PDA

צפה בגרסא המלאה : קלין

YYY
27-01-11, 21:55
למה עדיף לעשות פאוור קלין מאשר קלין מלא? (בss לפחות) ואם אפשר פירוט, תודה.

godam
27-01-11, 22:16
זה יותר קל ... ולא פוגע בהתאוששות סיבה הגיונית לפי דעתי ... ..

subzero1122‏‏
27-01-11, 22:18
זה יותר קל ... ולא פוגע בהתאוששות סיבה הגיונית לפי דעתי ... ..

איך זה יותר קל?

YYY
27-01-11, 22:18
.... אני אחכה...

godam
27-01-11, 22:19
בזה שאתה לא צריך לעשות ירידה מלאה ולעלות. לפי דעתי זה מגביל משקל גם לא ראיתי אף פעם פאורקלין משקל של קלין מלא

subzero1122
27-01-11, 22:37
אני זוכר שהוא כן כתב, לא זוכר בדיוק למה.
אם אני לא טועה בגלל ההתפוצצות.

אין לך צורך לעבוד קלין מלא כי אין לך פרונט סקוואט ובכלל למתאמן ss אין לך יומרות להיות משקולן.

subzero1122‏‏
27-01-11, 22:40
בזה שאתה לא צריך לעשות ירידה מלאה ולעלות. לפי דעתי זה מגביל משקל גם לא ראיתי אף פעם פאורקלין משקל של קלין מלא

Clean > Powerclean
מבחינת משקל על המוט כמובן.

YYY
27-01-11, 22:41
אני זוכר שהוא כן כתב, לא זוכר בדיוק למה.
אם אני לא טועה בגלל ההתפוצצות.

אין לך צורך לעבוד קלין מלא כי אין לך פרונט סקוואט ובכלל למתאמן ss אין לך יומרות להיות משקולן.

יש התפוצצות בשניהם, ואני מדבר ברמות מתקדמות בטקסס למשל..

קפטן שלד
28-01-11, 00:09
יש התפוצצות בשניהם, ואני מדבר ברמות מתקדמות בטקסס למשל..

בטקסס אתה כבר צריך להחליט למה אתה מתאמן. אם אתה מתאמן כדי להיות משקולן או להשתפר בהרמת משקולות אז תעשה קלין. אם אתה מתאמן כדי להיות חזק אין לך טעם לא בקלין ולא בפאוורקלין. אם אתה מתאמן לספורט אז אתה כן רוצה לעשות פאוורקלין ולא רוצה לעשות קלין כי קלין יותר טכני. אם אתה בילדר אתה לא מתעסק בחרא הזה והולך לפמפם עשיריות בסקוואט בנץ' ודדליפט.

בכל מקרה לשאלה שלך שלשמה נפתח הדיון:
קלין לוקח יותר זמן ללמוד ויש יותר הקפדה על טכניקה. בפאוורקלין העסק יותר פשוט ולא דורש תרגול אינסופי כמו שהמשקולנים אוהבים לעשות בקלין שלהם.

subzero1122
28-01-11, 00:30
בטקסס אתה כבר צריך להחליט למה אתה מתאמן. אם אתה מתאמן כדי להיות משקולן או להשתפר בהרמת משקולות אז תעשה קלין. אם אתה מתאמן כדי להיות חזק אין לך טעם לא בקלין ולא בפאוורקלין. אם אתה מתאמן לספורט אז אתה כן רוצה לעשות פאוורקלין ולא רוצה לעשות קלין כי קלין יותר טכני. אם אתה בילדר אתה לא מתעסק בחרא הזה והולך לפמפם עשיריות בסקוואט בנץ' ודדליפט.

בכל מקרה לשאלה שלך שלשמה נפתח הדיון:
קלין לוקח יותר זמן ללמוד ויש יותר הקפדה על טכניקה. בפאוורקלין העסק יותר פשוט ולא דורש תרגול אינסופי כמו שהמשקולנים אוהבים לעשות בקלין שלהם.

לא זוכר איפה קראתי את זה, אבל איפהשהו נכתב שפאוורקלין זאת דרך יותר טובה להדגים אקספלוסיביות מאשר לבנות אותה.

קפטן שלד
28-01-11, 00:34
לא זוכר איפה קראתי את זה, אבל איפהשהו נכתב שפאוורקלין זאת דרך יותר טובה להדגים אקספלוסיביות מאשר לבנות אותה.

אני זוכר שריפטו אמר את זה על הפליאומטרי דווקא.

Alon332
28-01-11, 01:16

אלכס הספרינטר בפורום השני (נראה לי שהוא גם פה, עם הכינוי alx), הביא פעם מחקר שבדק תרומה של הרמות אולימפיות לכוח מתפרץ והמחקר טען שזה לא עוזר יותר מתרגילים רגילים (סקוואט, דדליפט וכו').