PDA

צפה בגרסא המלאה : fbw

007
15-03-07, 00:02
היום דיברו על התוכנית ואמרו שהיא עלובה וכל מיני כאלה והיא רק לכאלה שאין להם זמן..
זה באמת נכון ?? התוכנית זה רק לאלה שאין להם ברירה?

---
ועוד שאלה ..אנני מתאמן בfbw אז אני עושה נגיד 5 סטים לשריר ו3 לקטן..
אז בכל סט אני צריך ממש לקרוע את עצמי..? ולצאת מהאימון מת?
למרות שיש רק 48 שעות מנוחה?

Ori-Silver
15-03-07, 00:05
1)מי דיברו?
2)4 לגדול ו-2 לקטן
3)לא לקרוע את עצך לעבוד נכון וחזרה לפני כשל אחרת אה לא תתאושש בזמן לאימון הבא

ofirdesign
15-03-07, 00:06
זו באמת תוכנית לכאלה שאין להם זמן ולמתחילים בחודשים הראשונים במכון כושר

למה אתה עובד בה? תעבוד Ab או חלוקה אחרת

Ori-Silver
15-03-07, 00:08

כן אתה צודק הוא כבר מספיק מתקדם בשביל לעבוד abcdef או abcdefg

הזברה
15-03-07, 01:23
תנסה ותראה מה יהיו התוצאות ,זה מה שצריך לקבוע. שווה לך לנסות גישות ולהקשיב לגוף שלך, יש אנשים שאולי ab תיהיה עדיפה בשבילם ואולי יש גם כאלה שabc .
חשוב לשים לב לעקרונות של תוכנית כשאתה מתחיל איתה בfbw לא להגיע לכשל זה אחד מהעקרונות ,גם גיוון בטווחי חזרות deload ועלייה לאורך תקופות במשקלים.
תוריד סט משריר קטן וכדאי מאוד שגם אחד משריר גדול.

Nadav19
15-03-07, 07:59

די לחפור.
אל תדבר שטויות.

FBW זו תכנית מצויינת שלא מביישת אף אחד אם יודעים איך לעבוד איתה..
אני בדעה של: חיטוב = FBW , מאסה = ABC .

ב FBW העיקרון הוא לתת לשריר גירוי כל 48 שעות בערך, במצב כזה הגוף נשאר במצב אנאבולי.
4/5 סטים לשריר גדול, 3/2 לשריר קטן, לגוון בין טווחי החזרות (אפשר לעבור 8-10 או 6-8 אבל אם אתה יכול, תשלב גם קצת 4-6).

הסדר המומלץ הוא: רגליים, חזה, גב, כתפיים, בייספס, טרייספס, בטן.

יש כאלה שמעדיפים לעבוד עם תרגילים חד-מרפקיים, ויש כאלה שזה לא ממש משנה להם,

בהצלחה.

007
15-03-07, 09:34
הבנתי..אבל מזתומרת לא להגיע לכשל?(איך יתאמץ ולא יגיע לכשל..?)
ונגיד אני עושה 5 סטים לחזה
ואני עושה לחיצת חזה עם דאמבלים והשיא שלי זה 12.5-15 קילו , אז איך אני אמור לחלק את משקלי העבודה ב3 סטים של לחיצה רגילה ועוד 2 של לחיצה בשיפוע??
--
ואם אני יעבור לabc או לab..שהימים שאני יכול להתאמן זה רק ראשון שלישי חמישי..
מה עדיף ab\abc והאם זה יהיה אפקטיבי ? ומה העקרונות של ab ואיך אתם מחלקים אותה?

Leo
15-03-07, 12:37
Fbw \ Ab טוב = יעיל יותר ל90% מהאוכלוסייה

תאמת הרמה של תכנון אימונים בישראלבודי לא בשמיים אפילו נראה לי שגם גיל נותן אימוני Abc בסגנון הזה אני לא בטוח אבל יש פה מלא "צדיקים בסדום" שמבינים הרבה מאוד אפילו. אז לא פלא שאצל אנשים כאלה רווחת הדעה שתזונה וגנטיקה זה ביחד 90% בשביל לפחות להראות שאתה מתאמן עם חולצה =\

007
15-03-07, 12:40

תאמת הרמה של תכנון אימונים בישראלבודי לא בשמיים אפילו נראה לי שגם גיל נותן אימוני Abc בסגנון הזה אני לא בטוח אבל יש פה מלא "צדיקים בסדום" שמבינים הרבה מאוד אפילו. אז לא פלא שאצל אנשים כאלה רווחת הדעה שתזונה וגנטיקה זה ביחד 90% בשביל לפחות להראות שאתה מתאמן עם חולצה =\

אחי לא הבנתי כ"כ על מה אתה מדבר..

אני שואל עכשיו דוגרי תוכנית fbw היא לא משהו..?

ואם לא..אז אם אני יתאמן 3 פעמים בשבוע בתוכנית abc או ab הם יהיו יעילות למספר כזה של אימונים?

Leo
15-03-07, 12:44
קודם כל , 3 פעמים בשבוע זה תכיפות מעפנה ביותר לדעתי (כל אימון בערך שעה מקסימום שעתיים , אתלתים ברמה אזורית בארץ לקחתי דוגמה מהכיתת ספורט שלי עושים 15~ שעות בשבוע של פעילות עצימה מקצועיים עושים 30-40 שעות...)
אז תחשוב על זה כל פעם שאתה חושב שאתה ב"אימון יתר" בגלל דומז , לא שאתה חייב להתאמן ככה ושזה יהיה יעיל כ"כ , אבל לאמן קב' שרירים פחות מפעמיים בשבוע זה דיי מעפן.

אה וכמו שאמרתי Ab(רגליים ופלג גוף עליון , או משיכה\דחיקה) וfbw יותר יעיל לרוב האוכלוסייה.

007
15-03-07, 13:23
קיצור אתה אומר לי שאני יכול להמשיך עם ה fbw ושהיא מגרה טוב את השריר?

Nadav19
15-03-07, 14:20
קיצור אתה אומר לי שאני יכול להמשיך עם ה fbw ושהיא מגרה טוב את השריר?

כן.

Bullet
15-03-07, 14:23

תאמת הרמה של תכנון אימונים בישראלבודי לא בשמיים אפילו נראה לי שגם גיל נותן אימוני Abc בסגנון הזה
לפי התוכניות שראיתי מאנשים, גיל מרבה לתת ABC פעמיים בשבוע, שמבחינת הייפרטרופיה זה טוב כמו AB או FBW אבל למי יש זמן להתאמן 6 פעמים בשבוע? :ph34r:

Nadav19
15-03-07, 15:44
לפי התוכניות שראיתי מאנשים, גיל מרבה לתת ABC פעמיים בשבוע, שמבחינת הייפרטרופיה זה טוב כמו AB או FBW אבל למי יש זמן להתאמן 6 פעמים בשבוע? :ph34r:

ABCABCX ?

יענו 6 אימונים רצופים ויום אחד מנוחה?