלקחו דווקא ילד שאין לו מושג מה הוא עושה באמת מראה את הטפשיות החד הצדדית.

Mark.Shleifer
26-12-10, 11:23
הנה כמה ממה שאני זוכר

"הבן אדם הממוצע מגיע ל200 גרם חלבון ביום" - תחלק ב4
"עודף חלבון גורם לבעיות בכליות" - גם עודף vitamin c, עודף אלכוהול גורם למוות
"חלבון יעיל רק לספורטאים מקצוענים" - זה כמו להגיד שלאכול בשר זה יעיל רק לספורטאים מקצוענים

ועוד מלא שטויות

המוזיקה הדרמתית כשהילד מכין שייק חלבון, ועצם העובדה שלקחו דווקא ילד שאין לו מושג מה הוא עושה באמת מראה את הטפשיות החד הצדדית.

הפריעו לי שלושה דברים שאמרו שם:

1) רק ספורטאים מקצועיים שעושים שני אימונים צמודים אחד לשני באותו יום, צריכים לקחת אבקת חלבון.

2) אחרי אימון מסיבי המערכת האנאבולית מכובה, לכן אין טעם לטרוח לשתות את החלבון מיד לאחר אימון.

3) אחרי אימון כדאי דווקא לצרוך פחמימות ולא חלבונים.

אשמח אם תסביר למה כל אחד מהם לא נכון; הידע שלי לא מספיק כדי להפריך אותם.

idann79
26-12-10, 11:56
איזה באסה ... עד שעמדתי לקבל את הגיינר הראשון שלי הכתבה המפגרת הזאת יוצאת !!!

הם דיברו שם כל כך הרבה שטויות , אבל מה לעשות החדשות ישכנעו את ההורים לא משנה מה יגידו שם .

הם אמרו שכל אחד יכול להגיד ל200 גר' חלבון כאילו זה קל !! אבל הקטע שזה ממש לא !!!
נוצר לחץ על הכליות רק שיש צריכת יתר שכבר נהיית מסוכנת . אבל אם בן אדם שאוכל ביום ב170 גר' חלבון ורוצה להשלים טיפה עם אבקה אז אין שום פגיעה בכליות ושום נעליים ... הם היו צריכים להגיד שם שרק עודף חלבון מסוכן ! אבל במקום זה הם אמרו שהכליות שלנו לא אוהבות את האבקה הזאת שזה משהו ממש לא נכון !!!!!

Fatboy
26-12-10, 12:05
הפריעו לי שלושה דברים שאמרו שם:

1) רק ספורטאים מקצועיים שעושים שני אימונים צמודים אחד לשני באותו יום, צריכים לקחת אבקת חלבון.

2) אחרי אימון מסיבי המערכת האנאבולית מכובה, לכן אין טעם לטרוח לשתות את החלבון מיד לאחר אימון.

3) אחרי אימון כדאי דווקא לצרוך פחמימות ולא חלבונים.

אשמח אם תסביר למה כל אחד מהם לא נכון; הידע שלי לא מספיק כדי להפריך אותם.

1. הבסיס לטענה זה שבגלל שהאימונים קרובים הגוף צריך להתאושש מהר, אז צורכים אבקת חלבון, ואם האימונים לא קרובים אז לא צורכים אבקת חלבון.
אם ככה אפשר לאמר אותו דבר על כל סוג חלבון, לפי ההיגיון פה לא צריך לאכול בכלל חלבון אם הטווח בין האימונים הוא מעל 24 שעות, אוקיי.

2. אחרי אימון השרירים הם ספוג להכל, בעיקר חלבון, החלבון והפחמימות אחרי אימון זה מה שמחזיר את הגוף למצב אנאבולי.

3. אפילו אם זה היה נכון (וזה לא), איך בדיוק זה מזיק? אפשר לחשוב על זה כעוד השלמת חלבון.

lifton
26-12-10, 13:07
אני קורא את התגובות ורק מתבאס בשביל החבר'ה היותר צעירים כאן שיתנזרו מתוספים בגלל ההורים שלהם..

