PDA

צפה בגרסא המלאה : המלצה לתוכנית להיפרטרופיה בלבד

sonen
21-02-11, 14:39
אם אני מעוניין רק בהיפרטרופיה, וכוח לא מעניין אותי.. איזו תוכנית אתם ממליצים?
עברתי כבר את השלב של מתאמן מתחיל

עשיתי ss
hst
ליניארית
טקסס

במקרה וכוח לא מעניין אותי, רק היפרטרופיה, איזו תוכנית אתם ממליצים ?

קפטן שלד
21-02-11, 14:41
עליון\תחתון 4 פעמים בשבוע

sonen
21-02-11, 14:50
תענוג קורן..
תפנה אותי לתוכנית המדוברת

קפטן שלד
21-02-11, 14:58
תענוג קורן..
תפנה אותי לתוכנית המדוברת

תחפש מה מתאים לך, יש הרבה ווריאציות. כמה דוגמאות:
lyle bulking routine
westside
ws4sb

YYY
21-02-11, 17:29
על הנייר כמו שהשלד אמר ws4sb הכי דומה לתוכנית לבילדרים.
לפי דעתי בטקסס מתוד' אתה תראה תוצאות יותר טובות.

subzero1122
21-02-11, 18:00
על הנייר כמו שהשלד אמר ws4sb הכי דומה לתוכנית לבילדרים.
לפי דעתי בטקסס מתוד' אתה תראה תוצאות יותר טובות.

בלי קשר לאם מה שאמרת נכון או לא, אתה אפילו לא יודע איך ווסט סייד ו\או ווסט סייד לשלדים מסריחים, אז מאיפה החלטת..?

ואם כבר, בעיקר בלחיצות (שזה 60 אחוז ממה שבילדר רוצה), בכל תכנית שהיא לא טקסס ודומותיה הוא יראה הרבה הרבה יותר תוצאות.
ואם נלך עוד קצת קדימה, בכל מקרה לעשות ווסט סייד לשלדים מסריחים או כל טיוטה של השיטה המתחלפת (conjugate method נקראת התכנית שעושים בווסטסייד) לא יהיה אפשר לעשות לאורך זמן בלי ציוד ובלי שינוי קבוע של תרגילים (שלכשלעצמו מצריך הרבה ציוד: מוטות, גומיות, שרשראות, מכונות וכו').
דבר נוסף הוא שעושים שם הרבה תרגילים שרוב הssניקים וכו' לא עשו מעולם (בוקס, גוד מורנינג, ghr, ג'ייאם פרס וכו' וכו'), ואם אתה לא מתכוון ללכת עם התכנית הרבה זמן אין טעם לעשות.

R&R
21-02-11, 19:46
רגע,אז אם אני מחפש מסה אז כדאי לזנוח את אימוני כוח ולעבור לתוכניות שהם נטו היפרטרופיה?
לא גודלים גם מאימוני כוח?

YYY
21-02-11, 20:25
בלי קשר לאם מה שאמרת נכון או לא, אתה אפילו לא יודע איך ווסט סייד ו\או ווסט סייד לשלדים מסריחים, אז מאיפה החלטת..?

ואם כבר, בעיקר בלחיצות (שזה 60 אחוז ממה שבילדר רוצה), בכל תכנית שהיא לא טקסס ודומותיה הוא יראה הרבה הרבה יותר תוצאות.
ואם נלך עוד קצת קדימה, בכל מקרה לעשות ווסט סייד לשלדים מסריחים או כל טיוטה של השיטה המתחלפת (conjugate method נקראת התכנית שעושים בווסטסייד) לא יהיה אפשר לעשות לאורך זמן בלי ציוד ובלי שינוי קבוע של תרגילים (שלכשלעצמו מצריך הרבה ציוד: מוטות, גומיות, שרשראות, מכונות וכו').
דבר נוסף הוא שעושים שם הרבה תרגילים שרוב הssניקים וכו' לא עשו מעולם (בוקס, גוד מורנינג, ghr, ג'ייאם פרס וכו' וכו'), ואם אתה לא מתכוון ללכת עם התכנית הרבה זמן אין טעם לעשות.

אני יכול ללמד אותך שימי.
ולמה החלטת שבטקסס הוא יראה פחות תוצאות?
חוץ מזה שאפשר להוריד סטים מהנפח בטקסס ולהוסיף תרגילי עזר ולעשות אותה מאוד דומה לws אם רוצים, רק בלי הפיצול.
ועוד פעם למה החלטת שבטקסס הוא יראה פחות תוצאות?
רשמתי שws יותר דומה לתוכנית בילדרים ויש בה הרבה פימפומים, את זה שהיא יותר טובה ללחיצות עדיין לא הבנתי מאיפה הבאת.

subzero1122
21-02-11, 22:33
אני יכול ללמד אותך שימי.
ולמה החלטת שבטקסס הוא יראה פחות תוצאות?
חוץ מזה שאפשר להוריד סטים מהנפח בטקסס ולהוסיף תרגילי עזר ולעשות אותה מאוד דומה לws אם רוצים, רק בלי הפיצול.
ועוד פעם למה החלטת שבטקסס הוא יראה פחות תוצאות?
רשמתי שws יותר דומה לתוכנית בילדרים ויש בה הרבה פימפומים, את זה שהיא יותר טובה ללחיצות עדיין לא הבנתי מאיפה הבאת.

