PDA

צפה בגרסא המלאה : כאבים בסקוואט...

eatinpie
24-02-11, 20:48
אהלן.

לאחרונה כשאני סקוואט יש לי כאבים בשני מקומות. אני חייב לציין שהם לא היו כשהייתי על אותם משקלים עם חרא של טכניקה

בברך ימין (יש לי איתה בעיה באופן כללי) מופיעים כאבים בצד הפנימי של הברך בערך באמצע (אני חושב שזה בנקודת החיבור). כמה שעות לאחר האימון אני מרגיש חולשה בברך.
אני מאמין שזה בגלל שהברכיים גולשות, אבל בעבר הן גם גלשו ולא היו כאבים כלל..

בצד שמאל בגב התחתון ליד החיבור לאגן תמיד נתפס לי שריר רוחבי מסויים (אם יש צורך אני יכול להעלות תמונות), רק בצד שמאל. הכאב נעלם מעט זמן לאחר האימון אך לפעמים נשאר.

eatinpie
24-02-11, 21:22
בברך זה באזור החיבור התחתון של ה
vastus midealis

ובגב זה באזור ה
thoracolumbar Fascia

http://www.ericsgym.com/anatomychart/anatomy2.jpg

SmokingSnake
24-02-11, 22:26
לא היית צריך לשים תמונות חצי מהאנשים פה למדו קורס מדריכים צצצצצצ
בכל מקרה, אני מציע שתצלם טיפה יותר מרחוק את הסקוואט והדדליפט, אל תעלה עדיין במשקלים בצורה מהירה, תעבוד טוב על טכניקה עד שאתה ממש שולט בתנועה. אל תרוץ במשקלים עד שהטכניקה לא טובה מספיק.
אני הייתי רוצה לראות עוד שבוע וחצי שבועיים של סרטוני טכניקה ב80% עומס ולראות אם אתה שולט באמת בתנועה.

בקשר ללחצים וכאבים הרבה פעמים אלה שרירים למרות שמרגישים את זה בברכיים/fascia בעיקר בפלג גוף תחתון, לי זה קרה השבוע ובדרך כלל זה סימן הכי מובהק לעובדה שאתה לא מתאושש כמו שצריך(כי הטכניקה שלך בסה"כ לא ברצפה, יש בסיס טוב)- תנסה לעבוד בשבוע יחסית קל, להתמקד בטכניקה, ובאמת להתאושש כמו שצריך(אוכל+שינה)
אלא אם כן יש כאבים חזקים אל תדאג ישר, תנסה לעשות מתיחות לרגליים, הן מקלות בדרך כלל על המפרקים(בלי קשר לדומס) ונותנות תחושה הרבה יותר קלילה.

תצלם גם סרטון אחד/שניים של הסקוואט מאחורה, שנראה שאין רגל דומיננטית מדי אולי זאת הסיבה לכאבים

eatinpie
24-02-11, 23:20
תודה על התשובה המפורטת והמנומקת.
אני מבין שאם עוד חודש ושבועיים אני רוצה לעבור לחיטוב המאסה הזאת כבר לא תהיה משהו בכלל.
טוב, לומדים הכי טוב מניסיון, אה?

subzero1122
24-02-11, 23:52
לחצי מהאנשים יש כאבים באיזור שאתה מציין בגב

SmokingSnake
25-02-11, 00:09
אני לא מהממליצים לעשות את התכנית 3 חודשים, מה שבא מהר הולך מהר...

eatinpie
25-02-11, 01:24
לחצי מהאנשים יש כאבים באיזור שאתה מציין בגב

זה אומר שלא נגרם נזק או שאין סכנה מאחורי הכאב הזה?

אני לא מהממליצים לעשות את התכנית 3 חודשים, מה שבא מהר הולך מהר...

אני מבין את זה נחש, אבל המטרה שלי עכשיו היא להיראות בן :):):):) בקיץ ולא גוש שומן בקיץ.
חוץ מזה שאני מתכוון לתחזק, לגמרי... אבל לא לצבור עוד מאסה.

SmokingSnake
25-02-11, 01:30
אתה תלמד להכיר כאבי שרירים אחרי כמה חודשים שאתה עושה סקבט ודדליפט ותדע אם הכאב בסדר או כאב חריג...
בקשר לתכנית, אם אתה מתעסק בלא לעלות במשקל גוף, הייתי ממליץ לך לעשות חיטוב מעכשיו עד יולי בשביל הקיץ, לשמור על סקוואט של 100 קילו לסט עבודה, ודדליפט 130 לסט עבודה ולהתחיל ss אחרי הקיץ כמו בנאדם

eatinpie
25-02-11, 01:38
לא.. עכשיו אני דווקא עולה. נשקלתי לפני היום (באמצע היום כן) והייתי 94. אז גם אם נוריד קילו וחצי על בגדים ואוכל (אולי צריך להוריד יותר - למרות שבדיוק השתנתי לפני השקילה :)) זה דיי מכובד בגלל שהתחלתי להתאמן על 85 קילו ואני מתאמן ארבעה חודשים. גם אם אני שוקל 92 ועליתי 7 קילו אני דיי מבסוט בגלל שאחרי שאני עושה בטן עדיין רואים צלליות של ריבועים וזה אומר שלא השמנתי כזה הרבה.

אני חשבתי להפציץ עד תחילת אפריל ומשם להתחיל לחטב בשיא הכח.
מה גם שבעבר (לפני שידעתי מה זה להתאמן ולפני שהייתי מנוי) הייתי עושה 3/4 אירובי בשבוע בשילוב עם אימוני משקולות ביתיים והייתי על 12-13 א"ש. אני חושב שזה יבוא לי בקלות.
מה אתה חושב? אני אספיק לחטב בחודשיים?
עכשיו אני בטח משהו כמו 17-18 א"ש

קפטן שלד
25-02-11, 02:54
ברור שפעם לא כאב, ברכיים כואבות לא אחרי אימון אחד. תסדר את הגלישה צה צהצה.

גב לפעמים כואב, זה בקטנה

אנדרוליזם
25-02-11, 10:49
הגב צריך לכאוב כי הוא עובד

subzero1122
25-02-11, 11:58
הגב צריך לכאוב כי הוא עובד

קה קה קה קה

Cuba
25-02-11, 18:57
תצלם כל אימון את הסקואט שלך מכמה זווית שנדע בדיוק איך אתה עושה אולי יש בעיות שלא רואים בזווית שאתה מעלה כל פעם