ניגרי ענק
26-12-10, 13:33
כל מי שמדבר על אינטרס מסתורי, כדאי שיבין שהעניינים מאחורי הקלעים הרבה פחות סקסיים מזה.
הכתב פשוט צריך סיפור טוב למהדורת השבת.
במקרה הזה מישהו הציע לו לבדוק "תופעה", הוא בנה תזה והלך על זה.
התוצאה במקרה הזה היא בעיקר פגיעה בילדים שתלויים עדיין בהוריהם, וההורים אכלו סרטים כתוצאה מהתזה המופרכת שגיבש אדם, שאין לו קשר לספורט, ולפי איך שהכתבה עשויה - גם לעיתונות לא ממש.

Fatboy
26-12-10, 13:44
כל מי שמדבר על אינטרס מסתורי, כדאי שיבין שהעניינים מאחורי הקלעים הרבה פחות סקסיים מזה.
הכתב פשוט צריך סיפור טוב למהדורת השבת.
במקרה הזה מישהו הציע לו לבדוק "תופעה", הוא בנה תזה והלך על זה.
התוצאה במקרה הזה היא בעיקר פגיעה בילדים שתלויים עדיין בהוריהם, וההורים אכלו סרטים כתוצאה מהתזה המופרכת שגיבש אדם, שאין לו קשר לספורט, ולפי איך שהכתבה עשויה - גם לעיתונות לא ממש.

כן.

בורות/פחד הציבור + בניית סנסצייה מבולשיט = רייטינג = כסף.

Yoggie
26-12-10, 14:49
הפחד הוא לא משימוש של סקופ אחד לאחר האימון. אלא מנערים בני ~14-17 ויש פה לא מעט כאלה בפורום שמחשיבים את עצמם למפתחי גוף ומתספים בעזרת האבקה כמויות גבוהות מאוד של חלבון שכן עלולוות לפגוע בכליות.

Ermac1122
26-12-10, 15:11
הפחד הוא לא משימוש של סקופ אחד לאחר האימון. אלא מנערים בני ~14-17 ויש פה לא מעט כאלה בפורום שמחשיבים את עצמם למפתחי גוף ומתספים בעזרת האבקה כמויות גבוהות מאוד של חלבון שכן עלולוות לפגוע בכליות.

לא ניראה לי שיש כאן מישהו מספיק טיפש בשביל לצרוך 6+ סקופים ביום, בנוסף לאכול.

Melamed
26-12-10, 15:16
כתבה כזאת מפגרת לא ראיתי בחיים
בכל זאת ההורים שלי קצת חפרו לי אבל עדיין עשיתי מין "הסכם" כזה איתם, עשיתי לפני חודשיים בערך בדיקות דם כולל כל התוספים שאני לוקח(אבקת חלבון, סידן אבץ ומגזניום) שההורים שלי לא היו מוכנים לשמוע על זה פעם עד ששיכנעתי אותם. ובבדיקות בפעם הראשונה בחיים שלי הכל היה במקום וככה אני מרגיע אותם ואומר להם שכל פעם שירצו אני יעשה בדיקות דם לראות שהכל בסדר.
למה אנשים לא מבינים שהאבקה זה בדיוק כמו טונה וקוטג'!?!? אם האבקה פוגעת בכליות שיגידו שגם טונה וקוטג' פוגעים בכליות, בקיצור בולשיט גדול אני לא מאמין שיש אנשים שיגיעו להרעלת חלבון.

Yoggie
26-12-10, 15:48
למה הלכת רחוק...
4 ארוחות ביום - 250 גרם חזה עוף, טונה במים, 4 ביצים קשות וקוטג = 180~ גרם חלבון
תוסיף לזה עוד 2 סקופים = 50 גרם חלבון
ועוד חלבון שמגיע גם מקטניות וכו' - עוד איזה 10-15 גרם
תחלק הכל במתאמן ששוקל 70 ק"ג ותראה שזו צריכה של 3.5 גרם לכל ק"ג משקל גוף. אני אישית חושב שזה גבוה למתאמן כזה. ויש כאלה שעוד לוקחים גיינרים פעמיים ביום ולא אבקה נקייה.