אני לא כתבתי שהוא ייראה פחות תוצאות בטקסס.
אין לך מושג איך ווסטסייד נראת מה אתה מבלבל תשכל שעה עכשיו
ווסטסייד לא דומה לתכנית של בילדרים, זה כמו להגיד שתכניות כמו שייקו עם נפח גבוה הן של בילדרים.
ושוב, אין לך מושג איך ווסטסייד נראת, אז איך בדיוק אתה עושה השוואה?

לגבי הלחיצות - מי שיש לו טרייספ וגב חזקים סובל מעט, אבל מי שיש לו טרייספ חלש יסבול בלחיצות וזה לא הולך להשתפר עם סטים אקרוס וזהו. זאת גם הסיבה שבילדרים לוחצים (וגם הרבה פעמים מושכים) יותר טוב מרוב המתאמנים (למרות שלבילדרים תמיד תהיה טכניקה טובה פחות ממתאמני כוח), אבל העובדות מדברות בשטח.
מה שעובד לאורך יותר זמן בסקבט לא בהכרח עובד לאורך זמן בלחיצות.

אתה גם יכול לראות את זה בלוגים של המתאמני ss פה, לכולם הבנץ' חלש, והחולשה הולכת הלאה לתכניות המשך.

זאפטה מאכער
21-02-11, 23:48
בעזהי"ת

עשיתי ss
hst
ליניארית
טקסס

לא היית מרוצה מ-hst כתוכנית היפרטרופיה?

וכללית, שאלה לכולם: מה אתם חושבים על לעשות hst במתכונת של אימון קל, ולאחריו אימון כבד, בתוך כל בלוק, ולא רק עליה מהקל אל הכבד עד סיום הבלוק?

subzero1122
21-02-11, 23:50
ל1ל אני לפחות אפילו לא יודע איך התכנית נראת.

subzero1122
21-02-11, 23:51
רגע,אז אם אני מחפש מסה אז כדאי לזנוח את אימוני כוח ולעבור לתוכניות שהם נטו היפרטרופיה?

אימוני כוח דורשים יותר קלוריות, אבל הם כן יגרמו לך לגדול יותר.
אם אתה לא שוקל 40 קילו אתה תצטרך כמויות גדולות של קלוריות כדי לגדול מאימוני נפח בסקבט+בנץ' וכו', ופה הרוב נכשלים.

SmokingSnake
22-02-11, 00:05
Hst תכנית שבנויה די רע והיא די טיפשית בחלקים נרחבים שלה כשחושבים על זה, יש בה חלקים לא כ"כ הגיוניים שנראים כאילו כתבו אותם שיהיו יותר ליופי מאשר למאסת שריר אפקטיבית(15/10/5?) מה גם שיש שם מעט מדי התייחסות לתרגילים העיקריים
כל מי שקרא טיפה על בניית תכנית אימונים מהספרים "המקובלים"(ws,ss,ppst) יבין שזאת לא תכנית מי יודע מה למתאמן טבעי או בכללי מישהו שרוצה כוח.
מבחינת היפרטרופיה מול תכנית כוח, אני אשמח אם מישהו יוכל לענות השוואות של HST מול תכנית נורמלית של חמישיות ושלשות

קפטן שלד
22-02-11, 00:38

אם סיימת את השלב הבסיסי של ss ואחריה עוד תוכנית ליניארית כלשהי אז כן אתה יכול לעבור לתוכנית עם מרכיבים של היפרטרופיה.

מה הקשר לשאלה השניה?

sonen
22-02-11, 01:23
ווסטסייד לא דומה לתכנית של בילדרים, זה כמו להגיד שתכניות כמו שייקו עם נפח גבוה הן של בילדרים.

לגבי הלחיצות - מי שיש לו טרייספ וגב חזקים סובל מעט, אבל מי שיש לו טרייספ חלש יסבול בלחיצות וזה לא הולך להשתפר עם סטים אקרוס וזהו. זאת גם הסיבה שבילדרים לוחצים (וגם הרבה פעמים מושכים) יותר טוב מרוב המתאמנים (למרות שלבילדרים תמיד תהיה טכניקה טובה פחות ממתאמני כוח), אבל העובדות מדברות בשטח.

אתה גם יכול לראות את זה בלוגים של המתאמני ss פה, לכולם הבנץ' חלש, והחולשה הולכת הלאה לתכניות המשך.

נקודה מעניינת..
מה אתה ממליץ מבין התוכניות שקורן רשם לי? למטרת היפרטרופיה ..
עברתי על התוכניות ו- Westside Barbell , נראית לי הכי טובה .
נצא מנקודת הנחה שמעניין אותי רק היפרטרופיה איזו תוכנית עדיף בעיקר למשיכות ולחיצות?

