PDA

צפה בגרסא המלאה : [חוות דעת]לגבי אימונים ופציעה בגב התחתון.

edinho
23-01-11, 16:07
שלום דוקטור.
אני בן 18 ומתאמן בסביבות 3 שנים אימוני משקולות אינטנסיביים.
לפני כשנה במהלך אימון רגליים ולאחר תרגיל סקוואט הרגשתי מעין שיתוק בגב תחתון שמנע ממני להמשיך את האימון ונאלצתי באותו הרגע להפסיק להתאמן ועד כשבוע לאחר מכן....
אחרי כשבוע של מנוחה בבית חזרתי לאימונים מלאים מלבד ביצוע תרגילים שמפעילים לחץ על הגב תחתון כגון סקוואט דדליפט בנט אובר פרס בעמידה וכו... למשך מספר חודשים וגם הפסקתי לרוץ.
אחר כך הייתי אצל אורטופד אבל הוא נתן לי משחה למרוח בגב תחתון אבל כמובן שזה לא עזר והכאבים נמשכו,ואני המשכתי להתאמן עם כאבים בגב תחתון.
כמה חודשים לאחר מכן חזרתי לעשות את אותם תרגילים שכביכול מפעילים לחץ על הגב תחתון אבל במשקלים מועטים ובקצב די מהיר יחסית עליתי במשקלים עד שלפני 3-4 חודשים בערך חזרה לי אותה פציעה בגב תחתון באמצע ירידה של תרגיל סקוואט וגרמה לי להשאר בבית למשך כחודש ימים.
באותו הזמן הלכתי לאורטופד שהוא רופא פרטי ,הסברתי לו את כל המצב והוא ישר הפנה אותי לצילום ct.
ולהלן תוצאות הצילום:
בלט דיסק אחורי בגובה l3-l4 ,גורם ללחץ על השק הטיקלי.
בלט דיסק אחורי בגובה l4-l5 ,גורם ללחץ על השק הטיקלי.
פריצת דיסק אחורי ופורמינלי משמאל בגובה l5-s1 ,גורם ללחץ על עצב ההיקף דו-צדדי יותר משמאל ועל השק הטיקלי.
שאר החוליות יצאו תקינות ,מיד לאחר שהראיתי לרופא את התוצאות הוא התקשר אליי ואמן לי להפסיק להתאמן משקולות וריצות, והדבר היחידי שאני יכול לעשות זה לשחות ,אופניים והליכה כל יום.

עד עכשיו לא הפסקתי להתאמן כי לא רציתי לזרוק 3 שנים של עבודה לפח ואני מרגיש שאני יכול להמשיך להתאמן וכמובן בלי אותם תרגילים שמפעילים לחץ על הגב תחתון.
רציתי לקבל חוות דעת שלך לגבי מהלך האימונים האם כדאי להמשיך להתאמן משקולות?
והאם הכאבים האלה יוכלו לעבור מתישהו? האם אני יוכל לחזור לרוץ?
אשמח לקבל את עצותיכם,תודה מראש.

haim15
23-01-11, 16:48
לא הייתי מתאמן במצב כזה , הבריאות יותר חשובה מהכל