OmriS
26-12-10, 17:42
וואלה אני רוצה להגיד לכם שאני לא בן-אדם טיפש, אבל אחרי הכתבה הזאת ממש הפחידה אותי.
אני שוקל עכשיו 87 קילו עם אחוז שומן משוער של 16-18, עד עכשיו השתמשתי באבקות חלבון, לקחתי 2 סקופים ליום כי במצטבר שלי אני אוכל בלי להגזרים 50 גרם חלבון ביום(לא כולל האבקות חלבון).
אבל עכשיו וואלה אני מפחד לשתות את זה, כי עד עכשיו כל מי שהיה סביבי אמר לי שזה לא כדי ואני לא התייחסתי על אף על פי שהיו כמה מומחים(מאמן בחדר כושר, רופא בחירה ועוד)
זה האקספוזיציה.

אני הולך לעשות ניסוי, אני יאכל כמו שאכלתי עד עכשיו(פחות או יותר אותו תפריט) רק בלי אבקות חלבון במשך חודש, יתאמן כמו שצריך כרגיל שלי ויבדוק את השינוי שלי מבחינת היקף יד ומשקל.
אם זה מעניין מישהו אני יפרסם תוצאות כאן.
נ.ב אני במסה

הליצן המרקד
26-12-10, 18:10
אז כנראה שאתה כן בן אדם טיפש.
מצטער.

ח1צן
26-12-10, 18:11
למה הלכת רחוק...
4 ארוחות ביום - 250 גרם חזה עוף, טונה במים, 4 ביצים קשות וקוטג = 180~ גרם חלבון
תוסיף לזה עוד 2 סקופים = 50 גרם חלבון
ועוד חלבון שמגיע גם מקטניות וכו' - עוד איזה 10-15 גרם
תחלק הכל במתאמן ששוקל 70 ק"ג ותראה שזו צריכה של 3.5 גרם לכל ק"ג משקל גוף. אני אישית חושב שזה גבוה למתאמן כזה. ויש כאלה שעוד לוקחים גיינרים פעמיים ביום ולא אבקה נקייה.

הם היו מוסיפים את ה3 משפטים האלה במהלך הכתבה הם היו חוסכים מעצמם את כל ההשמצות.

ח1צן
26-12-10, 18:12
וואלה אני רוצה להגיד לכם שאני לא בן-אדם טיפש, אבל אחרי הכתבה הזאת ממש הפחידה אותי.
אני שוקל עכשיו 87 קילו עם אחוז שומן משוער של 16-18, עד עכשיו השתמשתי באבקות חלבון, לקחתי 2 סקופים ליום כי במצטבר שלי אני אוכל בלי להגזרים 50 גרם חלבון ביום(לא כולל האבקות חלבון).
אבל עכשיו וואלה אני מפחד לשתות את זה, כי עד עכשיו כל מי שהיה סביבי אמר לי שזה לא כדי ואני לא התייחסתי על אף על פי שהיו כמה מומחים(מאמן בחדר כושר, רופא בחירה ועוד)
זה האקספוזיציה.

אני הולך לעשות ניסוי, אני יאכל כמו שאכלתי עד עכשיו(פחות או יותר אותו תפריט) רק בלי אבקות חלבון במשך חודש, יתאמן כמו שצריך כרגיל שלי ויבדוק את השינוי שלי מבחינת היקף יד ומשקל.
נ.ב אני במסה

אתה טיפש.
זה האקספוזיציה.

אתה לא יודע איך אומדים תוצאות.
נ.ב אתה חושב שאתה במאסה.

njfgn jg
26-12-10, 18:13
זה האקספוזיציה.