זאפטה מאכער
22-02-11, 01:57
בעזהי"ת

בתור מדריך בחדר כושר שמאייש לא מעט בילדרים מתחרים - הווי אומר שהנושא מעסיק אותי בתדירות גבוהה יותר, נמצאת אצלי התהייה האם לא יהיה מאוד יעיל ומעניין להשתמש בפירודיזציה מתאימה, בשלבי הנפח של תוכניות דוגמת סטפן קורטה, לכיוון של היפרטרופיה.

http://www.deepsquatter.com/strength/archives/korte.htm

YYY
22-02-11, 02:07

וואי שימי חפרת
אני מכיר תתוכנית טוב מאוד.
ואם יש לך תוכנית עם
מנוחות קצרות.
טווח של 8-12 חזרות.
סופרסטים
תרגילים מבודדים
עבודה לפי חזרות מכשל

אז כן זה דומה מאוד לתוכנית של בילדרים.

וכן אחי, כל מי שמתאמן אצל ריפטו לא לוחץ אפילו 3 פלטות, גם כולם ב70s big ליצנים אחי, הם עושים נפח בבנץ' אחי במקום פול אובר בסופר סט עם כתף אחורית במכונה, :):):):) איזה אפסים , רק שימי יביא שלום.

Scylla
22-02-11, 02:40
מה שהוא אמר על לחיצות מאוד נכון, הרבה אנשים נתקעים ב100 פלוס מינוס 10 קילו, וגם הבחורים הכי חזקים כאן לוחצים סביב 140 שזה בהחלט לא טירוף. יש ליצנים מאוד מצחיקים שלוחצים כמו ssניקים מאוד משקיעים, לך תסביר את זה...

subzero1122
22-02-11, 02:43
וואי שימי חפרת
אני מכיר תתוכנית טוב מאוד.
ואם יש לך תוכנית עם
מנוחות קצרות.
טווח של 8-12 חזרות.
סופרסטים
תרגילים מבודדים
עבודה לפי חזרות מכשל

אז כן זה דומה מאוד לתוכנית של בילדרים.

וכן אחי, כל מי שמתאמן אצל ריפטו לא לוחץ אפילו 3 פלטות, גם כולם ב70s big ליצנים אחי, הם עושים נפח בבנץ' אחי במקום פול אובר בסופר סט עם כתף אחורית במכונה, :):):):) איזה אפסים , רק שימי יביא שלום.

עבודה מבודדת זה דבר שקיים בכל תכניות של לא מתחילים.
מנוחות קצרות יש בדינמי, אחרת זה לא דינמי
סופרסטים אין שם, חרטטן
עבודות לפי חזרות מכשל? יש בrep method מן הסתם ויש לזה סיבה.

subzero1122
22-02-11, 03:00
מה שהוא אמר על לחיצות מאוד נכון, הרבה אנשים נתקעים ב100 פלוס מינוס 10 קילו, וגם הבחורים הכי חזקים כאן לוחצים סביב 140 שזה בהחלט לא טירוף. יש ליצנים מאוד מצחיקים שלוחצים כמו ssניקים מאוד משקיעים, לך תסביר את זה...

הליצן הזה לוקח את הדברים שלי לרמה קיצונית.
הוא רק שוכח ש70סביח הם גם קצת מוזרקים.
אני מדבר אפילו על אנשים רגילים, כמו פה בפורום.

הסיבה שבילדרים כמעט כמעט תמיד לוחצים יותר ממתאמני כוח פה (והרבה פעמים גם ברמה של מתחיל-בינוני) היא שהם מפוצצים את הטרייספ, ומפוצצים את הגב.
הגב זה אולי השריר שהבילדרים עובדים עליו הכי הרבה, ויחד עם אינספור לחיצות ועבודה מבודדת על הטרייספ הם פשוט לוחצים הרבה יותר.
אופי העבודה בין הבנץ' לסקבט משתנה עם הזמן, לכן הבילדרים הם גם כמעט באופן קבוע סקבטרים גרועים. (לא מסקבטים מספיק מבחינת תדירות, נפח ועצימות).

sonen:
אם יש לך מושג בתכנון ותדע מה לעשות אז אתה יכול לעשות תתכניית של לייל.
כל וריאציה של ווסטסייד או ווסטסייד לסקיני קאקרס לא בשבילך אם אתה לא מכיר תתרגילים, אין לך את הציוד ואין לך את המחויבות לרוץ איתה הרבה זמן.
השלד בנה לעצמו משהו לא רע, תשאל אותו הוא אולי יעזור לך.

YYY
22-02-11, 04:14
וואי שימי חפרת ואתה לא לוקח את הוויכוח למקומות לא קשורים.
אני לא בא להגיד שטקסס בטוח יותר טובה, אני רק בא להגיד שלפי דעתי עולים איתה יותר במאסה הכללית, לא אם אתה בילדר שמחפש ידיי בילדר.
אז חאלס, אין לי מושג מה יהיה יותר טוב ללחיצות וזה גם לא משהו שאפשר לגבש דעה עליו, אבל איך שאתה מציג את זה שההבדל בין ws לטקסס זה שמיים וארץ זה ממש לא נכון.
אגב בws לא מוזרקים אחשלי? זה חדש לי.

