PDA

צפה בגרסא המלאה : כשאימוני העצימות והנפח קרובים מידי.

זאפטה מאכער
23-01-11, 09:43
בעזהי"ת

לא משנה איך, לא משנה למה, זה העסק - בערך לחצי שנה הקרובה. האפשרות שלי לעבוד כבד, מצטמצמת לבדיוק שלשה ימים. בשאר השבוע יש ביכולתי לבצע את האימון התאוששות, אבל לא לעבוד כבד (אימון כבד = אימון נפח או אימון עצימות = אימון שאחריו אתה צריך לישון מליון שעות, לאכול את כל הפרות במשק, ומסתובב יומיים עם דומס).

וזה פרבלמה. למה? מן הסתם בשלשה הימים האלה, ביום הראשון אני עושה את האימון עצימות, וביום השלישי את אימון הנפח. רק מה: היות שיש רק יום אחד מנוחה בין עצימות לנפח (מנוחה קצרה מידי בשבילי), אני מגיע לאימון הנפח עוד לא מאושש לחלוטין, ולא יכול באמת באמת להוציא את עצמי מהומאוסטאזיס.

חשבתי אפילו לצמצם את הסקוואטים באימון נפח ל-3x5, ולהעלות קצת עצימות באימון התאוששות. אם יש עוד רעיונות, אשמח.

קפטן שלד
23-01-11, 16:44
תרשום את הימים שאתה יכול להתאמן בהם

subzero1122
23-01-11, 20:10
אתה לא יכול לעשות שלוש חמישיות לנפח בהתחלה.
אתה יכול לעשות את זה כשכבר יש לך נפח ועייפות מצטברת.

זאפטה מאכער
24-01-11, 01:12
בעזהי"ת

א. ככה, קפטן, ואבהיר את עצמי. בימי חמישי אני לומד לתעודת הוראה ביוגה כלשהי. מה שאומר, שאני מאוד מעוניין להגיע ללימודים, בלי דומס ושרירים תפוסים. בסך הכל הלימודים הם עד לקיץ, והתעודה הזו חשובה לי. אז מה שיוצא בפועל הוא, שמעבר לאימון הכבד ביום ראשון, עד יום חמישי אני לא מתאמן כבד, כדי לא להגיע ללימודים עם מצב שאני לא מסוגל לבצע את תנוחות היוגה לשביעות רצונה של רכזת הקורס.

מה שיוצא, הוא כזה: יום שישי - אימון כבד, אבל אין לי ברירה אלא לנהל אותו תוך כדי המשמרת בחדר כושר (מה שבעצם מתאים מאוד לאימון עצימות). יום ראשון - אימון כבד. יום שלישי - אימון קל.

ב. סאב המפחיד. לא הבנתי אותך. באופן ברור, 3x5 זה לא אימון נפח לטקסס מת'וד. בטח לא למשקלי העבודה שלי. הצרה שלי, כאמור, שאני לא מתאושש מספיק מאימון העצימות ביום שישי, עד לאימון הנפח ביום ראשון.

חשבתי היום לנסות ולשלב p.c, עם הסקוואטים, בקטע של התשה מוקדמת. כלומר לבצע סט p.c, ודי סמוך אליו סט של סקוואט - ורק במשקל נמוך משמעותית מזה שהייתי מבצע לו יכולתי להתאושש כראוי לאימון הנפח.

YYY
24-01-11, 03:42
נו אז תעשה נפח ביום שני

זאפטה מאכער
24-01-11, 10:07
בעזהי"ת

וואלה. איך לא חשבתי על זה. נפח ביום שני = התאוששות ביום רביעי = לא נמצא ביום חמישי במצב מתאים ללימודי הוראת יוגה = נדפקת לי התעודה המיוחלת על סתם, כשאני כבר באמצע שנת הלימודים ויש לי כולו עוד כמה חודשים למשוך עד אליה.

YYY
24-01-11, 13:20
אתה תהיה במצב מאוד מתאים.
או שכנראה אתה לא יודע מה זה אימון התאוששות (לא כנראה בטוח כי אם לא לא היית רושם מה שרשמת).

זאפטה מאכער
24-01-11, 13:32
בעזהי"ת

הבטחון שלך מופרז. נכון שבסקוואט ובמשיכה, אין כל כך עומס. אבל אימון התאוששות כולל גם פרס 5x5 (לא עושה אלטרנציה שבועית בין בנץ' ופרס). יום למחרת חגורת הכתפיים גוררת אחריה לא מעט שרירים כבדים. חגורת הכתפיים הזו מאוד משמעותית בעולם התנועה הרכה, וזה אחד הדברים הראשונים שרכזת הקורס מחפשת, כשהיא בוחנת את טכניקת הביצוע שלי - לראות אם אני 'משוחרר'.