נ.ב אני במסה

אני הולך לעשות ניסוי, אני יאכל כמו שאכלתי עד עכשיו (פחות או יותר אותו תפריט) רק במקום קוטג' אני יאכל גבינה לבנה.
אחרי חודש אני יבדוק את השינוי שלי מבחינת היקף יד ומשקל.

benwin21
26-12-10, 19:19
עצבן אותי הפרופסור שהחליט שכל כך קל להכניס את כמות החלבונים הדרושה ביום בלי עזרה של אבקה.
פשוט בורות

יוגי, לא היה איזה מאמר שנכתב בו שלנבדקים שצרכו 500 גר חלבון ביום לא היה נזק לכליות וגם לא היה להם שיפור בבניית שריר לעומת אלו שצרכו 200 גר חלבון ביום?

Yoggie
26-12-10, 20:20
עצבן אותי הפרופסור שהחליט שכל כך קל להכניס את כמות החלבונים הדרושה ביום בלי עזרה של אבקה.
פשוט בורות

יוגי, לא היה איזה מאמר שנכתב בו שלנבדקים שצרכו 500 גר חלבון ביום לא היה נזק לכליות וגם לא היה להם שיפור בבניית שריר לעומת אלו שצרכו 200 גר חלבון ביום?

אין לי מושג... ראיתי לאחרונה כל מני מחקרים אבל צריך לשבת לקרוא אותם כמו שצריך ולראות מה כל הפרמטרים והמסקנות מהמחקר.

nadavmoore
27-12-10, 01:55
עד שלא יביאו הוכחות חותכות שאבקת החלבון גרמה לכשל מערכתי מסויים בגוף אצל יותר מ2 אחוז מהאנשים שלוקחים אותה בכמות סבירה , אין להתייחס לכתבה הזו ברצינות.
אפשר באותה קלות להוציא את אבקת החלבון כדבר הכי טוב שקרה למין האנושי ולהביא מליון פרופסורים שייתמכו בזה.
הכל תלוי בעריכה.
מי שרוצה דוגמא קיצונית שיקח בילדר מקצועי, אמנם לוקח סטרואידים אבל הכבד נשאר אותו כבד - רוני קולמן אכל 600 גרם חלבון ביום והיום עדיין נראה נהדר אני בטוח גם שהגוף שלו בריא כמו שור (למרות הסטרואידים)
והוא צרך גם כל כך הרבה סוגים של אבקות , גם מושל קליפורניה לא נראה רע בגיל 60 ומשהו וגם הוא בטוח עד היום צורך את אותן אבקות.
קיצר חבר'ה קאט דה בולשיט לכו להתאמן ולאכול.
ואם אתם לוקחים חלבון עשו זאת לא בהגזמה פרועה .

Yoggie
27-12-10, 09:28
אבקת חלבון לא גורמת לכשלים. אנשים שמסתפים אותה בצורה מוגזמת יתר על המידה - כן.
אבקת חלבון אז אחלה אופציה להשלים חלבון בתפריט - יש לה טעם טוב, המחיר שלה פייר פר מנת הגשה, היא לא מגיעה עם מרכיבי תזונה לא רצוים ונוחה וקלה להכנה. ועם זאת, אני חושב שהכתבה היתה אמורה לכוון כלפי מתאמנים שלא צריכים את האבקה וכאלה שחושבים שכמות הסקופים שהם לוקחים עומד ביחס ישר להתקדמות שלהם בספורט וכנראה הכתב לא עשה את שיעורי הבית כראוי וזה מה שיצא בסוף. אבקת חלבון מרכיבה הרבה מאוד מזונות שאמא שלכם קונה בסופר ומהווה גם מרכיב עיקרי במזון תינוקות.

Fatboy
27-12-10, 09:57
אני צרכתי במשך שנה בערך 360-400 ג' חלבון ליום, 5-6 סקופים
וזה כששקלתי 65 ק"ג, בלי שום אירובי ואם אימוני כוח 3 פעמים בשבוע

לא היה ואין לי שום נזק בכליות ובשום דבר אחר.

Yoggie
27-12-10, 11:55
אני צרכתי במשך שנה בערך 360-400 ג' חלבון ליום, 5-6 סקופים
וזה כששקלתי 65 ק"ג, בלי שום אירובי ואם אימוני כוח 3 פעמים בשבוע

לא היה ואין לי שום נזק בכליות ובשום דבר אחר.

