PDA

צפה בגרסא המלאה : רגישות ללקטוז

Flameblame2
27-12-10, 19:50
שלום לכולם,
אני רגיש ללקטוז והרגישות הזאת באה אצלי לידי ביטוי בצואה רכה מאוד עד כדי שלשול לאחר אכילת כמות מסוימת של מוצרי חלב.
מכיוון שאני זקוק למוצרי החלב בתפריט המזון שלי בעיקר בשל ערך החלבון הגבוה שהם מכילים, תהיתי אם הרגישות שלי תשפיע על הספיגה של החלבון מהמוצרים האלו בגוף.
אם אכן יש בעיה בספיגת החלבון, אז איך ניתן לפתור את זה, או איזה מוצרי מזון אחרים ניתן לצרוך כתחליף?

תודה.

eatinpie
27-12-10, 22:20
אני לא יודע שום דבר על ספיגת החלבון.
מה שכן אם הלקטוז הוא זה שמהווה בעיה אתה יכול לצרוך את האנזים לאקטאז שאחראי לפירוקו לגלוקוז וגלקטוז ובכך לא תתעורר בעיה במערת העיכול. אני מאמין שפתרון זה יינטרל אי עיכול (במידה והוא קיים מלכתחילה - אך על זאת איני יודע).

גל ציון-פור
27-12-10, 22:36
בשר, ביצים ודגים אינם מכילים לקטוז.
אם יש בעיה עם מוצרי חלב, תעבור לצריכה מוגברת שלהם במקום.
את הסידן שלך תשלים ממקורות אחרים כמו: טחינה,סרדינים,כרוב וברוקולי.
בברכה
גל

Flameblame2
29-12-10, 01:45
בשר, ביצים ודגים אינם מכילים לקטוז.
אם יש בעיה עם מוצרי חלב, תעבור לצריכה מוגברת שלהם במקום.
את הסידן שלך תשלים ממקורות אחרים כמו: טחינה,סרדינים,כרוב וברוקולי.
בברכה
גל

יש בעיה בספיגת החלבון של מוצרי חלב בגוף במקרה של רגישות?
תודה לכולם על התשובות. :)

subzero1122
29-12-10, 01:50
לקטוקל מעריץ1

lakerda
29-12-10, 07:52
קיימים מוצרים ללא לקטוז,

ניתן להשיג אבקת חלבון איזופיור,שהיא ללא לקטוז.

גל ציון-פור
29-12-10, 23:12
יש בעיה בספיגת החלבון של מוצרי חלב בגוף במקרה של רגישות?
תודה לכולם על התשובות. :)

ברגע שאתה ישר משלשל/מקיא לאחר שאתה אוכל מוצרי חלב, בהחלט תהיה בעיה בספיגת החלבון.
עדיף לצרוך מוצרים ללא לקטוז או להשתמש באנזים "לקטאז".
בברכה
גל

subzero1122
29-12-10, 23:17
ברגע שאתה ישר משלשל/מקיא לאחר שאתה אוכל מוצרי חלב, בהחלט תהיה בעיה בספיגת החלבון.
בברכה
גל

אם אתה לא רוטשילד עדיף להשתמש באופציה ב'.

ח1צן
29-12-10, 23:23
בברכה
גל

למה אם אני משלשל יש פגיעה בספיגה של אב מזון כלשהו? אתה יכול לפרט על זה?

shimon070
30-12-10, 15:52
למה אם אני משלשל יש פגיעה בספיגה של אב מזון כלשהו? אתה יכול לפרט על זה?

מצטרף לשאלה...
גם אני ברגע שאני לוקח סיריוס פרו גיינר אחרי שעה - שתיים אני רץ לשירותים....אני נוטה לקחת 2-3 כפות עם חלב... (בדרך כלל גם עם מיים אבל לא ממש עושה חשק לשתות ואין הרבה יציאות..)

כמו כן במה מתבטה העניין של רגישות ללקטוז? איך אני יודע שאני רגיש? כי כשאני לוקח סקופ אחד זה סביר...(כמעט ולא הולך לשירותים) אם אני כבר מתחיל לעלות 2-3 זה כבר משתגע...(ואני משתגע שזה קורה דווקא בעבודה)

אני לא יודע עם זה עניין של תזונה (חלק מעניין) שפשוט חסר לי אוכל בשביל לעכל את הכמות של האבקה...

הליצן המרקד
30-12-10, 18:07
לקטוקל מעריץ1

ש*מ* המשלשל!

Flameblame2
30-12-10, 18:11
מצטרף לשאלה...
גם אני ברגע שאני לוקח סיריוס פרו גיינר אחרי שעה - שתיים אני רץ לשירותים....אני נוטה לקחת 2-3 כפות עם חלב... (בדרך כלל גם עם מיים אבל לא ממש עושה חשק לשתות ואין הרבה יציאות..)

כמו כן במה מתבטה העניין של רגישות ללקטוז? איך אני יודע שאני רגיש? כי כשאני לוקח סקופ אחד זה סביר...(כמעט ולא הולך לשירותים) אם אני כבר מתחיל לעלות 2-3 זה כבר משתגע...(ואני משתגע שזה קורה דווקא בעבודה)

אני לא יודע עם זה עניין של תזונה (חלק מעניין) שפשוט חסר לי אוכל בשביל לעכל את הכמות של האבקה...

לך לקופת חולים ובקש בדיקת מימן בנשימה לזיהוי רגישות ללקטוז.

lakerda
31-12-10, 07:31
תעבור לחלבון איזופיור,יפתרו כל הבעיות,0 לקטוז.
אז קצת יותר יקר....מה לעשות שלהפריד את הלקטוז עולה ליצרן כסף....