נ.ב

ואם כבר, בעיקר בלחיצות (שזה 60 אחוז ממה שבילדר רוצה), בכל תכנית שהיא לא טקסס ודומותיה הוא יראה הרבה הרבה יותר תוצאות.ואם נלך עוד קצת קדימה, בכל מקרה לעשות ווסט סייד לשלדים מסריחים או כל טיוטה של השיטה המתחלפת (conjugate method נקראת התכנית שעושים בווסטסייד) לא יהיה אפשר לעשות לאורך זמן בלי ציוד ובלי שינוי קבוע של תרגילים (שלכשלעצמו מצריך הרבה ציוד: מוטות, גומיות, שרשראות, מכונות וכו').

זאפטה מאכער
22-02-11, 13:22
בעזהי"ת

אם נצא מנקודת הסמכה שנפח = מסה, אז למשוך את טקסס לאורך זמן, ולא כשיפור תוצאות נוסף לאחר התוכנית הראשונה, יהיה פחות יעיל. הנפח הכולל של שבוע טקסס, נמוך יותר מהנפח הכולל שהיה בסיום starting strength. אי אפשר לברוח מהנתון הזה: גם אחרי שיש לך עוד 20-50 ק"ג יותר בכל התרגילים, ואימוני הנפח והעצימות הם טירוף, עדיין הנפח הכולל, פחות מהתוכנית הקודמת!

לנוכח זאת, אם אנחנו מדברים על תוכנית מאסה בראש של אימון כוח, אני תוהה אם לא כדאי לעבור מוקדם יותר לתוכניות advanced, גלן פנדלי 5x5, סטפן קורטה 3x3 שהזכרתי כאן, ואפילו סמולוב. המטרה הפעם לא תהיה שבירת שיאי משקל בצורה משמעותית, אלא עמידה מול נפח עבודה גבוה הרבה יותר, כמובן בשילוב תקופות עצימות - אבל בדגש פחות על ללכת מעבר מעבר לקצה הקודם שלך, בכל הנוגע ל-pr.

תסתכל על זה ככה, yyy. אם אימון הנפח של טקסס, מעודד מאסה, מה נדבר על תקופות הנפח של תוכניות המשלבות שלשה אימוני נפח שבועיים?

איש הלילה
22-02-11, 13:43
תבנית של טקסס שמחולקת לנפח/התאוששות~/היפרטרופיה נראית לי אופציה טובה.

YYY
22-02-11, 13:56

מה פתאום יא ליצן!
שימי החליט שבילדרים לוחצים יותר ממך ושהתוכנית שלך חרא לפלג גוף עליון, מי אתה בכלל? מה התוכנית שלך שווה?
רק ווסט סייד אחי! רק פשיטה בכבלים 15 חזרות משפרת את הבנץ!

YYY
22-02-11, 13:58
בעזהי"ת

אם נצא מנקודת הסמכה שנפח = מסה, אז למשוך את טקסס לאורך זמן, ולא כשיפור תוצאות נוסף לאחר התוכנית הראשונה, יהיה פחות יעיל. הנפח הכולל של שבוע טקסס, נמוך יותר מהנפח הכולל שהיה בסיום starting strength. אי אפשר לברוח מהנתון הזה: גם אחרי שיש לך עוד 20-50 ק"ג יותר בכל התרגילים, ואימוני הנפח והעצימות הם טירוף, עדיין הנפח הכולל, פחות מהתוכנית הקודמת!

לנוכח זאת, אם אנחנו מדברים על תוכנית מאסה בראש של אימון כוח, אני תוהה אם לא כדאי לעבור מוקדם יותר לתוכניות advanced, גלן פנדלי 5x5, סטפן קורטה 3x3 שהזכרתי כאן, ואפילו סמולוב. המטרה הפעם לא תהיה שבירת שיאי משקל בצורה משמעותית, אלא עמידה מול נפח עבודה גבוה הרבה יותר, כמובן בשילוב תקופות עצימות - אבל בדגש פחות על ללכת מעבר מעבר לקצה הקודם שלך, בכל הנוגע ל-pr.

תסתכל על זה ככה, yyy. אם אימון הנפח של טקסס, מעודד מאסה, מה נדבר על תקופות הנפח של תוכניות המשלבות שלשה אימוני נפח שבועיים?

הוא לא.
אם אתה חושה שכן לך תעשה 5x5 כל יום אחי,יביא לך מאסההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההההה הההההההההההההההההההההההההההה משהו לפנים

moo
22-02-11, 14:30
יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה
ws4sb זו תוכנית יחסית ספציפית שדפרנקו כתב ע"ב ws שלדעתו תתאים לספורטאים שלו לשפר כוח,מהירות והיפרטרופיה. דרך אגב יש שם סופר ספטים.