אלו נזקים שקורים לאורך זמן וסביר מאוד להניח שאם לא נעשה נזק כלשהו עד עכשיו הוא היה קורה בהמשך. 6 גרם לק"ג זה בהחלט מיותר. חכם גדול אתה לא.

בבקשה - דוגמה חיה לאנשים שדיברו עליהם בכתבה.

Fatboy
27-12-10, 13:13
אלו נזקים שקורים לאורך זמן וסביר מאוד להניח שאם לא נעשה נזק כלשהו עד עכשיו הוא היה קורה בהמשך. 6 גרם לק"ג זה בהחלט מיותר. חכם גדול אתה לא.

בבקשה - דוגמה חיה לאנשים שדיברו עליהם בכתבה.

אתה לא יודע מתי עשיתי את זה
אתה לא יודע למה עשיתי את זה
אתה לא יודע מה אני יודע או לא יודע

הייתי מצפה ממישהו ברמת הנהלה לחשוב קצת יותר לפני שהוא מגיב תגובות טפשיות ללא בסיס.
אני שוכח לפעמים שזה ישראלבודי.

Bodybuilder
27-12-10, 13:37

הייתי מצפה ממישהו ברמת הנהלה לחשוב קצת יותר לפני שהוא מגיב תגובות טפשיות ללא בסיס.

הוא צודק, אין שום סיבה שבעולם להגיע לכמויות כאלה של חלבון כאשר המשקל גוף שלך שווה למשקל נוצה.
זה יכול להיות לא רע למתרת ניסוי, אבל לא למטרות ספורטיביות !
באמת שלא חכם במיוחד - לא משנה מה אתה הולך להגיב ...

Fatboy
27-12-10, 13:42
הוא צודק, אין שום סיבה שבעולם להגיע לכמויות כאלה של חלבון כאשר המשקל גוף שלך שווה למשקל נוצה.
זה יכול להיות לא רע למתרת ניסוי, אבל לא למטרות ספורטיביות !באמת שלא חכם במיוחד - לא משנה מה אתה הולך להגיב ...

ענית לעצמך.
יש לי דרכים לא מקובלות לבדוק דברים.

Ermac1122
27-12-10, 13:50
הנזק היחידי שיותר מדי חלבונים גורם הוא נזק כלכלי. (חלבון פי כמה וכמה מפחמימות ושומנים)

Yoggie
27-12-10, 15:30

אנא ממך הסבר לי, מה זה רלוונטי מתי עשית את זה או למה עשית את זה.
ברור שאני לא יודע מה אתה יודע, לא התיימרתי להגיד שאני יודע, וגם המשפט הזה לא קשור. יש פה דיון על נושא רפואי ואתה מוזמן להגיב בצורה עניינית כי גם בתשובה הזו לא ממש אמרת שום דבר. ותאמין לי שאני חושב, אני גם לומד את הנושא כחלק מהלימודים שלי באוניברסיטה ויחד עם זאת אני פתוח לשמוע דעות נוספות ואפילו עוד יותר אשמח אם יוכיחו אותי על טעות ויראו לי סימוכין כדי שאוכל להעשיר את הידע שלי.

Yoggie
27-12-10, 15:36
ענית לעצמך.

איזה מעקב בדיוק עשית? בדיקות דם ושתן ואולטרסאונד כליות על בסיס קבוע?
נשמע מחקר ממש מעניין - תעלה אותו לפאבמד...

