PDA

צפה בגרסא המלאה : יעוץ - התחלת אימונים

lidor15
31-12-10, 01:26
היי, אני רוצה לקבל קצת חוות דעת והכוונה לקראת התחלת אימונים.
עוד חצי שנה אני מתגייס, עדיין לא בטוח אם קרבי או לא, אבל רוב הסיכויים לקרבי. אני רוצה להתחיל להתאמן לקראת זה. כרגע אני לא בכושר כמעט בכלל.
אז איך אתם ממליצים לי להתחיל את האימונים ? יש אפשרות להיכנס לכושר ולפתח שרירים מבלי להירשם לחדר כושר ?
אני שוחה מדי פעם, אבל ממה שהבנתי זה לא ממש מפתח שרירים. למרות שלכושר אני מניח שזה טוב.
איזה תרגילים אתם ממליצים לי לעשות בבית ?
איזה סוגים של אימון אני צריך לעשות ? אשמח אם תפרטו ותסבירו לי בפרטים כי באמת שאין לי מושג מאיפה להתחיל..

תודה מראש, לידור.

SmokingSnake
31-12-10, 01:37
בעיקר לעבוד על אירובי וטווחים בינוניים של ריצה 2-5 קילומטר(לבנות תוכנית מסודרת עם עליה קבועה בעומסים ובסבולת לב ריאה, אימוני אינטרוולים אחרי תקופה מסויימת)
תרגילים עם משקל גוף, בעיקר דגש על שכיבות שמיכה ומתח בוריאציות שונות

תרגילים עם משקל כבד לפחות פעמיים בשבוע לחיזוק כללי, סקוואט/דדליפט- אם תהיה חזק בתרגילים האלה, אני די בטוח שלא יהיו לך שברי מאמץ כמו 70% אחוז מהחיילים בקרבי, בנוסף הבטן שלך והזוקפים יהיו חזקים, וכל הפלג גוף התחתון

lidor15
31-12-10, 10:35
אוקיי, תודה. אשמח אם תעזרו לי לקבוע תכנית אימונים מסודרת כי אני לא יודע בדיוק מה לעשות.
את הסקוואט והדדלפיט אני לא יכול לעשות כי אני לא מנוי לחדר כושר.
שחייה יכולה להחליף ריצה ?

IdaNP
31-12-10, 12:13
בצבא אתה תעשה הרבה ריצות אז עדיף ריצה, מניסיון שאתה תהיה הרבה יותר טוב בריצות אם תתאמן עליהן באופן ספציפי. שחייה משפרת את הסיבולת לב ריאה, אבל לריצה הגוף יסתגל ותשתפר בזה.
במקומך הייתי בינתיים מתחיל מ3 פעמים בשבוע ריצה. תתחיל מ2 קילומטר ותוסיף עוד מרחק כל שבוע, ככה שתגיע בסופו של דבר ל5-6 קילומטר. אחרי שתגיע לזה פשוט תתחיל להוסיף מהירות, בהתחלה הדגש הוא על לסיים את כל הריצה.

lidor15
31-12-10, 12:39
אוקיי, תודה.
חשבתי גם לעשות כל יום או יומיים סטים של שכיבות שמיכה וכפיפות בטן. זה יועיל לי או שעדיף לעשות משהו אחר ?