בws לא חייבים ציוד, ws זה שיטה, אתה יכול ללכת לפי המדריך של וונדלר לws ששם לא צריך ציוד מלבד קרשים לחיצה (וגם לזה אפשר לעשות שינויים)

לגבי המלצה לתוכנית להיפרטרופיה אין לי המלצה חד משמעית, תנסה ותראה, בגדול אם תעבוד בתרגילים המרכזיים כבד (קרי מאקס אפורט/אימוני עצימות) ותוסיף נפח אתה תגדל מכל תוכנית

רק תבחר תוכנית שבנויה הגיוני מבחינת התקדמות, שלא תבוא למכון וסתם תפמפם בלי הגיון
אני עם השלד 2 תחתון 2 עליון

Cuba
22-02-11, 14:34
יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה
ws4sb זו תוכנית יחסית ספציפית שדפרנקו כתב ע"ב ws שלדעתו תתאים לספורטאים שלו לשפר כוח,מהירות והיפרטרופיה. דרך אגב יש שם סופר ספטים.

בws לא חייבים ציוד, ws זה שיטה, אתה יכול ללכת לפי המדריך של וונדלר לws ששם לא צריך ציוד מלבד קרשים לחיצה (וגם לזה אפשר לעשות שינויים)

לגבי המלצה לתוכנית להיפרטרופיה אין לי המלצה חד משמעית, תנסה ותראה, בגדול אם תעבוד בתרגילים המרכזיים כבד (קרי מאקס אפורט/אימוני עצימות) ותוסיף נפח אתה תגדל מכל תוכנית

רק תבחר תוכנית שבנויה הגיוני מבחינת התקדמות, שלא תבוא למכון וסתם תפמפם בלי הגיון

איך עושים בכלל תוכנית של 2 עליון ו2 תחתון

Alon332
22-02-11, 18:48
הוא הביא דוגמאות לתכניות כאלה.

subzero1122
22-02-11, 19:06
וואי שימי חפרת ואתה לא לוקח את הוויכוח למקומות לא קשורים.
אני לא בא להגיד שטקסס בטוח יותר טובה, אני רק בא להגיד שלפי דעתי עולים איתה יותר במאסה הכללית, לא אם אתה בילדר שמחפש ידיי בילדר.
אז חאלס, אין לי מושג מה יהיה יותר טוב ללחיצות וזה גם לא משהו שאפשר לגבש דעה עליו, אבל איך שאתה מציג את זה שההבדל בין ws לטקסס זה שמיים וארץ זה ממש לא נכון.
אגב בws לא מוזרקים אחשלי? זה חדש לי.

נ.ב

ציטטת 5 מילים מאוחר מדי.

אני מדבר איתך על עובדות בשטח, תסתכל את כל הלוגים פה של ss ותראה שזה ככה.

subzero1122
22-02-11, 19:11
יש הבדל בין ws לws4sb
ws זה שיטה

הכוונה באימונים דינמיים היא להשתמש ב50-60 אחוז מ1rm ולהפעיל על המוט כוח של 90-100 אחוז, ואת זה אי אפשר לעשות בלי גומיות ו\או שרשראות בגלל ההתנגדות שלהן.

subzero1122
22-02-11, 19:14
בעזהי"ת

חחחחחחחחח אתה לא תצליח לעשות 2, בטח לא 3.

OverPower
22-02-11, 19:36
אני חושב שכל עוד אתה יכול להתקדם שבועית אין לך מה לחשוב על תוכניות היפוטרפיה.

להתקדמות שבועית אפשר להשתמש בטקסס במתכונת של נפח (עם קצת תרגילי עזר בנפח שפוי) - התאוששות - היפוטרפיה(חזרות גבוהות, דאמבלים, עבודה מבודדת, סופר סטים וכו'...) כמו שאיש הלילה המליץ.
או שאפשר לעשות את הליניארית של ביל ולפמפם (לפלג גוף תחתון היא דבש, פלג גוף עליון יותר בעייתי אפשר גם לקחת את תבנית הלחיצות של טקסס בעיקרון צריך לשחק עם זה לבד ולהרגיש).

בכל מקרה אחריי זה לפלג גוף תחתון אפשר לעשות סומולוב ולפלג גוף עליון ws4sb או אפילו ab הגיוניתי(יוצא 3-4 אימונים לפלג גוף תחתון ו-2 עליון)...

SmokingSnake
22-02-11, 20:19
ציטטת 5 מילים מאוחר מדי.

אני מדבר איתך על עובדות בשטח, תסתכל את כל הלוגים פה של ss ותראה שזה ככה.