אפשר להסכים עם מה שאני עושה, אפשר שלא. מהעבר השני הרבה טוענים שאני צריך לוותר על אימוני הכוח "כי זה לא מתאים ליוגה". לא מסכים עם זה בכלל, בהחלט חושב שאפשר לשלב. אבל מה: יש לי כאן בעיה נקודתית, כמו שכתבתי לעיל. אני לא יכול לבוא למחרת אימון משקולות, לקורס מורים ליוגה. פרבלמה, וזה המצב.

YYY
24-01-11, 13:43
אוקיי.
אז עכשיו אני מבין שאין לך מושג בתכנון אימונים והרסת לגמרי את התוכנית
גש לספר Practical Programming ותקרא את הפרק על Texas Method כדי לקבל מושג על תכנון אימוני ולתכנן אימון התאוששות בצורה שלא תהרוס לך את האימון עצימות בכללי ואת השיעור יוגה במקרה הפרטי שלך.
או שיש לך את אפשרות 2-להמשיך ללכת עם הראש בקיר ולנסות לעשות פרס 5X5 באימון התאוששות
בהצלחה אחשלי :)

זאפטה מאכער
24-01-11, 13:46
בעזהי"ת

בתקופה שהייתי עושה פרס 5x3 או 3X3 בהתאוששות, לא ראיתי התקדמות בלחיצות. כלום. הגעתי לרף מסויים, לא יותר מידי גבוה, ומשם תקוע שבוע אחרי שבוע. 5x5 פרס בהתאוששות סגר את הפינה הזו.

YYY
24-01-11, 13:49
כמה אתה כבר לוחץ ש5x5 לא גורם אצלך להתקדמות?

זאפטה מאכער
24-01-11, 13:54
בעזהי"ת

זהו, שלא עד כדי כך. אתמול למשל בבנץ': 100x5x5. שבוע שעבר בפרס: 75x5x5 (את הסט האחרון לא הצלחתי לסיים, למען האמת. ורק להבהיר: המשקל גוף שלי הוא בערך 100, אז זה ממש לא הרבה). אבל מה: בדיוק לפני חודש וחצי הייתי במשמעותית פחות מזה, והפרס 5x5 כן הכניס אותי שוב להתקדמות.

זאפטה מאכער
24-01-11, 13:58
בעזהי"ת

בנוגע ל-ppst, יצא לי לקרוא את הפרק על טקסס אולי איזה עשר פעמים, אם לא יותר. נכון שהוא כותב שם על פרס 5x3, אבל כן נמצאת האמירה שבלחיצות לפעמים צריך יותר נפח כדי להתקדם.

YYY
24-01-11, 14:18
טוב מה אני אגיד לך
לך עם הראש בקיר
אני המלצתי לך את דעתי לא נראה לי שיש פה מישהו שלא יסכים איתי

זאפטה מאכער
24-01-11, 14:29
בעזהי"ת

:ok: קודם כל: תודה רבה.

אני מבין את מה שאתה כותב בנוגע לנפח המוגזם של הפרס ביום ההתאוששות, אבל מה נעשה שבשבילי אז הנפח של הלחיצות לא מספיק כדי לשבור שיאים? אם יש רעיון אחר להעלאת נפח בלחיצות, בלי להפוך את הפרס של ההתאוששות ל-5X5, אשמח לשמוע, כי אז באמת אוכל לדחות את אימון הנפח ליום שני.

קפטן שלד
24-01-11, 15:33
אני יכול להבין את זה שהתעודה חשובה לך, אבל אתה צריך להבין: אם אתה לא יכול להתאמן 3 פעמים בשבוע אתה לא יכול לעשות טקסס מתוד. מה שאתה כן יכול לעשות זה אימון נפח\עצימות פעם בשבוע לפלג גוף תחתון ואימון זהה לפלג גוף עליון, לפחות עד שתסיים את התעודה.

זה כמובן בהנחה שאתה לא מסוגל לעשות מה ש yyy הציע.

זאפטה מאכער
25-01-11, 14:31
בעזהי"ת

בא ואתן לזה נסיון אחרון: באמת להעביר את אימון הנפח ליום שני, להפוך את הלחיצה של אימון ההתאוששות - להיות לחלוטין לחיצת התאוששות (אפילו פרס 5x3 במשקל נורמלי, מפחיד אותי בקטע של שרירים כבדים למחרת), וכדי להשלים נפח: להוסיף באימון הנפח תרגיל עזר ללחיצה. אולי גם באימון העצימות כן לעשות אלטרנציה בין הבנץ' והפרס.

נשמע הגיוני?

קפטן שלד
25-01-11, 14:49
תנסה, מה יש לך להפסיד? כולה שבוע 1