PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה| לרדת באחוזי שומן במסה ?

trip a
03-02-11, 20:24
שלום חברים, אני מתאמן כבר כמעט שנה +. בקשר למסה לפחות לדעתי אני חושב שיש לי מספיק ידע, אך בחיטוב לצערי איני יודע כל כך. לכן אני רוצה לשאול אתכם :

אני כרגע שוקל 87, ויש עלי קצת שומן שנאגר עלי.
במידה ואני יתחיל פעילות אירובית, אני יוכל להשיל את השומן, כלומר לרדת באחוז שומן, ולהמשיך לעלות במשקל?(להוריד שומן, לעלות במסת שריר) ?

ומה אוכלים אחרי פעילות אירובית. אותו אוכל אחרי אימון רגיל?
ואם אני ירד באחוז שומן אני לא יצטמק, יהפוך לצימוק :) ?

תודה רבה.

IGOR
03-02-11, 21:02
זה נקרא לעלות מאסה נקייה..לדעתי אפשרי תקנו אותי אם אני טועה.

Nothin_BuT_A_Peanut
04-02-11, 00:17
בטח שיש דבר כזה מסה נקייה..
אני לא בטוח. אבל לדעתי כשאתה במסה נקייה אתה יורד טיפה בנוזלים ובא.ש והכמות קלוריות חיובית (צורך יותר ממש שאתה מבזבז) הוא ממש כ 200 300 קלוריות מעל הבזבוז הקלורי היומי שלך. כך שאתה יכול להתחטב טיפה, אבל במסה אתה לא תעלה ממש מהר. זה יקח הרבה יותר זמן כי כמות הקלוריות שאתה אוכל היא לא 1000+ מעל הבזבוז אלא היא 200 300.

אם אתה חושב שכדאי להתחטב.. תתחטב אתה תאבד ממש קצת שריר (תלוי בתפריט וברמת החיטוב). אבל עדיף לעשות מסה רגילה ולא לבזבז חודשים על מה שיכלתה לעשות בשבועות.

אני אישית אחרי החיטוב הקודם שלי, התחלתי ממש להשקיע בתזונה ועליתי כ 10 ק''ג בבנץ' לאחר כחודש.
המסה שלי הייתה כחודש וחצי אולי חודשיים, ואז התחלתי חיטוב.
אם תשקיע עכשיו ממש בתזונה אתה יכול עוד לדפוק מסה ממש טובה, ואז להתחטב נורמלית.
או
להתחטב קצת עכשיו (חיטוב רגיל רק קצר יותר) ואז לעשות מסה עם השקעה של 100%, להגיע למטרה ואז לחטב עוד.

SmokingSnake
04-02-11, 00:52
אי אפשר לעלות במאסה ולרדת באחוז שומן בצורה אפקטיבית(נאמר לעשות 3 ימים גרעון קלורי 3 ימים לעלות בקלוריות- זאת לא מאסה)
אם תעשה מאסה נורמלי ותאכל כמו שצריך, וכל יום יש לך 200 קלוריות אקסטרא אתה לא תרד בכלום

מה שכן יכול לקרות זה שתעלה במאסת שריר, והאחוז שומן שפעם היה נראה עליך כמו גלגל הצלה ייראה קצת פחות נורא כי כל ההיקפים גדלו

subzero1122
04-02-11, 02:49
מה זה מאסה נקייה? עושים את זה עם אפקת כביסה?

GSP
04-02-11, 07:46
אבל מה אחייי תקשיב לו הוא העלה 10 קילו בבנץ' תוך חודששש הוא ס1ס