ההתמקדות בss היא לסקוואט, מה גם שרוב האנשים פה התחילו מאפס, לקחת מתאמן חלש שבקושי לוחץ 60 קילו אקרוס ולהרים אותו ל120 זה כמעט בלתי אפשרי בתכנית פרופורציונלית במיוחד שהדגש שלך זה מאסת שריר וכוח ואתה עובד הרבה יותר קשה על פלג גוף תחתון ולא מקדיש אימון שלם לפלג גוף עליון.
הבנץ' לא אמור להיות בשמים אי אפשר להתחיל מאפס ולהגיע ל120, דווקא נראה לי הגיוני ללחוץ 95-100 קילו לסטים אקרוס(אני על 92.5 כשחצי תכנית לא לחצתי) וזה משקל די מכובד אחרי זמן יחסית קצר.

להשוות בילדר שלוחץ ב3 וריאציות ועושה dumbell flys ולא יודע מה עוד פעמיים בשבוע 3-4 שנים ומצליח ללחות 180 למתאמן כוח אחרי חצי שנה זה אבסורד...

קח מישהו אחרי 4 מחזורים של טקסס ותשווה אותו לבילדר ואז תראה מי לוחץ יותר

Scylla
22-02-11, 20:47
כמה באמת איש הלילה לדוגמא לוחץ?
בנתיים הכי הרבה שזכור לי זה ע1רק שזה 140 לשלישיה, והבל1ט 140 לסינגל..

YYY
22-02-11, 21:02
אני דיברתי רק על ws4sb.

subzero1122
22-02-11, 22:33
איש הקקה לוחץ גם סביבות ה3 פלטות

Alon332
22-02-11, 22:50
ויאיר היפרטרופיה.

זאפטה מאכער
23-02-11, 00:46
בעזהי"ת

חחחחחחחחח אתה לא תצליח לעשות 2, בטח לא 3.

5X5 זו סתם סיסמה. יש 5X5 כאימון נפח של טקסס מת'וד, יש 5X5 ב-Periodized Version של ביל סטאר וגלן פנדלי, וכן הלאה. צריך לומר לאיזה בדיוק מתכוונים.

ברור שאתה לא יכול לבצע שני אימוני נפח רצופים במתכונת של טקסס מת'וד - כשאתה מנסה להיות על 70-90% של RM5. אבל מה על רמת העצימות של סטפן קורטה 3X3? לעלות תוך ארבע שבועות, מ-58% עד 64% של RM1, בביצוע 5X5 של סקוואט בנץ' ודדליפט, זו אומנם עבודה בנפח ענק, גדול כפליים מהנפח של טקסס, אבל בהחלט בהחלט אפשר לעמוד בו.

אם נצא מנקודת הסכמה שנפח גבוה = היפרטרופיה (כמובן כשיש לך כבר יכולת לשים משקל מכובד על הבאר בעבודה הזו), ביצוע תוכנית ADVANCED בדגש על שלב הנפח ולא על שבירת שיאים משמעותית בשלב העצימות, מכיל בתוכו בדיוק בדיוק את הנפח הזה.

subzero1122
23-02-11, 00:47
מיותר.

זאפטה מאכער
23-02-11, 00:54
בעזהי"ת

לא הבנתי. כוונתך שבמקום אימון עצימות, יבוצע אימון היפרטרופיה? כי אם כן, לא תסכים שיהיה קשה להתאושש מספיק מאימון כזה, עד לאימון הנפח של השבוע הבא?

זאפטה מאכער
23-02-11, 00:56
בעזהי"ת

מיותר.

לעומת ab וכן הלאה שהועלו כאן? הפירודיזציה של תקופות הנפח מול תקופות עצימות, הגיונית הרבה יותר מאשר הפירודיזציה של אימוני ab. גם נפח העבודה ועצימות העבודה, גבוהים יותר.

ואיך שלא יהיה, אשמח לפירוט מדוע זו היא דעתך.

hypertrophy
23-02-11, 01:00

אהמ!!!

Cortex
23-02-11, 01:02
ההתמקדות בss היא לסקוואט, מה גם שרוב האנשים פה התחילו מאפס, לקחת מתאמן חלש שבקושי לוחץ 60 קילו אקרוס ולהרים אותו ל120 זה כמעט בלתי אפשרי בתכנית פרופורציונלית במיוחד שהדגש שלך זה מאסת שריר וכוח ואתה עובד הרבה יותר קשה על פלג גוף תחתון ולא מקדיש אימון שלם לפלג גוף עליון.
הבנץ' לא אמור להיות בשמים אי אפשר להתחיל מאפס ולהגיע ל120, דווקא נראה לי הגיוני ללחוץ 95-100 קילו לסטים אקרוס(אני על 92.5 כשחצי תכנית לא לחצתי) וזה משקל די מכובד אחרי זמן יחסית קצר.

להשוות בילדר שלוחץ ב3 וריאציות ועושה dumbell flys ולא יודע מה עוד פעמיים בשבוע 3-4 שנים ומצליח ללחות 180 למתאמן כוח אחרי חצי שנה זה אבסורד...

קח מישהו אחרי 4 מחזורים של טקסס ותשווה אותו לבילדר ואז תראה מי לוחץ יותר

אל תשכח שאתה שוקל 100+

OverPower
23-02-11, 10:23
בעזהי"ת

לא הבנתי. כוונתך שבמקום אימון עצימות, יבוצע אימון היפרטרופיה? כי אם כן, לא תסכים שיהיה קשה להתאושש מספיק מאימון כזה, עד לאימון הנפח של השבוע הבא?