Ermac1122
27-12-10, 15:40
מה הבעיה עם מה שהוא עשה?
הוא אומר שהוא לקח תקופה של שנה, ולא נגרם נזק לכליות.
איך אני אוהב שישר "זה לאורך זמן, חכה לגיל 60"
ומה ששוכחים זה שבלי קשר לתזונה יש דברים שמתרחשים בגיל 60 :whistle:

Yoggie
27-12-10, 15:57
מה הבעיה עם מה שהוא עשה?
הוא אומר שהוא לקח תקופה של שנה, ולא נגרם נזק לכליות.
איך אני אוהב שישר "זה לאורך זמן, חכה לגיל 60"
ומה ששוכחים זה שבלי קשר לתזונה יש דברים שמתרחשים בגיל 60 :whistle:

הוא בחור צעיר והגוף שלו התמודד עם זה בנתיים... יכול להיות שנוצר לו נזק קטן בכמה נפרונים שלא ישר יראו את זה בבדיקות. מה שהוא עשה זה להעמיס בצורה מוגזמת גם מבחינה תזונתית ולא קשורה לכליות. אם הוא היה ממשיך עם עוד שנה או יותר יכול להיות שכן היו רואים נזק ולא בגיל 60.
הסיפור שלו מקביל בדיוק לזה שאני אגיד שסבתא שלי עישנה שנים וחיה עד גיל 100 אז אם כך כולם יכולים לעשן בכיף. לא קובעים עובדות על בסיס נסיון אישי. בשביל זה יש אנשי מחקר שיושבים ובודקים את הדברים, עושים סטטיסטיקות ומסיקים מסקנות בצורה חכמה.

חוצמזה אין לי יותר מה להגיד, אני חושב שכל אחד רשאי להרוס את הגוף שלו איך שבא לו.

Ermac1122
27-12-10, 16:04
צריך למצוא את המחקר שהוזכר כאן על אנשים על שני קבוצות שצרכו חלבון בהפרש די גבוה אחד מהשני.
אני זוכר שקראתי אותו (לא יודע אם פורסם פה)

Fatboy
27-12-10, 16:24
Yoggie - כל מה שאמרתי זה מה אני עשיתי ומה קרה לי, את ההקשרים של למה עשית לבד.
אני לא יכול לקחת אחריות למה שאתה משאר.

ואני לא מרגיש צורך לנהל איתך דיון כשאתה תוקף אותי על בסיס אישי.

Yoggie
27-12-10, 16:30
אני לא תוקף אותך, אני עונה לך בצורה עניינית ובטוח שלא על בסיס אישי, חס וחלילה, ואם נפגעת או חשבת שכן אז קבל התנצלותי הכנה. מצטער אם זה נשמע תקיף - לא זה היה הטון כשכתבתי.

ולגבי ההקשרים - אתה רשמת בעצמך לבחור מההודעה בדף הקודם:
ענית לעצמך.

Fatboy
27-12-10, 16:47
אני לא תוקף אותך, אני עונה לך בצורה עניינית ובטוח שלא על בסיס אישי, חס וחלילה, ואם נפגעת או חשבת שכן אז קבל התנצלותי הכנה. מצטער אם זה נשמע תקיף - לא זה היה הטון כשכתבתי.

ולגבי ההקשרים - אתה רשמת בעצמך לבחור מההודעה בדף הקודם:

"חכם גדול אתה לא.

בבקשה - דוגמה חיה לאנשים שדיברו עליהם בכתבה."

מה ענייני בתגובות האלה?

Yoggie
27-12-10, 17:03
ביקשתי סליחה על זה, ואם אתה צריך עוד אחת בבקשה - אני מתנצל.

עכשיו, בוא נמשיך את זה מקצועי...

Fatboy
27-12-10, 17:11
בדקתי את האפקטים של חלבון בכמות גבוהה על הגוף למשך שנה.
בדיקות דם כל חודשיים

רמת ברזל גבוהה
הרבה גזים

כלום מעבר לזה, לפחות לטווח הקצר.

