PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה | סקוואט

eatinpie
05-01-11, 16:28
אהלן,
עשיתי היום סקוואטים לא בפעם הראשונה. אבל בפעם הראשונה אחרי שקראתי את פרק הסקוואט של ריפטו.

ניסיתי לתפוס את המוט כך שיהיה קו אחיד בין האמה, שורש כף היד והיד עצמה והמוט ייתמך יותר בכתפיים. כמו בהסברים של ריפטו לגבי תפיסת המוט.

ממש לא הצלחתי לעשות את זה. דיברתי עם המאמן והוא אמר שזה לא נורא ולא יפריע לי להתקדמות או לסקוואטים במשקל כבד יותר.
מה אתם אומרים?

IdaNP
05-01-11, 17:02
אתה קודם כל צריך להבין שלמאמנים בארץ ב99 אחוז מהמקרים פשוט אין מושג על כל מה שריפטו מלמד. אם אתה עושה סקוואט low bar כמו שריפטו מתכוון שתעשה, אם האמה שלך לא תהיה בקו ישר עם כף היד, העומס יעבור למפרק כף היד ויתחילו לך שם כאבים. זה קרה לי כשלא הקפדתי על זה. פשוט תשאיר את האגודל מעל המוט כל הזמן וזה יסתדר לך.

eatinpie
05-01-11, 17:50
אם אני שם אותו מעל קורים שני דברים:
א. אני מרגיש לחץ מאוד חזק בין הshoulder blades ואני מפחד להעמיס משקל
ב. כף היד עדיין לא מתיישרת עם האמה. - אני חושב שאין מספיק גמישות

godam
05-01-11, 17:53
יש מצב שהמוט ממוקם נמוך מעט ויושב על הדלתס שם כביכול צריך יותר גמישות כדי לקבל את הפוזיציה שאנחנו רוצים..
תסתכל עוד פעם איפה המוט יושב בlb סקוואט בסרטונים הוא מסביר וגם ביוטיוב ישלך כמה הסברים שתוכל להבין
אתה חייב שהגב יהיה כמה שיותר מכווץ זה המטרה של האחיזה

קפטן שלד
05-01-11, 19:45
תרחיב טיפה את האחיזה על המוט ולאט לאט עם האימונים תנסה להצר אותה להכי צר שאתה יכול.

יניב צוות ישראלבודי
05-01-11, 21:13
תרחיב טיפה את האחיזה על המוט ולאט לאט עם האימונים תנסה להצר אותה להכי צר שאתה יכול.

+ תנסה לעשות תרגילי גמישות לכתפיים עם מקל מטאטא.

תחזיק אותו הכי רחב שאתה יכול ותנסה להעביר את המטאטא אל הגב ואז בחזרה אל הבטן, וכל פעם תנסה להצר את האחיזה. זה עוזר לתנועתיות של הכתפיים

eatinpie
06-01-11, 20:45
תודה רבה על העצות חברים.

eatinpie
06-01-11, 20:48
דבר אחד נוסף...
אני מנסה לשפר את התנועה עם מקל מטאטא ואני מרגיש לחץ דומה בשתי הכתפיים, אבל כתף ימין משדרת גם כאב טיפה יותר חד.

את כתף ימין פרקתי פעמיים וקרעתי שם בהזדמנות את גיד הסופרה ספינטוס.

לאלו מכם שמבינים באנטומיה - זה יכול להפריע? אמור להפריע? יכול להוות בעיה?

eatinpie
06-01-11, 21:07
ניסיתי לעבוד עם מקל המטאטא כמה זמן ולא הבנתי למה אני לא מצליח להביא הכל לקו ישר בלי להוציא את הכתפיים מהמקום ואז קלטתי פתאום שהאגודל שלי מקיף את המוט ולא יושב עליו..

בכל מקרה - השאלה בפוסט הקודם עדיים מעניינת אותי

ואני מוסיף שתי תמונות - זה יותר מדי רחב?
http://img195.imageshack.us/gal.php?g=06012011007.jpg

אני יכול להצר את האחיזה, אבל לא בהרבה, ולא בלי שייכאב

קפטן שלד
06-01-11, 23:59
תחזיק הכי צר שאתה יכול להחזיק כמו שצריך ובלי כאבים