לא יותר קשה מלהתאושש מאימון עצימות.

זאפטה מאכער
23-02-11, 10:58
בעזהי"ת

קשה לי מאוד להסכים, בטח כשבדקתי את זה 'על הבשר', בכל מיני צורות בחודשים האחרונים, כשתפסתי חופשה מטקסס מת'וד, ואני זוכר טוב טוב על הבשר מתי היו הדומס הכי גרועים. נניח ויש לך סקוואט 200 לשלוש חזרות. אתה תטען שביצוע סט אחד בשבירת שיא, כולל החימום כמובן, יהיה דומה ברמת ההתאוששות לעומת סקוואט 150x10x5, למשל?

(לפני שבועיים, אגב, אם אקח חוויה קרובה, מחוסר יכולת להגיע לחדר כושר, יצא לי להחליף אימון נפח באימון 'פרוטוקול טבטה' כפול. תוך כדי שמדובר שם על סקוואט בלי שום תוספת משקל, הדומס שהיו לי מביצוע שני מחזורים של סקוואט חופשי מהיר (כל מחזור שמונה סטים בני עשרים שניות וביניהם עשר שניות עבודה, ביצוע כמה שיותר חזרות), לא רק שהיו יותר קשים מכל מיני PR באימון העצימות, אלא אפילו יותר מה-5X5 של אימון הנפח!).

YYY
23-02-11, 13:36
בעזהי"ת

קשה לי מאוד להסכים, בטח כשבדקתי את זה 'על הבשר', בכל מיני צורות בחודשים האחרונים, כשתפסתי חופשה מטקסס מת'וד, ואני זוכר טוב טוב על הבשר מתי היו הדומס הכי גרועים. נניח ויש לך סקוואט 200 לשלוש חזרות. אתה תטען שביצוע סט אחד בשבירת שיא, כולל החימום כמובן, יהיה דומה ברמת ההתאוששות לעומת סקוואט 150x10x5, למשל?
(לפני שבועיים, אגב, אם אקח חוויה קרובה, מחוסר יכולת להגיע לחדר כושר, יצא לי להחליף אימון נפח באימון 'פרוטוקול טבטה' כפול. תוך כדי שמדובר שם על סקוואט בלי שום תוספת משקל, הדומס שהיו לי מביצוע שני מחזורים של סקוואט חופשי מהיר (כל מחזור שמונה סטים בני עשרים שניות וביניהם עשר שניות עבודה, ביצוע כמה שיותר חזרות), לא רק שהיו יותר קשים מכל מיני PR באימון העצימות, אלא אפילו יותר מה-5X5 של אימון הנפח!).

כן‏‏‏‏‏‏

זאפטה מאכער
23-02-11, 14:08
בעזהי"ת

3x200 = 600. תוסיף על זה עוד נניח 2200 בסטים של החימום, ועכשיו בא תשווה את זה ל- 7500 של 150x10x5, כשלמען האמת אם יש לך 200 לחזרות, סקוואט 10 חזרות אמור להיות לפחות 160-170, אז אני צריך להגדיל את המספר עוד יותר.

אם אתה טוען שהתאוששות מנפח טוטאל של פחות מ-3000, דומה להתאוששות מנפח טוטאל של פי שלש יותר, אז אני מתקשה להבין את ההגיון שבבסיס דבריך, לא ברמת תורת האימון ולא ברמת מה שאני חוויתי בהבדלים בצורך להתאושש אחרי אימון עצימות בנפח נמוך מאוד, מול אימון בעצימות נמוכה יותר אבל בנפח גדול הרבה יותר.

אימון היפרטרופיה, אלא אם כן מישהו טוען אחרת - ואשמח ללמוד עוד, הוא אימון בנפח גבוה.

Sugarzaza
23-02-11, 14:54
ואם נלך עוד קצת קדימה, בכל מקרה לעשות ווסט סייד לשלדים מסריחים או כל טיוטה של השיטה המתחלפת (conjugate method נקראת התכנית שעושים בווסטסייד) .

Conjugate Method זו לא תכנית, זו שיטה והיא מיושמת בכל סוג של פריודיזציה מתקדמת, זה לא ייחודי לWS.

קפטן שלד
23-02-11, 14:55
conjugate method זו לא תכנית, זו שיטה והיא מיושמת בכל סוג של פריודיזציה מתקדמת, זה לא ייחודי לws.