!Demon!
27-12-10, 17:38
מחקרים על עודף חלבון למי שמעוניין :
http://www.israelbody.com/showthread.php?t=61953&highlight=%F2%E5%E3%F3+%E7%EC%E1%E5%EF

גל ציון-פור
27-12-10, 21:51
טוב חברים,
סיכום קצר שלי לגבי כל העניין עם הכתבה.
אז כפי שרובכם שמתם לב הכתבה היתה מגמתית מאוד.
אני לא אומר שמה שהם אמרו שם אינו נכון, אבל בהחלט אפשר להגיד שזה לא מדוייק.
קודם כל בואו נסיר כל ספק: רקפת אריאלי ומולי אפשטיין שולחים גם הם חלק מלקוחותיהם לקנות אבקות חלבון.
אם פעם היה טרנד מאוד גדול לשלוח את כולם לקנות אבקות חלבון, היום יש טרנד חדש והוא להגיד לכולם שהם לא צריכים לגעת באבקות חלבון. אני לא אוהב את ההכללות האלה, כי בהחלט יש מי שזקוק לאבקות ויש מי שאינו זקוק להם.
אם אתה מצליח להגיע לכמות החלבון הדרושה לך מהאוכל בלבד, אין צורך באבקת חלבון. כמה אנשים כאלה (שמתאמנים באופן קבוע) אני מכיר? בודדים.
למה? לכולנו יש סדר יום עמוס, לכולנו נמאס כבר לראות קוטג' וטונה ועוד סיבות כאלו ואחרות.
ועכשיו לחלק הפיזיולוגי.
הקשר בין צריכת חלבון מאבקה לבין התפתחות בעיה כלייתית לא הוכח אף פעם במחקרים. יתרה מזאת, גם הקשר בין צריכת חלבון עד 3 ג' לכל ק"ג משקל גוף (לא משנה אם ממזון או מאבקה) לבין בעיה כלייתית לא הוכח מעולם, כל זה אצל אנשים בריאים.
אני יעלה בקרוב מאמר על הקשר בין חלבון וכליות שידבר בהרחבה על הנושא הזה.
גם ארגון ה-acsm, אחד הארגונים הגדולים בעולם לתזונת ספורט עדיין ממליץ לכל מתאמן לצרוך 1.4-2 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף. ברגע שהם ישנו את המלצותיהם, אז נתחיל לחשוש...
ועוד משהו קטן, לא יודע אם שמתם לב, אבל לקראת סוף הכתבה, פרופ' אלון אליקים (שדרך אגב יש לי הערכה רבה אליו) אמר שעודף חלבון עלול לגרום לבעייה כלייתית אצל אלה שיש להם מחלה סמויה כלשהי. האם הכוונה לאבקות חלבון או חלבון מהאוכל עצמו, סביר להניח ששניהם יגרמו באותה צורה לבעיה הכלייתית כאשר הסממנים הגנטיים הסמויים נמצאים כבר במערכת.
דעתי בנושא:
מי שזקוק לאבקות חלבון להשלמה תזונתית, או סתם כי זה טעים מדי פעם לגוון את התזונה (הלא קלה דרך אגב) שלנו המתאמנים, שימשיך לצרוך אבקת חלבון. כמובן, בלי הגזמה מיותרת, תסתמכו קודם כל על האוכל שלכם.
זכרו, תוספים כשמם הם, באים בנוסף למזון שלנו.
בברכה
גל

