PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה - Macro Pro סוכרים ופחמימות

חןabc
15-02-11, 16:41
חשבתי לאחרונה לעבור למקרו פרו במקום הגיינר שאני משתמש בו, גם בגלל המחיר אבל בעיקר בגלל הטענה שמלטודקסטרין מקפיץ סוכר, מעודד השמנה והוא לא בדיוק אידיאלי. מקרו פרו, לכאורה מספק פיתרון בגלל שהוא "לא מכיל סתם סוכרים פשוטים ופחמימות באיכות ירודה כמו רוב המוצרים בשוק" ו"רוב הפחמימות במוצר מגיעות מסוכרים, אין הכוונה לסוכרים פשוטים כמו מלטודקסטרין או סוכרוז".

הפחמימות שהמקרו פרו מכיל (מתווית המוצר באתר של סינטרקס, לפי סדר הופעתן - משמע לפי הכמות שלהן אם אני לא טועה) - dehydrated cane juice, corn dextrin, palatinose, trehalose,
אז קראתי ובדקתי קצת ואני מבין שטריהלוז ופלטינוז אמורים להיות באמת סוכרים שלא מקפיצים את רמת הגלוקוז בדם יותר מידי + יש להם מספר מעלות בריאותיות, אבל הפחמימה העיקרית היא dehydrated cane juice - מיץ קנה סוכר מיובש - שלפי ההגיון ומבדיקה קצרה באינטרנט היא סוכר שולחני רגיל, או במקרה הטוב סוכר חום.

השאלה שלי אם לא עדיף להשאר עם מלטודקסטרין במקום לצרוך כמויות של סוכר?

*ושאלה נוספת - דקסטרין תירס זה לא פחות או יותר מלטודקסטרין?

גל ציון-פור
15-02-11, 21:42
היי,
ההבדל העיקרי בין מאקרו-פרו לכל הגיינרים האחרים בשוק,
הוא שהפחיתו את כמות המלטודקסטרין לטובת הוספת פלטינוז וטריהלוז.
בכל שאר הגיינרים יש אך ורק מלטודקסטרין.
כמובן שלא הוציאו את המלטודקסטרין לגמרי מהמאקרו-פרו.
בברכה
גל

חןabc
15-02-11, 22:51
ומה לגבי הסוכר?

yonivais
16-02-11, 01:13
חשבתי לאחרונה לעבור למקרו פרו במקום הגיינר שאני משתמש בו, גם בגלל המחיר אבל בעיקר בגלל הטענה שמלטודקסטרין מקפיץ סוכר, מעודד השמנה והוא לא בדיוק אידיאלי. מקרו פרו, לכאורה מספק פיתרון בגלל שהוא "לא מכיל סתם סוכרים פשוטים ופחמימות באיכות ירודה כמו רוב המוצרים בשוק" ו"רוב הפחמימות במוצר מגיעות מסוכרים, אין הכוונה לסוכרים פשוטים כמו מלטודקסטרין או סוכרוז".

הפחמימות שהמקרו פרו מכיל (מתווית המוצר באתר של סינטרקס, לפי סדר הופעתן - משמע לפי הכמות שלהן אם אני לא טועה) - dehydrated cane juice, corn dextrin, palatinose, trehalose,
אז קראתי ובדקתי קצת ואני מבין שטריהלוז ופלטינוז אמורים להיות באמת סוכרים שלא מקפיצים את רמת הגלוקוז בדם יותר מידי + יש להם מספר מעלות בריאותיות, אבל הפחמימה העיקרית היא dehydrated cane juice - מיץ קנה סוכר מיובש - שלפי ההגיון ומבדיקה קצרה באינטרנט היא סוכר שולחני רגיל, או במקרה הטוב סוכר חום.

השאלה שלי אם לא עדיף להשאר עם מלטודקסטרין במקום לצרוך כמויות של סוכר?

*ושאלה נוספת - דקסטרין תירס זה לא פחות או יותר מלטודקסטרין?

מלטודקסטרין= פולימרים של גלוקוז= פחמימה "מורכבת" שבפועל מתפרקת מהר יותר מגלוקוז ומסוכר שולחן.
לשאלתך, צריכת מלטודקסטרין תשפיע על רמות האינסולין בצורה חדה יותר מסוכר משולחן ככה שבמקומך, אם כבר החלטת שאתה קונה גיינר, אז תקנה גיינר איכותי שמכיל כמה סוגים שונים של פחמימות ולא גיינר שמתבסס על פחמימה זולה.

- OmEr -
16-02-11, 01:30
מחזק את זה שמעליי...טריהלוז ופלטינוז איכותיות בהרבה יותר ממלטודקסטרין ואין בכלל מה להשוות בינהן גם במחיר.

גל ציון-פור
16-02-11, 10:55
פחמימה וסוכר הן מילים נרדפות, כך שאני לא יורד לסוף דעתך.
בטבע ישנם הרבה סוגי סוכרים (פחמימות): חד-סוכרים, דו-סוכרים, רב-סוכרים.
השאלה היא איזה סוג של סוכר (פחמימה) יש בכל גיינר, וכאן התשובה היא שהמאקרו-פרו מכיל
כמה סוגי סוכרים שונים, בניגוד לגיינרים אחרים שמכילים רק סוג אחד של סוכר (מלטודקסטרין).
פלטינוז היא סוג פחמימה מיוחדת, שלמרות היותה פשוטה (מבחינת ההרכב הכימי שלה) היא אינה מעלה את רמת הסוכר בדם באופן חד כמו מלטודקסטרין.
אם כבר בחרת בגיינר, מומלץ לשלב בין סוגי פחמימות שמעלות/לא מעלות את רמת הסוכר בצורה חדה בדם.
בברכה
גל

luabrankatz
16-02-11, 11:23
זה לא משנה אם תאכל סוכר שולחן או מלטודקסטרין.
בסופו של דבר שניהם יהיו מומרים לגלוקוז.

לגבי רמות סוכר בדם, לפי מחקרים שקראתי אין כל הבדל אם תאכל ארוחה אחת ביום לבין 10 ארוחות (מבחינת "קראשים" של עייפות-רמות סוכר בדם)

כנ"ל לגבי אכילת פחמימה מורכבת לעומת פחמימה פשוטה.

big_angel
18-02-11, 17:25
אם אתה רוצה טעם טוב של המקרו פרו השוקו מעולה