PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה| אני רוצה לדעת יתרונות וחסרונות של חגורת גב

royyei
31-12-10, 20:17
לפני כמה ימים ניסיתי לעשות דו ראשי בעמידה עם מוט ישר עם חגורת גב.
הרגשתי שזה עוזר לי יחסית ושומר לי על הגב
ושחיפשתי לקנות ראיתי כאן שאנשים לא ממליצים

אז אני אשמח לקבל יתרונות וחסרונות לגבי חגורת גב ואם זה באמת מומלץ
אם צריך פרטים
אני בן 17 שוקל 81 ק"ג והגובה 182 ס"מ

תודה לעוזרים :)

Alon332
31-12-10, 21:14
יתרונות: מאפשר להרים יותר.
חסרונות: צריך להזמין מחו"ל כי הכל בארץ חרא + כולם קוראים לזה חגורת גב ולא מבינים שלא לזה החגורה מיועדת.

יניב צוות ישראלבודי
31-12-10, 21:27
לפני כמה ימים ניסיתי לעשות דו ראשי בעמידה עם מוט ישר עם חגורת גב.
הרגשתי שזה עוזר לי יחסית ושומר לי על הגב
ושחיפשתי לקנות ראיתי כאן שאנשים לא ממליצים

אז אני אשמח לקבל יתרונות וחסרונות לגבי חגורת גב ואם זה באמת מומלץ
אם צריך פרטים
אני בן 17 שוקל 81 ק"ג והגובה 182 ס"מ

תודה לעוזרים :)

היתרונות שזה עוזר ליצור לחץ תוך בטני שעוזר לשמור על כיווץ של כל אזור הליבה ואתה מסוגל להרים יותר, החסרונות של חגורת גב היא שאנשים עושים איתה תרגילים מטופשים כמו דו ראשי בעמידה.
חגורה לא נועדה לתרגילים כאלו. חגורה נועדה לתרגילים מרכזיים כמו סקוואט, לא לשטויות כמו דו ראשי.
ועוד חסרון זה שאנשים מתמכרים להרגשה של החגורה ולא נותנים לשרירי הליבה להתחזק באמת.

הכי מומלץ זה להסתדר בלי חגורה עד שמגיעים למשקלים שבאמת צריך את זה (בדר"כ מספר בודד של סטים)

Cuba
31-12-10, 21:59
היתרונות שזה עוזר ליצור לחץ תוך בטני שעוזר לשמור על כיווץ של כל אזור הליבה ואתה מסוגל להרים יותר, החסרונות של חגורת גב היא שאנשים עושים איתה תרגילים מטופשים כמו דו ראשי בעמידה.
חגורה לא נועדה לתרגילים כאלו. חגורה נועדה לתרגילים מרכזיים כמו סקוואט, לא לשטויות כמו דו ראשי.
ועוד חסרון זה שאנשים מתמכרים להרגשה של החגורה ולא נותנים לשרירי הליבה להתחזק באמת.

הכי מומלץ זה להסתדר בלי חגורה עד שמגיעים למשקלים שבאמת צריך את זה (בדר"כ מספר בודד של סטים)

אז איך באמת אמורים להשתמש בחגורה?
כי אני משתמש בחגורה רק כשאני מגיע לסט לפני הסט עבודה
נגיד סט אחרון של חימום ואז הסטים של העבודה תלוי בתוכנית בss זה היה 3x5 וסט אחרון של חימום

Fatboy
31-12-10, 22:12
זה לא כל כך משנה כמות הסטים שמשתמשים בחגורה
מה שחשוב זה איך משתשים בה

Cuba
31-12-10, 22:14
זה לא כל כך משנה כמות הסטים שמשתמשים בחגורה
מה שחשוב זה איך משתשים בה

ואיך משתמשים בה כמו שצריך?

slim shady
01-01-11, 00:35
......

slim shady
01-01-11, 00:37
כמו שכבר הסבירו לך.
היא נועדה לשמור על הלחץ באיזור הבטן. במילים אחרות היא סוג של נותנת חיזוק לשרירי הבטן שלך שמשמשים שרירים מייצבים בתרגילים מסויימים ואז אתה יכול להרים יותר בלי חשש מקילה או נזג לגב. צריך לחגור אותה כמו שצריך. והכי חשוב אסור אסור ולפעמים גם קצת לא בריא להשתמש בה כשלא צריך למשל. תרגילים שאין שום סיבה להשתמש בשרירי הבטן או הגב התחתונים כשרירים מייצבים ובטח כשאתה עומד ומפטפט עם איזה כוסית.. כל זמן שאתה חוגר את החגורה כשאין צורך אתה לא מא מאפשר לשרירי הבטן והגב להתפתח והם אף נחלשים מה שבסופו של דבר רק יעשה נזק..
אצלינו מקבלים כאפות מהמפקדים כשמשאירים את החגורת גב סתם ככה
תתרכז בביצוע נכון של התרגיל יותר חשוב
אם אתה מרגיש לחץ באיזור הבטן ומטה תשים אותה ככה שהחלק התחתון שלה קצת מתחת לקו החגורה יעני טיפה על התחת.
תהייה בריא

Scylla
01-01-11, 05:40
איפה אתה משרת שהמפקדים שלך יודעים בכלל מה זה חגורת גב וזה קשור לשירות שלך?