Ermac1122
27-12-10, 23:26
טוב חברים,
סיכום קצר שלי לגבי כל העניין עם הכתבה.
אז כפי שרובכם שמתם לב הכתבה היתה מגמתית מאוד.
אני לא אומר שמה שהם אמרו שם אינו נכון, אבל בהחלט אפשר להגיד שזה לא מדוייק.
קודם כל בואו נסיר כל ספק: רקפת אריאלי ומולי אפשטיין שולחים גם הם חלק מלקוחותיהם לקנות אבקות חלבון.
אם פעם היה טרנד מאוד גדול לשלוח את כולם לקנות אבקות חלבון, היום יש טרנד חדש והוא להגיד לכולם שהם לא צריכים לגעת באבקות חלבון. אני לא אוהב את ההכללות האלה, כי בהחלט יש מי שזקוק לאבקות ויש מי שאינו זקוק להם.
אם אתה מצליח להגיע לכמות החלבון הדרושה לך מהאוכל בלבד, אין צורך באבקת חלבון. כמה אנשים כאלה (שמתאמנים באופן קבוע) אני מכיר? בודדים.
למה? לכולנו יש סדר יום עמוס, לכולנו נמאס כבר לראות קוטג' וטונה ועוד סיבות כאלו ואחרות.
ועכשיו לחלק הפיזיולוגי.
הקשר בין צריכת חלבון מאבקה לבין התפתחות בעיה כלייתית לא הוכח אף פעם במחקרים. יתרה מזאת, גם הקשר בין צריכת חלבון עד 3 ג' לכל ק"ג משקל גוף (לא משנה אם ממזון או מאבקה) לבין בעיה כלייתית לא הוכח מעולם, כל זה אצל אנשים בריאים.
אני יעלה בקרוב מאמר על הקשר בין חלבון וכליות שידבר בהרחבה על הנושא הזה.
גם ארגון ה-acsm, אחד הארגונים הגדולים בעולם לתזונת ספורט עדיין ממליץ לכל מתאמן לצרוך 1.4-2 גרם חלבון לכל ק"ג משקל גוף. ברגע שהם ישנו את המלצותיהם, אז נתחיל לחשוש...
ועוד משהו קטן, לא יודע אם שמתם לב, אבל לקראת סוף הכתבה, פרופ' אלון אליקים (שדרך אגב יש לי הערכה רבה אליו) אמר שעודף חלבון עלול לגרום לבעייה כלייתית אצל אלה שיש להם מחלה סמויה כלשהי. האם הכוונה לאבקות חלבון או חלבון מהאוכל עצמו, סביר להניח ששניהם יגרמו באותה צורה לבעיה הכלייתית כאשר הסממנים הגנטיים הסמויים נמצאים כבר במערכת.
דעתי בנושא:
מי שזקוק לאבקות חלבון להשלמה תזונתית, או סתם כי זה טעים מדי פעם לגוון את התזונה (הלא קלה דרך אגב) שלנו המתאמנים, שימשיך לצרוך אבקת חלבון. כמובן, בלי הגזמה מיותרת, תסתמכו קודם כל על האוכל שלכם.
זכרו, תוספים כשמם הם, באים בנוסף למזון שלנו.
בברכה
גל

http://www.israelbody.com/images/icons/icon14.gif

Yoggie
28-12-10, 12:03
גל, שיכנעת את המשוכנעים. הדיון האחרון בפוסט כאן היה על צריכת 6 גרם עבור כל ק"ג משקל גוף...

דמון, נתקלתי במחקר הזה, אני אשיג את כולו ולא רק את האבסטרקט ואקרא אותו כמו שצריך. גם אם המחקר אמין - על בסיס מחקר אחד לא משנים את כל הגישה הרפואית. צריך לחזור ולעשות את המחקר והניסוים עוד מספר פעמים כדי לשנות מוסכמות בין אם זה נכון או לא.

פטבוי - אני מבין שלא היו לך ממצאים קליניים. האם אתה מבין שזו לא דרך לבדוק והיא לא משקפת שום דבר?

Fatboy
28-12-10, 12:11
oh well :)

!Demon!
28-12-10, 16:12
גל, שיכנעת את המשוכנעים. הדיון האחרון בפוסט כאן היה על צריכת 6 גרם עבור כל ק"ג משקל גוף...

דמון, נתקלתי במחקר הזה, אני אשיג את כולו ולא רק את האבסטרקט ואקרא אותו כמו שצריך. גם אם המחקר אמין - על בסיס מחקר אחד לא משנים את כל הגישה הרפואית. צריך לחזור ולעשות את המחקר והניסוים עוד מספר פעמים כדי לשנות מוסכמות בין אם זה נכון או לא.

פטבוי - אני מבין שלא היו לך ממצאים קליניים. האם אתה מבין שזו לא דרך לבדוק והיא לא משקפת שום דבר?

אתה צודק.
אבל קראתי עוד מחקר שבדרו עד 4 פר קילו ולא היה שום נזק לכליות ...
בכל מקרה , אין טעם למתאמן טבעי להגיע למספםרים האלה לא מבחינה של אימונים , לא מבחינה רפואית ובטח שלא מבחינה כלכלית...בטח שלא פר 6 ...

alon586
29-12-10, 19:14