איזה חלק פספסת כשהוא כתב "או כל טיוטה של השיטה המתחלפת" ? אפילו בלצטט אתה כבר לא משהו

Sugarzaza
23-02-11, 15:04
איזה חלק פספסת כשהוא כתב "או כל טיוטה של השיטה המתחלפת" ? אפילו בלצטט אתה כבר לא משהו

זה כאילו "השיטה המתחלפת"? פעם ראשונה שאני שומע את המינוח הזה אבל סבבה

קפטן שלד
23-02-11, 19:09
זה כאילו "השיטה המתחלפת"? פעם ראשונה שאני שומע את המינוח הזה אבל סבבה

איקסדי אחי

moo
23-02-11, 19:53

אני כבר לוחץ יותר אז לחצתי 140 במשקל של 98 קילו ~

אימון שעבר לחצתי 120x5,130x3,140x1,1,135x1 במשקל של 90 קילו~

subzero1122
23-02-11, 20:55
conjugate method זו לא תכנית, זו שיטה והיא מיושמת בכל סוג של פריודיזציה מתקדמת, זה לא ייחודי לws.

גם לצטט אתה לא יודע...

בכל מקרה חבל על התגובות שלך בפורום שלנו, אתה לא רצוי פה, ואני פשוט יערוך לך תהודעות.

אנדרוליזם
24-02-11, 00:28
אני כבר לוחץ יותר אז לחצתי 140 במשקל של 98 קילו ~

אימון שעבר לחצתי 120x5,130x3,140x1,1,135x1 במשקל של 90 קילו~

איך זה יותר?

subzero1122
24-02-11, 00:43
זה לא בהכרח היה באימון שעבר.

SmokingSnake
24-02-11, 02:14
אל תשכח שאתה שוקל 100+

בזמן ששברתי את הpr האחרון שלי בבנץ' שקלתי 5 קילו פחות מהיום(96 בערך), מה גם ששליש תכנית בערך לחצתי כמו שצריך בגלל חוסר מזל בעיקר ופציעות שחלקן לא היו קשורות לחדר כושר

אבל מן הסתם בנאדם ששוקל 70 לא יצליח ללחוץ מה שמישהו ששוקל 93-95 או יותר ילחץ, מה שכן רוב האנשים במאסה פה בss עוברים את ה90 קילו ככה שמשקל גוף זו לא בעיה

subzero1122
24-02-11, 02:38
בעזהי"ת

(לפני שבועיים, אגב, אם אקח חוויה קרובה, מחוסר יכולת להגיע לחדר כושר, יצא לי להחליף אימון נפח באימון 'פרוטוקול טבטה' כפול. תוך כדי שמדובר שם על סקוואט בלי שום תוספת משקל, הדומס שהיו לי מביצוע שני מחזורים של סקוואט חופשי מהיר (כל מחזור שמונה סטים בני עשרים שניות וביניהם עשר שניות עבודה, ביצוע כמה שיותר חזרות), לא רק שהיו יותר קשים מכל מיני pr באימון העצימות, אלא אפילו יותר מה-5x5 של אימון הנפח!).

אתה תקבל הרבה יותר דומס מ150 ל10 חמישיות מאשר 200 ל3 או מה שלא התכוונת בזה, אבל אתה גם עשוי להרוויח פחות, תלוי כמה זה רחוק מ1rm שלך.

זאפטה מאכער
24-02-11, 06:58
בעזהי"ת

הכוונה שלי הייתה לעשר חזרות חמש סטים, לא עשר סטים חמש חזרות. דובר על החלפת אימון העצימות באימון היפרטרופיה. אני מעלה תהייה, עד כמה אפשר לעשות זאת במסגרת אימונים שבועית, היות ולערוך אימון היפרטרופיה ויומיים לאחריו אימון נפח, זה לא ממש טריוויאלי.

בנוגע להרוויח, נקודת המוצא היא שהבן אדם רוצה להרוויח היפרטרופיה. עבודה בנפח גבוה (בעצימות קרובה מספיק ל-RM1, וכמובן: בקירבה מספקת לפוטנציאל הגנטי ולא איזה ילד קוביות שמחזיק דאמבל של רבע קילו), אמנם תגרור אחריה פחות רווחים בכל הנוגע לעליה בכוח, אבל מראש הוגדר כאן שאין זאת המטרה. זו בעצם הנקודה שהבעתי כלפי קורטה 3X3. לבצע את התוכניות האלה כבר כשאתה עדיין רחוק ממיצוי שלב ה-intermediate, כי נכון שעדיין יש לך פוטנציאל להתקדמות שבועית, בטח בסקוואט ובדדליפט, אבל אם המטרה שלך היא היפרטרופיה ולא ההתקדמות השבועית הזו, אז לך על זה.

R&R
26-02-11, 10:03
אם סיימת את השלב הבסיסי של ss ואחריה עוד תוכנית ליניארית כלשהי אז כן אתה יכול לעבור לתוכנית עם מרכיבים של היפרטרופיה.

\?

למה דווקא אחרי תוכנית לינארית?

קפטן שלד
26-02-11, 12:29
למה דווקא אחרי תוכנית לינארית?

כי אחרי starting strength יש עדיין חודש חודשיים של התקדמות קלה שבועית, למה לא לנצל?

R&R
26-02-11, 18:30
כי אחרי starting strength יש עדיין חודש חודשיים של התקדמות קלה שבועית, למה לא לנצל?
תודה!